41716
  • dronkZero
    #20809
    Én egyébként nem is értek vele egyet egy csomó helyen, főleg a major skillek kiválasztásánál. (30 szintnyi tápolás után, csak 5/5/5 vagy 5/5/luck szinteket lépve)
  • Cat 02 #20808
    KÖSSZ :D akkor azért nem sikerült eddig xD
  • Tutilevi
    #20807
    a lemegyek a krapekhoz ruhában az rendben van, de csak akkor tucc harcolni ha éppen nincs érvényes fogadásod
  • Cat 02 #20806
    hi

    arénába hoyg tzdok bejutni ?
    fogadni kell -> lemygek a krapekhoz reggel 9 és ester 11 között + felveszem a ruhát ?
  • hapi
    #20805
    Egy gond van ilyen karakterrel. Itt vagyok 10-es szinten és nincs több guild vagy küldi amit lehetne csinálni. Thief és assin küldiket másik karakternek hagyom...
    Azért ebben a morrowind nagyobb és több volt úgy érzem.
  • Kmarha
    #20804
    oblivion_texture_replacer_landscape1024.7z -t nekem az istenért sem akarja kicsomagolni. probáltam total commanderrel, winRARral .. mindennel. valakinek valami ötlet?
  • hapi
    #20803
    Azt hiszem a strenght az csak 65-ről indult. szal akkor az csak 8-as szinten lett 100.

    Ja jól kell megcsinálni a karaktert.
    Egy ork harcos azt hiszem lehet 65 -70 strenght és endurance valamint 40 vagy 45 -ös blunttal indítani. Ami nagyon durva.
  • mzprox
    #20802
    "7-es szintre endurance és strenght 100-on "

    Ezt hogyan? 7-es szint az 6 szintlépés, mindegyiket max 5-tel lehet növelni, szóval 70-ről indultak?

    Én fele-fele arányban tettem hasznos ill. kevésbé hasznos skill-t a majorok közé. A 12. szintig eddig egyszer volt, hogy nem 3x5-t osztottam és bár minden szintlépésnél számontartom, hogy pontosan hogyan állok ez nem igazán megy a játék rovására (álltalában minden szintlépés után eldöntöm, hogy legközelebb miben szeretnék fejlődni és utána azt használom. Most értem el a destruction-ban (major) a 100-at, gondolom ezután azt akármennyit használhatopm a szintlépésbe nem fog beleszólni.
    Arra pedig figyeltem, hogy a majorok közé csak olyat raktam, ami illik a karakterhez, de kihagytam azokat, amiket feltétlenül mindig használnom kell (Athletics, restoration (minor, de már 60-as szinten van), security, speechcraft stb)
  • b-type
    #20801
    így van, ez mellé még ha útba ejtesz egy trainer-t és máris 2 és feles szorzód van vmire, ha csapkodtál is a harcban akkor már arra is ott a magas/magasabb szorzó.
    ..nagyon sokat lehet variálni.
    de a kifejezetten tápolt karakter is hamar eléri azt a szintet hogy már csak kasztidegen tulajdonságra van hely szorzót tenni, és ezzel kész is a karakter...szvsz semmi értelme nincs ezt siettetni.
  • Tutilevi
    #20800
    ha már a harcos témánál vagyunk: én kipróbáltam, hogy mind3 enduranceos skillt a majorok közé: heavy armor+ armorer iszonyú gyorsan fejlődik, az arénában kb 5 óra alatt 10szintet lehet lépni
    az eredmény:20. szint 400 élet, éppen jó a karakter, nehéz leverni de azért meg tudják néha szorítani (w-o-w,lich)
    szóval élvezetes maradt, de nem jácchatatlan, s ami a legfontosabb:haszontalan unalmas skillemelés nélkül csak a játékra koncentrálva jutottam ide
  • Ron Ragm
    #20799
    Én belevenném harmadiknak az alchemy-t is.
  • hapi
    #20798
    Azért én megvédeném a cikk iróját hiszen az elején ott van hogy power tápolás és hogy aki szerepjátékos az ezt nem fogja szeretni.
    Szerintem a cikk csak abban téved hogy MINDEN hasznos skillt kihagy a majorok közül ami szerintem felesleges.
    Szerintem táposabb "powertápos" lehet a következö képpen:
    Pl harcosnál:
    Endurance- ra ható lassú skillek közül, 2-töt majornak hagysz mondjuk heavy armour és armourer a többi "haszontalan" major skill a cikk szerint. Akkor ez a 2 skill máris magasabbról indul mint a cikkben leirt powertápos karakternél (akár 40,40 is lehet).A fejlödést pedig kis oda figyeléssel lehet befolyásolni, pl ha még nem elég a szorzó akkor blockkolva harcolsz és nem javitatsz csak pénzért. Ezzel a módszerrel nem kell fél órát hülyeséggel tölteni szintlépés elött.

