41716
  • Mike
    #20206
    macikara nem lehet command creature-t nyomni?
  • Mike
    #20205
    milyen grafkartyad van?
  • grebber
    #20204
    Betámadtak:

    Az Ogre mögött oson még az a lény aki a medvét termeli.
    Egyedül nem győzhettem volna jött a LÓ ami velem van azt ketten együttes erővel lezuztuk őket.



  • Lysandus
    #20203
    Ja, és kösz, hogy szóltál! :-)
  • Lysandus
    #20202
    Hm... Megtaláltam a többi modot is az öblökben, illetve én a kémmel.
  • Lysandus
    #20201
    Valóban nehezebb volt, kb negyven kiló, de meg fogsz lepődni: én láttam is, hogy valaki szaltózott benne. A pasas a brit royal armory alkalmazottja volt, középmagas, 180 centi magas, 70-75kg. Felvette szépen a vasakat ahogy kell: kipárnázott alsóruhát, rá a láncinget, ami ért vagy térdig, majd rá a teljes lemezpáncélt. Volt rajta 35-40 kg. És lazán, könnyeddén elkezdett benne cigánykerekezni. Szal a lényeg, hogy teljesen a viselőjére igazítsák a páncélt. Olyan mint a hátizsák: van jó és kényelmes, amit könnyedén lehet hordani, a rosszal meg ugyanazt a súlyt alig birod el. Persze biztos voltak olyan hadurak, akiket tényleg úgy kellett feltenni a lóra, ha kötelességből hadba vonultak, mer már szépen meghíztak otthon, de nem ez volt az általános.
  • haxoror
    #20200
    Mondom, alkímiával csak az a bajom hogy legyőzhetetlenné tesz, simán nyom az ember egy TAB-ot aztán annyi gyógylötyit iszik amennyit csak akar plusz Master szinten még 10 egyébb potiont is ihat mellé amik kvázi sebezhetetlenné teszik, mindezt kvázi egy szemvillanás alatt.
    Megyek egy szűk folyosón, egszercsak a végén feltünik egy necro és rámlő valami varázslatot, félreugrani nem tudok TAB és mire a varázslat becsapódik már immunis is vagyok rá :(
  • haxoror
    #20199
    Azért a lovagok se voltak hülyék hogy a saját páncéljuk súlyával nyírják ki magukat :)

    Csak gondolj bele a kereszteshadjáratokba, 40 fok árnyékban és már egy órája kergeted az arabokat a várfalon, nehézpáncélban infarktusközeli élmény mégis meg tudták csinálni.

    Egy lovag nehézpáncélban simán fel tudott szálni egy lóra vagy át tudott ugrani kisebb akadályokat, egyfajta második bőrként viselték a páncélt. Átlag ember persze csak gyalogolni tudna benn.
  • donpedro
    #20198
    Az utolsó mondatodat annyiban módosítanám, hogy szvsz nem a játékélmény romlana, hanem az eladási statisztika. Egyébként egyetértek, főleg a végével. :)
  • donpedro
    #20197
    Nem tudom, szerintem a klasszikus lovagkorban egy teljes páncél ennél nehezebb kellett, hogy legyen, bár tény, hogy magam még sosem próbáltam fel egyet sem, ergo ebben lehet, hogy igazad van.

    Őszintén szólva én nehezen tudom elképzelni azt, hogy egy mágus csata közben hátraszaltót produkáljon, azt is nehezen tudom elképzelni, hogy valaki hátraszaltó közben tudja a bordámat püfölni, plusz ha sisakrostély van rajtam (tehát páncélban vagyok), akkor nemigen tudnék hátraszaltót ugrani, bármilyen könnyű legyen a páncél, ám ha mindez mégis megtörténik, ha minderre mégis képes vagyok, akkor az a legkevesebb, hogy közben tudok inni is egy kortyot. :)
  • haxoror
    #20196
    Ja még annyi, Enclave-ban ha gyógylötyit kellett inni akkor bizony a karakter szabaddá tette az egyik kezét és úgy vette elő az üvegcsét amiből aztán 3-4 másodpercen át itta a gyógylötyit, nem lehetett csak úgy instant a bőr alá varázsolni 10 üveg cuccost, ha csatában lement az életerő akkor menekülni kellett és egy nyugisabb helyen inni a potiont.
    Kár hogy Oblivionban nem így van, egy szót se szolnék az alkímia ellen de ez így táp szvsz
  • donpedro
    #20195
    Ezzel épp az én véleményemet támogatod, tekintve, hogy a példák annak igazolására lettek felhozva, hogy az Alkímia egyáltalán nem táp, csupán a játék egy olyan eleme, ami úgy illik a többi közé, ahogy a többi elem is.
  • haxoror
    #20194
    Egy lovagi páncél kb 25-30 kiló, bárki tudja hordani, anno még gyerekeknek is csináltak páncélt. Viszont úszni határozotan nem lehetett bennük!

