41716
  • Lysandus
    #20246
    Ezt értem, de azt nézd meg, hogy szintet lépve mennyit fog sebezni. Mert szerintem akkor is marad 40-en.
  • Mike
    #20245
    jo sok magickad van
    cuccokbol?
  • tibor16
    #20244
    nna, csináltam egy összesítőt, lényeg, hogy ha beteszem a fingers-t nem aktív, vagyis nem tudom használni. Ami nem látszik, hogy mage-ként csak Apprentice vagyok, - hijjába az a sok csavargás....

    kíváncsi vagyok a véleményekre, ugyanis gyúrni nem gyúrtam semmire, csak csináltam ahogy yóóól esett..
  • Fejes021
    #20243
    És így átlagban külsőtereken hány FPS?
    Én 6600GT-vel HDR-rel csúszkák kb 25%-on néha lelassul de ezt csak akkor érzem ha ki van íratva az FPS, akkor mindig min. 20frame per sec, de ez egy ilyen elsősorban nem reflex játéknál nem zavaró
  • Tutilevi
    #20242
    azura starból nem lehet black soul gemet csinálni?
  • Etele1
    #20241
    Hmm...ezt nem próbáltam ki. Már csak azért sem, mert Breton vagyok és már nem nő a Maica-m, bár nem vágom miért mert az Intelligence még nem 100. És a 250 magica extrák nélkül elég karcsú...így nem foglalkoztam a drágább "vari-k" megvásárlásával (mint pl: a reflect), mert úgysem tudtam volna használni...de akkor rámozdulok a témára. Köszönöm a segítséget!
  • CS@
    #20240
    Ami mellékesen szintén nem ér semmit, mert nem lesz 1600nál több.
  • Sir Quno Jedi
    #20239
    A belezárható varik fajtája azoktól függ, amiket már ismersz mint mágus és megvan neked variban, ill. tudsz kreálni olyan varit.
  • CS@
    #20238
    A necrok általában npck így őket nem lehet Azuraba rakni csak Blackbe.
  • Etele1
    #20237
    Hmm...jobb cumó. A játék elején rutinosan elkezdtem összegyűjteni a legértékesebb gyűrűket és medálokat, amuletteket mondván,h majd 1x jó lesz ha lelket akarok belezárni és a Morro-ban ez SZÁMÍTOTT, tehát drágáább gyűrűbe jobb paraméterekkel tudtál varázst zárni, mint gagyibbakba...de itt meglepődve tapasztaltam,h mind1,h milyen tárgyba akartam belezárni (ebony diamond ring v. daedric curiass v. csak 1 gagyi páncélba) a shield-et, mindig csak 10% v. 18% nem tudom pontosan, de nem is ez a lényeg v. próbáltam a feather-t csizmába is v. sisakba...az meg mindig csak 49 pont. Ellenben találtam olyan csizmát ami 85 pontos featerrel van enchantolva. Persze az sem a legszívósabb daedric, hanem shit elven (asszem)...szóval ez így nagyon durva. :(
    Szóval úgy tűnik a lélek kristályba zárt lélek erejétől függ,h mekkora ereje lesz a kívánt eszköznek és nagyon idegesítő,h csak 6-8 féle varázst lehet így beleenchantolni a tárgyakba... egyszerűen rá vagy kényszerítve,h dungeonba jár jobb cuccokért. Nevetséges...ha már mindenáron butítani akarták az enchantot csinálhatták volna úgy is,h ez is skill legyen és erősebb cuccokat csak magas szinten tudj enchantolni, nem ?
    SPOILER! (egy kicsit, de még az előbbi dologhoz tartozik)
    Még annyit, h a Mage Guild legutolsó küldetésében, amikor azt a fő nekromancert kell legyakni sajnos nem volt nálam Azura Star, ami elvileg a legnagyobb lélekkő a játékban. Mikor meghalt az ipse a grand soul gem-ekkre azt mondta, nincs nálam elég nagy kő, amibe a lelkét belezárhatom...aki még nem tart ott javaslom vigye magával Azura Csillagát...hátha tud 1 komolyabb fegyvert is csinálni a segítségével.
  • CS@
    #20236
    Ez a táblázat nem azt mutatja, hogy ilyeneket lehet csinálni, hanem azt amit fölé kiírtak vagyis, hogy ilyeneket lehet találni. A tárgy itt nincs semmilyen hatással az enchantra.
  • b-type
    #20235
    Na igen a sárkányokat nem kispályás csákók gyakják a fantasy-ban, mi ugyan rogynánk keresztbe-hosszába egy ilyen pajzstól-páncéltól, na de egy irgalmatlan erős ismerősöm sem ölt még 2 barna medvét egyszerre.
    (a kakkantás nélküli napokról nem is beszélve :D )

