41716
  • Lunki88
    #20606

    Nagy buli volt.
  • grebber
    #20605
    Oblivion HQ!!

    "Egyike Vvardenfell legnépszerűbb legális céheinek, bár ez a helyzet sajnos éppen nem érvényes Cyrodiilra, ahol rengeteg tag, és kívülálló jegyzi meg nekünk, hogy bizony jobb napokat is látott már a szervezet...na de itt vagyunk mi, akik majd felvirágoztatják! Akik nem kedvelik a mágusok hókuszpókuszait, a tolvajok hátsó szándékait, azoknak itt a helyük. Nincs is más dolgunk, mint megkeresni a vezért Anvilban, a helyi Harcosok Klubjában, aki örömmel fel is vesz minket, tekintve hogy mostanában elég ritkák a jelentkezők, dacára a magas fizetésnek. A legtöbb átlagember inkább a munkájából él meg, minthogy valamilyen veszélyes de jól fizető küldetésben otthagyja a fogát. Válaszolunk néhány kérdésre, és ha a Guildmaster mindent rendben talált (azaz tiszta az előéletünk, nincs rajtunk vérdíj), máris gyarapítottuk a szervezetet önmagunkkal."

  • kisfigi
    #20604
    Pontosan hogy is kell belépni a harcosok céhébe?
    (The fighters guild)
  • haxoror
    #20603
    fura nekem működik az a link
  • haxoror
    #20602
    a nyelvtani része lehet gáz (mondjuk a beszélt nyelvben ennek csak a töredékét használják) a gyakori szavak meg pillanatok alatt ráragadnak az emberre, szinte elég csak feliratos filmeket nézni meg szótárazni a játékokat és egy idő után már felirat se kell a filmekhez :)
  • Gumbo
    #20601
    Hali!

    Olvagattam utána, de a linkk ami segíthetett volna at már nem megy. :(
    Van rá lehetőség, hogy GeForce 4 MX440-ssel menjen a game?

    Előre is köszi
  • haxoror
    #20600
    vagyis velük
  • haxoror
    #20599
    Én már 1. szinten is találkoztam valük
  • grebber
    #20598
    Szellemek csak ugy hemzsegnek a romokban ,bár azt nem tudom hogy szinttől függ-e a jelenlétük.
  • rezes
    #20597
    Elakadtam a fighter guildes cehkuldetesben.
    5 db ektoplazma kellene de nem talalok sehol szellemeket akikbol ki lehet szedni.Tudnatok segiteni merre lehet ektoplazmat venni vagy szellemeket irtani?
  • grebber
    #20596
    Na ezek is sziámi ikreket játszanak:

  • SaGa Jr
    #20595
    Kaját felesleges. Ruhát, ezüst cuccokat és fegyvereket meg vérteket lopjál. Esetleg értékes komponenseket.

    Amúgy meg összesen 1000 arany értékben kell lopott cuccot átadni (mármint ennyit kapj a cuccokért, nem a névértéke számít). Ha ez megvan, akkor többet nem kell foglalkoznod ilyen közbülső küldetésekkel. Csak megkapod hogy menj lopni, aztán pár másodperc múlva már ki is jelzi, hogy menj a következő helyre felvenni a küldetést, vagy várj és aludj a fővárosban egy fogadóban vagy bárhol másutt és majd felkeres az összekötő.

    Én már az első alkalommal összeloptam és leadtam 2000 arany értékű cuccot onnantól nem is volt szükségem az orgazdákra.
  • grebber
    #20594
    Pillanatnyi bug lehetett vissztöltöttem és már ottvolt reggel 8 fele a tronján :D

    Ti miket szoktatok lopni amikor mondják hogy xxx arany értékben kell eladni lopott cuccokat??
    Vannak sokar érő dolgok ha igen hol??
    Mert én eddig csak a harcos céhektől loptam a fegyvereket, meg innen-onnan ételt ezüsz cuccokat de ezek nem valami hüdesokat érnek :(
  • arpad vezer
    #20593
    Ok. Köszi, akkor tovább megyek.
  • s0n1c
    #20592
    és miért akarsz kigyógyulni? ez egy ajándék nem pedig betegség :)
  • SaGa Jr
    #20591
    Hmmm. Akkor tehát megvolt a hamisítás, most rátetted a pecsétet az IC-ben ha jól értem.
    Akkor hová akarsz menni? Csak vissza kell vinned Anvill városába a levelet és kész. Odaadod az úrnőnek és ennyi.
    Pontosan hova mutat a nyíl?

