41716
  • kisfigi
    #20769
    Miután meggyőztem azt azt a Martint hogy jöjjön velem azután az a Questem hogy Find The Hair nos itt hol van az a hair és micsoda az a hair?
  • cenobite
    #20768
    Délután küldöm én is a kici ó'komat a HQ-ra, a karakterlapokhoz. Whhaaaaaa!

    Most kutyakiállításra megyek. Beü-beü! :)
  • b-type
    #20767
    Ha a Heavy Armor major skill, akkor valszeg harcos karakter lehetsz,..esetleg tolvaj.
    Kivéve ha olvasgattad az Oblivion HQ-n lévő tápolást, mert akkor haszontalanként beválasztottad, amiért nem feltétlen hibáztatlak sztem elég félrevezető a cikk.

    Szal ha azokat raktad major skill-nek amikre a karaktered épül, az egyáltalán nem baj, csak az fontos hogy az alaptulajdonságot meghatározó három skill-ből egy minor-ban legyen.- Itt kell eldönteni hogy miben vagy gyengébb, mert nincs értelme mind hármat berakni, szinte bizonyos hogy egy harcos karakter sem ért minden harci technikához.
    Nyugodtan léphetsz szintet is, sőt ajánlott, egy valami számít, hogy a növelni szánt alaptulajdonságok skill-jei összeadódva növekedjenek, ekkor elkerülhetetlen a szorzós szintlépés.
    de magadnak ártasz ha túlfejleszted bármelyik minor skill-t, nem szabad késleltetni a szintlépést, ha nagyon necces lesz, akkor nézz utána hol van egy trainer..ezeket feljegyzi a naplódba ha dumálsz velük.
    Ha nem sikerült összhangban fejleszteni, akkor se állj le vacakolni (helyben lopakodás, rákkodás, úszás..stb) keress egy megfelelő trainer-t, ha a futás lenen a szintlépő, akkor menj oda lovon.

    Alapvetően arra figyelj, hogy 10 pont skill fejlődés a lényeg, ha major-ban van szintlépést eredményez, ha minor-ban akkor szorzót.
    Ezeket kell neked úgy összevadásznod, hogy a legkényelmesebben adja a szintlépést.
    De bárhogy is csinálod, ne bánkódj a pontokért, inkább játsz, mert ha csak egy kicsit is belegondoltál, akkor gyakrabban lesz szorzós szintlépésed, és bazi sok szintet lépsz, a kaszttulajdonságaidat ki fogod tudni maxolni.
    Addig is érdemes bűvölt cuccokat hordani, ha húzni szeretnél vmi szintet akkor trainer-zni...simán játsz és kész, szvsz [b]nem kell késlelteni a zsintlépést
    .
  • baritom
    #20766
    Sziasztok! Most telepítettem fel a játékot, el is indul, de amikor rákattintok, hogy új játékot kezdek, akkor kilép és az írja ki, hogy hibát észlelt és leáll. És kilép! Ilyenkor mit kell tenni? Ezt hogyan lehetne orvosolni?
    Segítsetek kérlek!
    Előre is köszi!
  • tibor16
    #20765
    oopsz - #20764 - ez véletlen volt...


  • tibor16
    #20764
    küldetés
  • tibor16
    #20763
    milyen guildeknek vagy tagja?
  • MrAndree
    #20762
    Attól még fogsz szintet lépni csak talán kicsit lassabban. Mondjuk ha light armort viselsz főleg akkor miért a heavy van a major között?
  • qwertrt
    #20761
    1 kérdés:

