41716
  • dronkZero
    #20849
    "Na szal azért lesz lassabb mert major-ban magasabb szinten indulnak a skill-k."
    Persze, az elején. Aztán egy idő után a használt minor skillek szépen behozzák a szintlépős majorokat, és máris nehezebb lesz őket fejleszteni.

    "Alacsonyabb szintről jóval gyorsabb fejleszteni (akár szorzót, akár szintet az most mindegy)...pl. 10-ről hamarabb lesz fejlődés mint 25-ről."
    Ez igaz, de ez az állapot sajnos nem tart örökké. (Egyébként csak a szorzóról lehet szó ebben a témában, mert ugye szintet lépni csak majorból tudsz, ami alapból ~40ről indul)

    "-kaszthű tulajdonságokkal:"
    Lassítani marha nehéz, főleg, ha olyan skillt lassítanál, ami automatikus. A többivel egyetértek...

    "-Hasznavehetetlen skill-kel: powertrainer (falnakúszás-falnaklopakodás, blockodás az egérrel, rágatás az egérrel) és teszem azt kilépni a szintet pár darab shield varázslattal."
    Na ezt viszont rohadtul nem értem. Tényleg. Eleve mi az, hogy "hasznavehetetlen skill"? Másrészről azt sem értem, hogy a szintlépésre könnyen használható major skillek nálad miért egyenlőek a powertraineléssel? Ha "hasznos" skilleket választasz majornak, és tápolni akarsz, akkor a minor skilljeidet "kell" powertrainelni, ha minort használsz, és a majort csak szintlépésre, akkor a majort powertraineled. Szerintem nincs lényeges különbség, csak szvsz majort lassítani sokkal kényelmetlenebb.
  • Lacee
    #20848
    mage guild néven fut, minden vidéki városban van
  • KILROY
    #20847
    ti milyen nehézségi szinten játszotok? %-ban kb
  • kisfigi
    #20846
    Mondjuk a helyi mágus céh szervezetét jelöli a térkép vagy azt hogy lehet felismerni?
  • dronkZero
    #20845
    Igazából csak az első két bekezdés szólt konkrétan neked, a többit csak úgy írtam...
  • Tutilevi
    #20844
    na legalább végre valami értelmesnel láccó témában megy a vita, amiből lehet ötleteket meríteni
    én azonban még mindig az enchanton vok kiakadva,mert az nem létetik hogy csak ennyi legyen szal van egy kérdésem (lehet hogy gyík lesz):a cuccon és a lélekköven kívül függ az effekt nagysága a skillünktől meg a magickánktól is?
    ha igen, akkor csak az alap magicka számít, vagy az aktuális(esetlegesen fortifyolt)érték?
  • Lacee
    #20843
    tippel egy merészet... igen, a varázslók céhében.
  • b-type
    #20842
    na mivel megyek kocsmázni ezért leírom most spoiler-ben hogy akit fáraszt már a téma, azt ne zavarja:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Na szal azért lesz lassabb mert major-ban magasabb szinten indulnak a skill-k.
    ennyi.
    Alacsonyabb szintről jóval gyorsabb fejleszteni (akár szorzót, akár szintet az most mindegy)...pl. 10-ről hamarabb lesz fejlődés mint 25-ről.
    De ezt leírtam, ezt el kellett volna érteni.
    -kaszthű tulajdonságokkal: lassítani kell a major szintlépőt (pl. endurance-ból léped ki a teljes szintet, teszem azt 5egység nehézpánzélzat sérülésből és 5 egység block vagy javítás,
    ahoz hogy 3db. 5×-val lépd ki a szintet még kell 20 pont minor skill két főtulajdonságra leosztva: tehát akkor traniner-rel 5egység (mondjuk vmelyik harci skill a harcosok céhhétől) és a maradék 15pontot kell összehoznod csavargással...erre a 15 pontra kell figyelni össz-vissz, nem egy nagy ördöngösség.
    -Hasznavehetetlen skill-kel: powertrainer (falnakúszás-falnaklopakodás, blockodás az egérrel, rágatás az egérrel) és teszem azt kilépni a szintet pár darab shield varázslattal.

