41716
  • Sipocz
    #19884
    A legfrissebb saddlebag modnál már a ló által sérülés nélkül elviselt összes súly a mérvadó, ezt jól "beszlopáltam"->megpakoltam rárót vagy 500 font teherrel és utána még felült rá a 180 font "versenysúlyu" kari és szegény paci majdnem "elkészült", hiszen az össz(!) teherbírása csupán 600 font. Döntöttem is az ügyben, mepróbálok szert tenni egy "fehérre" málhás célokra és egy "chessnut"-ra az "uccu neki" ügyekben (bár lehet hogy így az nemzeti össztermék leginkább "lóügyi befektetésekben" lesz majd jelen:).
  • Sipocz
    #19883
    Vizsgálgattam azt is, hogy bizonyos határokon belül nincs "kispuska meg nagypuska", hiszen egy tőr sebzése jócskán alatta van egy pallosénak viszont a gyorsasága miatt az egységnyi idő alatt bevitt sebzés akár ugyanannyi lehet mindkettőre. Ezt használtam is a skillem növelésére mert úgy láttam hogy a próbálkozások száma határozza leinkább a növekedést és bizony a karim felkészültségének sokkal jobban megfelelt egy rövidebb fegyver alacsonyabb sebzés mellett is mint egy hosszú ám komótos. (bár azért ha egy pallos odacsap akkor az ellenfél "kiesik a blokkolásból 1000-vel":))
  • Gunner
    #19882
    118 meg még a master trainerek esetleges kívánságai, a 108ba házak megvétele is beletartozik
  • SaGa Jr
    #19881
    Hali!

    Menj be a karakterlapra és vidd rá a kurzort a Willpowerre. Ki fogja írni milyen skill növeli.

    Vagy csak nézz be az Oblivion HQ oldalra. :-)
    Ott még a fegyverek sebzését is megleled (100-as skillel lesz akkora a damage). Nem szintfüggő, skillfüggő a sebzés.
  • grebber
    #19880
    Szegény lovamon van pár 66 és 69-es súlyú fejsze :) Még jó hogy nem én viszem lovam levan terhelve 800-as súllyal.
  • sleepwalker77
    #19879
    Blunt weapon tablazat :

  • Gunner
    #19878
    Hat, ha tudnam, hogy fokuldivel és a városquestekkel egybe véve hány quest van össz vissz, akko megállapítanám a %-os állapotom, meg is nézem mennyi van össz
  • sleepwalker77
    #19877
    Jol figyelted.
    Az axe-oknak nagyobb a speedje, kisebbet sebez, mig a mace-ek lassabbak, de nagyobbat utnek es nagyobb az utotavjuk is.
  • Sipocz
    #19876
    Jól figyeltem a "blunt" csapatot, hogy a fejszéknek rendre kevesebb a sebzése mint a "tompa" fegyvereké, azonos anyagot és kidolgozottságot feltételezve? Ez ok. így?
  • grebber
    #19875
    Most én is a Blunt skillre gyurok mert Blade az már max :D

    Willpower skillemet mivel tudom növelni?
  • Mayday
    #19874
    En is apro sebzesueket talaltam csak, de en arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy no a sebzesed, ha magasabb a skilled. Igy nekem a Blade cuccok sokkal tobb sebzesuek a Blunt cuccoknal, mivel azokra fekudtem ra. Kicsit aztan kiprobaltam "buzoganyolni", a skill novekedesevel nott a buzoganyom sebzese is :)
  • Sipocz
    #19873
    Grebber-nek és mindenkinek aki szereti:
    Perception mod
    (szvsz. nem nagy spoiler, mindösszesen hozzávetőlegesen tájékoztat arról hogy Hozzád képest kb. 4 szintnyi pontosággal egy-egy npc mekkora "erőt" képvisel, egyébkén nem detect mert akit nem látsz azt ez sem mutatja meg. tanulni az erőviszonyokat elég jó, tapasztalt vadász valszeg nem fogja használni mert már ránézésből is érzékeli a helyzetet:))
  • Sipocz
    #19872
    A második w-o-w az igazán érdekes volt mert távolról csak az látszott belőle-belőlük, hogy a lovas járőr küzd valamivel. No mondok egy újabb jópont a yardnál rohanok segíteni a légiósnak. Persze szegény járőrt megnyúvasztotta amire odaértem. Nagyon csodálkoztam rajta hiszen van egy modos spellem a perception ami kijelzi a szabadszemmel is már látott npc-k kb. szintjét és e szerint a watch-ok meg a járőrök mind min. 8 szinttel vannak felettem, bár valószinü hogy egyszerübb fegyvert használnak arra meg úgy láttam resist a w-o-w mert nálam is volt egy 5. szintü fegyver, egy dwarfsword és arra is mondta az írás hogy nincs hatása.
  • PiszkosFred
    #19871
    Hát ha nem is erős a szó szoros értelmében, hanem inkább nehéz ;] A sok immunitása is már eléggé zavaró, de hogy közben folyamatosan nyomja az absorb vicceit. Ha pedig a harc közben más monszt is csatlakozik, akkor nagyon nehéz a szitu. Mágussal annyira nem volt vészes, kapta a nukeot keményen, de azt a kevés hpmat és magickámat pill. alatt lekapja rólam. És mivel absorb magickát mindig ellövi, nehéz a 2-3. varázslat már, főleg egy nagyobb dmg esetében.