    Esetleg be tudod írni mi van a quest logban?
  • grebber
    #20590
    Megvan a pecsét. pl mentem már reggel 10 kor meg sokszor máskor és egy zárt ajtó mögöttre mutat a nyíl.
  • SaGa Jr
    #20589
    Hova mész? Meg mikor? Megvan már a pecsét vagy épp azért mész? Mert ha azért mész akkor az az ajtó zárva is lesz mindig. Azt neked kell feltörnöd.
  • grebber
    #20588
    Hm ez érdekes én fényes nappal megyek oda ahova a nyil mutat de az ajtó előtt ott áll az őr azt ajtó meg HARD LOCK-os.
  • SaGa Jr
    #20587
    Ez vonatkozhat arra, hogy több az infamy mint a fame pontod. Vagy legalábis nem sokkal több a fame pontod. A vámpírságért nem kapsz elutasítást. Valami más a probléma (esetleg bounty van rajtad, aktív Dark Brotherhood vagy Thief Guild küldetésed van). Ha meg vámpír vagy, akkro csak beszélj egy pappal a templomban. Adhat útbaigazítást a kigyógyulás felé, de az oltár már nem segít ilyenkor.
  • SaGa Jr
    #20586
    Ezt nem egészen értem.
    mi a baj az őrökkel? A levelet fogadóidőben kell visszavinned és odaadnod az úrnőnek.
    Őrökkel az egész küldetés során csak az IC egyetlen helyén lehet problémád, de ha lopakodsz (nem fényes, nehéz áncélban) akkor simán megoldható a dolog.
  • PiszkosFred
    #20585
    Nemnem. Inkább szerezz egy cure disease nevű potiont, vagy ilyen hatóanyagú növényt. Potion általában az alkimistáknak/nál szokott lenni, növény esetében nemtudom hirtelen hogy hol és melyik rendelkezik ezzel a tulajdonsággal. Famet küldetésekkel és Oblivion kapuk zárásával tudsz igazán gyorsan növelni, de ez sok idő, az a potion gyorsabbnak tűnik.

    Ha már átváltoztál, eléggé hosszú és macerás a küldetés. Nem lehetetlen, sőt, de lényegesen gyorsabb most még egy potiont meginni, mint vámpírként az ellenszérum cuccaira vadászni.
  • Rage47
    #20584
    thx. Még nem váltam vápírrá, mert nem aludtam.. szal szted menjek aludni, váljak vámpírrá, s keressem meg azt a nőt? -de ő hol található??
  • grebber
    #20583
    A pecsét hiányzott már válaszoltak a HQ-n.
    Az örök mikor térnek nyugovora mert visszavinni a levelet elégg nehézkes itt észrevétlenül pont az ajtónál áll az őr.
    Van amikor éjfélkor már nicnsenek ott van amikor még otvannak.Ezekszreint változo vagy nemtom :D
  • PiszkosFred
    #20582
    feltehetően nagyobb az infame mint a fame, vagyis inkább vagy hírhedt mint híres ;] Btw, ha vámpírrá váltál, már nem segít az oltár, akkor már a javasasszonyt kell megkeresned.
  • Rage47
    #20581
    Repent your crimes, wicked one! -bánd meg bűneid. Ezt írja, mikor odamegyek egy oltárhoz. Vámpírrá váltam, olvastam, h a templomban ki lehet gyógyulni belőle. Azonban hiába nyomkodom az oltárt, ugyanúgy rajtam van az az átváltozási varázs, ami aktiválódni fog, ha elalszom... Mit kell csinálni, h kigyógyuljak a templomban??
  • SaGa Jr
    #20580
    Ha már nagyon nem megy, akkor íme a segítség:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Taking Care of Lex
    Első lépésben meg kell szerezni az ajánlólevelet Anvil uralkodónőjének elöljárójától. Ehhez tippet adnak neked a koldusok és a megbízód is.
    Ha megvan a lista, akkor találnod kell egy megfelelő hamisítót, aki elvégzi neked az átírást. Ehhez is segítséget nyújtanak a koldusok.
    Aztán már csak annyi marad, hogy meg kell szerezned a fővárosból az Imperial Commander's chestből a pecsétet és ellátni vele a levelet.
    ha ez is megvan, akkor személyesen át kell adni a kész hamisítványt Anvil uralkodónőjének.
    Aztán vissza kell menni a fővárosba és beszélni kell Lexel.
    Ezzel kész is a küldetés.


