41716
  • CHEAPBOY
    #20087
    kocce, mit akarok, most hogy az install shield wizard lefagy állandoan... mi lehet a gond?
  • PiszkosFred
    #20086
    Vannak esetek, amikor kedvezményes áron juthatsz hozzá a cuccokhoz (pl munkatársak, szerkesztők, családtagok, stb), akkor ők kapnak egy ilyen kódot, amit itt megadva aktiválhatjuk a kedvezményeket. Simán hagyd ki ezt a részt.
  • CHEAPBOY
    #20085
    épp vennék modot, de miarák az a promotional code?
  • CHEAPBOY
    #20082
    kirááály:D
  • Mike
    #20081
    van erre is mod
  • PiszkosFred
    #20080
    Nemtudom hogy volt e már szó róla, de a Wizards Tower berakott egy kereskedőt 2000es arany korláttal (alchemy típusú, de 50+ mercantile skill után ez édesmind1, és a továbbiakban simán kihozható belőle 3000es, mindent megvásárló kereskedő) a Mystic Emporiumba (de lehet hogy már korábban is ott volt), akitől meg lehet venni majd a torony bútorait, és kapásból volt nála Grand Soulgem, és aránylag ritka alchemy alapanyagok. Vagyis azt hiszem új kedvenc született a moddal;]

  • Lysandus
    #20079
    Ezt értem, ha magas szinten szerzed meg, akkor nagyon jó kis spell. De olyat még nem hallottam, hogy a karival fejlődött volna.
  • Lysandus
    #20078
    Ilyen nincs. Nem a destruction szinted alacsony? Szerintem ez nem lehet a Finger of the Mountain. Vagy nincs valami mod fenn? 40-es sebzéshez túl soknak tűnik mindenféleképp a 185 magica.
  • Lysandus
    #20077
    De ez hogy a pecsába??? Nekem is 2. szinten volt meg, és nekem is csak hatot sebez, pedig már a 20-on vagyok. Biztos hogy ugyanarról beszélünk? Mer nekem se fejlődött egy cseppet sem.
  • Kandurex
    #20076
    500+? Az nem egyszerű!
  • FlatlineHun
    #20075
    Nah, elindítottam a második karaktert.. egész pofás lett :))

    Arlaure
  • tibor16
    #20074
    40-et, 185 magicaért, 11 szintű vagyok és 11-et sebzett az elején, amikor megkaptam. De nemtom használni, mert alacsony szintu a mage guildem (bár 368 mage szintem van).
  • dronkZero
    #20073
    Asszem lvl21-22 környékén szereztem.
  • dronkZero
    #20072
    Nekem 140-et 5 lábon, 75ös skillel 510 magickáért. De majd csak 100as destructionnal tudom majd használni...
  • PiszkosFred
    #20071
    És még én vagyok lehülyézve, mert a drága képtelen egy kib..ott szótárt elővenni, és megnézni a NOON kifejezés jelentését...
  • kovecses
    #20070
    E-mailben ha lehet! Mégegyszer köszönöm!
  • kovecses
    #20069
    ELOLVASTAM A ZÖLDBETŰS SZÖVEGET...DE NEM SEGÍTETT...PLEASE HELP ME !!!

    Lenne egy problémám...kérek mindenkit hogy segítsen...
    elakadtam a játékban...a főküldetést csinálom,ott tartok hogy Imperial Cityben kevergek és megszereztem a 4 könyvet ami segithet megkeresni azt a bandát aki lenyúlta a gyűrűt!!! Már meg is van a hely ahova menni kell, a temető és ott egy sírhel, de hiába megyek oda (zöld háromszög a térképen meg minden) nem történik semmi, nem nyílik a sírhely a nap egyik időszakában sem!!!!!!!!!!!!!!!!

    mit csináljak????

    [email protected]
    [email protected]
  • Kandurex
    #20068
    Mert mostanában neked mennyit sebez?
  • CS@
    #20067
    Ebben a szubjektív dologban igazad van, bár mondhatnám azt az ellenpéldát is, amit te magad írtál, ha a 600 is kevés neki, akkor szintén mindegy, hogy 400al vagy 600al pusztul meg.
    Mondjuk a saját példámból kiindulva, ha esztelenül berontok egy jól felszerelt goblin csapathoz, akkor megdöglök, tök mindegy, hogy 400 vagy akár 600 a HPm.
    Ha ugyanezt ésszel csinálom, akkor nem én, hanem ők döglenek meg, de szintén mindegy, hogy ezt 400 vagy 600Hpvel csinálom.

