41716
  • Tutilevi
    #20566
    ismét csak idézni tudom az előttem szólókat:szótár
    hidd el az ezzel eltöltött pepecselés a te javadra is vélik, hiszen részed lesz a jólvégzett munka utáni felhőtlen örömben, valamint szedsz magadra egy kis angol nyelvismeretet is, ami a mai globalizálódó társadalmunkban szinte alapkövetelmény
  • sleepwalker77
    #20565
    En angolul meg C+4es kalandjatekokbol tanultam meg szotar segitsegevel.
    Raadasul az angol a vilag egyik legegyszerubb nyelve, szotar segitsegevel siman tudnal jatszani, ha akarnal...
  • Bucser
    #20564
    Szótárad van otthon?? szerintem használd... ÉS úgy legalább tanulsz is valamit... Pl angolból beszélek anyanylvi szinten de vannak gamek ahol szakszövegnél biza nekem is kell a szótár (pl szimek esetén Falcon AF kézikönyv 720 oldal tömény szakszöveg) Nyelvtudás nélkül szerintem csak shootert lehet éretelmesen játszani:) Ráadásul ha megérted részletesen hogy mirpl van szó a történet is érthetőbb és élvezhetőbb:) bár ez izlések és pofonok kérdése:)
  • grebber
    #20563
    Tanulni? Tanuljon akinek van kedve és türelme én nem sokat tanultam életem során max érettségi meg technikusi előtt 2 hónappal annyi bőven sok is volt.
    Melo melett meg marhára nemsok időm van.
  • sleepwalker77
    #20562
    Nem akarsz megtanulni angolul legalabb alap szinten?
    Nekem nem nyujtana nagy elvezetet egy jatek ha egy szot se ertenek belole es mindent mastol kellene megkerdeznem...
  • grebber
    #20561
    Szerinted ha tudnék angolul kérdezgetnék?
  • arpad vezer
    #20560
    Lenne egy kérdésem:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Dragon Shrine nevű küldetésben, ahol a Mythic Dawn barlangjába kell bemenni, azt a küldetést meg lehet úgy csinálni, hogy ott megszerezzem a Amulet of Kings-et? Vagy a fickó mindig elszökik vele? Mert azt tudom, hogy két féle megoldása van: az egyik, ha bekéredszkedek, a másik, ha mindenkit legyilkolok.


    Köszi a segítséget!
  • LegionarR
    #20559
    A HQ-val mi a jóég van?
  • Tutilevi
    #20558
    nem gondoltál még arra hogy részletesen elolvasd a journalod avagy meghallgasd mit mondanak az npc-k a küldivel kapcsolatban?
    a kérdéseid 99,8%-ra ugyanis ott megleled a választ...
  • sleepwalker77
    #20557
    Termeszetesen a polcokra gondoltam, az elado dolgok nem csak ujratoltodnek hanem valtoznak is szinttol fuggoen.
  • grebber
    #20556
    Tolvajoknál ezt a küldit csinálnám: Taking Care of Lex

    Bemegyek az officer épületbe imp citybe faszán senki nem vesz észre a nyíl egy asztalra mutat kiveszem a levelet belöle.A nyil még mindig az asztalra mutat.
    Mit kell még??
  • stern
    #20555
    Másik 3 kérdés: 1.Miért van, hogy némelyik oblivion kaput nem jelzi ki a térkép, hogyha megtaláltam akkor sem? 2.Illetve az ostromnál amelyiket kiirtottam miért van még mindig rajta??? 3. A kapuk száma folyamatosan nő és random, vagy játék elejétől kezdve fix van és meg kell találni őket + irtani...
  • SaGa Jr
    #20554
    Az árukészlet újratöltődik, a kipakolt cuccok viszont nem. De sokszor azok nem is szerepelnek az adott bolt eladójának listáján.
  • sleepwalker77
    #20553
    En ugy vettem eszre a boltok nem toltodnek ujra.
  • stern
    #20552
    Ha kipakolok egy boltot, vagy pl a harcosok klubbját, akkor az is újratöltődik idővel , vagy azután nézhetem az üres lehangoló polcokat ha arrajárok...
  • SaGa Jr
    #20551
    Hehe. Futott is ő mint a nyúl. De a villám volt a gyorsabb amit utána küldött a daedra spider, meg a xivilai. Meg a maci, ami el lett találva egy másik villámtól és hát sajna a legközelebbi ellenfél pont ez a csóringer volt :-)
  • haxoror
    #20550
    De legalább menekülne el ha nyílik mellette egy kapu, rossz belegondolni hogy a hulla amit találok egy tök jó küldetést zárt rövidre a korai halálával :(
  • haxoror
    #20549
    HBD CS@!
  • SaGa Jr
    #20548
    Speciel vannak NPC-k akiknek ez a feladatuk. Így vannak vadászok, vannak utazó kereskedők, utazó hírnökök, meg valami okból elcsatangoló városlakók is.