    Semmit nem kell tenni Lexnél. Most vagy nem a megfelelő küldetést kérdezed(mert csak egynél kellett bemenni hozzá és elhozni az adósok névsorát meg a beszedett pénzt) vagy nem tudo tényleg hogy mit is csinálsz...
  • Lobsterman
    #20579
    Na azért nem olyan nehéz nyelvet tanulni otthon, játék közben. Az én szókincsem is 90%ban filmek és játékok által csapódott le. Persze azért kellettek az alapok, de sosem voltam az aki angolra szavakat és nyelvtent tanul, valahogy mégis megvan belőle a nyelvvizsgám, és bárkivel bármiről elbeszélgetek angolul. Bár biztos affinitás kérdése is.
    Grebbert meg nem bántani amiért nem érti a nyelvet. Az meg már más kérdés hogy így nem érti meg a játékot sem, és csomó mindenből kimarad.
  • sleepwalker77
    #20578
    http://www.mobimouse.com/

    Ez egy ilyen program peldaul, de szerintem a jatekkal nem kompatibilis.
  • sleepwalker77
    #20577
    Senki se bantja aki nem tud angolul, csak tippeket probalunk adni hogy mit tehet ez ellen.
  • SaGa Jr
    #20576
    Hali!

    Nem tudod megakadályozni az amulett elvitelét. Mindegy mit teszel.
  • SaGa Jr
    #20575
    Hali!

    A térképen mindig látszani fog a kapu, akár bezártad akár nem. Megjelenni meg csak akkor fog a térképeden (már a nagyon), ha a megfelelő irányból közelíted meg és mikor mész felé, akkor a képernyőre kiírja a program, hogy egy oblivion kapuhoz érkeztél.

    A kapuk száma nagyjából fix. Az elhelyezkedésük is. Annyi, hogy 3 hullámban jönnek elő. Először csak Kvatchnál van kapu. Ha visszaviszed Martint, akkor jön am ásodik hullám.
    A harmadik megjelenési hullám meg azután jön elő, hogy Brumánál is megvédted a várost és bezártad az ottani kapu (a fő szál küldetéseként).

    Összesen amúgy 35 és 45 között ingadozik a kapuk száma amit be lehet csukni. Ez csak attól függ, hogy mennyi dupla kapus pályát generál neked a program. Többször is arra mentem rá, hogy felderítsem az össze kaput minden karakteremmel. Mindig változó volt a bezárható kapuk száma. Az eddigi legkevesebb 37 volt, a legtöbb 44. Ehhez még hozzájön a legnagyobb kapu is. Ennál többet még nem találtam eddig, pedig jó sok órát beleöltem a világ ismételt bejárásába. Persze lehet, hogy kihagytam valamit a hegyek között esetleg a hegyidék északi alsó részén a határnál, de nem hiszem.

    Emellett nem kell neked egyetlen kaput sem bezárni a kötelezően bezárandó 3 kapun kívül. ha nagyon akarod akkor ez a minimum felmegy 9-re. Nem kell velük foglalkoznod ha nem akarsz. Miután a fő szálat végigvitted úgysem lesz már aktív kapu egy sem.
  • stern
    #20574
    Hallottam olyan szótárprogramról, ami automatikusan kiír mindent magyarul, amire ráviszed az egeret... ez segítség lehet...Csak nem tudom, hogy ilyen programokon is működik-e... Ne bántsátok aki nem tud angolul, az iskolákban az oktatás 0!!! Otthon meg tényleg nehéz önszorgalomból, én is vért izzadok!
  • arpad vezer
    #20573
    Valaki #20560 re tud valamit?
  • grebber
    #20572
    Nagyon alaszinten tudok angolul de ez nem elég sajnos :(
  • sleepwalker77
    #20571
    Ja, meg annyi hogy alap szintu tudast siman ossze lehet szedni szotar+jatek segitsegevel, ennyi pedig eleg hogy elvezd a jatekot.
  • sleepwalker77
    #20570
    Hat ha egyszer megnezel egy szot es legkozelebb mar egyaltalan nem emlekszel ra, akkor a hiba az on keszulekeben van.
    Igy tenyleg nem tudsz nyelvet megtanulni.
    Pedig ha tanultal nemetet akkor meg konnyebb dolgod lenne, mivel baromi sok szo hasonlit a ket nyelvben...
  • grebber
    #20569
    Mindenki ezzel jön nem alapkövetelmény.
    Szótárból nemtom hogy lehet megtanulni akármilyen nyelvet is mert ez nem tanulás hanem csak egyszer leforditod a szót másnak már aztsem tudom mi az.
    No mindegy.
    Amugy szótáram meg nincsen mert németet "tanultam".
  • Tutilevi
    #20568
    ha te nem teszel magadért semmit miért tőlünk vársz megváltás?
    hisz tudod:mindenki a maga sorsának kovácsa
  • PiszkosFred
    #20567
    Hatalmas vihar, áramszünet és miegymás ;] De már megy normálisan, csak pillanatnyi leállás volt.