41716
  • SaGa Jr
    #20929
    Hali!

    Csak fegyvereknél lesz különbség. Ruházat és egyéb dolgok terén fix a hatás. Viszont fegyvereknél elkészítettem ugyanzt a fegyvert 55-ös és 100-as destruction skillel (8-as tűz sebzés) és ugyanazon fegyver (silver longsword), ugyanolyan lélekkővel (Black lélekkő, Grand lélekkel) 12-es különbséget hozott a töltetszámban. Nem sok, de legalább látható.
  • CS@
    #20928
    A dolog skilles részét tesztelted is?
    Mert én most is tök ugyanolyan dolgokat tudok csinálni mint 15szinttel ezelőtt.
    Úgyhogy én nem vettem észre semmilyen változást a skillek növekedésétől.
  • PiszkosFred
    #20927
    Egyetlen negatívum (amit modok már korrigáltak), hogy lassú a nyílvessző, és nem egyszer van, hogy elsétál a delikvens, miközben suhan felé a nyíl. De ezt leszámítva íjjal kiválóan lehet partizánkodni, még akár zárt területen is. Csak előbb pozíciót kell keresni, aztán lőni. Nem fordítva. Powerattack helyett meg ott a zoom, pont emiatt; akár 2-3 sneakattack is betalál mire észrevesz az ellenfél. Szóval csatlakozom, és én is azt mondom, hogy okosan játszva nem olyan rossz az az íjászat, nem igazán látok ekkora hátrányt (ha van egyáltalán) a melee bádoghuszárokhoz képest, ahogy mások állítják.

    De persze ízlések és pofonok ;]
  • SaGa Jr
    #20926
    Bocs, javítok. Tényleg nem számít az erő, hanem az Agility kell az íjásznak. Sorry!
  • SaGa Jr
    #20925
    Hali!

    Az Oblivion esetén nem függ a tárgytól az enchantál az effekt. Mindegy, hogy rongyos zsákvászon cuccba, vagy drága selyembe akarod betenni a varázslatot. Ez csak és kizárólag a lélekkőben lévő lélek "töltetétől" és a kiválasztott varázslattól függ.
    A szintnek megintcsak nincs beleszólása, csak a kiválasztott varázslat skilljének. Gyengébb skill mellett gyengébb hatást tud belefoglalni az ember egy tárgyba.
    A karakter magicka értékétől sem függ semmi, mert az enchanthoz a magickát a lélekkőből szedi a program (amit töltetnek írtam a hozzászólás eljén, no az valójában magicka pont). A progi megnézi, hogy mennyi varázspontba kerülne az adott szinten létrehozni a kívánt hatást és ezzel leosztja a lélekkőben lévő magicka értéket. Ami marad, az lesz a varázstárgy töltete. Azaz ha egy grand lélek van nekünk rendelkezésre bocsátva a varázstárgy kreáláshoz (1600 magicka) és egy 20 magicka igényű spell efffektet akarunk beletenni a fegyverbe, akkor a kész cucc töltete 80 lesz. Itt számít a skill, mert ugyanazon hatáshoz a magasabb skill szint esetén kevesebb magicka igényből is hozzájutunk, azaz több töltetünk lehet a fegyverben. Más szerepe nincs a skillnek sem.
    Nem támadó dolgoknál meg fixálva van a maximum. Itt nem nagyon számít semmi, csak a kő.
  • SaGa Jr
    #20924
    Hali!

    Khmmm... Az íj esetén is számít az erő, de mindegy.
    Emellett az íjak sebzéséhez még hozzáadódik a nyílvessző sebzése is. Lehet mágikussá tenni íjat, meg leheet találni mágikus nyílvesszőt is. Sokkal nagyobb sebzést lehet okozni alapból íjjal, mint közelharci fegyverrel. Ami nincs az íjnál, hogy nincs neki power attack. Helyette lehet mágikus nyílvessző és mágikus íj, amivel megintcsak jóval fölé tud menni az íjász a közelharci karakterek sebzésének. Meg aztán az íjászathoz nem kell közel menni. Messziről lehet sniperkedni és egy lövéssel biztos távból kinyírni bárkit.
  • tibor16
    #20923
    köszi, -asszem erre nehezen jöttem volna rá...
  • dronkZero
    #20922
    Ehe, csináltam egy varázslatot, 100 tűzsebzés, 10 másodpercig, érintésre. 5xx magickába kerül, egyet tudok ellőni belőle. de valami brutális. Lementem az arénába kipróbálni, egy meccs kb 15 másodpercig tartott. Ellen odajön, egy blokk a csapására, varázslat. A legkeményebb is kb 4 másodpercig bírta... :)
  • dunga
    #20921
    AVE! Leyawiin-ben a kastélyban van egy ajtó, ami nem akar nyílni, ahol van az a bizonyos vacsora.. Hogyan lehet oda bejutni?
  • dronkZero
    #20920
    Mást kellett volna odaadnod.

