41716
  • PiszkosFred
    #20526
    A tolvaj küldetések során, főleg amikor a Kastélyokba kell beosonni, rengeteg egyéb dolgot zsebre lehet tenni, amelyekből bőven megvan a pénzed. Érdemes a hercegeket és hercegnőket is kizsebelni ha alszanak, több száz arany van náluk. Az ékszerdobozokról és privát ládikról nem is beszélve.
  • SaGa Jr
    #20525
    Hali!

    Vannak általános büntetések, amiket az őrségnek kell fizetni. Meg van külön amit a tolvajoknak ha az ő küldetésük alatt gyilkolsz vagy egyéb bűnt követsz el.
  • SaGa Jr
    #20524
    Hali!

    Akkor már bocsánat a kifejezésért, de tényleg béna tolvaj vagy. :-)
    Nem kötözködésből mondom, mert tudom, hogy meg lehet csinálni kis odafigyeléssel lebukás nélkül is mindig az összes küldetést. Még mágia sem kell hozzá csak némi türelem.

    Konkrétan talán 1 küldetés lesz, ahol meg lesz engedve az ölés, bár felkérnek rá hogy lehetőleg mellőzd. A gyilkolás amúgy tolvajoknál csak akkor nem bűn ha őrző állatokat nyírsz ki vagy idézett lényeket. Minden más esetben egy ezres a büntetés.

    De beírom amit el is mondanak neked a belépéskor, miért kell fizetned:
    Ha lopsz egy másik tolvajtól, koldustól vagy bármilyen szegény NPC-től aki a Waterfront Districtben lakik: 200 arany büntetés

    Ha megtámadsz bármely másik tolvajt, koldust vagy bárkit a WD-ben, akkor 500 arany büntetés

    Ha kinyírsz valakit a tolvajok közül, koldust ölsz vagy bárkit a WD-ben, akkor 1000 arany büntetés.

    Minden nem kívánatos halál okozása küldetések közben szintén 1000 arany büntetést von maga után.

    Emellett soha ne fizess az őröknek. Menj vissza a tolvajokhoz és ott ki tudod fizetni a büntetést de akkor csak fele annyiba fog kerülni. :-)

    1. küldetésük: Untaxing the Poor: nem ölhetsz
    2. küldetésük: Elven Maiden: nem ölhetsz
    3. küldetésük: Ahdarji's Heirloom: nem ölhetsz
    4. küldetésük: Misdirection: nem ölhetsz - megjegyzés: ez alatt a küldetés alatt érdemes fosztogatni, mert ilyenkor jóval kevesebb az őr a fővárosban, mert átcsoportosították őket a WD-be
    5. küldetésük: Lost Histories: nem ölhetsz, de úgyis kell ölnöd. Az egyetlen elfogadható áldozat akiért nem kell csengetned pénzt, a Pale Lady.
    6. küldetésük: Taking Care of Lex: nem ölhetsz
    7. küldetésük: Turn a Blind Eye. Elméletileg nem ölhetsz, de a küldetés célját közvetlenül őrző személyek áldozatul eshetnek (csak akik a céltárgy közelében vannak), valamint az őrállatok is legyilkolhatóak, ezekért nem jár büntetés
    8. küldetésük: Arrow of Exrtication: Nem tiltott az ölés, legalábbis ami az őrállatokat, idézett lényeket, és az esetleges rád támadó varázslókat illeti, de lehetőleg életben kell hagyni a célpontot akinél a tárgy van. Őrök öléséért, civilek haláláért továbbra is fizetni kell.
    9. küldetésük: Boots of Springheel Jack: maradjunk annyiban, hogy embert, őröket és civileket nem ölhetsz. :-) A lényeg majd kiderül a küldetés alatt.
    10. küldetésük: The Ultimate heist: Nem jár büntetés az ölésért. Legalábbis a tolvajok nem büntetnek ezért. Ellenben az őrség igen masszívan fog. Nagyon érzékeny helyre kell menni, ami dugig lesz őrökkel. Szóval csak óvatosan. Biztosabb ha észre sem vesznek. Innen ugyanis nem lesz hová kimenekülni míg végig nem csinálta az ember a küldetést.
  • stern
    #20523
    Másnak volt már olyan problémája a lora pakolásos moddal, hogy állandóan kiírja: "A lovad tul van pakolva és nem tud mozogni..." persze akkor is mikor nincs "benne" semmi. Igazából a ló mozog, csak idegesít a felirat...
  • MrAndree
    #20522
    Sőt mivel a gothic 3 is ugyanakkor jelenik meg mint az nwn 2 /szeptemberben/ így azt hiszem az alvásról is kénytelen leszek lemondani.
  • ChevyG work
    #20521
    ezt olvastad?(magyar)
  • MerlinW
    #20520
    Pici OFF

    Asszem Obli után sem fogunk unatkozni:) NWN2

    ON
  • AntiHero
    #20519
    Elnéztem az oldblivion.com-ra ra és látom hogy a forumba igen sokan TI 4200 játszanak.
    Lenne egy kérésem valaki (aki tud jól angolul) Hogy szedeje már ösze az infókat,cuccokat amikITT találhatóak.Gyüjtse ösze egycsokorba és jelezzen ha kész van.