    ha a heavy armor a major skilljeim között van, de jobbára csak light armort viselek, emiatt a heavy nem fejlődik, az effektíve megakadályozhatja, hogy szintet lépjek? Vagy a többi skill ellensújozza?
  • XeroX
    #20760
    Következő kérdés...
    Felraktam a : 2468-V1.0-Illumination Within-TESSource.rar
    Az ablakok szép rózsaszínűek lettek este.
    Felraktam a : 2477-1.0-Illumination Within Fix-TESSource.rar
    Ez megoldotta a problémát, de a templomok ablakai sötétek maradtak (több városban is megnéztem).
    Alant láttam képet egy templomról (#20684), azt nemtudom merre van.
    Csak annak ez egy templomnak lettek megcsinálva az ablakai?
    és az mere van ? Fáklyát továbbrasem találok :(
  • Sanyix
    #20759
    Örüljél, hogy 1. szintű vagy énis mert ha lassan fejlődsz, akkor nyilván a minor skilljeid fejlődnek, így ha majd szintet lépsz, jó nagy szorzókat kapsz a tulajdonságaidra, ráadásul szintlépéssel nem érsz semmit, mert a monszták is szintet lépnek olyankor.
  • PiszkosFred
    #20758
    Ok, most akartam irni, hogy altalaban a deadric shrine rewardjai jok. De nem irom ;]
  • PiszkosFred
    #20757
    Nem beszélve arrol, hogy a faklya sulya 0, azaz zero, igy aztan tenyleg felesleges eldobni, mindig jo ha van raktaron 20-30db. ;]
  • tibor16
    #20756
    OK, rákerestem, megvan - bármelyik shrine által adott jó - köszi
  • tibor16
    #20755
    figyelj mááár, ugyanazzal a játékkal jáccuuunk???? :) angolul torch - amikor jössz ki az elején a börtönből, összetucc szedni vagy 10-et, lehet hogy van is nállad, a kulcsok után keresd az inventoryban... én még mindig abból gazdálkodom. De használd a star light varázslatot, az még talá jobb is és alapból (asszem) mindenki megkapja...
  • tibor16
    #20754
    Így igaz, előtte ugyan mentettem, de amikor nem adom oda, nem akar dumcsizni... Milyen deadra artifactra lehet lecserélni... ? a brumai Oblivion kapunál... vagy a shrine-éknél találok?
  • PiszkosFred
    #20753
    Nem azt kéri speciálisan, hanem egy deadra artifactot. Szerezz egy másik ősi ereklyét és azt add oda. Az Azura túl hasznos ;] Sztem.
  • XeroX
    #20752
    Már 3 órája a ereskedőket járom a városokban és senkisem ad el :( nyitogatom a ládákat a templomokban stb, de nemtalálok sehol :( ha mondanál egy konkrét helyet hogy hol tudok venni azt megköszönném.... Thx
  • tibor16
    #20751
    Martin kéri tőllem az Azura követ, - mi van ha nem adom oda neki... he?
  • tibor16
    #20750
    találni lehet, mindnféle hordókban, ládákban, venni kereskedőnél stb... talán ez fordul elő a legtöbbet a játékban...A fáklyát aktiválni tudod a fegyver gombbal, ha előveszed a fegyvered a fáklya eltűnik, ha elteszed a fegyvert előjön. Eldobni úgy lehet mint bármi mást, rákattint az inventoryban+shift
  • XeroX
    #20749
    Hi!
    Valaki hozzzon egy kis fényt sötét elmémre és világosítson fel, hogy hol lehet fáklyát vagy valami lámpást venni ..... Thx
  • tibor16
    #20748
    Ja aa láthatatlansághoz Illusion skill dukál.. - legalább 50, addig szóba sem jöhet. Tárgykészítéshez - gyűrű stb - készítéséhez ennél is több és gondolom átlag fölötti mage tudás, mert nekem még nem adja mint lehetőséget.
    Más: Az Oblivion kapu hogy mennyire random, találtam 1-et a Azurás vámpír barlangnál, vissza kellett töltenem, mert lenyomtak mint a rajzszöget, nem voltam rákészűlve... mire visszatöltöttem - volt nincs kapu - nekem nem hiányzik...
  • Afe
    #20747
    van más hely ahonnan le lehet szedni a "illumination within" modot, mert én ha rányomok a #20636-ban megadott download-ra csak egy üres oldal jön be?? :(
  • tibor16
    #20746
    A kaméleon cucc csak arra jó, hogy a környezetedbe beleolvadj, ha mozogsz, pláne alacsony szinten, látják (gondolom, hogy furcsán fodrozódik a környezet). Az Invisibli - azaz láthatatlanságra gondolsz, az teljes láthatatlanságot ad. Én a kettőt kombinálom, mert olyan varázslatom van, ami 30 másodperces láthatatlanságot ad. Ezeket kombinálom a Detect Life-al. Most pl nagyon jól jött egy dungeonban, - közel lopóztam, amíg észlelhettek volna, ott + láthatatlanság, testközel a delikvenshez, az első csapást így adtam a mérgezett Umbra kardal. 1 kanyarral arrább a detect Life képesség (gyűrűben) mutatta áll 1 láthatatlan vki, újra folytatólagos láthatatlanság, közel, armored rombolás + mérgezett Umbra - lecsap - örül... :)))
  • Lunki88
    #20745
    Én is kipróbáltam a mentését és nálam is kilépett, de fogalmam sincs mitől lehet.
  • PiszkosFred
    #20744
    Várom, szegény Argoniaikból mindig is kevés van/volt, így öröm ha egy-egy felbukkan a nyílvántartásban ;] Előre is köszönöm.
  • hippy
    #20743
    Nálam is kilép a játék a mentésedet használva.Egyébként valamiért megfordult az irányításom a te karaktereddel.Állandóan futott,és a caps lock-al tudtam sétálásra bírni.Nem lehet ez is a gond része?
  • grebber
    #20742
    A kaméleon vért milyen snake skill értékkel és egyéb más dologgal biztosit észrevehetetlenséget??