    A luck a leírása alapján elvileg mindenre hatással van.
    A Morroban én úgy vettem észre, hogy erős kihatással volt a lootra.
    Itt ezt még azért nem tudom elmondani, mert még nincs igazán viszonyítási alapom, majd talán úgy 5-6 eltérő értékkel rendelkező karakter után azt mondhatom, hogy na a magasabb luckos többször talált jobb cuccokat, mint a másik.
  • b-type
    #20066
    :)))
    Azért mert Luck, és abból sosem elég , kasztfüggetlen és inkább fejlesztem azt mint valami kasztidegen tulajdonságot.
    olyan háthadolog :)
  • tibor16
    #20065
    Bocsi, hogy ennyire láma vagyok, de most kezdtem a tolvaj küldiknek, és nem vágom mi a nyavaja van. Rögtön az elsőnél - elviszem Bravilba a lopott cuccot - 50 goldnak a többszöröse, utánna visszamegyek Armandhoz, és hát a párbeszédből meg az aktivált küldetésből mintha az derülne ki, hogy megint kell 50 arany értékűt lopnom? (béna vagyok angolból), ráadásul 2 aktív nyilam is van, Armand és a Bravili kereskedő - mi is van most? nem értem, segítene vki?
  • b-type
    #20064
    Igazából csak előnyök vannak, ilyen lépéselőny félék.
    lvl10-12-re a legkönnyebb és a leggördülékenyebb feljavítani a főtulajdonságokat, mert akkor még alacsonyak a hozzáértésszintek, utána meg már szinte mindegy, ha valaki nem akarja maxolni az összes tulajdonságát, akkor nyugodtan háttérbe is szorulhat a szintfejlődés.
    A legnagyobb problémát az jelentheti, ahogy eleinte a topic-ban is előfordultak túlfejlesztett minor hozzáértések szintlépés nélkül...ebből lehet elrontott karakter, jobban mondva játékélmény, mivel magas minor hozzáértések esetén nagyon lefékeződhet a játék lendülete.
    a mindenlében kanál karakterek is találkozhatnak problémákkal, ha tank módjára nyomulnak...de nincs lezárva az út semmilyen karakter előtt, és sztem sincs elrontott karakter, max. vannak eredményesebbek.
  • haxoror
    #20063
    Az szubjektív hogy te mennyi HP-vel boldogulsz, lehet hogy neked 400 is elég de lehet hogy másnak a 600 is kevés mert rosszabbak a reflexei stb és ez vonatkozik az elszúrt karakterekre is, akinek van érzéke a játékhoz annak az elszúrt karaktere se igazából "elszúrt" hiszen boldogul vele, akinek nincs érzéke hozzá az viszont már rendesen szenved ha pár csapással többet kell túlélnie.
    Végülis mindegy, szerintem lehetne jobb is a rendszer.

    Viszont az nagyon érdekelne hogy a LUCK-ra miért éri meg pontokat rakni mert én semmi egetrengető változást nem vettem észre ha növeltem?
  • tibor16
    #20062
    Finger of Mountain -Nem tom, nekem nő a sebzése, ahogy lépegetek előre a szinteken. Pl most hasznélni sem tudom, mert nem vok olyan mágus szinten...
  • CS@
    #20061
    Annyira ügyes harcos nincs akit sosem találnak el és kalapáljon vagy blokkoljon még mellé aztán máris van szorzó, az endurancera ha annyira kell.
    A Morroban is megtanultunk, hogy egy ideális karakter nem 3x5 ös szorzóra kell, hogy pedálozzon, hanem 2X5 –re +a LUCK. A kevesebb HP sem teljesen helytálló mert pl én elég későn kezdtem el fejleszteni az endurancet és így lett 545HP most, de ha ez a HP csak 400lenne akkor sem befolyásolna semmit mert ugyanúgy tudnék azzal is boldogulni.
    Szóval én nagy általánosságban nem hiszek az elszúrt karakterekben.
  • CarajoEsp
    #20060
    Hmmm....én most 50óra után, összesen 16 szintet léptem.
    Egyáltalán nem figyeltem oda, a szorzókra, két tulajdonságom már így is százas(Igaz, ezekhez volt plusz 20 a Tolvaj Csillagjegy miatt)és még nem volt olyan Monszta, vagy Npc, ami különösebben megizzasztott volna(Persze volt, de 50 közepesen erős szörnyre jut 1 rohadterős:)). Ha valaki azokat a képességeit használja ki, amit a kaszt megkövetel, akkor nem hiszem, hogy komolyabb nehézségbe belefuthat. Illetve, akkor nem használja ki azokat a lehetőségeket, amiket a játék megenged. Én pl:Egy-egy barlangba, ha látok valami keményebb ellenfelet, csak összedobok egy Shield Potiont és onnantól kezdve gyerekjáték.
    De én Tolvaj vagyok, és egy Íjat is nehezen emelek meg.e Egy harcos megveszi és magával cipeli. Megoldható szerintem. Különösebb szorzófigyelés nélkül.
  • haxoror
    #20059
    Oké, példa:

    Finger of Mountain küldetés.
    Mage Guild recommendation küldi, nyilván mágus karakter fogja megcsinálni és szintén nyilván alacsony szinten (hogy egyáltalán bekerülhessen az akadémiára), pláne Chorrolban kezdődik ahova a főszál először küld tehát akár 1-2-es szinten is simán előfordulhat hogy megcsinálja. (én 2 szintű voltam asszem)

    Eredmény, kap egy "über" spellt ami 6 pontot sebez (HATOT BAZZEG!! )

    Hát LOL!
    Majdnem annyit sem ér mint az indulásnál alapból kapott Flare spell, ennek így mi értelme!?
    Ennek a spellnek egy nagyhatalmú jutalomnak kéne lennie nem egy patkánykergető piaci trükknek!

    Másik példa:
    Thoronir küldije 1-es szinten egy 5 resist fire/5 resist frost gyűrűt ad.
    HULLADÉK!
    Fölösleges és értelmetlen egy ilyen gyűrűt bárkinek az ujjára húznia plusz megkapod a Debasert 5 will/Int drain for 20 sec.
    ???????
    Minek? :DDD

    Valszeg a Bethesdások így akarták megakadályozni hogy a játékos alacsony szinten "über" cucchoz jusson viszont magasabb szinten egy NEM über hanem kellemes cuccot kapjon, csak nem igazán jött be a módszer mert egy csomó cuccot így teljesen használhatatlanná tettek, ha alacsony szinten szerzi meg a játékos már dobhatja is a kukába.
  • haxoror
    #20058
    Nem az öregedésre gondoltam hanem a lebontott tapasztalat rendszerre és a bármikor elkölthető tapasztalatpontokra.

    A mágus talán nem a legjobb példa mert a három alapkaszt közül pont ennek elég csak két attributum az Int és Will, meg még valami más amire rakni kell szal itt nem lehet igazán elbarkácsolni a karaktert.
    Az másik két alapkaszt (tolvaj, harcos) 3 attributumról szólnak és ott is relatív sima ügy, oda se kell figyelni szinte.
    Persze itt is jöhetnek érdekes dolgok pl vki nem figyel egy pillanatra és a nagy főzőcskézésben csak az Alchemyvel meglépi a szintet és ha az Int már 100-on van akkor eloszthat 3x1 pontot.
    A baj az hogy ez a rendszer megköveteli a kiegyenlített szkillfejlődést pl ha harcossal jaj de ügyes vagyok és az alacsonyabb szinteken szinte nem is találnak el akkor a Heavy Armor nem fog fejlődni -> nincs szorzó Endurancera és amikor magasabb szinten már rendesen ütnek akkor kevesebb HP-m lesz -> elszúrt karakter

