41716
  • b-type
    #20127
    nekem nem azzal van bajom hogy kap rá emelt sebzést hanem attól hogy 6× akkorát sebez, és közben nincs a játékban testrész szerinti sebzés.
    a páncéom résein közelharcban is be tudok nyelni sebzést, mindenféle sneak nélkül.

    Az meg pláne hogy 6× bónusz van sneak attack-ra, nekem meg harcosként van egy kombób, amit köszönöm szépen ha kivitelezni tudok miközben 4en körbevesznek és leesik az FPS-m 12-re.
    ?
    Szal ez itt a lényeg.
  • SaGa Jr
    #20126
    Hali!

    Finger of Mountain nem egy jó varázslat. A maximuma 200-as shock damage, 10-es területre. De olyan mocskosul drága lesz elsütni még 100-as destruction mellett is, hogy egyszerűbb csinálni egy kombinált varázslatot, amiben minden sebző hatás benne van (100-as Fire, Frost, Health és Shock damage a célpontra egyszerre).
    Ez 100-as destruction mellett 300 alatti magicka igényű. Ha kap egy laza 10-es hatótávot területként, akkor rádobódik még 100 magicka igény. Még így is olcsóbb lesz.

    A DoT (Damage over Time) jellegű varázslatok is olcsóbban a FoM varázslatnál. Igaz kell nekik idő míg végeznek a célponttal, de nagyobb sebzést tud bevinni a karakter így az ellenfeleknek.

    További hátránya a FoM varázslatnak, hogy sajnos pofátlanul magas tud lenni a skilligénye (már a fokozatot illetően). Sokkal olcsóbb és jobb megoldás Skingradban megvenni az izmosabb villám varázslatot, vagy a területre ható 50-es sebzésű villámot. Az is elég hatékony, de sokkalta kisebb igényű spell.
  • SRobert
    #20125
    Ha látod, akkor tudsz védekezni, ha nem látod, akkor be tud szúrni/lőni olyan helyre, ami jobban fáj. :)

    De igazából hátbatámadás és fejlövés kéne ide... :)
  • Sir Quno Jedi
    #20124
    Sneak-ben tudod hova kell lőni, van időd célozni és nincs védve az a rész amit támadsz. harcban megpróbálhat dodge-olni. Erre gondoltak sztem.
  • Gunner
    #20123
    nekem ring of nighteye-m van, ez a legjobb, mert mellette van egy +15%os védelmet adó gyűrűm, miko lemegyek barlangba v. sötét van akkor ring of nighteye bekapcs, ha világos van, zavar a nighteye, akko leveszem és felveszem fortify blade block +7et :P
  • SaGa Jr
    #20122
    Hali!

    mert nem elég a skill szint, hanem kell a fokozat is. Hiába lesz egy erős varázstárgytól teszemazt 100-as egy skilled, attól még nem fogod tudni végrehajtani a fokozatokhoz kötött specialitásokat.
    Varázslatoknál ez úgy működik, hogy nem skill szint a fontos, hanem a rangod. Láthatatlanságot Journeyman fokozattól felfelé lehet csak elmondani. A fortify skill meg nem emeli ezt, csak a skill aktuális értékét. Ez annyiban fog csak megnyílvánulni, hogy olcsóbb lesz a varázslat. De az elvárt követelményt nem teljesítetted, hiszen maga a tényleges tudásod nem Journeyman még, hanem csak apprentice.
  • haxoror
    #20121
    Ha nem tudja hogy ott vagy akkor nem is készül fel a védekezésre ezért van esélyed beszúrni a páncél rései között, ha már lát akkor úgy helyezkedik hogy védje magát, sztem ez így oké
  • Sir Quno Jedi
    #20120
    Ez azért van mert keverik avalódi RPG-t ahol a karaktered képességei a mérvadóak a cselekedetek siekrében az FPS-ekkel, ahol neked kell céloznod, ugrabugrálnod, csapkodnod, kitérned, blokkolnod, stb. Ez így valóban gáz.

