41716
  • grebber
    #19602
    Na most kicsit leállok a game-el mert egész életen át nem lehet csak ezt az egyet tolni :D
  • CsőKujts
    #19601
    Gyerekek szerepjátékhoz türelem, türelem és türelem.

    Mellesleg ad a questért egy a játék elején eléggé "nélkülözhetetlennek" számító gyűrűt.
  • MerlinW
    #19600
    Ha nem tetszik ez az állapot használd az NPCStaticLevel mod-ot
  • ati2002
    #19599
    Ez szomorú.
  • ati2002
    #19598
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A patkányos (FG) küldinél is jó lett volna kifigyelni a gyíkot, viszi-e a húst a ház mögé...
    questen kívül persze, csak nehéz ilyenekről tudomást szerezni előre.

    Ha ilyenek történnek, akkor lehetne tényleg RAI-ról beszélni, és, hogy "az npc-k élik a maguk életét, beavatkozás nélkül")
  • Gunner
    #19597
    Én követtem, de nekem semmi se tőrtént, találkozott vmi csávesszal, de nem beszélgettek, igy mentem mást csinálni
  • Gunner
    #19596
    Viszont neked magic cuccaid is lehetnek, nekik nem valószínü, próbálj optimistán nekiállni :P
  • spatrik
    #19595
    a legrosszabb h haveromnak mikor lvl 16-os volt a banditák full glass armorba mászkáltal én meg most vagyok lvl 16 és most kezdtek elvenben lenni:(
  • ati2002
    #19594
    Egy IC-s quest, Unfriendly Competiton-ban ugye követni kell este az eladót, ki kell lesni, mit csinál. Na vajon, ha nem questben megyek arra, és kilesem, akkor is ugyanazt megcsinálja ? (aki ismeri a sztorit, tudja miről van a szó). Én még nem csináltam meg, csak a HQ-n olvastam, és elfilóztam.
    És tényleg olcsóbban ad mindent, ha nem hallok róla a városban, akkor is észrevehetően olcsóbb? majd később kiderítem amúgy, csak ahhoz még másfél óra, hogy játszani tudjak)
  • Gunner
    #19593
    amikor szintet akarsz lépni

    ha csak a quest aszondja pontban vmikor legyél ott vhol akko nyomd meg t betüt és várj amennyit kell
  • Gyocsika
    #19592
    És mikor kell aludni?
  • Lunki88
    #19591
    http://www.oblivionhq.hu/modules.php?name=Tippek_Trukkok&funkcio=megmutat&pid=57
  • Gyocsika
    #19590
    Hol lehet venni Házat menyi?
  • Lunki88
    #19589
    Leírtam részletesebben a Vampire Cure questet mint ami a FAQ-ban van, hátha valaki még hasznát veszi.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Először is kérdezősködjünk valamelyik templomban ahol megtudjuk hogy az Arcane Universityben kell beszélnünk egy bizonyos Raminus Polus-szal aki elárulja nekünk hogy Skingradban kell beszélnünk a gróffal mivel ő és a felesége is vámpír. A gróf pedig egy Melisande nevű boszorkányhoz küld minket, mivel ő tudja elkészíteni a vámpírság ellenszerét. Első lépésben kell neki 5db üres Grand Soul Gem és aztán kell összegyűjteni az összetevőket: - Argonian Blood(A banya ad ehhez a questhez egy speciális tőrt, amivel argonian vért kell szerezned, ehhez csak annyit kell tenned hogy megsebzel vele egy argoniant. Fontos: ha lemerült a tőr akkor nem tudsz vele vért gyűjteni, ilyenkor pl. egy lélekkel töltött soul gem-el feltöltöd.
    - 5db Nightshade levél (megtalálható pl. az Arcane University kertjében ahol rengeteg növény van, persze ehhez előbb csatlakoznunk kell a Mages Guildhez hogy bejuthassunk oda)
    - 6db Garlic (vagyis fokhagyma, szinte minden kocsmában lehet venni)
    - 2db Bloodgrass (ezt úgy tudom Imperial Cityben is lehet venni valahol, de Oblivionban is elég sok van belőle)
    - Vampire Ash (ez egy quest amelynél egy barlangban kell kinyírni egy vámpírt, majd a hamvait kell elvinni a banyának)
    Ha ez mind megvan akkor a banya 24óra múlva elkészít két adag potiont, amit csak azután igyunk meg ha már elvittük a másik adagot a skingradi gróf feleségének. Sajna ő meghal miután megitta az ellenszert, de te simán visszaváltozol és cserébe kapsz 1000goldot a gróftól.)