    Tolvajjal gyerekjáték, csak enchantolt bow kell, és sneakkel mire pislog kettőt, már halott. Persze ehhez az kell, hogy messziről kiszúrjam, és végig sneakben tudjak maradni. De hát ugye detect life nélkül nem tolvaj a tolvaj ;]

    Nevezzetek maradinak vagy pancsernek, de még midnig a mountain lionsoktól és medvéktől tartok a legjobban, főleg ha csapatban jönnek, és nem idézettek (mint a spriggan macijai). ;]
  • CsőKujts
    #19870
    Szinte biztos voltam benne, hogy kiváltom a roszalásodat. ;) Nincs mese bunkó voltam de ha nem haragszol nem tőled kérek elnézést inkább Sipőcztől még1szer. Sory!
  • grebber
    #19869
    Én 20-as szintű vagyok és amit találtam az max 10-es sebzésű buzogány volt.
    Nagyobbat még nem láttam.
  • tomo
    #19868
    mennyi neked a nagy?
  • grebber
    #19867
    Valaki talált már valami nagy sebzésű buzogányt?
  • sleepwalker77
    #19866
    A varazslat manaigenye a hozza tartozo skill novekedesevel egyenes aranyban csokken, szoval az 500 manas spellbol lehet hogy elobb-utobb 100 is lesz ha noveled a hozza tartozo magia skillt.
  • Sipocz
    #19865
    Nagyokat csodálkoztam amikor azt írtátok, hogy a gama egyik legerősebb szörnye a will-o-wisp. Egészen tegnapig, amikor is összeakadtam 2-vel. 8-as szintü karimnak az volt az egyetlen megoldása a problémára hogy a megidézés fejlesztésére anno vettem neki egy bound dagger spellt, no ezzel sikerült (nomeg az összes HP töltő ital felhasználásával) kiiktatni a dögöket. Most már nem csodálkozom, tényleg ez a szörny az egyik legborzalmasabb.
  • Mayday
    #19864
    Nem, ne haragudj, nem kotekedes volt, csak azt hittem, hogy ugy mindent vegignyomtal, es az a kijatszas, na :)

    Merthogy nekem ilyesmi "celom" lenne, ha nem is minden dungeon felterkepezese, de a leheto legtobb mellekkuldetes, es foszal teljesitese :)

    Remelem, sikerul elerni a kiegeszito megjeleneseig, mert idom aztan nincs nagyon sok jatszani :)
  • Sir Quno Jedi
    #19863
    Hmmm. Ezt én nem tapasztaltam. Gondolom az armorod fullra volt javítva és nem verték le közben?

    Vannak a resist normal weapon cumók, azt is érdemes összepakolni, mert ami mégis bejött a shield-en, azt lerezisztálod (van ruciban, mindenben). Én személy szerint inkább sebzés visszatükrözést használok, ha olyan 60-70% körül van, plusz hozzá egy 85-ös defense armorból és shield variból, akkor fizikailag tulajdonképpen sebezhetetlenné válok, max. egy két pixelt vernek le powerattack-okkal (level34). A spellekre meg én is 100% rezkót élvezek, plussz némi absorption (asszem én megelégedtem 20pts-sel), az is elég a gyors töltéshez magas szinten.
  • Mike
    #19862
    pedig vmelyik csóka fix feltőlti Anvilban is
    akkor menj oda hozzájuk amikor dolgoznak, ne este, vagy amikor esznek
  • Mike
    #19861
    a macikát nem megölni kell, hanem rányomni egy command creature-t
  • FlatlineHun
    #19860
    Az armorral ellentétben a shieldnek igenis van értelme 85 felett is, sőt!!!

    85-ös armorral a deadra-k "centiméternyi" HP-t ütöttek rajtam, ellenben kb 14-es armor, 100% shield mellett csak miliméternyiket! 14-es armor 80% shield mellett érezhetően nagyobbakat.

    Szóval a shield jóval erősebb, mint az armor...
  • FlatlineHun
    #19859
    A magickád mindig egyenlő az indulási alap + faji bónusz + intelligenca*2-vel, tehát szinthez semmi köze.
    Ha ennél jobb rendszert akarsz, használd az fwleveledmagicka modot, ahol a magickádat többet között befolyásolja a vasrázslásban való jártasságod, azaz nincs ugyanannyi manája egy varázslónak, mint egy hasrcosnak azonos int esetén...
  • Mike
    #19858
  • Sir Quno Jedi
    #19857
    De minek a 100-as shield, mikor 85 fölé nem mehet a defense?! Ha van némi light-armor rajtad, akkor az 50-60-as shield is bővensok.
  • FlatlineHun
    #19856
    Tápolás!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt hiszem, sikerült elérnem, hogy már nem nagyon lehet erősebb a karakter. Jelenlegi a következőkkel rendelkezik permanensen:
    35% spell reflect
    100% resist magicka
    85% spell absorbtion
    100% shield
    Felhasznált komponensek:

    Mundane Ring (hogy örültem az elsőnek, most meg már 3 is van) :
    - 35% spell reflect
    - 50 resist magicka

    Ring of Perfection
    - +10 all ability

    Amulet of spell absorbtion
    - 20% spell absorbtion

    Race: Breton
    - 50% resist magicka

    Birthsign: Atronach
    - 50% spell absorbtion

    valamint egy teljes garmada (6 db) ruha (pajzs + kesztyű beleszámítva), amiből 5 db 20% shield-del van enchantolva sigil stone-ból, egy meg 15% spell absorbtion-nel.
    A trükk az, hogy a sigil stone kivétele előtt mentve a nem megfelelő követ kapva vissza kell tölteni.
    100% shield mellett páncél nélkül is nagyon kicsit sebeznek az ellenfelek, varázslatok meg nem igazán jönnek át a 35% reflect, 85% absorbtion kombináción...
  • Sir Quno Jedi
    #19855
    Jah én is H5-re gyúrok!
  • XbandX
    #19854
    sztetek mér van z hogy amikor szintet lépek nem nő a magickaám pedig a hozzávaló attribútumot növelem????mer láttam én már olyan varázslatot hogy 500-600 pont is kellett hozzá.....????
  • Cassell
    #19853
    Na nem spoilerezek de a vége az nagyon király volt tetszett! Viszont már játék közben párszor írogattam mik nem tetszettek pl. a szörnyeket a szinthez igazítás de most azt kell mondanom ,hogy a fejlődésrendszer se lett az igazi. Szóval aki nem csak a főküldit nyomja hanem előtte jó alaposan játszik csinálgatja a városi questeket meg a guildes questeket az mire a főszálat elkezdi felgöngyölíteni addigra már kimaxolta egy fegyver meg egy armor képzettségét. És onnantól kezdve minek ütögessek amikor ha valami nagyobb pogó van akkor úgyis a kimaxolt kardomat fogom elővenni? Szóval gyakorlatilag szintet se nagyon nőttem csak ami az armorer skill meg az athletic skillből eredően összejött. Szóval mindent összevetve ez a játék gyönyörű és nagyon jó is de amíg kalandozgattam és questeket csinálgattam szinteket nőttem órákig elvoltam vele egyhuzamban amíg a végén meg egyik kapu becsukása a másik után szinte FPS módon mint régen a Witchaven 2 volt. Azért valamikor majd egyszer biztos előveszem még de most pont elég volt. Jöhet a Heroes 5:D
  • AC2
    #19852
    Hol tudok jó cuccokat szerezni?( pl.: erős kard stb.)
  • grebber
    #19851
    Ezer köszönet!!!!
  • FlatlineHun
    #19850
    Valószínűleg "astral vapors" c betegséggel fertőződtél meg.
    Cure disease varázslat, vagy templom, vagy potion.
  • grebber
    #19849
    Soul Gem-el is fellehet , Varla Stone -al is (ez az összeset feltölti egyszerre).
  • stern
    #19848
    Hol lehet feltölteni a mágikus kardot? Mert anvilban beléptem a mágusok céhébe(kicsit vicces harcos karakteremtől) de ott sem találtam sdenkit aki pénzért feltöltötte volna... Soulgem-et meg nem tudok gyártani, ha egyáltalán azzal is lehet...
  • grebber
    #19847
    Lehet kis aproság a megoldás de nem jöttem még rá :(

    Már csomo ideje egyszerűen nem töltödik újra a mágika csík. MIÉRT??Hogyan lehet visszaállitani ha visszalehet egyátalán?
  • SaGa Jr
    #19846
    Hali!

    Haggle, nem habble. :-)
    Igen azzal kell játszani. Feltornászod jó magasra a dispositiont, majd megnézve mekkora a célszemély képzettségi fokozata a mercantile skillben (ezt a haggle gombra nehézkedve ki fogja jelezni felül de nem a pontos értéket). Ennek alapján beállítod hogy mekkora legyen az árrés (ő mennyiért adjon el, te mennyiért vegyél) figyelembe véve a saját skilledet. A csuszka állításával változnak az árak. Ilyenkor elkezdesz eladni (ettől fejlődik jobban, a vásárlástól sokkal kevésbé fog megmozdulni a mercantile skilled). Ha elfogadható az ár a kereskedőnek akkor megveszi a cuccot. Ha nem akkor szól hogy nem veszi meg és csökken 1 ponttal a disposition. Ekkor lentebb veszed a haggle gombnál beállított értéket. Meg kell találni azt a pontot, amit még elfogad a manus és azon adni el neki mindent. De figyelni kell, mert ha romlik a viszony, akkor bizony már csak kevesebb %-nál fogja elfogadni az áruidat (azaz még lejjebb kell állítani a sávot). Ügyeskedni kell, de sok pénzt lehet spórolni és szerezni így.
  • Gunner
    #19845
    nem üzletelni, hanem ijjászkodni na, mindíg összekeverem