    Ha valaki ezt megtenne annak nagyon örűlnék.
    Ja és már vannak újjab verziók:
    - Version 0.11t2 (FX and Radeon users should probably run this)
    - Version 0.11t1
    - Version 0.11t0

    U.I.: Én már töltögettem minden sz*rt ami ott fent van de még mindig nem tom hogy mit meikel kell használni hogy jó legyen.Lassan már nem bírom észel.
  • ChevyG work
    #20518
    szerintem akármikor
  • grebber
    #20517
    Eddig szinte majdnem mindig észrevettek de csak most elősször fizettem érte.
    Tolvaj feladatomnak mindig ugy van vége hogy őrök elöl menekülök hagyom kicsit hagy csapkodjanak no a block skillem aztán fizetek nekik elengednek azt megyek vissza tolvaj HQ-ra :(
  • diabologic #20516
    köszi. az volt. nem is tudom miért nem gondoltam rá.
  • haxoror
    #20515
    észrevettek -> béna tolvaj vagy -> hiába önvédelem akkor is megöltél vkit az meg tolvajéknál tilos

    aszzem így működik
  • haxoror
    #20514
    Ez az ezres büntetés amúgy csak a tolvaj küldetésekre vonatkozik vagy úgy általában -1000 a céhnek ha megölök valakit pl DB küldetések alatt vagy csak úgy akármikor?
  • grebber
    #20513
    Csak azokat nyirtam ki akiket kelett meg rámtámadtak.
  • ChevyG work
    #20512
    ja, az pont 1 ezredes
  • haxoror
    #20511
    Estleg bünti mert küldetés közben megöltél valakit?
  • grebber
    #20510
    De miért von le 1000 aranyat én azt nem értem??
  • kisviku
    #20509
    Én ide csak annyit válaszolnék, hogy van internetes online angol-magyar és magyar-angol szótár is.
    MTA-SZTAKI

    http://szotar.sztaki.hu/angol-magyar

    Nem szégyen szótárat használni, ráadásul ez kényelmesebb is.
  • Apus
    #20508
    Könnyen jött, könnyen megy :)
  • grebber
    #20507
    Azta mocskos :(
    A pofám leszakad ezen a tolvaj céhen töröm magam hogy teljesítsem a küldetéseket erre mi van ? Kapok a feladatért 400 aranyar örülök virulok mint az állat erre fél másodpercre rá meg elvesz 1000-et :(

