41716
  • Gunner
    #19844
    Az a baj, hogy ha szintlépésnél +2-3->5 agility-t akarok, akkor elkel kezdenem lopakodni, zárt törni, üzletelni... tényleg, üzleti skillt hogy is lehet növelni? habble-val játszom v. mi?
  • Gunner
    #19843
    főszálat, na... követkedni teccik-e
  • Action
    #19842
    Köszi szépen!

    Egyébként sztem a párbeszédből nem derül ki hogy holvan az orgazda,mert cask annyit mondtak hogy használhatom az IC-beli orgazdát...

    Még1x kösz
  • SaGa Jr
    #19841
    Hali!

    A legegyszerűbb mód a szédelgés ellen, ha felnöveled az egekig az Agility-det. Ha megnézed a tulajdonság leírását említi ezt tényt az is. A power attackokat meg ha blokkolod is, rövid ideig mindenképpen szédelegni fogsz. A sima támadásoktól meg úgysem lesz szédelgés már 50-es agility vagy 25-ös block esetén sem.

    A macik támadását meg pofonegyszerű kivédeni. A sima ütéseiket lehet blokkolni, de mikor ágaskodnak, akkor power ütés jön amitől midig megszédülsz mindegy mit csinálsz, ekkor meg egy lépés hátra és ennyi. Az is jó megoldás, hogy blokkolod egy normál csapását, majdpower ütés neki, aztán hátralépni. Nem kell rohangálni. ilyen apróságokkal ki lehet gyakorlatilag fogni az összes közelharci ellenfélen. Ők is szokták csinálni, hogy egy csapásod elől kimozognak. Mindek blokkolniuk ha úgyis megszédülnének?
  • Mayday
    #19840
    Ezt vegig lehet nyomni? :)
  • Gunner
    #19839
    Mivel má egyszer végignyomtam, most addig nem fogom amíg nem lesz jobb gépem, egy 6800gt v. 7800asig nem játszom vele (2-3 év) vagy amíg nem lesz magyarítás (3-4 év)
  • sleepwalker77
    #19838
    Ja, hogy csak a guildet jatszod vegig?
    En ha elkezdem akkor nem tudok megallni, foszal + minden mas. :P
  • Gunner
    #19837
    Engem a macik támadása idegel... amiko jönnek nagy éles karmaikkal és nekem jön páff! :)

    Én olyan harcos vok aki egy helyben áll, pajzsal védekezik és akkor üt ha az ellenség legyengül, nem rohangálok, az túl fárasztó és kockázatos :P

    De azt nem értem, hogy hogyan tudom megoldani, hogy ne szédüljön meg a hapsim egyes nagy ütésektől? Mert mondjuk Block Master-re növelése nem segít, (megnéztem csítes karin :P) és nem tudok olyan magic defense-ről esetleg reflect damage
  • Gunner
    #19836
    főszálat? Isten ments! Csak csinálok egy külön karit egy külön guild-hez! :)
    Csak a guild végigjátszása szertintem olyan 3-4 óra, bár sose néztem :P
  • sleepwalker77
    #19835
    En a Wilderness Life 1.1-et raktam fel.
    Jott is tobb farkas egyszerre, rohangaltam egy keveset veluk. :)
  • obe
    #19834
    hoppá elcsuszott, köszi:))
  • obe
    #19833
    tegnap kiváncsiságból felraktam két modot...

    az egyik blackmarket(jo kis ritka holmikkal)IC-ben, a másiktól meg az ijjászok élveznének el, kb 20-25 féle nyílvesszőt kinál a Golden Archery, köztük olyanokat is aminek darabja 80 septim..szal melegen ajánlva robin hood kollegáknak
  • SaGa Jr
    #19832
    Hali!

    Köszi a javítást. Ez az or meg orv (a gazda csak or, a gyilkos viszont orvul gyilkol).
    És nem kötözködésből, csak kijavítva :-)
    batttlemage=battlemage. ;-)
  • obe
    #19831
    orvgazdák=orgazdák..(nem kötekedik, csak kijavít)
    egyébként meg jo kis infók, tolvajok megköszönhetik, jómagam nem élek vele(batttlemage)
  • sleepwalker77
    #19830
    Jo dolog ha az embernek ennyi ideje van jatszani. :)
    En napi 1-2 orat ha tudok, ezert probalok egy karival megcsinalni mindent, mert ha minden karival vegig akarnam jatszani a foszalat es nehany guild-et akkor eletem vegeig oblivionnal jatszanek. :))
  • Sipocz
    #19829
    Semmi gond, szo-szo tényleg elég avas egy beszólás!
    Ha én valakire megsértődöm igazán ahhoz hozzá sem szólok. A jelentőségedet meg ne becsüld alá mert Fred, Sir Q.J., Cs@, a Te és még sok más nép, akiknek nem jut eszembe most hírtelen a nickje (és persze ezért elnézést kérek:)) rengeteg hasznos információval és ötlettel voltatok amiből igazán sokat tanultam (tanultunk).
    Annyit azért sajnálattal tapasztalok, kivált az utóbbi időben hogy igazán a gamerek nem "megtanulni halatfogni" akarnak tehát nem a technológiai tanács érdekli őket, hanem helyből a "halat" akarják tehát mond meg pontosan hogy itt-meg itt mi teendő. Mint rendszeres irogató Te és Ti is próbáljatok odahatni hogy egy kevésbé spoiler-terhelt fórum alakuljon. Főleg a questek teendőinél igaz ez mert ott aztán tényleg "szájbarágós" a gama (aprólékos piros meg zöld nyilazás, személy és helyszin megjelölés). Az hogy pontosan pl. mit érdemes fejleszteni, bűvölni, kombózni az ok. az jöhet.
  • Gunner
    #19828
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk azt nem értem, hogy Gray Fox minek adta oda a maszkját, amikor azt felveszem csak mindenki rámmordul, igy most vegyem fel csak házon belül? És ha elfelejtem levenni kifele menet? 20 perc mire lerázom az őröket, meg még leveszem, meg kifizetem bounty-t az egyik csókánál...
  • Gunner
    #19827
    Én nem fogom a full warrior karimat settenkedésre használni mikor nyomi őröket 4-5 ütéssel megeszem, ezé vok fighters guild főnök. és ezé fogom kezdeni egy új karit ami assasin lesz és dark brotherhood küldiket nyomom csak végig vele :P
    kb. ezt csináltam thief guild-el is :)