    Az igy játszott karakterem 5-ös szinten gond nélkül kinyirta Umbrát és a fighters guild mestere lett, 7-es szintre endurance és strenght 100-on blunt 96-on, és a mage gulid archmágusa, valamint arena bajnoka. 8as szinten már blunt is 100-on. És talán összesen 4 skill-t kellett haszontalanul unalmasan emelni.
  • Tutilevi
    #20797
    én is osztom a véleményed, 21 szinten nekem is 2-es körüli szorzóim vannak, és így is elég jó megy
    annyi hozzáfűznivalóm van, hogy én azért (ha mást nem is) alacsony szinten egy endurance tápot javasolnék
  • Gumbo
    #20796
    Ja és abban talán le volt írva, hogy esetleg megy geforce4 mx440essel. de a zöld link szerint akkor nem fog menni :(
  • b-type
    #20795
    sztem mindenképpen rpg-ként érdemes játszani, én is sokat végigjátszottam már (mint itt még sokan), és pl. mindig olyan karaketerem volt, vagy pl. a csoportos rpg-nél több olyan karakterem volt, ahol ütős karakter/karakterek voltak,...pl. soha nem állítottam össze csapatot csak az eredményesség előnyéért, voltak bárdok..egyebek is a csapatban, de azok is a kasztjukban mind jól teljesítettek.

    Itt az Oblivion-ban a 'tápolással' 5szorzókkal eléri az ember hogy kasztjában hamar kimaxolja magát (lvl10-12), és akkor? a maradék soktíz szintben mi értelme van hogy hasznavehetetlen hozzáértésekből vmivel hamarabb erőszakolta össze a karaktert?
    Sztem nem sok, azt a pár szintet összelehet rakni jó tulajdonságos szorzókkal is.

  • Gumbo
    #20794
    Néztem, igen, de vissza is kerestem ,és egy korábbi HSZben volt 1 link a hivatalos fórumra, ahol ezztel foglalkoztak csak az már nem működik.
  • haxoror
    #20793
    Kasztidegen major szkillekkel lépni a szinteket akkor jó ha nincs kasztod tehát a játék elején fogalmad sincs hogy mi akarsz lenni, így kvázi bármivé válhatsz ha menetközben meggondolod magad és mégse harcos akarsz lenni akkor simán válthatsz mágusra mivel a majoroknak egyikhez sincs közük.
    Szerintem maximum ez lehet a haszna.

    Speechcraft kiváltható Illusionnal az Athletics meg szerintem jobb minornak, magasabb szinteken annyi pénze van már az embernek hogy simán trainerezheti 5-össével szintenként.

    Ami azt illeti én is inkább annak a tápnak vagyok a híve amit te írtál az #20767-ben, sokkal játszhatóbb :)
  • Tutilevi
    #20792
    itt jön be a képbe hogy ki hogyan szeretné jáccani a kariját: rpg-sen vagy action game-esen?
  • b-type
    #20791
    De sztem félrevezető, és ezt az mellett írom hogy nagyon is becsülöm a cikkeket amik megjelennek az oldalon, és még mellette jókat is szórakozom az írásokon.
    Értem is hogy mit akar mondani, de az csak egy oldala az unevezett 'tápolásnak'.
    Viszont több olyan hsz-t olvastam ahol pont erre az írásra hivatkozva állították azt hogy a fejlesztési rendszer alkalmatalan, illetve választottak be olyan 'hasznavehetetlen' tulajdonságokat Major-nak, hogy a szem elkerekül tényleg, mert annak valóban nics köze a szerepjátszáshoz legalábbis a kasztnak és a kiválasztott főhozzáértéseknek.
    Semmi örömöt nem ad így a játék hogy a hasznos hozértésekkel termeli a szorzót és a kasztidegen hozzáértéssel lépi ki a szinteket.
    Nyugodtan be lehet választani kasztos hozzáértéseket, uolyan jól tápoható, valszeg az alacsony pontszámok miatt a 'haasznavehetetlen' tulajdonságokból hamarabb kilépi a szintet, de ez az egyetlen érv mellette.
    Arról nem beszélve hogy ha megvannak a szorzók a kasztos tulajdonságra, és ki van maxolva, akkor ott áll mondjuk 10-12szinten és bután van összerakva a karakter.
    Éppnehogy egy kicsit lassabb ha normális karaktert tápolsz, aminek jó ránézni a karakterlapjára, harcosként nem mágus affinitásai vannak.
    De a cikk úgy említi ezt a lehetőséget mint amit el kell kerülni.
    Pedig sztem talán..talán csak két tulajdonság van ami komolyan befolyásolhatja Major-ban a játékot, a Speechcraft és az Athletics.
    A Speechcraft azért mert ha dumálni akarunk egy szerepjátékban hát tehessük bátran, de Major-ként kiveszi a szintet. Az Athletics pedig a futás miatt.
  • PiszkosFred
    #20790
    Mi köze van az Oblivionnak ahhoz, hogy a tápod elszállt? ;] Ennyi erővel beszélgethetnénk a benzin árának emeléséről, győzikéről vagy a közelgő meggymag köpő versenyről is...

