41716
  • arpad vezer
    #19924
    A cheat-en kívül nincs valami mód a Birth Sign megváltoztatására később?
  • haxoror
    #19923
    Főleg azt birom amikor nyomulok előre és elsütött csapdát találok benne egy hülye monszter hullájával

    Elkezdtem gyűjteni az ilyen Darwin-díjas szkrínsátokat, a kedvencem egy patkány amelyik egy tábortűzön próbált átmászni és közben halálraégett
    Ja és nem a sült kollégája, éppen rám támadt amikor "beégett"
  • haxoror
    #19922
    Fürge karakterrel az ogre tényleg könnyű és a troll sem sokkal nehezebb mert mindkettőnek szokása hogy megáll mielőtt ütne DE trolltól láttam már olyan kombót hogy végigviharzott vagy 10 métert és a végén ütött meg, jól beszartam

    És valami rohatt gyorsan regenerálódik, elég ha egy percig nem figyel rá az ember és megint fullon lesz az élete

    A regenerálódása viszont ideális gyakorló bábút csinál belőle

    Jobban belegondolva a legtöbb gondot a gyors vagy mozgás közben is támadó meele monszterek okozzák nekem, az összes többi sima ügy.
    Gondolom egy harcosnál meg pont fordítva van :)
  • b-type
    #19921
    hát nekem a Savage Ogre 4-es szinten volt meg, tom mert még Umbra előtt volt, az meg 5szinten lett meg.
    4. szinten igen izmos volt, ha kettőbe szaladtam volna bele akkor meg is ölnek.

    Haxoror:
    én már haltam nem egyszer, de leginkább a képkockasebesség miatt, volt hogy nem tudtam hogy hol vagyok.
    Egyébként nem igazán tudnék meghalni, bár van azért mindig legalább egy nagy gyógyital, meg helyreállító piák és pár hasznos dolog.
  • Gunner
    #19920
    Én azt bírom a barlangokba, a csapdákat :D Egyszer jött szembe egy csonti, és észrevettem a csapda kapcsolóját, megvártam míg közeljön, rááltam csapdára, rögtön 3 tüskés hengerbuzogány jött le égböl, én léptem hátra csontváz meg repült felém :D
  • Gunner
    #19919
    Nekem van egy Akavari Sunderblade nevü kis kardocskám, 100pt kard és shield eldobás on strike. gondolhatod milyen röhögőgörcs kapott el mikor az aréna főgonoszát lefegyvereztem, dolgaid eldobálta és puszta kézzel rontott nekem :D
    a cuccait általában az nym-k visszaveszik, de ő nem vette vissza :P
  • Gunner
    #19918
    Naugye milyen sokoldalu ez a játék?! :D
  • Lysandus
    #19917
    Az ogárral még el lehet bánni könnyebben, mert lassú. Megvárom míg nekikészül, hátralépek, ütök, megint hátra. A troll az húzós, nagy barom, agilisebb meg regenerálódik, ugyi.

    Egy kis elméleti fejtegetés a csontikhoz:

    Nekem valahol fura, hogy az absorb health velük szemben is működik. Illetve nem az, hogy működik, hanem ahogy. Mert a néphit szerint az élőhalottaknak (skeleton klub, lich társaskör, zombik stb.) negatív életenergiájuk van, tehát ha elszívom akkor sebződnöm kéne, nem gyógyulni. Ez alól a vámpírok kivételek, mert ők halottak, de nem élőhalottak. Azaz nem negatív életenergiájuk van, hanem mások pozitív életenergiája révén táplálják "istentelen" létüket, mivel nekik saját nincsen.
  • haxoror
    #19916
    Ja ugyanez volt velem is, sima skeletonok aztán látom hogy az egyik egy elven kétkezes baltával rohan felém

