41716
  • SaGa Jr
    #20167
    Hali!

    Igen. De nem állandóak, hanem a szintedtől függ milyen ellenfelek közül válogathatsz. Igaz 17. szint fölött már nem fog változni (1-2-3 Minotaurusz Lord). nem bármikor mehetsz be, hanem ahogy az öreglány mondta, minden héten 1 meccset nyomhatsz le. két meccs között legalább 1 hétnek el kell telnie.

    De ugyanígy nem fog eltűnni a fighters guild küldetés és a Dark Brotherhood küldetés sem, mert ezekhez mindig vissza kell járni (az egyikhez havonta a másikhoz hetente).
  • sleepwalker77
    #20166
    Nem lesz, ugyanugy mint pl a DB "sorozat".
  • haxoror
    #20165
    Kellett neked trükkösen fogalmazni
  • haxoror
    #20164
    Ha előbb kijössz vagy átmész másik helyiségbe akkor nincs lebukás.

    Másik helység pl egy másik szoba a házban ahova betörtem, vagy egy másik terület pl basement?
  • SaGa Jr
    #20163
    Az enchantnál tudja a fene. Ott pénzt néz a program meg magicka igényt és persze a lélekkövet amit be akarsz tenni.
    A kérdésed eredetileg nem a varázslatra vonatkozott? én így értettem (varázslatkészítésre) . ha én voltam a félreértelmező, akkor sorry. :-(
  • Kandurex
    #20162
    #20153 hozzászólás többszöri átolvasása segít abban, hogy ne kapjak kapásból 10 privátot!

    köszi
  • psicho
    #20161
    Megvettem a hivatalos Wizard's Tower plug int, de a keretprogram beadja az unalmast egy "HASP SL Client Runtime Error" - ra hivatkozva. A support valasza a problemara egy automata email volt 3 nap elteltevel, miszerint ha gondjaim vannak a letoltessel akkor hogy tolthetem le ujra. Szal el sem olvastak. Valakinek esetleg volt/van hasonlo gondja? Ha igen, hogy oldottatok meg?
  • Mayday
    #20160
    Azt mondjatok mar meg, hogy az ARENA kuldisorozat lesz-e valaha COMPLETED? Vagy ezek a Grand Champion utana ellenfelek mar "allandoak", barmikor lehet menni, es ezaltal az Arena mindig aktiv kuldetes marad?
  • SaGa Jr
    #20159
    Hali!

    Lopakodva menjél be oda ahol lopni akarsz. Legyél benne tuti biztos, hogy senki nem láthatott meg és nem is hallhatta meg a környéken hogy a zárat macerálod (ezen könnyű lebukni, viszont ha varázslattal nyit ajtót az ember akkor ez máris nem lebukási tényező, hacsak az őrök nem nézik meg a zárakat is mikor eltrappolnak egy épület előtt). Ezután mikor odabenn vagy akkor is maradj lopakodó módban. Ne legyen rajtad nehéz és csörgős cucc (elméletileg csak a lábbeli számítana, de gyakorlatilag más is tud zörögni mozgás közben) és próbálj meg semmivel sem csörögni, semmit sem leverni. Ekkor csökken a lebukás esélye.

    Ja és mindenek előtt lopkodáshoz legyen magas a sneak skilled. 50 alatt is van esély és lehetőség lopni, de a lebukás is sokkal gyakoribb. Ki lehet tapasztalni miként működik a dolog és akkor nem lesz majd probléma.

    Viszont minél nagyobb tárgyat kapsz le valahonnan annál nagyobb az esélye hogy az bizony hanggal fog járni. Ezt meg a háziak is meghallhatják és kiszólnak az őrségnek, óbégatnak, vagy csak szép csendben nekedesnek. Bármit mozdítasz is el (teszel el) egy olyan helyről ahol a közelében más tárgy is található volt, azok a tárgyak bizony zörögni fognak vagy rosszabb esetben el is dőlnek. Ez is lebukáshoz vezethet.