    A valódi RPG az, hogy te megadod kire támadjon a karid és mivel, a többit megoldja a gép, hiszen a te ügyességed NEM lehet kihatással a karid eredményességére. Innen már gyönyörű kardpárbajok alakulhatnak ki AI-ból. Időnként max. beleszólhatsz, hogy váltson fegyvert, hátráljon/meneküljön, támadjon teljes erőből, inkább védekezzen, támadja valamelyik testrészt, avagy felszerelési tárgyat, és hasonlók, ez a maximum amit tehetsz érte. A többi rajat múlik és az AI-n. Így ha te fejre támadtatod őkelmét messziről, íjjal, sötétben, akkor kb. nulla eélye van találni és többszörös sebzést elérni, ha rossz és szerencsétlen íjász, DE ha sikerül neki akkor kapja meg a plusz sebzést. Ennél mégjobb, ha sérülési model van és a fejnek, illetve valamennyi testrésznek van saját páncélzata és HP-ja, illetve lethality-je, ezt kombinálva a sneak attack-el már valóban érdekes harcoknak lehetünk tanúi.
  • b-type
    #20119
    na de 6×??
    én sz@rul reagálok arra is ha simán megütnek, de hogy lesz ebből 6× akkora sebzés?
    filózz bele,
    állok nézem rohan felém a csávó lő egyet bamm bele áll a hasamba
    vs
    állok, egyszer csak bamm bele áll egy nyílvessző a hasamba.
    hát ettől vagyok 6× rosszabul?
  • haxoror
    #20118
    Ja az attronachot benéztem sry, arra céloztam hogy a 240 egy mágusnak elég, de egy harcos már szopna vele
  • SRobert
    #20117
    azt úgy csinálja, hogy valószínűleg Te is másképpen reagálsz egy ütésre, ha számítasz rá. :)

    Amúgy meg elfogult vagyok és az íjnak is követelem a 6x-ost. :))
  • haxoror
    #20116
    Nana, ha már ott áll előttem a warhammerral akkor simán halott vagyok így is úgy is!

    De futkározás közben miért ne lehetne varázsolni? Szerintem az oké, fogalmam sincs hogy egy varázslónak mennyire kell tudnia koncentrálni (mivel amúgy a valódi életben még nem voltam varázsló ) de az biztos hogy futás/ugrás közben nem tudnék egy üveg piát meginni, pláne nem olyan gyorsan hogy *gulp*gulp*gulp* és már bennem is van három üveg cuccos

    #20111

    Így van, fegyvert sem lehet javítani harc közben, a potionivás se "reális", már amennyire a realitásról itt beszélni lehet
  • Sir Quno Jedi
    #20115
    Sőt, feltettem a topless modot, így valóban egyszál tőrben (meg tangában) lehet rohangálni némi ékszerezettséggel :DDD! A gond csak az, hogy pl. az élemedett korú grófnő is meztelnkedik a kastélyában és ez sokkolt engem... :D
  • b-type
    #20114
    ezért lenne jó ha lenne megzavarás, bár én nem kívánok rosszat a mágusoknak, de súlytanék keményen a tolvajok sneak attack-jára is és a mágusok megzavarására is.
    Érdekes hogy ha nincs fej-láb-test lövés, akkor mire fel ad sneak attack-ra 6×-os sebzést??!
    oké legyen 2× mert nyugodtan felajzhatja és célozhat, de 6× akkorát hogy a rákomba üt attól hogy szinyel egy sötét sarokban?
  • Sir Quno Jedi
    #20113
    Vazeg, közelharcba megyek TŐRREL, mostanság csak így nyomulok és Mage birthsign-ú vagyok nem Atronach. Simán elég a 240Hp, de a fele is.
  • Sir Quno Jedi
    #20112
    Ne légy hüle. AZ egész irreális ezen az alapon. Mikor tundál te hadonászni, hogy varázsolj, miközben egy bazi nagy, kétemeletes szörnyeteg jól nekihuzakodik a pallosával és kettészelési kísérletet tesz károdra náhány másodpercenként?! Arról nem beszélve, hogy mennyi a védőértéked ilyenkor bután ott állva az ellenfél előtt mindenféle mágikus okosságokat mívelve (amihez ugye koncentrálni kell).

    Arra figyeltek, hogy ne válthass fegyvert csapás közben, de arra nem, hogy ne tudj varázsolni, ha éppen fejbekúrnak egy buzogánnyal! :D
  • b-type
    #20111
    inkább az a táp része hogy lehet inni csata közben :),
    mert ahogy fegyvert nem lehet váltani, sztem úgy nem kellene inni sem miközben egy háznyi üllőt vasnyélen csapdosnak a fejemhez.
  • SRobert
    #20110
    "Megnézném hogy ha baseball ütővel kergetnek valakit akkor hogy fog az meginni futás közben pl egy üveg sört mert kb ez az amit a potion függők csinálnak csak nem egy üveggel hanem egy egész rekesszel!"

    Lehet, hogy ezért hívják játéknak? :D
  • haxoror
    #20109
    Akkor vegyél a kezedbe egy kardot és menj közelharcba, hirtelen nem lesz olyan bőven sok az a 240 HP

    Attronach mágusnál csak az Intelligencia stat számít és gyk semmi más, nem a legjobb karakter a példálózásra :)
  • haxoror
    #20108
    Megnézném hogy ha baseball ütővel kergetnek valakit akkor hogy fog az meginni futás közben pl egy üveg sört mert kb ez az amit a potion függők csinálnak csak nem egy üveggel hanem egy egész rekesszel!