    Mert tök szar hopgy láthatatlan vagyok azt elsurranok valaki melet szép lassan (nem fém cipöben) és észrevesznek.
  • Gascoigne
    #20741
    Nekem is lila ablakok voltak, de a fix megoldotta, csak ide bemásoltam az egészet:
    D:\Program Files\Bethesda Softworks\Oblivion\Data\meshes\architecture\MMWindowLights
  • PiszkosFred
    #20740
    "(Könyveket nem kellene lefordítani, természetesen)"

    Pedig az adja az egész sava borsát. Nem beszélve arról, hogy mielőtt bárki is belekezdenek a fordításba, a könyvek azok, amely miatt már 10%+ felett kezdődik a projekt ;] Rengeteg könyv kész van már, mivel elég sok közös a Morrowindi szakirodalommal. Emellett nálunk is fenvan már legalább 10-15 olyan könyv, amely Oblivionból származik, és közben készülgetnek még bőven. Sz'al a könyvek a legkisebb gond.
  • PiszkosFred
    #20739
    Csak akkor megy el Martin a templomból, ha a többiek biztonságban vannak. Vagyis asszem előbb a kapitánnyal beszélj, takarítsátok ki a környéket, aztán majd Martin megvár a táborban. De mindenképpen csak akkor fog távozni, ha bezártad a kaput a város előtt. Asszem a Hercegi kastélyt már nem muszáj kitakarítani, de a kaput és a városkapu és templom közötti részt muszáj.
  • Lacee
    #20738
    ezt is megpróbáltam, de még mindig nem jó.. azt hiszem, letörlöm az egészet és megpróbálom előlről (jó kis windows-hozzáállás :))
  • cuccok
    #20737
    de azt nem tudom hogy mikor kezdődik a szertartás!!!!Mert valamiért nem akarják elkezdeni!!
  • kisfigi
    #20736
    HELP!!
    #20733
  • bgabor
    #20735
    Az Oblivion magyarításának lesz olyan verziója is, ami csak a kiírt szövegeket cseréli le? A magyar szinkronnak már a gondolatától is a hideg futkároz a hátamon.

    Csak nekem tűnik úgy, hogy az Oblivion jóval kevesebb szöveget tartalmaz mint a Morrowind, ergo jóval hamarabb is el lehetne készülni a (szövegek) magyarításával? (Könyveket nem kellene lefordítani, természetesen)
  • grebber
    #20734
    Wizards Tower csak arra jó hogy lehet cuccokat fejleszteni vagy van más előnye is?
  • kisfigi
    #20733
    Az oblivion HQ amit ir nekem nem úgy van sajna...
    Szóval hogy ha az első oblivionba vezető kaput bezárjuk utána elmegyek a templomba (közbe amikkel találkszom szörnyekkel megölöm őket) és beszélek azzal a Martinnal és nekem nem adta be a derekát! Most mit csináljak mert nem csinálja azt amit kéne Martin...
    <bocs a hülye fogalmazásért, de gondolom értitek...>
  • kisfigi
    #20732
    mert én 2 órája játszom és már 2. szintű vagyok...
  • kisfigi
    #20731
    te vagy béna
  • qwertrt
    #20730
    Lassan 9 órája játszom, de még csak az első szintnél tartok. Én vagyok a béna, vagy a gépemben van a hiba?