    Én nem azt mondtam hogy a -tápolás művészete- nincs jól megírva, hanem hogy félrevezető, mert egyoldalú a megközelítés, és a leírtakkal élve/teljesen kihasználva lvl 20 alatt ki van maxolva a kaszt (3 fő és 2 hasznos tulajdonság)
    és akkor ott maradsz egy bután kinéző karakterlappal, vmint ha világistent akarsz játszani, akkor újra szembekerülsz azzal a problémával amit az elején el akartál kerülni, mivel a kasztidegen tulajdonságok fejlesztéséhez már passzolni fognak a major skill-k.

    Én szerepjátékszerűen játszom (illetve mostanábban kevesebbet mert jó idők voltak, meg volt más dolgom), és csak lvl_1 alatt rákkodtam, mert azt hittem úgy lesz jó, ennek később láttam is a hátrányát, ezért írtam tanulságként hogy nem szabad túlhúzni (szorzó fölé) a minor skill-t.
    aztán egyszer elfejlesztettem csavargás közben, ezért vissza töltöttem az állást (mivel nálam bent van a Speechcraft major-ban)...egyszerűen sajnáltam az 5. pontot megmondom kereken...jóval könnyebb ránézésre megállapítani ha 5-l lépek tulajdonságot.
    Ennyi volt és szintén minden szintem maxos szintlépés volt. jelenleg vagyok ott hogy már nem érdekelnek a szorzók, mert nincs olyan tulajdonság amit gyorsan fejleszteni szeretnék, és nekem spec. nem kell világisten karakter.
    Mindezekhez hozzátartozik hogy maxoltam a nehézségi szintet is ahogy értettem és könyebbé vált (nekem lvl_6-ra sikerült újra egyensúlyba hoznom amit lvl_1 alatt minort túlhúztam (heavy armor))
  • kisfigi
    #20841
    Hol lehet spelleket venni?
  • Fejes021
    #20840
    Meg kell nézni a F.A.Q.-ot!!! (banner alatt a "mielőtt kérdeznél kattints ide!" felirat az)
  • Crash88
    #20839
    hy most keztem jaccani és lenne egy kérdésem hoy kell kiiratni az fps t .Elöre is köszi mindenkinek
  • b-type
    #20838
    ?
    hát ebbe tényleg alaposan belelovaltad magad...annyira hogy nem láttad mit írtam.
    vagy nem akartad látni, mindegy.
    Ha majd elolvasod válaszolok.
  • Tutilevi
    #20837
    na mármost az enchant az obli hq leírása szerint 3 dologtól függ?tárgy+lélekkő+pénz
    pénze mindenkinek van, a cuccok meg amiket előbb felsoroltam a legjobbak
    akkor viszont joggal feltételezhető,hogy ez a maximum amit enchatolni lehet
    ez viszont nudli!
    ilyenkor jönnek be képbe a sigil stone-ok. hja csak ezekből meg nincs minden fajta effektre, meg amúgy is vadászgathatsz mire pont olyan jön ami neked kell
    szval szerintem szükség van egy modra ebben a témában
    esetleg valaki nem tud ilyenről?
  • dronkZero
    #20836
    A Varázslók Céhének. Mert kifizetsz egy valag pénzt olyan cuccokért, amiknél _sokkal_ durvábbakkal később Dunát lehet rekeszteni.
  • dronkZero
    #20835
    A küldik rendszere szerintem ott lett elbaxva, hogy minden párbeszéd voice.(hát, legalábbis az a fele, amit nem a karakter mond...) Így is egy DVD, mégis unalmasak a "véletlenszerű" beszélgetések, és a pletykák. A küldik szövegezése meg az "elmondok egy monológot, te addig kussolsz" sémát követ, nemigen van párbeszéd jellege, legfeljebb annyi, hogy az elején szólok neki, hogy "Na mondjad!".