    Elméletileg van egy beépített "riasztórendszer" a játékban, legalábbis a készítők szerint (meg az X-Box változaton tuti működik is). Ez nem a lopakodástól, hanem az épület zárjától függ, hogy mennyi lesz. Easy meg very easy esetén gyakorlatilag nem fognak bemászni utánad, hacsak nem csapsz nagy ribilliót vagy meg nem látott valaki behatolás közben. Average zárnál is 2 perc fölött van ez az idő, hardnál olyan 1 perc, míg elméletileg a very hard esetén 30 másodperc lenne. Ha előbb kijössz vagy átmész másik helyiségbe akkor nincs lebukás.
    Futottam már bele a dologba, de sokszor elő sem jött. Nem tudom mi szabályozza, talán a nehézség, meg a karakter szerencséje.
  • kisfigi
    #20158
    Na még vmi...
    Szerintetek ha vki nem tud angolul akkor is tudja majd élvezni ezt a játékot?
    Csak mert ebben sok a párbeszéd az inventory stb.stb.
    Előre is kösz!
  • Thanatos
    #20157
    innen látszik hogy mindenki máshogy látja, ergo neked kell döntened :)
  • CS@
    #20156
    Csak egy elméleti kérdés: Ha csinálok egy „Paralyze for 1sec on touch” –ot akkor ahhoz már csak 25Illusion kell, ha a 25 megvan de az expert még nincs akkor sem lehetne fegyverbe rakni?
  • kisfigi
    #20155
    Kössz!
    Igaz mondtak ezt is azt is...
  • Thanatos
    #20154
    halkan megjegyzem hogy még egy ezrest rádobsz és abból már +1 giga ram is kijön
  • Kandurex
    #20153
    Hmm... akit érdekel a Wizard's Tower hivatalos, fizetős (nyátokat!), mod, ingyér és bérmentve, az nézelődjön a kalóz kikötőben, esetleg az "izsó" vadászon.. :)
  • SaGa Jr
    #20152
    Ezen a lootolási dolgon én is ki tudtam akadni míg minden mod nélkül játszottam. Az zavart a legkevésbé, hogy jobb cuccban futkosnak az egyszerű utonállók és banditák, ám hogy ezeket kivétel nélkül fel lehet szedni mellőlük... Kissé túl hamar elveszik a játék izgalma. Ha nem figyel oda az ember akkor gyorsan lép pár szintet és még kiélvezni sem tudja a szinttel jövő új cuccokat, mert máris van náluk jobb meg még jobb. :-(

    Szerencsére vannak modok. Olyan ami a lootokat és az ellenfelek fejlődését is szabályozza, meg olyan is ami emellett sok egyéb mást is. Meg van ami ezeket eleve kombinálja plusz még a harcon is javítgat egy kicsit. Szóval modokkal orvosolható a dolog, de az alap felállásban elég lehangoló az ilyen mennyiségű és gyakoriságú kiemelkedő felszerelés.
  • SaGa Jr
    #20151
    Hali!

    Immobilize varázslat tuti hogy vehető a fővárosban az akadémia főépületében az ott dekkoló emberkétől. Csak be kell menni boltolási időben (reggel 8 után kezdődik és legkésőbb este 8-kor végetér) és lehet tőle venni. De ha nem legaláb expert az illusion, akkor még beépíteni sem fogod tudni egy varázslatba, mert sajna kell a paralizáláshoz az expert illusion. :-(
    Egyedül a Dark Brotherhoodnak van egy speciális fagyasztós+paralizálós varázslata, amit már journeyman illúziós tudással is el tud sütni a karakter.
  • Kandurex
    #20150
    Szerintem 512 tűrhetően fut a játék. A véleményem: Vedd meg! Ha kijön belőle, akkor a Collector's változatot.
  • stern
    #20149
    Szerintem vegyél ramot, a játékot meg vedd meg később mikor lejebb ment az ára... :)
  • kisfigi
    #20148
    A tanácsotokat szeretném kérni!
    Szóval, van 16000 FT-m és nem tudom hogy mit vegyek belőle...
    512 mb RAM-ot hogy 1gb legyen és menjen a járék szaggatás mentesen vagy vegyem meg belőle a játékot?
    ( ezt a játékot eredetiben szeretném...)
  • PiszkosFred
    #20147
    Minél nagyobb tárgyat akarsz ellopni, annál nagyobb zajt csapsz, édesmind1 ekkor hogy milyen cipő van rajtad. Ha a közelben pont elhalad egy járőr, az meg fogja hallani ahogy te egy 50 kilós páncélt gyömöszölsz a zsebedbe.