  • Quick
    #19588
    thx napok ota azt a ...-t kerestem :D de végre megszabadulok a bloodsucker énemtől :D hogy Gray prince-t idézzem
  • Gunner
    #19587
    képet nagyítsd ki, különben összekevered nocturnal shrine-val
  • Gunner
    #19586
    Nem az Argoniani vére kell? Peryites Shrine-nál van egy ledermedve, hacsak nem csináltad még meg a shrine quest-et. térkép - jobb lent van a shrine
  • csgj
    #19585
    a legnyomibb beállításokkal próbálkozz, naon eszi a gépet... sajnos..
  • Gunner
    #19584
    Ahol veszel
  • Gyocsika
    #19583
    Elkezdtem a játékot nagyon király azt szeretném kérdezni hogy a saját házam hol van ?
    És az elején nem akadt de most elkezdett mióta kijutottam a börtönből Egy Celeron 2400 MHZ ati 9600Pro 128 mb és 512 ram hoz hogy állitsam be grafikát?
  • Tutilevi
    #19582
    cs mindenkinek
    aki eddig nem látta dark brotherhoodos küldiket az azonnal álljon neki!
    eszméletleeeeeeeen questek eszméletleeeeeeen rewardokkal:)
  • Quick
    #19581
    megvan sőt még a virágok is meg egy vámpir pora de kell még vmeik vámpir vére is de nem tom az hol van :S
  • B0LHAS
    #19580
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mikor umbacano megkért, hogy szerezzem meg neki az ayleid crown of nenalata nevű műremeket, szemét módon a lindai-i crown-t szállítottam le. ezután elkisértem nenalata romjaihoz, ahol a trónteremben egy kicsit meghalt, mivel balga módon nem ellenőrizte le, hogy a megfelelő "koronát" rakta-e a fejére. miután legyaktam az elszabadult előholt csürhét, pihenés képpen megvizsgáltam az umbacano fejéről leráncigált koronát. mivel közvetve nekem is szerepem volt abban, hogy íly csúfos állapotba került, úgy döntöttem, hogy kikalapálom. na ötvös nem lesz belőlem, nem sikerült a produkció, viszont addig gyakorotam rajta, míg kovácsmesterré nem váltam (mielött csítert kiabálna bárki, 2 egész ponttal nőtt az armorer skillem, 98-nál tartottam a kalapálás kezdetén).
  • AC2
    #19579
    Lehet vhol venni varázstárgyat nagy mennyiségben?
  • qwertrt
    #19578
    Megvan az öt soul gem???
  • Lobsterman
    #19577
    Van itt aki próbálta már az Oldblivion programocskát? Kíváncsi lennék hogy működik e. Mert én felraktam GeF FX5200-am van, és érdekes grafikai bugok jelentkeznek. Szemgolyó hiányzik, átlátszó textúrák néhol, haj hiányzik, és egyéb ilyenek.
    Vajh mi lehet a baj? Végeztem ugyan kis inimódosítást, de visszaállítottam, mert a tweakelt inivel el sem indult.
  • Quick
    #19576
    én épp azt csinálom csak 1 alkoto rész kéne már #19572
  • qwertrt
    #19575
    Ember! Ha ép ésszel akarsz felállni a játék elől ne, ismétlem NE akard megtudni, mit kell tenni a Vampire Cure-ért...
  • CS@
    #19574
    Oblibook (Az alsó könyv).
    Elég satnya még, de idővel remélem majd itt is törölgetnem kell a régi haszontalan dolgokat, hogy elférjenek az újjak.
  • arpad vezer
    #19573
    Na bocs, hü*ye voltam. Lord a jegyem.
    És köszi a segítséget!
  • Quick
    #19572
    cure vampirism (vagy mi fene) küldiben van egy vámpir akinek a vérét kell elvinni a banyának akitől kaptam eg tört, nah azt a fazon hol találom meg ??????
  • Lysandus
    #19571
    És volt olyan TES, amiben még lehetett találni ilyen szép, kifinomult fegyvereket is. Nem csak mindenféle barbár és primitív kardot, tőrt, baltát! :-)
  • PsyhoApu
    #19570
    De akkor szerezz egy láncos buzogányt is! :)
  • Lysandus
    #19569
    Nem tudom. De nekem is feltünt vmi hasonló. Én breton vagyok és szintén atronach. Eddig még legmagasabb mágikus ellenfeleim a will-o-wispek voltak. De egy "magamba szívott" varázslatuktól fele manám visszajött (az alap 50%-os spell absortionom van egyelőre). Ami meg átjött az meg alig sebzett vagy alig sérült az intelligencem és a willpowerem. Utóbbi kettő egy harc alatt 2, max öttel. Jó, van ugye alapból 50 % mágia ellenállása is a bretonnak. De akkor is. Szal van valami aránytalanság. De én speciel nem bánom! :-)