    Szerintem az Alkímia helyből nagyobb táp mint bármi más.
  • Sipocz
    #20107
    A játék tuti nem a "táp"-ról szól. Sokkal-sokkal fontosabb hogy az Általad elérhetó eszközöket (elég tágan értelmezve az eszközöket, tehát spellek, italok, scrollok, ruhák és fegyverek-páncélok) stratégia-szerüen használd. Hogyne, lehet tápolni, számolgatni mindenféle szorzókat csak nehogy ez a törekvés sivárrá tegye ezt az egyébként roppant hangulatos környezetet.
  • Sir Quno Jedi
    #20106
    A másik. Ha valaki mágust akar indítani újat, akkor ajánlom a High Elf Atronach Mage-et! Ennek idulásnál 360magickája van ELSŐ SZINTEN és term. manaabszorpiója. Ugyan érzékenyebb az elemi sebzésekre, de az csak vicces értékű gyengeség és lazán lehet kompenzálni tárrgyakkal/spell-ekkel. A gond az Atronach birthsign miatti manaregeneráció-hiány lehet, de az csak alacsony szinten gond max., addig lehet harcolni, vagy tápolódni a M.guild-ben.
  • McHaals
    #20105
    7es szinten nyomtam le
    A karakterem lopakodós, kis mage beütéssel: az emeletről rálőttem stealhtban, erre felrohant hozzám. Mikor megláttam, lőttem egyet bele, leugrottam, erre ő visszarohant hozzám, a folyosó végéről belelőttem, elraktam a fegyvert, hogy gyorsabban meneküljek, visszafutottam az emeletre, és az egészet újrakezdtem. Így is volt vagy 5 perc, mire levertem + csomó poti + healing varázslat :)
    Amúgy ez a második karakterem, de az elsővel is megtaláltam umbrát (azzal nem sikerült megölni).
  • Sir Quno Jedi
    #20104
    Semmi ilyesmi nincs. Csak nyugodtan nyomuljál ahogy szeretnéd. Nekem nem egy szintlépésem volt mikor 1-es, meg 2-es szorzóim voltak max. és semmi gondom nincs! Ha jó játékos vagy ez nem akadály.
  • Sipocz
    #20103
    Karakter-fejlesztéshez egy szvsz.: mindig rakok a luck-ra (esetleg a Thief zodiákus választása esetén pár szint kihagyható) és igyekszem tartani hogy a a luck értéke 50+kariszint legyen, nem csupán a LoT-ra hat de secu-ra, fegyveres találati valószinüségekre, sneak-re....... Tullihegni nem szükséges persze egy 5+5+5 stat.növ. sansz mindent visz, de inkább a luck-ra +1 mint vmi másra +2 vagy +3.
  • sleepwalker77
    #20102
    Siman lehet menni tapolas nelkul.
    En sose szoktam szamolni hogyan is allnak a szorzok.
  • Sir Quno Jedi
    #20101
    Az én karimnak mindössze (tárgyak nélkül) 300magicka és 240hp-ja van level 34-en. Ez bőven sok és a magicka is azért ennyi mert Breton Mage vok =szal. lehetn kevesebb is). Ezzel lazán lehet boldogulni! Legyőzhetetlne vagyok így is. Szal. nem értem azokat akik 600-as étékekkel is szívnak?!
  • stern
    #20100
    Lenne egy kérdésem? Tápolás nélkül tényleg nem játszható a game? Mert az igencsak rontja a játékélményt, ha szintlépés előtt 2 órát ugrálok... Azt olvastam, ha a tulajdonságoknál nincs min 3x akkor lehetetlen lesz a játék... (ellenségek erősebbek lesznek) Nincs kedvem ezzel vacakolni, mert engem a szerepjáték része fogott meg, nem az, hogy tervezgessem, hogy mikor lesz meg az 5x szorzó még a szintlépés előtt, és felesleges skilleket növeljek...
  • Sipocz
    #20099
    Csak csatlakozni tudok. Nekem a "szivemcsücske" a lovam és amikora városokba érek minden esetben "bekormányzom" a karámba, fast travel esetén is a városi karám mindig a célpontom. Tapasztaltam, hogy a városok környékén is olykor eléggé erős a monszter aktivitás (kivált ha vmi rom vagy barlang van a falak mellett) és az őrök sem mindig a megfelelő helyen állnak pl. Bravil ahol a karám egy ruin árnyékában áll (min. 2 troll rajcsúrozik feszt) és az őr vagy bent poccan a kapunál vagy maxi kisasszézik a híd közepéig. Sőt azt is észleltem, hogy az egyes karámok vmi affinitásban vannak egymással pl-> az IC-ben az ork karámjában űltem lóra és fast travelt kértem Leyawiin-ig a karámhoz, megérkezés után még a keritésen kívül szálltam le a paciról amelyik önmagától megindult az általam már korábban kinyitott karámajtó felé és szabályosan leparkolt, nagyon tetszett:)).
  • sleepwalker77
    #20098
    Amit kihagytam : a mana megvan hozza, azt mondja hogy a skillem alacsony.
  • sleepwalker77
    #20097
    Egy kerdes :
    Alapbol 43-as az illusion skillem.
    Ezt 10-el noveli 53-ra a DB light armor.
    Ennek ellenere nem tudom elnyomni az invisilibity spellt, amihez 50-es illusion kellene.
    Szerintetek normalis hogy az alapot nezi vagy bug?