    Valaki írta, talán SaGa Jr, hogy minden betörésnek van egy idő intervalluma, ami talán a skillekből számolódik ki, és amely időkorlátot ha átlépted, akkor bekapcsol a virtuális riasztó. Ez is lehet oka a lebukásnak, ha ez a dolog így működik. Én a tolvajommal csak pénzt és gemeket loptam (boltból és zsebből), páncélokat sosem.
  • Sir Quno Jedi
    #20146
    Soha nem nyúlnék a nehézség állításhoz. Úgy mi értelme van?! A kihívás a legszebb benne. Ha meg elmérték, akkor nem érdekel a gamma.
  • CsőKujts
    #20145
    Teljesen egytértek! Nagyon jellemző a játékra, hogy játékstílussal simán lehet belőle egy 10/1-es gamet és egy 10/10-eset is csinálni belőle. Valaki harmadosztályú fps-ként kezeli :) valaki pedig az egyik legjobb eddig megjelent szerepjátékként. Személy szerint nagyon tettszik, hogy hangulatomtól függően tudok vele játszani. Valamikor egyszerűen nincs kedvem harcolni, ilyenkor derítgetek körülnézek új questeket hol adnak rendezgetem az otthonaimat stb.. Legalább utána ha action-re vágyom tudom hova menjek.

    Nehézségi szinttel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy első játszásra simán hozzá lehet nyulogatni hiszen az embert inkább érdekli mi lesz még a story-ban stb. mint 10 percig püfölni egy db. szörnyet. De miután kijátszottam ez fog leginkább egy regamre rábírni. Persze ez egyéni vélemény.
  • sleepwalker77
    #20144
    Nezd meg tobbi mage guildet is.
    Vhol tobben is arulnak spelleket kulonbozo osztalyokbol.
  • Neton
    #20143
    Hali! Nem tudja valaki honnan lehet vételezni Paralyze varázslatot? Néztem a Bravil-i Mágusok céhénél, akik Illusion-nel foglalkoznak, de nem volt sem Debilitate sem Immobilize. Egyenlőre úgyis csak a Debilitate-et tudnám megvenni, de nagyon kéne Enchanthoz a varázslat. Valakinek valami 5lete? Előre is köszi.
  • sleepwalker77
    #20142
    En mindig sneakben mentem, neha varni kellett, mert hajnali 3kor meg ebren volt a kovacs, ekkor kimentem es vartam egy orat.
    Katona akkor jon ha eszrevesz vki.
  • stern
    #20141
    Amikor lopni próbáltam éjjel a kovácstól, bent pakoltam a szajrét, mikor fülöncsípett egy katona... szóval nem sikerült... Hogyan kell a kovácsokat kipakolni?
  • Sipocz
    #20140
    Lásd ezen tegnap én is kiakadtam: 11. szintü kari belomol egy fort ruinba és a dungi végén a vezércsókán enchantolt ork vért meg üvegkard. Ugyan felszedtem és töprengtem, de aztán csak eladtam mert a lóvé az kell a táp meg nem (bár mondtam is magam "de hülye vagy sipőcz":)).
  • sandros
    #20139
    En is ugy vettem eszre hogy a Luck sokat szamit. Inditottam egy uj karit alapbol van 60 Luck. Lopaskor sokkal hatekonyabb voltam mint az elozo karimmal (50 Luck). Es ugy vettem eszre a loot is sokkal jobb.
  • sleepwalker77
    #20138
    Legios pancelt siman lehet lopni a tolvajok 1. kuldijeben, de akar kuldi nelkul is be lehet menni.
    Ez nem gaz sztem, mivel ugyanigy ki lehet rabolni kovacsokat is pancelokert es fegyvereket.
  • dronkZero
    #20137
    Sneak Power Attack Umbra 6x33+kitudjamennyi a powerattackból... :)

    A paralizálás szerintem tök jól meg lett csinálva a játékban. Jó nézni, ahogy egy barna maci legurul a domboldalon, vagy hogy egy bandita feje fölé emelt kalapáccsal szép lassan eldől... :)
  • Kandurex
    #20136
    NPC mod!
  • stern
    #20135
    Kicsit az is gáz, hogy leütök 7-es szinten egy útonállót, és ezüst fegyverei vannak, meg varázsfegyverei, amik 150-200 a-ba kerülnek... meg, már harmadik szinten volt full légiós páncélzatom... És a fő szálnak megcsináltam a harmadát, mert nem tudtam, hogy az a fő szál... Más szerepjátékban, ha gyorsan nekiesek a főellenségeknek kinyiffanok...
  • b-type
    #20134
    még annyit a harcosként kapott kombóhoz aminek sikerességét a gép teljesítménye befolyásol, szal hogy ha 4en körbevesznek és kombózni akarok, akkor alacsonyabb agility-nél le tudnak ütni és soha nem lesz abból kombó max amatör nöi box kinézetű kaszálás az ökleimmel.
    Az agility-nek pedig mellyek a hozzáértései? Sneak-Security-marksman, na köszönöm szépen, ez egy tolvaj hozzáértései, harcosként miért nem endurance függő a megszédülésem.
    de ezek csak úgy felmerülnek néha bennem, nem akkora gáz szvsz mint a sneak attack 6×
  • SRobert
    #20133
    Mondtam, hogy elfogult vagyok. ;)
  • haxoror
    #20132
    Igazad van de ez alkati kérdés, nekem pl nagy mentéseim csak a szintlépések után vannak, ha lemegyek egy barlangba akkor rögtön a bejáratnál quicksave és legközelebb majd akkor mentek megint amikor már kijöttem, ez egyfajta háziszabály nálam így legalább van izgalom :)