    Az valami realtime hangeffekt, ami az ugyanolyan szövegű pletykákat férfi/női/argonian/khajiit hangra modulálja, vagy felvették 4szer ugyanazt?
  • Tutilevi
    #20834
    hát ez az enchant hihetetlen módon el lett bszva
    daedric cuirassba (ami köztudottan a legjobb) black soul gembe grand lélekkel (bár ahogy észrevettem nincs különbség a black és grand soul gem között ebből a szempontból) egy fortify healthot 10 ponttal tesz bele! ami már azért is vicces, mert fortify endurancet is tíz ponttal tenne bele, ami alapból +20 élet!
    most ez akkor kinek éri meg?
  • s0n1c
    #20833
    multi hiánya előjött e? :)
  • Lacee
    #20832
    meg fogsz lepődni a válaszokon, bár átérzem hogy nehéz önállóan rájönni valami tök nyilvánvalóra ilyen fifikás játékban.

    1. ugyanott tudsz eladni, ahol megveszed a cuccokat. gondolom az megy, nem? na, csak rá kell kattintani alul a másik ikonra (egy zsákba mutató nyíl helyett az onnan kifelé mutatóra)
    2. megint váratlan: úgy tudsz lényeket megidzéni, hogy megveszed az adott spellt.
    3. így nem tudom miről beszélsz, ha pl elolvasod a naplódban leírtakat, akkor rögtön menni fog. így tipp alapján (üres kert IC-ben, gondolom waterfront kerület) a tolvajok céhe belépő-questjét csinálod, ott éjfélkor lesz buli. de tényleg minden le van írva a nyomorult quest logban...
  • kisfigi
    #20831
    Help #20810
  • mzprox
    #20830
    a 10 fölé 100 föülé akart lenni
  • mzprox
    #20829
    Nagyon szájbarágós... kövesd a piros nyilat amíg zöld nem lesz, ha rádtámadnak ölj, ha beszélnek veled, akkor addig nyomogasd a válaszokat, amíg nem jön fel újabb, utána menj és kövesd a piros nyilat...
    A fallout fényévekkel összetettebb volt ennél. Az oblivionban nagyon ritka, hogy egy küldetést kétféleképpen is meg lehet oldani.
    Nagyon nem tetszik, hogy találkozok emberekkel (a vadonban) és szó nélkül nekem esnek. még ha ki is akarnak rabolni, legalább pár szót válthatnánk előtte (tudom van olyan is, hogy fizethetek 100 pénzt, de kellene több lehetőség- kibeszélni magunkat, lebeszélni őket, beállni hozzájuk stb. A játékban annyi banditát megölök, hogy egy város kijönne belőlük :-). (mondjuk ilyesmi a falloutban is volt:sajnálkoztam, hogy nem elég, hogy ilyen kevés túlélő maradt még a maradékot is jól megritkítottam :) )

    a rendszer pedig rossz. A morrowindet azért hagytam abba, mert túl erőssé váltam. Itt az oblivionban ezt még nem érzem (hasonlóan "tápolok" )
    Neekm is eszembe jutott az az ötlet, amit olvastam is valahol: a major skilleket engedni kellene 10 fölé, vagy éppen a minorokat nem engedni 50 felé. Így az ember tényleg a karaktere szempontjából fontolná meg miket választ és nem a tápolás miatt..
  • haxoror
    #20828
    Ezt a harcközpontúságot én a konzolosításnak tudtam be :P
  • CS@
    #20827
    Szinte nem is csináltam még questeket úgyhogy én még nem.
    Sőt pont az ellenkezője, szinte már várom(hiányzik), hogy megbízzanak valamivel.
    De ez már csak a következő karakternél lesz esedékes. A mostani még a nyakláncot sem adta le, de már nem is fogja, befejezi a térkép és a rajta található dolgok felderítését aztán nyugdíjba vonul.
  • dronkZero
    #20826
    Ha már itt tartunk. Ti nem fáradtatok bele egy kicsit a questekbe?