    Erről jut eszembe, az Everscamp botot is oda lehet adni? Elvileg az is daedric artifact... Legalábbis a nő ezt mondja róla...
  • ati2002
    #20919
    Az Azura Star-t nem lehet valahogy visszaszerezni?
  • XeeN
    #20918
    Köszi, de ez sem jött be. Végső elkeseredésemben még a killall konzol parancsot is kiadtam, de ez sem segített. Ha nincs fent egyetlen egy mod sem, akkor sem sikerül megoldani a problémát... :(
  • pressbutton
    #20917
    olyan, de olyan király cuccot kaptam!!!!!!
    Skeleton key: 5000-et ér, és picklocknak lehet használni. az a jó benne, hogy nem törik el :DDDD nagyon király! :) Noctural Shrine-nál kapod meg :) auto attempt-tel very hardokat törés nélkül :D
  • erx13
    #20916
    én mondjuk csináltam már egy csomó bugos képet, majd lehet egyszer meg is osztom veletek...
  • erx13
    #20915
    tegnap én meg a tolvajos küldi utolsó részében akadtam meg a csávókám nem akart leülni az olvasószékre ujra kellett vinnem az egész küldetést...
  • dronkZero
    #20914
    Ja, meg emellett rengeteg grafikai bug, némi clipping probléma (falba belesétálás, bennragadás), megcsinált küldetések jutalmául beragadó skillek, eltűnő-feltűnő ló, tárgyak beesnek a terep alá... Kell több?
  • dronkZero
    #20913
    Van egy láda, lent a csóka mellett, abban van mindenféle scroll, ami kell. Nem kell, hogy ismerd a varázslatokat.
    Bővebben:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Bemész a terebe, beállsz a bal kézre eső sarokba, rányomsz az oszlopra egy tűzsebzéses varázslatot(lehet érintéses is, nem kell, hogy célzott legyen). Óramutató járása szerint haladva utána fagysebzés, aztán damage magicka, végül fortify magicka.
    (a két magickás dolog nem tuti, lehet, hogy fordítva kell.)