    A harcon kívüli alkímiával nincs semmi bajom de nehéz elképzelni hogy egy hátraszaltó közben amikor a bordáimat ütik buzogánnyal a lezárt sisakrostélyon át magamba tudnék tuszkolni akár egyetlen korty akármit.
    (kivétel talán a saját vérem és a könnyeim )

    A fegyverekben teljesen egyetértek, egy karddal a lemezpáncélba bújt embert elvileg alig lehet sebezni ellenben baltával/buzogánnyal már igen, a páncél nélkülieket meg pont a karddal illene jobban sebezni.

    Amíg HP csík van egy játékban addig a sérülésmodel mindig is irreális marad, a törött végtagos megoldást eddig csak a Fallout játékokban láttam értelmesen lemodellezve.
    A játékélményt rontaná ha "reális" lenne, addig oké amíg a játékos szúr be az ellen páncélja alá de amikor a full daedricen egy goblin találna rést és szúrna vesén hirtelen már nem tetszene annyira a helyzet sokaknak :D
    (én mondjuk nagyon örülnék egy ilyen játéknak :)
  • donpedro
    #20193
    Még valami, ami engem borzasztóan bosszantott, de nem akarom elrontani a főküldetést még el nem kezdők játékát ezért ami most jön az HATALMAS:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha csak a főküldetést csinálná meg valaki a játékban, akkor sima akciójáték válna az Oblivionból. Egyszerűen csak és kizárólag olyan küldetések vannak, amiben harcolni kell, semmilyen más egyéb opció nincs: Verekedni kell a börtönben, a börtön után, Kvatchban, Veynon Priory-ben, A Mythic Dawn könyvek megszerzésének érdekében, a szektások bázisán, a kémek ellen, le kell verni Azura vámpírjait, aztán a brumai kapu jön, majd Sancre Tor szellemei, Miscarcand csontvázai, be kell csuknom az összes város melletti Oblivion kaput, a Brumai nagy kaput, majd verekedhetem át magát Mancar Camoran Paradicsomán, és végül jöhet a végső csata IC-ben, ennyit kell tennem, se többet, se kevesebbet. Csoda, hogy ebben a nagy gyepálásban nem felejtettem el, hogy egyáltalán miért is harcolok. Igazán jobban is megerőltethették volna magukat a storyline kialakításánál, hol az ármány, cselszövés, intrika, romantika, stb, ami sok fantasy történetet felejthetetlenné tesz... Mire végigmentem a főküldetésen, szabályosan belefáradtam az állandó verekedésbe, és egyszerűen nehezen veszem rá magam, hogy újabb dungeon-öket ostromoljak. Minek? 3 nap múlva úgyis újra tele lesz. Pémzem is annyi, mint a szemét, az otthonomban halomban állnak az egzotikus fegyverek, mit tud nyújtani egy dungeon, amit eddig még nem láttam...