    Na onnan is futnom kellett :DD

    Nemtudom ki hogy van vele de én totál beleélem magam a játékba amikor játszom szal én pl nem szoktam csak úgy berohanni a sötét barlangokba lesz-ami-lesz alapon hanem tisztára mintha én lennék ott, vigyázok magamra meg minden talán ezért van az hogy eddig a híres haláljelenetét a játéknak csak kétszer láttam, egyszer túlbecsültem az acrobatics tudásomat egy erődrom tetején egyszer meg kockára vágott egy lengőcsapda.
    Szal mindkettő "baleset" volt, bármilyen hihetelen de amióta kijött az Oblivion azóta játszom vele és még sohasem öltek meg benne
  • haxoror
    #19915
    Na az ogre-troll társulat is megfuttatott rögtön amikor először találkoztam velük
  • Lysandus
    #19914
    Nekem még a skeleton championok voltak meglepetések. Korábban a "normál" (vmi gyengébb) csontikkal akadtam össze egy barlangban, és mire kitakarítottam a helyet, összejött egy szintlépésnyi blade fejlődés. Még örültem is nekik, mondom: megint ötös szorzóval fog nőni a szintem. Ráadásul egy buzogányt kaptam elő, had fejlődjön az a skill is, mer volt úgy 15-ön. Hamar rá kellett jönnöm, hogy ha nem akarok bonemeal lenni, elő kell vennem a spéci kardom (absorb 5 health és magica). A nyomorultaknak még a blockjába is beleremegtem. Ráadásul ketten-hárman jöttek egyszerre. Az ütőtávjuk is jobb, mer ugye nekik pallosuk van. A destruction varázslataim meg még upgrade előtt voltak, tehát csak az alap varázslatok voltak meg.
  • b-type
    #19913
    :))
    én az első Savage Ogre-val szívtam, páncél le, ajtón be, fáklya fel és zúgattam befelé...majdnem fellöktem,..na gondoltam ha már pont itt van elkezdtem öklözni, majd magamhoz tértem vhol, visszarohantam ráerőugrottam tagló pózban, egész jó volt, majd magamhoz tértem máshol....huh, sussaim kint.
    Na mikor konténert csináltam belölle akkor még vagy fél percig ütöttem adrenalinból. :))))
  • haxoror
    #19912
    Sehogy, eleve méreg potiont kell csinálnod
  • SNAKE01
    #19911
    hogy tudok megmérgezni egy potiont?
  • Sipocz
    #19910
    Sajnos ezek az "ételnemüek" csaptak le a karcsira:))! A vadkan mostanság a leggyakoribb ellen az erdőben, de jönnek már a feketemacik is.
  • haxoror
    #19909
    Szerintem sincs univerzálisan legnehezebb monszter.

    Az én nemezisem egy szaros Goblin Skirmisher volt, tolvajjal kifogytam nyílvesszőkből a genya meg beszorított egy zsákutcába.
    Nálam egy Rusty Iron Shortword (úgy szedtem össze a földről) nála meg steel shield + steel dagger

    Hát bazmeg ami ezután jött...

    Nem túlzok, legalább 3 percig tartott a harc a kis zöld rohadék úgy blokkolt mint a Hadisten, ráadásul a tőr miatt valami hihetetlen gyorsan visszakaszabolt valahányszor bebuktam a blokkját, 10-ből 9 fixen így volt

    A végén inkább eldobtam a kardot és pusztakézzel ugrottam neki de közben már hangosan röhögtem magamon, basszameg simán lemészárolok AKÁRMIT erre egy nyomi goblin tovább feltart mint egy necromantákkal zsúfolt barlang :D