    Jogos, hogy mehetne őrökkel, node ez egy nem mindennapi helyzet, elvégre nem mindennapos, hogy Oblivion kapuk nyílnának az út mentén. ;-)
  • grebber
    #20547
    Én ennél a küldetésnél pont hogy ugy futottam mint a nyúl leszartam minden mást kijutottam szerencsére a csoka is kijutott ennyi :D
  • Hmuda
    #20546
    Boldog szülinapot CS@!
  • Picibmx
    #20545
    Sajnos ez sem volt jó megoldás.Szerintem megpróbálok egy uninstallt utána egy installt.hátha jó lesz.köszi azért!
  • haxoror
    #20544
    Legalább rendes a játék és továbbengedi a küldetést bár én jobban örülnék ha azok az NPC-k akiknek még feladatuk lehet nem mászkálnának a vadonban
  • haxoror
    #20543
    Növelik a mágia csíkot ha hordod őket, föggetlenül az intelligencia statodtól.

    pl +50 Fortify Magicka gyűrű azonnal 50-el növeli a manádat
  • grebber
    #20542
    Fortify Magicka cuccok MIRE JÓK?
  • SaGa Jr
    #20541
    Hali!

    Valamikor régebben előkerült, hogy mi van olyankor, ha megöl valaki egy személyt a játékban, akinek később feladata lehetett volna. Konkrétan úgy emlékszem pont eg y DB küldetés kapcsán jött elő a kérdés (hajóskapitány). No ebbe én is belefutottam. Az egyik küldetésükben több gyilkosságot kell végrehajtani és speciel 2 személy is már régen halott volt addigra mire sorra került a küldetés nálam. Ezeket a személyeket nem én öltem meg. Az egyik ment egyik városból a másikba mikor nekimentek a közeli Oblivion kapu lényei, meg egy arra ténfergő barna maci. Ez a személy kihalt. A másik helyen meg a véletlen úgy hozta hogy valamiért sikerült verekedést kiprovokálnom (pedig csak egy gyógyító varázslatot sütöttem el, mert nem váltottam időben spellt és ezt a becsapódó heal varázslatot agressziónak vélte valaki) és elhalt egy újabb delikvens. Nos ezeket lekönyvelte a program hullának és nem tértek vissza.
    Amikor eljött a küldtés csodálkoztam is, hogy milyen hamar végetért, holott kellett volna még gyilkolászni. Utána akkor hazafelé menet megtaláltam mindkét hullát és leesett, hogy már volt velük interakció.

    Szóval a program nem feltétlenül tartja életben a küldetések alakjait, ha azok nem a fő küldetéshez tartoznak, illetve ha nem valamely szervezet kihagyhatatlanul fontos elemei. Ha nem ilyen kiemelt figurák akkor bizony lehalnak és úgy is maradnak. Aztán lehet csodálkozni, hogy a küldtés felvétele után már kész is van a feladat. :-)
  • haxoror
    #20540
    thx
  • SaGa Jr
    #20539
    A küldetéshez rengeteg infót össze lehet ám szedni. Kapásból ugye a koldusokhoz küldenek mindig informálódni. Tőlük némi pénzmagért cserébe egész jó tippeket kapsz. Így például nem csak egy bejárat van az ellopandó gyűrűhöz és ha a másikon mész akkor nem buksz le. :-)