    Azért kérdeztem egyébként ezeket a bónuszokat meg egyebeket, mert akkor pl el lehet indítani egy orkot apprentice csillagjeggyel. Hiába 100 % weakness to magica, faji bónusz a resist magic, és +100 mágika, ami regenerálódik. Szal valószínűleg a következő karakterem egy skandar graun lesz. :-)
  • SaGa Jr
    #19568
    Na arra már én sem válaszolnék. :-)

    Egyébként térkép kapcsán jut eszembe. Találtam lenn egészen délen egy érdekes kétszintes házikót, aminek a neve valami olyasmi, hogy névtelen, nem jelzett épület. A nagy térképen a fővárostól délre van egy terület, The West Weald. Na itt van a west szócska s betűjétől kicsit északabbra, egy nagy domb aljában ez az épület. A nagy térképen nem jelenik meg, mint ahogy a barlangok meg a templomok és falvak szoktak. Viszont mindig találok benne banditákat. Van ennek valami köze bárminemű küldetéshez?
    Eddig semmi kapcsolódó, akárcsak a környékre irányuló feladattal sem találkoztam. Nem kizárt hogy semmi szerepe, már azon túl hogy ingyen pihenőhely és jó nagy.

    Ja és még egy érdekesség. Nekem legalábbis új volt, hogy némely oblivion kapu olyan világ szeletkére nyílik, aminek két bejárata van. Ha a másikon megy ki az ember, akkor totál más helyen köt ki. No ha egy ilyen oblivion területen zárolja a kaput a játékos akkor oda lesz visszatéve ahol bement oblivionba. Igenám, de ahogy észrevettem, a másik bejárat aktív marad és egy újabb dupla kapus világba vezet. Úgy tűnik csak ezek a kapuk azok, amik ha egy irányuk bezárul, nyílik egy másik.
    Találkozott már más is ezzel. Én már be sem zárom az ilyenekt, inkább transzporternek használom őket. :-) Egyfajta alternatív gyors utazási megoldás.
  • armandusy
    #19567
    nah sikerült egy boltban vennek egy grand soul gemet a város kívül szerintetek hol próbálkozzak ilyen gemeket intézni?
  • dronkZero
    #19566
    Figyelj, jön a kérdés: "Hol van a térkép?"
    :P :]
  • SaGa Jr
    #19565
    Kezdem érteni Tutilevi lelki megpróbáltatásainak forrását. :-)

    AC2:
    néha használd a térkéet. Elég részletes. Járd be a területeket és sok érdekességet fogsz tapasztalni. mint például hol voltál és felderítetted a környéket ott a térképen megjelennek az ajtók és azokra bökve a kurzorral megtudod hová vezetnek. Így könnyebb megtalálni helyeket még a fővárosban is. Persze csak ha körülnézel. Anélkül nem fog menni. :-)
  • SaGa Jr
    #19564
    Az előző megnyílvánulás globalize vonatkozot minden mage guild székházra. A fővárosi egyetemen az alkimista épületben találnál ilyen boltost, de oda nem jutsz be hacsak nem vagy teljes értékű tag.
    Esetleg szétnézhetsz a torony többi szintjén is,csak az onnan elvett kövek lopásnak fognak minősülni
  • AC2
    #19563
    Bocs, nem tudtam, hogy abban a városrészben van más is az arénán kívül. :) DANKE