    A végén szinte sajnáltam amikor kipurcant, nagyobb élmény volt ellene harcolni mint bármi más ellen amivel eddig összefutottam :)
  • Lysandus
    #19908
    Nem kell minden kóbor kajára lecsapni! :-)))
  • Sipocz
    #19907
    Persze azt figyeltem, hogy minden ellenfél más és más beállítottságu kari számára nehéz és persze az alapstat.-ok meg csillagjegyi sajátosságok is lényegesen befolyásolók. Immár ez a 4. próbálkozásom a karakterépítésben és egyelőre ez nagyon tetszik (egy aféle spellsword lenne, akinél a restor., alter., mistic. adná az arcane alapot, egyébként fegyverrel öldököl meg nagyon-nagyon "jófiú" 8/1-es famy/infamy arány, bár ez módosúlhat ha elfogadja a DB felkérését, de ez most még nem fér bele a "lelkületébe"). Nekem most a wow tünt nagyon dúrvának, a kariszint még alacsony és a skillek is mostanság lépegetik át az 50-es határt. Meg éppen a faji érdekesség: tegnap Cheydinhal és Bravil között "mindössze" 3-szor kapott el ilyen-olyan kórságokat erdei állatoktól pedig redguard (75% disease res.) és az endurance-sza is 95-ös (remélem ez még itt is számít!).
  • Tutilevi
    #19906
    csak azokban a ládákban van biztonságban,ami a házadban van
    egyébéknt ha csak simán eldobsz valamit,az viszont örökké ott marad
  • Tutilevi
    #19905
    a will o whisp tényleg elég nehéz ellenfél, de mikor nem tudtam legyőzni kifejlesztettem a tuti taktikát ellenük
    mivel az absorb varázslatai csak érintés hatótávúak egyszerűen folyamatos jelleggel hátrálni kell, s mikor látjuk hogy eltűnik a w-o-w(ekkor jön felénk) hátrálás közben csapkodni kell magunk előtt mint őrült
    mivel alapból nincs sok élete nem húzza sokáig:)
  • stern
    #19904
    A ládákban tárolhatom a cuccokat biztonsággal? Mert én ott szoktam, de valahol olvastam, hogy időnként visszaállítja az eredeti állapotot...
  • Lysandus
    #19903
    Azért a w-o-w erősen karakterfüggő is. Én is "fáztam" előzetesen tőlük, de aztán kiderült, hogy a karim a legkönnyebben a csak mágiát használó ellenfellekkel játszva elbánik. Atronach jeggyel nagyon könnyű az ilyenekkel, varázsol valamit, amivel a fél manám visszatölti, én meg nyomom rá a sorozatban a shock spelleket. Vagy az absorbot én is. A röhej, hogy soha nem fogok kimerülni magikából, így a legdurvább varázslataim is rálőhetem, mert amit esetleg visszatükröz, abból is töltődik a manám. Egy kicsit örökmözgó jellegű a dolog így, de tényleg nem nehéz. :-)

    Mondjuk én meg a fizikai ellenfelekkel szenvedek meg jobban, pl az a medveidéző néni. Nem is a medve a lényeg, mert az lenyomom, de a néne elég nagyot üt, meg ugrik. Jobb az acrobaticsa mint nekem. :-)
  • SNAKE01
    #19902
    őőőőőő...akarom mondani jó sokat írtatok!:DDDDD
  • Gunner
    #19901
    Mit írtasz?
  • SNAKE01
    #19900
    ehh 286 új üzi tegnap este óta!:DDD
    írtok ám!:D
  • Mayday
    #19899
    Nirnroot Skingradban van, egy "sarki" kocsmabol nyilik pincebe az ajto a fickohoz.
  • juharfalvi
    #19898
    - Végigvittem a főküldit, de még vannak karakterfejlesztő-küldetéseim.
    Viszont... akármelyik trénerhez mentem oda, nem tudtam tréningről beszélni velük. Mindenki az Oblivion-kapuk bezárásáról beszél (persze jogosan... :))

    - Folytattam volna a Nirnroot gyüjtögető küldit, megvan az első adag, de a térképen nem mutatja a fazont, és már elfelejtettem, melyik városban lakik.

    - A Fighters Guild-nél elszúrtam az első küldetésemet, hogyan kaphatok másikat?

    - Hogy fogom tudni folytatni a mellékküldetéseket? Várnom kell, amíg lecsillapodnak a kedélyek? Vagy elrontottam és a főküldi után ezeket már nem lehet megcsinálni?? Ez durva lenne, mert direkt a végére tartogattam őket.
  • haxoror
    #19897
    "Nem szintfüggő, skillfüggő a sebzés."