    Baj van itt és itt. (Menj le egy dungeonbe, irtsd ki)
    Szerezd meg XY tárgyat. (Menj le egy dungeonbe, ölj meg mindenkit, ott lesz az alján)
    Menj el valakihez, segíts neki a problémájában (Beszélj vele, menj le egy dungeonbe, irts ki mindenkit)
    Csináld meg a varázsbotodat (Ja, nem, inkább ölj meg három nekromantát)
    Menj, szerezz meg egy könyvet (Ja, nem, inkább ölj meg három nekromantát)

    Áááh. Kicsit... hogyismondjam...
  • dronkZero
    #20825
    Inkább erről vitatkozzunk, mint arról, hogy "egy hídon állok, aminek..." :) :P

    Jó neked, hogy ez neked "szerepjáték" élményt nyújt.
    Szerintem még vagy 20 évig nem fognak olyan játékot csinálni, ami az _igazi_ szerepjátékot megközelíti..
  • CS@
    #20824
    Gondolom azt akartad írni, hogy olyan skillt fejlesztesz, ami a WILL –re INT –re ad szorzót. Ezen esetben az adott skill (mindegy, hogy major vagy minor) 0.5 szorzót ad tehát az 5ös fejlesztés „csak” X2 lesz.
  • dronkZero
    #20823
    "de azt nem, hogy hű most varázsoltam, akkor most szaladgálok, meg kotyvasztok is egy kicsit, hogy bne csak erps legyek, hanem okos is, és jaj most már abbahagyom, mert akkor túl okos leszek, ja meg nemjárok páncélban, e azért felveszem, na ideállok a csonti elé, üssé csak, legalább nő a heavy armor szinten is, na meg utána milyen jót fogok kalapálni"

    Á, ez nem így megy.
    Szint elején eldöntöm mindig, hogy melyik 3 attribúttumot fogom megtolni +5-re.
    Első pár szinten ez Intelligence, Endurance, Strength volt. Jártam a világot, harcoltam, gyűjtögettem az alkimista alapanyagokat. Gyakorlatilag harcosként jártam a világot, meg arénáztam, közben nagyon figyeltem a minor skilleket. Kardoztam(str), néha buzogány(str), nehéz páncélt viseltem(end), javítgattam(end), blokkoltam(end), majd mikor meglett ezek kombinációiból a 10-10 SP, akkor beálltam egy ágy mellé, legyártottam 50-100 potiont, és szintet léptem alchemyből(int). Aztán megint eldöntöttem, hogy mit akarok fejleszteni, és olyan dolgokat csináltam, amik azokat a tulajdonságokat növelik, amiket kinéztem magamnak.

    Szintenként max 3-4 SP-t kellett csak álcselekvéssel töltenem, pl falnak sneakeléssel alvók közt, vagy varázslatok sütögetésével az ágy mellett. Nekem nem vette el a kedvem, nem rontotta el a fílinget. Gyakoroltam. (Ezt máshol nem lehet, szinte az összes szerepjátékban éles helyzetben kell növelni a tapasztalatodat)

    Persze, egy kicsit művi, de egy kis odafigyeléssel simán játszható görcsölés nélkül is.
  • Mike
    #20822
    én meg Tanmás Gáspár Miklóssal szoktam együtt játszani, ha nagyon nem megy vmi, többszöri nekifutásra sem
  • Mike
    #20821
    én mostanában egy elf tőrrel szaladgálok, DB ruciban, és alvó emberekeet nyirogatok sutyiban