    Spellswordnél Int, Will, Strength, Endurance, Agility is fontos, ha itt nem figyel az ember akkor kap egy mindenhez-keveset-de-semmihez-sokat karaktert pedig nem ez lenne a lényege a kasztnak, vagy inkább elkezd fejlődni az egyik kárára és átmegy inkább harcosba vagy inkább mágusba hogy jobban boldoguljon.
  • SaGa Jr
    #20057
    Na én ezt tartom orbitális marhaságnak. Már elnézést a szabatos fogalmazásért.
    Mire fel fejlődik egy fixre egyszer megkreált tárgy a karakterrel? Miért lenne szükség ilyesmire? Hogy ne érezze táptalannak magát a vérpistijelölt, egérmaceráló játékos? még az is határeset, hogy egyáltalán a karakter szintjéhez generálódik az adott tárgy minősége, de egye fene, még belefér (nagy hősnek nagy jutalom). De hogy aztán vele fejlődjön...
  • haxoror
    #20056
    Fogalmam sincs, még bele sem kezdtem a DB küldetésekbe, amit írtam egy mod readmejéből van ami ezeket a spéci cuccokat utólag a szintemre emeli.
  • CS@
    #20055
    Minden tiszteletem ellenére ellent mondok neked és szerintem nem kell ezzel foglalkozni.
    48dik szintű vagyok, és egyáltalán nem foglalkoztam a szorzókkal.
    Ez meg is látszik a karakteremen, mert még pont 2szintet tudok lépni a major skilljeimből, de a WILL Max 85 körül lesz az INT talán eléri a 100at a LUCK pedig 80at Ennek ellenére komoly problémám nem volt (leszámítva a nagyobb csoportban támadó goblinokat).
    Azt nagyon remélem, hogy a TES sorozat sosem lesz olyan mint a Fable. Számomra valami elképesztő baromság volt az a szintlépéssel egybekötött öregedés. Odamentem a szintlépőhöz és egy másodperc alatt 21éves ficsúrból 65éves aggastyán lettem.
  • haxoror
    #20054
    Vannak spéci tárgyak amik kilógnak a többi közül, ezekből ált egy darab van csak a játékban.
    Ezeket én artifaktnak hívom, tudom hogy a daedricokat külön számolja a program de ettől a többi sem szarabb sőt!
    Egy 30-as "sima" artifact simán odaver bármelyik daedricnek szvsz
  • SaGa Jr
    #20053
    A DB küldetés elején kapott Blade of Woe (amúgy egy gyengített ebony tőr)szintedtől függetlenül ugyanolyan komemrsz és gagyi lesz. A szintezés értelme majd akkor jön el, ha befejezted a teljes DB küldetéssorozatot és ezt a fegyvert feljavítja neked Night Mother személyesen. Addig bizony ugyanolyan szutyok marad (sima, eldobhatatlan gyenge tőr).

    Amúgy ennek a fegyvernek a kapcsán van egy észrevételem. Nem 30. szint a vége a tápadásnak, hanem 35. Befejeztem már az egész orvgyilkolósdit 30. és 40. szinten is. 30. szinten +30 health damage jött, de 40. szinten már 35. Elkezdtem visszatöltögetni a régebbi állásokat és egészen 35-ös szinttől már +35 volt ez a sebzésfokozódás. 34. szinten viszont 34.
  • haxoror
    #20052
    1. négy percen belül kétszer köszöntél nekem, köszi egyszer is elég :D
    2. Igen, igazad van csak a nem monszta monszták lépegetnek :)
  • SaGa Jr
    #20051
    Hehe. Én elhiszem, csak legfeljebb ha valaki nézi a karakterlapján a teljesítményét esetleg megrökönyödve fogja tapasztalni, hogy nála milyen sok "arifact" van, közben a program szerint 1-2 (amennyi Daedra Lord cuccos nála maradt). :-)
  • SaGa Jr
    #20050
    Hali!

    A moszták nem fejlődnek. Alig van szörny ami szintet lép (konkrétan 5 vagy 6). Legfeljebb jön az erősebb változat. :-)
    Akik feljlődnek a karakterrel, azok a az NPC-k. Na ők meg úgy vannak megalkotva, hogy mindig max fejlődést produkálva ugrálnak (azaz ami fontos nekik, abban ők garantáltan 5-ös szorzóval fejlődnek).
  • haxoror
    #20049
    Jó most ezen ne vitatkozzunk, nálam minden artifaktnak számít ami nevesített :)
  • SaGa Jr
    #20048
    Nem jó időban maceráltad. Keresd fel akkor, amikor hajlandó fogadni (ha jól emlékszem ő az a khajiit, aki Bravilban tanyázik).
  • haxoror
    #20047
    Ideális assassinnak mert egykezes és nagyot üt és nem terheli le a karit :)
  • SaGa Jr
    #20046
    Hali!

    Kis pontosítás:
    A játékban artifactnak csak a Daedra Lordoktól kapott cuccokat nevezi a progi (van is külön bekezdés a talált artifactok számontartására a karakter összesítőjében).
    Minden más sima varázstárgy. Az artifact-ok pedig fix értéket adnak (sebzés, védelem, spell effect) és ez nem változik.
    Csak a revard és a nevesebb varázstárgyak esetében van szinthez szabott hatás. Ilyen tárgyakból meg elég sok van, de ezek nem artifactok!