    Egyébként a lent álló csóka mindent primitívbe a szádba rág, csak el kéne olvasni.
  • pressbutton
    #20912
    milyen hibákat észlel? nagyban megkönnyítenéd az emberek dolgát :)
    én eddig speciell csak egyetlen bugot találtam, és azonkívül még 3-ről hallottam :) egyik itemnek nem volt megadva hogy mi is valójában, ezért egy nagy zöld felkiáltójel volt a helyén, és utána nem is működött a játék, de aztán visszatöltöttem.
    a másik meg a pénzes bug, hogy vmi csávónál nem tűnik el a pénz, ha megölöd, és csomót kivehetsz belőle. aztán olyat is hallottam, hogy ha a levegőbenhagyod a tárgyat [ez néha véletlenül sikerült csak] akkor elvileg ha Elven Arrow-val meglövöd több lesz belőle... elvileg :)
    aztán meg az, hogy valami quest után nem megy el a beszélgetős menüpont, és folyamatosan kérheted tőle a jutalmat...
    ennyiről hallottam :)
  • baritom
    #20911
    Sziasztok!
    Tudna valaki nekem segíteni!
    Már többször is felraktam a játékot, de nagyon gyakran hibát észlel és kilép. Szerintetek ennek mi az oka? Lehet ezzel valamit csinálni?
    Előre is köszi!
  • WNW
    #20910
    Hi! Valaki tudna nekem ebben a kuldiben segitei..: Vahtacen's Secret..?! Tudom, van leiras, el is
    olvastam, de akkor se sikerul kinyitni az atjarot, pedig probalkoztam par varazslattal..;))) Szoval
    milyen konkret varazslatokat erdemes hasznalni (lehetoleg alacsony szintueket irjatok), stb...
    Amugy a karakter egy lovag, aki epp most kepzi at magat botcsinalta varazslonak..;)))
  • PiszkosFred
    #20909
    Távol álljon tőlem a reklámozás szándéka, de ITT van az összes Morrowindi varázslat és hatás rövid ismertetője. Ezek 99%a megvan az Oblivionban is, kevés az eltérés. És a hatás sem sokat változott, úgyhoyg érdemes előbb ezt átnézni. Addig már, amíg el nem készül az "Oblivionos" megfelelője, szerintem kiválóan lehet a MWs magyarázatokat is hasznosítani.
  • tibor16
    #20908
    hi, srácok - a rally spel mit tud? - nem tudok most játszani és tegnap/ma éjjel elfelejtettem (mindig elfelejtem) kipróbálni de baromira izgat a dolog.. Sz'al mit tud a rally spel? - tudja vki?
  • PiszkosFred
    #20907
    Érdekes lehet. ;] Morrowind utolsó évében Laura-val együtt kalandoztam végig, Oblivion esetében is várható. De egyelőre maradok magányos kétbalkezes híró. Mennyire profik ezek a modok egyébként? (nem teszteltem egyet sem ezidáig)
  • PiszkosFred
    #20906
    Nem tudod törölni onnan, mármint érted honnan
  • Gunner
    #20905
    Én most inkább companion mod-dal játszogatom :P
    Felszedek pár harcos lelkü emberkét és járom Tamriel vidékét balhék után :)
    Az a funny, mikor megmondom egyik emberkémnek, hogy támadjon egy járókelőre és felszeleteli, és én nem kapok bounty :P
    Most szerváltam be egy countess bodyguard emberkét, jó cuccai vannak :P
  • kisfigi
    #20904
    Lehet olyat csinálni hogy egy (vagy két) questet törlök?(mármint értitek honnan)
  • PiszkosFred
    #20903
    Tudod, így kísértés sincs hogy oda kattints ;]
  • Me0w
    #20902
    Hat ja :))
  • Me0w
    #20901
    Ha fent van a staticlevel mod, akkor gyere ki a barlangbol, majd menj vissza, ilyenkor berak megegy zombit, azt megolod es jon a ficko. Nekem igy mukodott.
  • Gunner
    #20900
    De mondjuk azt nem értem, hogy minek mod ahhoz, hogy ne használd a fast travelt...
  • Gunner
    #20899
    Ha úgy érzed végképp elveszett minden remény, akkor olvass utánna :)
  • XeeN
    #20898
    THX mindenkinek a segítséget, de a problémám megoldatlan maradt. Mindent kipróbáltam amit írtatok, de több ellenfelet (7) nem találtam. A fickó még mindíg nem hajlandó velem jönni. :( Titkos termet sem találtam. (Lehet, h vak vagyok. :) ) Belőlem sem lesz mágus... ;)
  • Me0w
    #20897
    Ha valami modot raktal fel a fast travel kikapcsolasara, akkor ott kell kikapcsolni, egyebkent meg nincs ilyen a jatekban.
  • vodMarci
    #20896
    Hello,van egy kis gondom.
    Még a játék elején amikor kiérek a csatornából ott megkérdezi,hogy hogyan szeretnék eljutni a helyekre.Elvileg kilehetett azt választani,hogy egyik helyről a másikra "repüljünk",de én nem ezt válaszotottam,így barangolhatok a vadonban.
    Nem tudja valaki,hogy nem lehet átállítani,hogy gyorsan utazzak??
  • Me0w
    #20895
    Ha valakit erdekel meg a lopancel mod:

    http://www.mininova.org/tor/286019
  • Me0w
    #20894
    Ehez kepest: 2g ddr @ 420, 3700+ amd SD @ 2900, x800xt es kint van olyan ~25 fpsem.
  • warass
    #20893
    Valaki tudja, hogy tudok belépni a házam pincéjében lévő portálba Anvilben?
  • CS@
    #20892
    Ezt a csodálatos hozzászólásodat látva szerintem nem túl nagy kár, ha nem toksz jáccani.
  • Kandurex
    #20891
    Egy kész jó tündér!
  • haxoror
    #20890
    Már a #20810-re is valami durvát akartam írni de még ERRE sem írok semmi gorombát.

    Egy angyal vagyok!