    Az erőnek mekkora szerepe vana sebzésben?
    100-as skillel és 30-as erővel mennyivel kevesebb a sebzés mint 100 szkill 100 erőnél?
  • PiszkosFred
    #19896
    Calm up akkor jó, ha egy npc-t felbosszantasz, de nem akarod megölni, és a yieldre sem reagál. De hasznos akkor is, ha mondjuk 4-5 goblin támad rád, és akkor egy-kettőt ezzel lenyugtatsz, és csak a maradékkal kell harcolnod. Ahogy letelik a varázslat tartalma újra neked fog támadni.

    Absorb pedig amolyan "leech", amit elszívsz az ellenféltől, az megjelenik nálad.

    A spellek nagyjából megegyeznek a Morrowindi változattal, így EZ talán ad kis magyarázatot a közös varázslatok mechanizmusára.
  • Sipocz
    #19895
    A "calm" varázslatok "lenyugtatásra" szolgálnak, hatásidejük alatt sikerülhet velük nem teljesen "eltökélt" csupán spontán indulatos ellenfeleket közömbössé tenni, nem szoktam használni (bár belegondolva csapatban támadó dögöknél egyiket lenyugtat amig másikat lever:)).
    Az "absorb"-ok nagyszerüek főleg most, hogy a restoration osztályba kerültek át, "átszívni"-"lefőlözni" lehet skillt illetve statisztikai értéket hatásidő tartamon belül (amennyivel az ellen romlik a karid annyival javul, olyan mint a rivális csapat ellen idegenpályán nyerni!!:) illetve származtatott értéket (HP, sztamina, mana) abszolut módon, szvsz. egy "harcos" beállítottságu karakter, akinek a restoration mágiák egyébként nagyon jól jönnek gyógyitás (cure, restore) és tuning (fortify) gyanánt, kiváló támadóspellek amelyek mellesleg jól edzik a willpower stat.-ot is hiszen erre mágiaellenállás alap és fatique érték szempontjából is szükség lehet.
  • Sir Quno Jedi
    #19894
    A calm varik lenyugizzák az ellent, az absorb meg valóban elszív pl. skill-t, attribute-ot, manát, életerőt.
  • Sir Quno Jedi
    #19893
    A wow semmit sem tud veled csinálni, ha immunis vagy magic-re!
  • Mike
    #19892
    mondja már meg nekem vki mire jó a calm up
    és az absorb varázslatok
    az elszív vmit?
  • sleepwalker77
    #19891
    Itt fent van az osszes blunt :
    http://www.oblivionhq.hu/modules.php?name=Tippek_Trukkok&funkcio=megmutat&pid=62
  • cenobite
    #19890
    Van még elven, dwarven, daedric, glass. Ezek mind részei is a gyűjteményemnek. :)
  • cenobite
    #19889
    Nekem a daedric mace-em asszem 17-et sebzet. Egykezes cucc volt, sokáig használtam, de most leraktam és váltottam kard-ra, mert azt is kell növelni. :)
  • LegionarR
    #19888
    A többi Blunt cucc hol van? Mert ugye van a silvertől felfelé is...
  • Sipocz
    #19887
    Van rá mod, Fred felrakta a linket a HQ-ra.
  • Sipocz
    #19886
    Ha már lovaknál tartunk! tegnap Bravil felé az úton találtam elhagyva két lovat nyergestül-zablástul, de annyira bent az erdőben hogy csak a karakter közbelépése mentette meg az egyiket egy feketemacis-lesmacitól. Ezzel együtt "tilos a felülés" jel volt rajtuk, elfutkároztam megkeresni a gazdikat de egyik irányban sem találtam senki (érdekes!), a másik dolog ugyanitt rohangászott körbe-körbe az úton egy nő úgy láttam fegyvertelenül és miután elhúzott mellettem egy talpigpáncél lovas galoppírozott utána, sem egyiket sem másikat nem lehetettt megszólítani (ez most akkor vmi sportrendezvény itt?) szóval több dolgok vannak földen-s-égen semmint azt bárgyú elmém felfogni lenne képes:))!
  • Mayday
    #19885
    Hogyan is lehet pakolni a lora?