    Ha az oblivion csinálta volna, akkor célszerű drivert cserélni, a legfrissebbeket felrakni. De hogy egy játék kinyírja a tápod, az már nem az O. hibája. Te sem gondoltad komolyan, ugye? ;]
  • Tutilevi
    #20789
    te ezt most komolyan gondoltad?
    mi köze az oblivion fórumnak ahhoz, hogy elszállt a géped? ha ezt nem tudod megoldani, akkor kicsit eltévedtél nem?
  • Tutilevi
    #20788
    te ezt most komolyan gondoltad?
    mi köze az oblivion fórumnak ahhoz, hogy elszállt a géped? ha ezt nem tudod megoldani, akkor kicsit eltévedtél nem?
  • Tutilevi
    #20787
    hát igen kevesen vannak akik elsőre megfeleő karakert generáltak, nekem másodszorra jöttt össze a tuti
  • Oszi
    #20786
    szerintem amúgy a táp nem bírta de azért kösz a semmit azt hittem normálisabb emberek vannak itt!
  • Oszi
    #20785
    laptopon
  • Tutilevi
    #20784
    helpet akarsz?tedd újra a rendszert
    neeeeeeeeem valószínű hogy az olbi vágta a haza, úgyhogy ezen a fórumon nem is kell többbet ilyen témában kérdezni
    ergo ha be sem tudod kapcsolni hogy írsz be a fórumba??
  • qwertrt
    #20783
    Hát igen, asszem a karaktergenerálást úgy elb*sztam, ahogy csak lehet. Nem is tudom, mire gondoltam, hiszen a Morrowindben már csináltam jópárat. A fura az, hogy nem is emlékszem arra, hogy válogattam volna a tulik között. Ott lehet a baj, hogy öcsémre bíztam, hogy jusson ki az elején a börtönből, és ő eccerűen átugrotta a generálást. LOL...
    A Major skilljeim közül pl. az illusion teljesen felesleges, e helyett príma lett volna a destruction. A heavy armor helyett meg light-ot. Asszem kezdhetek újat
  • tibor16
    #20782
    tedd fel újra, vagy cseréld le a drivereket - de ezt magadtól is kellene tudnod
  • Oszi
    #20781
    PLZ HELP!!!:((((
  • Oszi
    #20780
    Ma próbáltam ki a játékot!És annál a résznél ahol birth típust kellett választanom kiválasztottam a maget aztán pedig elszált a gépem most nem is tudom bekapcsolni konfigon:Pentium 4 2.6 giga 1 giga ram,geforce 6600 gt!Szerintetek mi lehet a baja?
  • Ron Ragm
    #20779
    szép nagy zöld szöveg a banner alatt.
  • Gumbo
    #20778
    Srácok csak 1 rövid választ kérdeznék: Van rá mód, hogy menjen GeForce 4 MX 440-es kártyávaal a játék?

    Ha igen akkor vki dobjon meg 1 linkel, hogy hogyan lehet megcsinálni :) Előre is köszi :)
  • tibor16
    #20777
    Oooolvasd! a faqot - így szétbuzerálod a fórumot...
  • PiszkosFred
    #20776
    Zamiel kollega így látja a dolgot, annyira nem félrevezető az. Csak hát a "tápoláshoz" nem árt ismerni a játék mechanizmusát. És persze ez csak egy fajta példa, amellyel próbálkozni lehet, de erre építve csinálni egy "éles" karaktert elsőre, veszélyes.
  • qwertrt
    #20775
    Kösz a segítséget!
  • KAttila
    #20774
    addig, amíg az attribútumok el nem érik a 100-at (erő, seb., szerencse...)
  • AntiHero
    #20773
    Ja olvastam.
    De ez nem ir olyanokat amit aforumon láttam.
  • rezes
    #20772
    Ha egy dunmer knight vagyok es mondjuk a blade skillem eleri a 100-at mi fog tortenni?Nem lesz tobb szintlepes?meddig lehet szintetlepni?
  • kisfigi
    #20771
    És hol van?
  • Isegrim
    #20770
    Heir, és nem hair = trónörökös...