    spoiler

    elder scrolls stoling 4ever! :P
  • SaGa Jr
    #19826
    Hali!

    Nem tudom megoldódott már a nagy keresés problematikája Fathis Ules után(meg úgy általában az orvgazdák után), de ha nem akkor az infó íme (amúgy jó szájbarágósan teljesen pontos helyet adnak meg, hol lelhető fel és mikor, szóval csak el kéne olvasni a párbeszédeket):

    Ongar the World Weary: Bruma (a saját házában vagy a kocsmában), 600 aranya van és 60-as a Mercantile skillje

    Dar Jee: Leyawiinben található a háza ott kell keresni, 800 aranya van és 70-es skillje

    Luciana Galena: Bravilban lelhető fel (általában a saját házában), 1000 aranya, 80-as skill

    Orrin: Castle Anvil (ő a kovács a kastélyon belül), 1200 arany, 90-es skill

    Fathis Ules: Imperial City Elven District (itt mászkál és itt van a háza is), 1500 arany, 100-as skill

    Hogy miért nincsenek benne a kereskedők listájában? Mert ők a lehető legritkább esetben kereskedők. Ők átvevők, orvgazdák, nem publikus kereskedők. Orryn kivételével nem is lehet normál módon boltolni egyikükkel sem.
  • juharfalvi
    #19825
    "hogyan lehet a modokat használni?"

    Ha a fájl tömörítve van (.rar vagy .zip szokott lenni), előbb kicsomagolod valahol, ahol majd gyűjtöd a MOD-okat.
    Ezután el kell olvasni a Readme.txt fájlt, abban le van írva, hogyan kell telepíteni. Ha ez nincs, és a MOD csak egy .ESP fájlból áll, akkor azt be kell másolni a játék \Data mappájába. Alapból ott nincs ilyen kiterjesztésű fájl, de a program ezeket onnan olvassa be.
    A játék indulásakor (még a mentett állás betöltése előtt) a "Data files"-nál ki kell választani az adott MOD nevét (egy X legyen a sor elején). Ha később nem akarod a MOD-ot használni, távolítsd el az X-et a sor elejéről, és a \Data mappából is ki lehet venni.
    A MOD-nál lévő Readme.txt-t már csak azért is érdemes elolvasni, mert abban van leírva, hogy a MOD mire jó, hogyan kell használni. A MOD-oknak több fajtája van. Van, amelyik csak a játék valamilyen jellemzőjét változtatja meg, de vannak összetettebb MOD-ok is, amik akár küldetést is tartalmazhatnak. ( pl. el kell menni egy adott helyre, beszélni kell valakivel, stb.).
  • sleepwalker77
    #19824
    En nehezpancelos orkkal csinaltam vegig a DB kuldiket, a bonusz is megvolt mindig.
    A legtovabb a bortonos tartott, de miutan kifigyeltem az orok mozgasat azt is megoldottam sneak-kel, lathatatlansagra ugye nem volt eleg manam. :)
  • Gunner
    #19823
    Te miért nem olvasod a zöld betüs mondatot a fórum képe alatt?
  • CsőKujts
    #19822
    Félre ne érts én nem bántani akartalak. Miattam pedig egyáltalán ne írtsd ki mert elég jelentéktelen figura vagyok itt a fórumon. :) Csak bal lábbal keltem ennyi. :) Sory!
  • Sipocz
    #19821
    "király" soha nem voltam és lenni sem akarok csak egy "sipőcz"
    kiírtom a scriptet nehogy zavarjon se Téged se Másokat
    ......
    .....
  • hippy
    #19820
    #18825-ös hozzászólás.Én is megtaláltam:)
  • CsőKujts
    #19819
    Tudom, hogy Morrowindban is te voltál a király meg minden. De te ezt a Hello népek Mizujst nem találod fárasztónak? Mert én nagyon! :)
  • Lobsterman
    #19818
    A gyíkfickómmal körbeúsztam egyszer az Anvili öblöt, és a folyódeltát de én semmit nem találtam a víz alatt, úgyhogy az a sisak engem is érdekelne(bár csak csuklyát hordok :D).
    A legnagyobb bajom ezzel a játékkal egyébként (a sok helyen fellépő logikátlanságokat leszámítva, hogy nincs semmi a víz alatt. A Morroban imádtam úszkálni, voltak hajroncsok, víz alatti flóra, slaughterfish-ek, de itt csak kopár semmi van, azt a pár kagylót leszámítva amikben max 20 septimet érő gyöngyök vannak. Annyira feleslegesnek tűnik úszni :(
  • Sipocz
    #19817
    Helló Népek!
    Mizujs?
    Korábban volt valakinek problémája a "call stead" moddal és annak kompatibilitásával, valamint mindazoknak akik a lovat elsődlegesen "faster travel"-nek és "mozgatható tárolónak" használják a mod egy kipróbált és működő változata:Call stead 3
    Kiemelendő hogy egyidejüleg 3 pacit képes elkülönítetten kezelni:)!
  • CsőKujts
    #19816
    Mágusokra a comboval kell ráugrani
  • juharfalvi
    #19815
    "vki megtalalta mar Anvilnal a vizben a sisakot?"