    Mivel pl 50-re novelt armorerrel mar lehet magikus cuccot javitani, meg ha az alap kisebb is.
  • FlatlineHun
    #20096
    Én sajna már korábban is, amikor észrevettem, hogy a 10 sebzés 10 mp-ig hiába kevesebb mana, mint a 100 sebzés 1 mp-ig, nem éri meg, mert a spell után meg kell várni, amíg az előző lejár...
  • haxoror
    #20095
    Kisérletezgettem egy kicsit:

    A DoT spellek NEM halmozódnak, tehát egy 5 sebzés 20 másodpercig spellt ha rálövök egy monszterre kétszer akkor a második csak a számlálót nulláza de a monszter csak 5 pontot fog veszteni másodpercenként.
    Úgytűnik ugyan ez igaz a kardokra is, A második csapással az első csapás hatása megszűnik.
    Szóval ugyan annak a tárgynak/spellnek csak egyszer érvényesülhet a hatása.

    Megkerülni ezt a jelenséget varázslatoknál úgy lehet hogy az ember csinál 3 tökugyanolyan varázslatot különböző nevekkel és egymás után lövi el őket pl

    LightningStorm 1
    LightningStorm 2
    LightningStorm 3

    Így már összeadódik a 3 spell sebzése.

    Lehet hogy ezt már mindenki tudta, én csak most jöttem rá :)
  • Mayday
    #20094
    Azt mondjatok mar meg, hogy az ARENA kuldisorozat lesz-e valaha COMPLETED? Vagy ezek a Grand Champion utana ellenfelek mar "allandoak", barmikor lehet menni, es ezaltal az Arena mindig aktiv kuldetes marad?
  • Lobsterman
    #20093
    Hányas szinten iktattad ki? (csak kíváncsiság)
    Egyébként tartozik hozzá küldi, Daedra Lordos, de az érte kapott jutalom nem ér fel az Umbrával
  • CsőKujts
    #20092
    Mindenki ezért a kardért rohangál a játék elején de ha igaz amit mondasz akkor ezek közül az emberek közül Te egyedül érdemled meg. Gratulálok hozzá és viseld egészséggel. :)
  • CsőKujts
    #20091
    Spoiler. Ne foglalkozz a Bravilben lévő nyíllal, csak menj oda Waterfrontba és éjfél körül találkozz Armand-al. A bravil-ben lévő csávesz meg mindig szivesen lát ha van némi lopott cuccod a számára. Szal vidd a gamet lopogass add el neki és nem lesz problémád.
  • McHaals
    #20090
    Hi, 1 kérdés:
    lementem valami dungeonba, levertem nagy izzadva egy umbra nevű csajt, aki ott volt (volt nála nagyon durva cucc, legalábbis az én szintemhez képest).
    Ez a csaj ugye nem valami questmob?
  • CsőKujts
    #20089
    Ejnye! Rosszul bánsz a lovaddal. Ha sajátkezüleg beviszed az istállóba majd szépen megalszol a városba egyrészt az élete is fullon lesz másrészt nem mozdul egy tapodtat se. Magyarul bánj vele igazi lóhoz méltóan és akkor szeretni fog. :)
  • Panzerfaust
    #20088
    Nekem van tapasztalatom. Ha minden igaz 50es luckom van. Egyik küldiben le lett szívva 4esre. Hát hihetetlen mennyit szívtam míg templomhoz értem. Minden sebzésem csökkent eggyel, de pl blokkolni képtelen voltam, és a támadásaimat szinte mindig blokkolták. Ezzel a karival pusztakézzel végigtoltam az arénát.(ez nagyon jó módszer a heavy armor fejlesztésére) Úgyhogy azt tudom mondani igenis kell a luck, ha nem tudsz mire adni akkor nagyon jól jön, és talán még a sebzést is módosítja.