    A vízben úszásra azért írhatnának patch-et sztem is az még beleférne, húzzon le bizonyos tömeg, és mindenképpen legyen egy határ ami alatt mindenképpen elsűlyedsz...mivel nincs az az erős karakter aki egyre-egyre nagyobb felhajtóerőt képes generálni. ledobálni mindent és hajrá. :)
    Még az is bőven beleférne hogy ha vizben úszol bármilyen alapvédelmet adó cuccban, akkor az romoljon azaz kovácsolni/javítani kelljen.
  • Lysandus
    #20234
    De van itt egy jó táblázat, hogy milyen "nagy" lélekkel mekkora hatás érhető el:

    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Magic_Items

    Mondjuk ez azt írja, hogy grand soulból 18%-os shieldet lehet csinálni. Lehet hogy jobb cumóba kéne rakni?
  • Lysandus
    #20233
    Ha a csizmád szétverik attól még a védelem, amit ad megmarad. Tehát ugyan a fizikai támadások ellen nem véd, lévén totál leamortizálódott, de a mágikus hatása még megvan. Egyébként meg ki lehet mindig kalapálni. Az enchant szerintem is szar lett, igazából jókat csak a sigil stone-okkal lehet csinálni, azokból is a legmagasabb szintűekkel. A mágia sem az igazi, de ez sajna minden újabb Elder Scrolls résszel egyre jobban le lesz butítva.
  • Mike
    #20232
    ok
  • Lysandus
    #20231
  • grebber
    #20230
    Már irták BT mod.

    Mike: Most mennem kell meccsre de majd este csinálok képet.
    LOL 6600GT vel HDR meg AA én lemondtam róla mert örülök hogy fut nemhogy efektezem még.ugy nyomom ahogy alapból a gép belötte medium én nem huztam semmit csak feltettem a Natural Environments modot még.
  • Etele1
    #20229
    Sziasztok!

    Figyelem itt a hozzászólásokat, de az enchant témáról valahogy ritkmán esik szó. Volt szerencsém a Morro-ban igen brutális fegyvereket és varázstárgyakat gyártani, de itt vmi hihetetlen,h milyen gyenge cuccokat tudok csinálni. A legjobb Daedric pajzsba zárt Grand Soul Gem, ami 1600 "lélekerő pontot" ad arra elég,h pl: a Shield tulajdonságom 10%-al nőjön...ha én csinálok valamit rosszul, akkor írja már meg valaki legyen szíves...összeszedni ennél sokkal jobb tulajdonságú cuccokat lehet csak sokszor jóval gyengébb minőségű az alapcucc. pl: van 1 frost-shock-ice elleni 50%-ot védő csizmám de 1-2 összecsapás után vége, mert csak dwarven és nem daedric. Arról nem is beszélve,h 5-6 féle dolgot tudok csak belezárni a tárgyakba. pl: reflect-et én nem...ha ezt lehetne itt is jobban csinálni segítsen már valaki,h hogyan...köszi.
  • Fejes021
    #20228
    Ja asszittem hogy a grafi lett ilyen egy moddal. Egyébként az állapot jelzőt a BT mod rakja oda.
  • Fejes021
    #20227
    Melyik mod? Natural Environments?
  • Mayday
    #20226
    En neztem be, mert a kiadojuk azonos csak, azt hittem, az Oblivionnak a Bethesda a fejlesztoje. Sorry voltam.
  • Mike
    #20225
    pedig a ption pont ilyen
    megiszod, es osszefornak a sebeid
  • haxoror
    #20224
    BT mod thx
  • Mike
    #20223
    igen
    mega video beallitasok is erdekelnenek
    kuoonbozo csuszkak hogyan allnak
    HDR vagy AA?
  • Tutilevi
    #20222
    mert magát az anyát is ki kell nyírni
  • cuccok
    #20221
    félre vagy informálva!
  • cuccok
    #20220
    a next of kin nevezetű dark brotherhood-os küldetésben mit kell csinálni ???Már megöltem azokat az emberekt akiket kértés vissza mentem bruma-ba,de csak azt a gift-es listát emlegeti folyton!segítség!légysz légyszi légyszi!
  • Tutilevi
    #20219
    dark ui modba ötvözött BT mod csinálja
  • Mayday
    #20218
    Raadasul, de persze lehet, hogy felre vagyok informalva, ezt a Call of Cthulhut nem ugyanazok fejlesztettek, akik az Obliviont?
  • grebber
    #20217
    Egy moddal lett ilyen!
  • haxoror
    #20216
    Ja tényleg, azt is majd végigtolom csak közben kijött az Oblivion és most csak ezzel játszom (már ha van időm játszani)
  • haxoror
    #20215
    A fegyver alatt az az állapotjelzője?
    Azt hogyan raktad oda?
  • donpedro
    #20214
    Én alacsony strength-tel rendelkező emberekről szóltam, tekintve, hogy mágus karakterrel nyomom, fegyvereket, páncélokat tulajdonképpen abszolut nem használok. Ha rám aggatsz 40 kiló acélt semmilyen irányba nem fogok szaltózni :) Valószínűleg a lóra szállás is nehezen menne. Sőt, tulajdonképpen már abban a csuhában, amit viselek, abban is nehéz lenne nagyon ugrálni, anélkül, hogy össze ne kutyuljam a saját lábaimat. :)