    csak nem tom mi lesz, ha kihal a város
    kerülnek be új npc-k?
  • maxius
    #20820
    Őszintén szólva ezen nem kell vitatkozni, szerintem. A játék egyensúlyát köztudottan elrontották, amit mindenkinek a saját dolga, hogy hogy orvosol. Van aki tápol, fejleszti azt is, amit nem fejlődne a játék során magától, hogy nagyobb szorzót kapjon. Én speciel azt a módszert választom, hogy nem "gyúrok rá" semmire, csak játszom, egyik küldetésből a másikba, időnként felszerelést javítva, dungeononokat fosztogatva, stb; és ha a játékban valakit vagy valamit túl nehéz ellenfélnek látok, többszöri próbálkozás után, akkor a nehézség csúszkát gyök 3mmal arrébb tolom, most lehet fújozni, hogy cheater, stb, de így megszereztem a játék szabadságát, akkor, azt és úgy csinálom, ahogy akarom. Persze, a tápolás is elfogadott, ti (sokatok) is azt csináljátok, amit akartok: tápoltok. Ezzel nincs semmi gond, de így nem lehet elmerülni a játék világában (én legalábbis képtelen lennék rá).
    Az üzenetet a szerepjátékot szerepjátszó társaság támogatta :)
  • Mike
    #20819
    ne is zavarjon :)
    nem szabad hagyni, hogy mások beleszóljanak :)
  • Mike
    #20818
    egyébkétn szvsz a major is ad szorzót
    tehát ha nyomok 5 szintet a willpowerre 5 szintet a inteligenciára
    akkor ad 5-5-öt a kettőre
    csakhogy szvsz ez így nagyon mesterséges
    megint más, ha vmit el akarok érni
    tehát mondjuk ki akarom nyitni a very hard zárakat is, és akkor gyakorlok, hogy legyek 75-ös az alterationból
    ilyet a valóságban is el tudok képzelni
    de azt nem, hogy hű most varázsoltam, akkor most szaladgálok, meg kotyvasztok is egy kicsit, hogy bne csak erps legyek, hanem okos is, és jaj most már abbahagyom, mert akkor túl okos leszek, ja meg nemjárok páncélban, e azért felveszem, na ideállok a csonti elé, üssé csak, legalább nő a heavy armor szinten is, na meg utána milyen jót fogok kalapálni
  • dronkZero
    #20817
    Na, erről beszéltem. :P :)

    Nem baj, te nem csinálod, engem meg nem zavar, ha neked nem tetszik. :]
  • dronkZero
    #20816
    Ezzel én tisztában vagyok, nem is akartam őt bántani... De most, hogy így mondod, lehet, hogy írok is egy szösszenetet, hogy szerintem hogyan a legeredményesebb a tápolás... Nem gondoltam, hogy sokakat érdekelne, pláne, hogy itt páran fel is háborodna, ha tápolás jön szóba...
  • Mike
    #20815
    szerintem meg gáz tápolni
  • bgabor
    #20814
    Az elkövetkező patch javítani fogja a játék azon hibáját, hogy 4 nap után a progi visszarakosgatja a házakba az eltávolított felesleges cuccokat? (tányérok az asztalon, stb) Mert így nem sok értelmét látom a házvásárlásnak... Berendezgetem, lerakom a felesleges cuccaimat erre négy nap után visszaspawnolnak a felesleges cuccok, és minden a feje tetejére áll a házban.
  • CS@
    #20813
    Inkább amíg a major skillek el nem érik a 100at.
  • dronkZero
    #20812
    "Semmi örömöt nem ad így a játék hogy a hasznos hozértésekkel termeli a szorzót és a kasztidegen hozzáértéssel lépi ki a szinteket."
    Neked... :) Meg az is fiktív, hogy kinek mi a hasznos. A "kasztidegen" hozzáértések is hasznosak, mert ugye azzal lépsz szintet.
    Véleményem szerint a "tápolás" nem más, mint a rendszerre nagyon odafigyelve fejleszteni a karaktert, nem csak menni ész nélkül bele a világba, lesz-ami-lesz alapon.
    Ez a rendszer aranytálcán kínálja a tápolást, ilyet pl ADnD-ben nem lehet.