    Összegezve a véleményemet: a Morrowindre sokan panaszkodtak, hogy nagyon hamar könnyűvé vált. Meglehet, de annyival összetettebb volt a sztori, hogy ott volt kedvem újra és újra nekifutni, felkutatni különleges ereklyéket, elvarrni minden szálat. Az Oblivion kapcsán nem igzán érzek ilyen késztetést. DE! Mindentől függetlenül az Obliviont is jó játéknak tartom, csak nem olyan jónak, mint amilyen a Morrowind volt.
  • ZaJanga
    #20192
    föntebb kellett vennem a gameplayt mert mindenkit 1-2 csapással lenyomtam....
  • ZaJanga
    #20191
    kis gyenge kardocska...32-es sebzéssel :-D
  • sleepwalker77
    #20190
    Nem szintfuggo hogy tudsz-e uszni nehezvertben.
    1 szinten ugyanugy megy mint 30-on.
  • CsőKujts
    #20189
    Van benne valami! Mondjuk Battlefieldezek 2 óra hosszát akkor totál kijátszottam magamat, ebbe meg csak épp belemerülsz. :) De szerintem ettől még nem kell uninstallni csak akkor elővenni amikor van vagy 3-5 óra szabadidőd. Nos akinek nincs ilyen annak tényleg mást ajánlok.
  • stern
    #20189
    Én akkor szomorodtam el, mikor teljes vértben belestem a hajóról a vízbe, már tölteni is akartam a savegamet, erre elkezdtem úszni :)))))) (1 szinten még a folyó alján mászkáltam a vasakkal, ami tök realisztikus is vólt, izgulhattam, hogy kitartson a levegőm a partig... most meg már vértben is tudok úszni...)
  • SNAKE01
    #20188
    hát igen...
  • dronkZero
    #20187
    " Ehhez képest ugyebár a játékban minden ütéstől egyformán sebződik az ember, még a blokkoltaktól is (megjegyzem ez is tiszta hülyeség, fáradok, az ok, de sebződni mitől, szálka ment az ujjamba a pajzsból?), legfeljebb páncélban kicsit kevesebbet."

    Ebbe kár így belemenni teljesen. Ilyen mélységekben inkább az lenne a kérdés, hogy ha blokkolás közben eltörik az alkarom, akkor az hány -HP? És egy gyomorlövés démoni íjból, törpe vesszővel? Eleve pontatlan a modell, de ez van. Ha realisztikusabb lenne, akkor játszhatatlanná válna. Milyen lenne már, egy csata közben eltörnék a lábadat, aztán hadonászhatnál a kardoddal hanyatt fekve, meg vonszolhatnád magad 100m/óra sebességgel?
  • Sir Quno Jedi
    #20186
    A jó játék ilyen. Gyakran ébredsz rá hajnali 3-kor, hogy pár óra és mehetsz dolgozni, de te még mindig ott görbülsz a moncsid előtt homályos tekintettel, étlen-szomjan és teli hólyaggal... :D
  • SNAKE01
    #20185
    nekem eggyetlen egy gondom van a játékkal!az hogy minden időmet elvesz!ha leülök vele játszani nem tudom ott hagyni.46 óra 40 perc alatt a story-t teljesítettem és minden egyéb mást is amit akartam,szóval ezért is döntöttem úgy hogy abbahagyom.szerintem uninstall lesz!:(
  • donpedro
    #20184
    Alkímiával kapcsolatban tisztázni szeretnék valamit. Az alapanyagokból esszenciákat vonsz ki, ebből lesz néhány cseppnyi folyékony lötty, max egy korty az egész, tehát nyugodtan megihatsz akár 20-at is, ettől még nem nő béka a hasadba. Másrészt pedig meghúzni egy ilyen üveget kb. pont annyi időbe kerül, mint elsütni egy heal varázslatot futás közben.

    Az egyetlen dolog ami rosszul van kezelve ebből a szempontból, az az, hogy kívülről nézve a karaktert elég nehéz elképzelni hova teszi azt a 40-50 üveget, amit magánál hordoz. Bár ugyanez igaz a nem használt páncélokra, fegyverekre, könyvekre, miegymásra is.

    A játékban természetesen sok "érdekes" megoldás van, pl. megnéztem volna azt a lovagot, aki egy full acélpáncél szettben megborul egy csapástól, aztán lazán fölpattan, mit sem törődva ezzel, hogy x kg színtiszta vasba van bújtatva. Egy alacsonyabb strength-el rendelkező karakternek eleve nem lenne szabad elbírni a full heavy armorok súlyát, pl ha rám adna valaki egy full ork páncélt, asszem már azért is megizzadnék, hogy ne boruljak fel, ha fúj egy kis szél, nemhogy lazán sétálgassak a város utcáin, vagy vígan lóra is pattanjak akár, ahogy a játékban tehetem. (Éppen ezért indítottam mágus karaktert, mivel nem vagyok kimondottan harcos típus.)

    Viszont ha meg elbírja az illető, akkor az igen komoly védelmet nyújt, már ahhoz is szerencsés találat kell, hogy egyáltalán bármilyen sérülést okozzon, komolyabb sérülést meg pláne nehéz beszedni. Ehhez képest ugyebár a játékban minden ütéstől egyformán sebződik az ember, még a blokkoltaktól is (megjegyzem ez is tiszta hülyeség, fáradok, az ok, de sebződni mitől, szálka ment az ujjamba a pajzsból?), legfeljebb páncélban kicsit kevesebbet.