    Egyébként meg szerintem egyezzünk ki egy döntetlenben, hogy (mint a legtöbb vitában szokás) mindenki megmaradhasson a saját véleménye mellett :)
  • Lobsterman
    #20213
    A Call of Cthulhuban van még nagon jól megoldva a sérülésrendszer. Nagyobb vérveszteségtől homályosul a látásod, törött karral nem tudsz célozni, törött lábbal csak sántikálsz, szemedbe folyik a vér, és elég sokáig tart amíg össze tudod magad fércelni, tehát nem csak benyomsz egy gombot és máris full healthen vagy. És az is egy FPS, igaz egészségjelző csík nincs, úgyhogy ha már alig látsz a vérveszteségtől, akkor azért meggondolod, hogy berohanj legközelebb a gonoszok karjaiba. Ilyen fantasy játék kéne nekem, amiben tényleg félted az épséged, és nem sztoikus arccal berohansz 3 minotaur lord közé, mert tudod hogy pár potion, és kutya bajod. Mondjuk nem ez az egyetlen logikai hiba a játékban ami felett szemet hunyok. Erre is csak az Oblivion képes hogy ilyen rengeteg hiba ellenére mégis rengeteg órára le tud kötni.
  • koschwarz
    #20212
    olvastam hirtelen szaggatásokról, fps esésekről... akkor is előfordulnak, ha monnyuk egy izmosabb konfigon medium beállításokkal játszom, vagy csak akkor, ha mindent maxra próbálok tenni?
  • grebber
    #20211
    Mutatok neked nagy képet is ha ezen múlik. Nyomassak párat?
  • Mike
    #20210
    figy ki tudnad dumpolni a video beallitasaidat?
    elmeletelig a gepem jobb de nalad megis szebb a grafika
    vagy a kis kep miatt?
  • Mike
    #20209
    es nem furodtel egy eve

    brrrr
  • Lysandus
    #20208
    Tehetek én róla, hogy olyan lassan repül a varázslat? Most meg kéne várnom míg belém jön? Nem a fair play díjra hajtok, mert nem sokat érnék vele posztumusz. Egyébként ennyi sörös van itt a fórumon? Mert csak úgy tudom elképzelni, hogy úgy vélitek: minimum egy korsó egy varázsital. Amit szívószállal kell beszlopálni, hogy jobban hasson! :-))) Mi van akkor ha egy felesről van szó? Vagy háromcentesről? Van olyan fantasyvilág is ugyanis, hogy egészen apró fiolákba van kiporciózva az anyag.

    Egyébként pedig varázsolni sem tudsz úgy a gamében ha éppen fejbe gyaktak. Fegyvert meg lehet cserélni, csak éppen ütés közben nem.
  • grebber
    #20207
    Miért?Amugy láblécben.