    Merrefelé kell keresni?

    "vki be mert uszni a tengerbe?"

    Elúsztam addig, amíg a szem ellát... Illetve... ameddig a program engedett... :) A szigeten túl nem túl messze van egy láthatatlan üvegfal (mint a többi határnál). A tengerfenéken semmit nem találtam, igaz, nem is kerestem, de szerintem észrevettem volna egy láda méretű tárgyat. Ha egy sisak csak úgy le van hajítva a tenger fenekére, azt nem biztos, hogy észreveszem...
  • CsőKujts
    #19814
    Spoiler feliratot erőltesd már mert vannak akik még hozzá se nyúltak a főszálhoz köztük én és nem tőled szeretnénk megtudni mi a stori. Thx!
    Szerintem amúgy lehet meg kéne várnod az új Need for Speedet.
  • rumos
    #19813
    a ram gondolom csak a töltési időt csökkenti ill. kevesebbet szvappol.
    az fps-t nem hinném hogy feltornássza.
  • grebber
    #19812
    De amikor barlangban harcolok jönnek rám vagy 6-an abból alapból pl 2 csonti 2 szellem mert nehogy már egy fegyverrel tudjak csapkodni át is váltsak azt a mágusokról nem is beszélve.
    Szal a barlangokba már csak félve megyek 20-as szinten vagyok de az ellenfelek meg vagy 60-ason :(
    No majdcsak megoldom valahogy a gondomat.
  • rumos
    #19811
    el tudod küldeni az ini-det hogy megtekintsem? rumoskukacfreemailponthu
    vagy mondd el hogy mit kell átírni.
    mit értesz az alatt hogy jól megy? én azt már elfogadom, hogy ha mászkálás közben 30fps-t nyom, harcokban persze kevesebb. ja és milyen beállításokkal tolod? persze ez kiderül az ini-dből :)
    köszi
  • tomo
    #19810
    megkockaztatom, hogy 1GB rammal felgyorsulna!
    probalj kolcsonkerni egy kis ramot es kiprobalni.
  • LegionarR
    #19809
    Sztem próbálkozz ini buherával. Nekem jól megy a játék pedig 9600 pro-m van, ami ha jól tudom gyebgébb mint az XT...
  • rumos
    #19808
    sziasztok, radeon 9600xt-m van, amivel ugye nem nagyon vágtat a játék. mi lenne az a legolcsóbb upgrade ami látványos gyorsulást eredményezne? fontos hogy agp-s legyen, és ne legyen nagy fogyasztása a kártyának. nem kell hogy Ati legyen. egy 6600GT cserének lenne értelme? ja a gép amúgy P4-2,66, 512 ram, jó kis 2,5 éves konfig.
  • kovecses
    #19807
    A másik kérdésem, hogy hogyan lehet a modokat használni...mert olyan kiterjesztésű fájl amilyan nincs is a játékban...
  • kovecses
    #19806
    Lenne egy problémám...kérek mindenkit hogy segítsen...
    elakadtam a játékban...a főküldetést csinálom,ott tartok hogy Imperial Cityben kevergek és megszereztem a 4 könyvet ami segithet megkeresni azt a bandát aki lenyúlta a gyűrűt!!! Már meg is van a hely ahova menni kell, a temető és ott egy sírhel, de hiába megyek oda (zöld háromszög a térképen meg minden) nem történik semmi, nem nyílik a sírhely a nap egyik időszakában sem!!!!!!!!!!!!!!!!

    mit csináljak????

    [email protected]
    [email protected]

    Előre is köszönöm!!!
  • Sir Quno Jedi
    #19805
    Szart! Vegye feljebb a nehézséget, szokja meg azt és utána ha visszállítja normálra, akkor már krva könnyűnek fog tűnni!