    Mire föl?
  • Sipocz
    #20506
    Az egyik karcsimnál ugyanezen probléma felmerült, tehát nagyon-nagyon lassú fegyveres skill növekedés. Bizony a megoldás, hogy "le kell váltani kisbicskára", azaz nem claymore-ral csapkod, hanem tőrrel (blade ez is az is ráadásul szvsz. sokkal "évezeteseb szadi" mint az egyszúrásos gyorshalál, a 80-90 kg-os nordot vagy redguardot "kikilózva szeletben":))).
  • stern
    #20505
    Lehet, elfelejtettem... De a karakterlapomon sehol nem tüntették fel...pedig sztem fel kellett volna irni a hatásokhoz... akkor nem paráztam volna... a többi fegyver hatása sem érvényesül a hátizsákból... A figyelmetlenségemmel a patkányoknál is megjártam... Lementem és kinyirtam az összes patkányt még mielőtt beszéltem volna a sötét elffel... Gondoltam patkányprobléma megoldva... erre fel volt háborodva :)
    Azóta figyelmesebben olvasok! (angol szövegértésem 0, csak olvasva értem meg...)
  • tomo
    #20504
    ezt pedig az egyik muki, vagy csaj elmondja, hogy lassulast okoz, es 4 szorny kovet , ahova mesz.
    lehet nem figyeltel elegge.
  • PiszkosFred
    #20503
    Az orgazdák csak tolvaj tagságival a zsebedben fedik fel kilétüket ;]
  • stern
    #20502
    Megoldódott a speed lasulás dilema... Egy k*rv@ varázsbot okozta az egyik questben, csak ezt elflejtették velem közölni... sehol semmi nyoma nem volt a karakterlapomon, csak 20-al kevesebb lett a speedem és piros , de mikor eldobtam a botot (a barlangban), megszünt a lassulás...
    A botot csak a barlangjában lehet eldobni... meg négy kis szar is követett (manok), amiktől nem tudtam közlekedni...szűk folyosókon... ha kinyirtam őket újratermelődtek... Fel is ment a box skillem....
  • ChevyG work
    #20501
    akkor elég nehéz, mert csak 1 csapás és késsz. a védekezést viszont nagyon fel lehet tornázni!
  • stern
    #20500
    Köszi a tegnapi segítséget is, meg a mostanit is... Sikerült is megtalálni, csak a
    disposition értékkel lehet a baj... Ha végre belépek akkor az orgazdák is szóbaállnak velem? Mert pl orri-nak maxoltam a disposition értékét, és mégis tagadta, hogy orgazda. :) Ezért nem próbálkoztam az éjféli légyotton ezzel...
  • SaGa Jr
    #20499
    Nem. Csak ha sebet tudsz bevinni, akkor növekszik minden fegyveres skilled. Ugyanígy a destruction varázslat skill is. Valakit károsítani kell (szörnyet, élőlényt, élőholtat), hogy növekedjen. Tárgyakra lődözéstől nem növekszik.
  • ChevyG work
    #20498
    askilljeim a "vívásnál" akkor is felmennek, ha pl nem ellenfélre ütök, hanem tréning tárgyakra?
  • SaGa Jr
    #20497
    Hali!

    Nem lehet, hogy vásárlási időn kívül mentél oda? Illetve lehet, hogy nem az az emberke a te eladód. Lehet még másik személy is az épületben (mint ahogy például a fővárosban a 3 testvérnél). A bútorokat meg majd az egyéb dolgok között találod meg, szép levélke formában, sok sok pénzért. :-)
  • SaGa Jr
    #20496
    Hali!

    A céhnek nem az a neve, hogy Szürke Róka. Az a főnök neve. :-)
    Meg javallottam tegnap más megoldást is. Elolvasni plakátot, beszélni egy koldussal és ugyanoda irányítanak.
    A bőrvértes emberkével kell beszélni éjfél után a hátsó kertben, de csak ha magasra (70 fölé) vitted a disposition értéket, akkor fog rátérni a melókra.
  • hiftu
    #20495
    Javaslat a cimsorban lévő MOD lista linkre:
    Mivel a Best Tweak lista már április 8. óta nem frissült, ezért érzésem szerint érdemesebb lenne lecserélni egy gyakrabban frissítettre:

    Endarire's Mod Archive, Thread II

    Köszöntem.
  • wesker24
    #20494
    Ne nem is vettem észre hogy van nálam egy cure disease varázslöty ezt megittam és máris helyre jöttem
  • haxoror
    #20493
    Azért csinálja mert nem kedvel eléggé, speechcraft minigame vagy bribe és ha már eléggé kedvel akkor elismeri hogy jó helyen jársz :)
  • tibor16
    #20492
    Tényleg van abban vmi, hogy a most gyanútlanul választott másodlagos skilleket kellett volna elsődlegesnek vennem. Akármennyire logikátlannak is tűnik. Így most előbb lépek szintet, ha nem figyelek, mint kellene és a nagyon fontos másodlagos skillek aránytalanul lemaradnak. Most pl a Blade, Alchemy megy magától, mert folyton használom őket, az egyebeket meg külön kell fejlesztenem mert lamaradnak , a npc-k viszont velem szemben nem... - nem baj majd a következő kari
  • stern
    #20491
    Nem tudja valaki miért nem tudok belépni a szürke rókák tolvajcéhbe? A kisház mögött éjfélkor taliztam velük a kikötőnél, de arra, hogy "belépés a szürke rókákhoz" azt irja ki nem érti miről beszélek... Szóval ugyanúgy letagadják a dolgot mint az orgazdák... Pedig 1 napra be ültem a börtönbe is, ahogy azt tanácsolták...
  • CS@
    #20490
    Ja tényleg őket kifelejtettem.
  • AnonymouS
    #20489
    Nem menüpontok vannak, hanem a sima vásárlásnál vannak levélszerű dolgok, mint pl House Dining Room, Sitting Area és tsai.
  • PiszkosFred
    #20488
    Kivéve az Isteneket és az Azura Start ;]
  • CS@
    #20487
    Utólag sajna már én sem tudok rá megoldást.