    A játék iszonyt mennyiségű segítséget ad, de nem kell mindet megfogadni. Fel lehet használni azokat és könnyebb lesz a játék.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Mondjuk mikor a Skingradi küldetésben, ahol a Pale Lady is van, azt javallják hogy úgy jussak be a börtönbe, hogy lecsukatom magam... nos azt a tanácsot nem fogadtam meg. inkább bementem oda a kapun keresztül és megpróbáltam megvesztegetni az őrt. Nos ez nem volt jó ötlet. De végülis lopakodással és sokat várva be tudtam osonni mellette a zárkákhoz és elbeszélgettem egy cellalakóval aki informált róla, hogy a keresett személy már nem itt van. No ekkor indult a felfedezőút a kastélyban és végül ráakadtam a delikvensre. Meg a kellemetlen sápadt hölgyre. Őt ki kellett nyírnom mert ott lebuktam. Aztán az sem volt kis feladat, hogy onnan kijussak, főleg hogy egy kezdő delikvens kijutását kellett fedezni. ha bármelyikünk lebukik, akkor jön a sitt vagy a halál, mert elfutni azt nem nagyon lehet.
  • haxoror
    #20538
    Te tudod, bár szerintem mivel a fajod és a csillagjegyed sem mágusnak való és már magasabb szinten vag én a helyedben hagynám az Intelligenciát és inkább Fortify Magicka cuccokat kezdenék gyűjteni.
    A karakterednek 100-as intelligenciával mx 200 magickája lehet és az nem sok szal előbb-utóbb ha komolyan varázsolgatni akarsz muszáj lesz a ruhatáradat átgondolnod :)
  • SaGa Jr
    #20537
    Ha éppen nincsen aktív tolvajos küldetésed (a lopások hogy meglegyen egy bizonyos összeg az orgazdának leadva nem sorolandóak ide), akkor nyugodtan csinálhatod a DB küldetéseket.
    A tolvajoknak büntetést fizetni csak az ő, konkrét küldetéseik alatt végrehajtott gyilkosságokért kell. Illetve ha bárhol megölsz egy céhtagot, vagy egy koldust vagy egy Water Districtben lakó személyt, akkor is mindig kell fizetned, függetlenül attól hogy most van aktív küldetésed vagy sem.

    Ha meg őröket nyírsz ki tolvajos küldetés alatt és ez nincs engedve, akkor egyszer kell fizetned a tolvajoknak a nem kívánt gyilkosságért, meg felelned kell a törvény előtt is (azaz az őrségnek is csengetned kell a lóvét mert törvényszegést követtél el). Ha nem tolvaj küldetést csinálsz éppen (nem aktív a leírt 10 küldetésből egyik sem) akkor a gyilkosságért általában csak az őrségnek kell pénzt fizetni ha esetleg lebuksz. Ha nem, akkor meg ugye senkinek.
  • grebber
    #20536
    :( Most löttem el 3 szintet de arra még szinte soha nem tettem semmit se vagyha tettem is nagyon keveset.
    Akkor asszem erre fogok a későbbiekben gyúrni.
    KÖSZ!
  • haxoror
    #20535
    Ja és minél magasabb a szkilled egy mágiaosztályban annál kevesebb manába kerülnek a onnan a varázslatok
  • haxoror
    #20534
    Mágia csík = 2 x Intelligencia + egyébb faji/csillagjegy/tárgy bónuszok
  • sleepwalker77
    #20533
    A max manad az iq-tol fugg, szoval azt noveld.
  • grebber
    #20532
    Halál komolyan mert már annyi szintet léptem de az nagyon kicsi még mindig és csomo varázslathoz nem elég :(
  • sleepwalker77
    #20531
    "Mágia csikomat hogyan tudom növelni?"

    Ezt ugye nem komolyan kerdezted?
  • haxoror
    #20530
    A tolvaj küldiket meglepő módon könnyebb tolvajjal megcsinálni mint Knight-tal
    (Neked knightod van ha jól emlékszem)

    Nyomd föl az Illusion és varázsolgass láthatatlanságot szvsz
  • grebber
    #20529
    ÁÁ soha nem sikerül mondom mindig észrevesznek pl volt egy küldi azt mai napig nem tudom hogy csináltátok meg észrevétlenül amikor a csaj gyűrűjét kelett ellopni éjszaka amikor alszik mert akkor veszi csak le no volt egy ajtó amint beléptem ott volt kapásból egy őr szóval nemtudom felfogni ti hogy csináltátok.
  • haxoror
    #20528
    Na ez nem volt világos hogy a "küldetések alatt" nem szabad gyilkolni vagy úgy általában tilos (mármint a Tolvaj céh szempontjából), tehát ha Tolvaj céh tagként elkezdem csinálni a DB küldetéseket akkor azokért kell a tolvajoknak fizetnem vagy az nem számít? Vagy ha mondjuk elszabadulnak a dolgok és véletlen egy járőrt kinyírok az erdőben akkor azért kell a céhnek büntit fizetnem vagy sem?
  • grebber
    #20527
    Most éppen Bravilban vagyok és a mágusnak szeretnék állni ott mondják keressem meg Kud-Ei-t de sehol sem találom hol van itt Bravilban tudja valaki?

    Mágia csikomat hogyan tudom növelni?