    Egy a lényeg, apró hibákon nem érdemes fennakadni, tökéletes játék nincs, ez is messze van attól, de azért egyáltalán nem rossz próbálkozás, csak nem abba az irányba mentek a MW után, amerre én szerettem volna.
  • PiszkosFred
    #20183
    Kapcsolódó küldetés

    Nem biztos hogy érdemes megcsinálni (elcserélni a kardot), de ha el akarod, ezt a Daedra Herceget keresd fel ;]
  • stern
    #20182
    Hol található az Umbra és milyen kard az, hogy mindenki róla beszél? (most kezdtem nemrég játszani)
  • Sipocz
    #20181
    Vmi. hasonló dolog történt meg velem->dungi mélyén állt két fazon, nem igazán akartam hogy egyszerre essenek rám ezért takarásból belelőttem az egyikbe ijjal, elindult felém, hátrafutottam, aztán látom egyszer csak megáll és "Biztos csak a szél!" felkiáltással visszaindul, közben a vállából mered ki a nyil amit "csak a szél" nyomigált oda.:)
  • Mayday
    #20180
    Roviden leirna valaki, hogy mi is pontosan ez a sokat emlegetett Umbra kard???
  • haxoror
    #20179
    Én néha lefutom őket

    Van az a khajiit útonálló Fort Ashnál IC-ből Chorrol felé, mire kifut a bokrok mögül már eléggé eltávolodok, ilyenkor álldogál egy kicsit aztán visszamegy a bokor mögé :D
  • kisfigi
    #20178
    Kösz
  • SaGa Jr
    #20177
    Hali!

    Ezt hogy érted?
    Egy ellenfélre sütöd el a soul trap varázslatot akkor csak az ő lelkét tudod befogni (egyszerre egyet). Meg kell legyen megfelelő méretű kő is üresen az inventorydba. Ha tele vagy üres lélekkövekkel (megfelelő méretűekkel) és kezedbe kapod Umbra-t, akkor lehet szépen gyűjtögetni (NPC-ket viszont csak black soulgem tudja befogni).
  • SaGa Jr
    #20176
    Szia!

    minden további nélkül. Egy kis szótár magad mellé és ennyi elég is. Gyakorlatilag totál szájbarágós az egész program. Mindent megmutat a nyíl, hová menjél. A quest logban meg van időd kisilabizálni mit is kéne tenni a helyszínen.
  • CS@
    #20175
    Bár nem próbáltam, de szerintem igen.
    Mivel az út mentén ácsorgó tarháló banditák, akkor is észrevesznek és kunyerálnak, ha láthatatlanul megyek el mellettük.
  • SaGa Jr
    #20174
    Chameleon alatt mindig megtalált eddig, de volt hogy láthatatlanságban is megszólított.
    Ha messzebbről jön mikor elsütöd a láthatatlanságot (éppen fut feléd de a varázslat már aktív mire beszédtávba érne), akkor megáll és bambul maga elé meg nekiáll keresni, de nem szólít meg. Ha viszont pár lépésen belül volt akkor a frissen létrejött láthatatlanság ellenére is beszól hogy fizess.

    De ha már megindult feléd, akkor a bounty is ott van rajtad. :-) Ha meg kimész akkor láthatóvá válsz és már másznak is rád az őrök hogy fizessed már ki a büntetést.
  • haxoror
    #20173
    sztem nem
  • kisfigi
    #20172
    #20158
    PLS HELP!
  • AC2
    #20171
    Hogy lehet az hogy csak egy soul gemet tudtam feltölteni?
  • haxoror
    #20170
    Még nem buktam le betörés közben, mi van ha ellövök egy láthatatlanságot amikor jön az őr? Akkor is tud velem beszélni?
  • CS@
    #20169
    Upsz bocsy én olvastam félre az „varázslatba” -t „varázstárgyba” –nak.
    Látszik nem túl sokat enchantoltam.
  • SaGa Jr
    #20168
    Bocs, megtévesztő volt a megfogalmazás. Másik területre, ahol a gép majd tölt. Szóval föl az emleti szobákhoz (külön térkép) vagy le az alagsorba (basement külön térkép).