    Emlékszem amikor először mentem át Oblivionba percekig a clannfearekkel kergetőztem (5 szinten), simán vissza is tölthettem volna és mehettem volna óvatosabban hogy ne vegyenek észre de engem szórakoztat hogy a hülyeségemet nekem kell kijavítanom és nem csak nyomok egy F9-et és úgy csinálok mintha semmi sem történt volna :)
  • SaGa Jr
    #20131
    Hali!

    Íjaknak 6x-os damage sok lenne. :-)

    Így is piszok erősek sneak közben a 3x-os sebzéssel. Elvégre ott van az íj, aminek van sebzése, ehhez még hozzájön a nyílvessző sebzése. Mindkettőből van olyan változat ami további mágikus sebzést visz be (íjba bele lehet tenni enchantot vagy sigil stone-t), és ekkor a mérgekről még nem beszéltünk. Íjjal alapból nagyobb sebzést lehet összehozni, mint közelharci fegyverrel, ráadásul itt még a lövész testi épsége sincs veszélyeztetve.

    Íjjal nem kunszt összehozni a 25-30-as sebzést sem alapnak, persze megfelelő képzettségi szinten és felszereléssel. Ennyi alap károkozásra legfeljebb a kétkezess fegyverek képesek közelharcban, azok viszont nem kapnak a sneak alatt sebzésbonuszt.
    Összességében egy jó íjász nagyobb kárt tud okozni, mint egy kétkezes baltával hadonászó közelharci karakter, kapja a sneak alatt a sebzés szorzót, akár 3 féle extra hatást is érvényesíthet a sebzésében (íj mágiája, nyílvessző esetleges mágiája, méreg az íjon használva). Hol éri ezt el egy közelharcos (normál támadással, nem a fatiguezabáló, lassú power attack során)?
    Szinte már sajnálom a szegény tesközelben harcolni kényszerülő karaktereket. :-)
  • SRobert
    #20130
    Ja. Ezért mondom, hogy fejlövés és hátbatámadás kellene ide. :)
    (backstab, headshot)
  • Sipocz
    #20129
    szvsz->A karekternek minden ellenféllel szemben előnyt KELL élveznie (nem nagyot de meghatározót), a karakter számára egy csata csak az egyik csata, az ellenfél számára a csata az utolsó csata. Lehetne-é egyáltalán játékról beszélni ha a "kihívás" olyan mértékü lenne hogy minden inzultus spicre tenné a túlélést (persze legyen ilyen is 100-ból 1, azzal a sansszal hogy utána lehessen vami rengeneráció:)). Biztos emlékeztek pár napja itt eszelősként vergődtem, hogy az ellen mennyire überol, mint kiderült a diff.csuszka teljes maxolása volt a baj (amit a fiam baállított én meg nem figyuztam:((). Na ilyenféle "kihívásnak" nincs értelme szerintem és persze az sem igazán érdekes már hogy köhintek kettőt és a hullahegyek égig érnek. Ez játék, élvezetes időtöltés, nem feladat és főleg nem ok a "szenvedésre". A karim azon a határon áll amikor egy egyszerű párviadal (bár manapság már 2/1 arányban "párnajozik") igenis munka (védeni, ütni, varázslani, italozgatni, healingezni...), de abban a pillanatban amikor az ellen egyértelmüen (többszöri próbálkozásra) felénő minden szívfájás nélkül csuszka le oda ahol még gama a gama, hiszen én ennyire vagyok képes és ügyes egér+billentyű "virtuóz" & "agyaskakas" (a játék világa engem nagyon érdekel órákat tökölök a városokban infózok, dumálok, kereskedek és kérdezősködök).
  • b-type
    #20128
    term. a kiegyensúlyozatlanságra célzok, nem a nehézségre mivel nekem az max-ra van húzva már lvl6-tól.