    "Éppnehogy egy kicsit lassabb ha normális karaktert tápolsz, aminek jó ránézni a karakterlapjára, harcosként nem mágus affinitásai vannak.
    De a cikk úgy említi ezt a lehetőséget mint amit el kell kerülni."
    Lassabb? Te szerintem nem tudod, miről beszélsz. Ha a major skilljeid tartalmaznak mindent, amit használsz, akkor összvissz 10 skillpontot (SP) kell növelned. Ha a major skilleket csak szintlépésre használod(egy darabig), és a tulajdonsága kimaxolódik, akkor kell 3 minor tulajdonságból, +a kimaxolódott majorból 10 SP egy szint 5/5/5 szorzóihoz. Azt ugye nem állítod, hogy 10 SP-t lassabb összeszedni, mint 40-et? :)

    Athleticsről annyit, hogy szerintem a játék abszolút legnehezebben fejleszthető skillje, ráadásul automatikus. Tápolásra is, szintezésre is alkalmatlan.

    Na mindegy, ti ezt szerepjátéknak tekintitek, én nem.
    Egyébként szerintem szerepjátékos szemszögből is sokkal jobban passzolsz a világba, ha félistent játszol. A világban bármerre jársz, _mindenki_ neked imádkozik, könyörög, hogy oldd már meg az összes problémáját. És meg is oldod.

    Egyébként ez a bajom általánosságban a cRPG-kkel, hogy mindenki olyan töketlen béna sz*r, hogy nekem rinyál. Még a harcosok klubjának főatyaúristene, a Szürke Róka, a Főmágus is képtelen megoldani a saját problémáit, derogál nekik kimozdulni kényelmes otthonukból, vagy egyszerűen félnek. Megvetésen kívül mást nem is érdemelnek, de azért én szorgalmasan segítek nekik. Az tuti egyébként, hogy ha végeztem a küldetésekkel, a főszállal, meg bármivel, amit találok, akkor tutibiztos, hogy lemészárolom egész Cyrodiil-t. A vérükben akarok fürdeni!

    Jujj. Kicsit belelovalltam magam... :)
  • PiszkosFred
    #20811
    Öööö...

    Na szóval. Ez a cikk egy embernek a gondolatait fogalmazza meg, az ő ötleteit és tippjeit a tápolásra. Nem értesz vele egyet? Semmi gond, ezer féle variációból ez csak egy. Nyugodtan megírhatod a te verziódat, örömmel rakom ki az oldalra. De nem győzöm hangsúlyozni, ez a módszer amit Zamiel leírt, ez egy a millióból. Nem a tökéletes tápolásról szól, nem is mondta senki, és főleg nem olyanoknak való, akik szeretik a szerepjátékokat. (merthogy ez is volt már gond, holott ott van a cikk elején direkt hangsúlyozva, hogy ez a fajta játék minden, csak nem élvezetes és nem szerepjátszás - legközelebb majd pirosan villogóra csinálom, hátha úgy érthetőbb;])

    Szóval ez egy embernek a gondolatmenete, amivel lehet egyetérteni, lehet nem egyetérteni, de semmi esetre sem kell alaptörvénynek tekinteni. Akinek nem tetszik és jobbat tud, nagyon szívesen és örömmel elfogadom, csak írja meg.

    ;]
  • kisfigi
    #20810
    Lenne öö néhány kérdésem...
    1.Hogyan kell eladni cuccokat embereknek(bármit aminek van értéke)?
    2.Hogyan lehet más szörnyet illetve kardot fegyvert pajzsot idézni a csontvázon kívül?
    3.Miután kimentem Martint és elmegyünk oda ahova kell oda rohan hozzám egy asszony beszélek vele és ad egy küldetést...Abban a küldetéssorozatban van egy olyan rész amikor az Imperial City (nem biztos hogy ez a neve) mellet egy kis faluban az a zöld nyíl az iránytűn meg megnéztem a helyi térképet az egy ház mögötti kert sarkába mutat ahol az égvilágon nincs semmi, ott mit kell csinálni?