41716
  • Lunki88
    #22423
    Kösz.
  • PiszkosFred
    #22422
    BT mod (http://btmod.beider.org/)
  • Lunki88
    #22421
    Már válaszoltak vagy nem látod? Talán joystick-ra van állítva a game?
  • LasCar16
    #22420
    Sziasztok!
    olyan gondjaim vannak h. a játék elején nem tudok
    > megfordulni a belső nézetre való váltásra se reagál tudnátok-e vmi
    > megoldást..előre is köszi
  • Lunki88
    #22419
    Valaki pls. írja le annak a modnak a nevét ami az inventory kezelőfelületét átláthatóbbá teszi, hogy pl. egy oldalon több fegyvert megy egyebet bead mint alapból nem kell görgetni a csúszkát. Csak a neve kellene utána már megtalálnám.
  • b-type
    #22418
    hülyeség, meg is szmájliztam...oks gondolom müxik, de elég nagy répaság lenne..
    sztem egyáltalán nem jó megoldás 1db szorzóra (mégha maxos is) ellőni egy szintlépést.
  • SaGa Jr
    #22417
    Igen. Ha csak abban lépked akkor igen.
    Ámde sok értelme nem lesz, mert akkor minden másban jó alaposan el lesz maradva. :-) De akinek csak az számít, hogy a szintjei emelkedjenek, annak ez jó megoldás lehet.
  • PiszkosFred
    #22416
    Joy?
  • LasCar16
    #22415

    Sziasztok!
    olyan gondjaim vannak h. a játék elején nem tudok
    > megfordulni a belső nézetre való váltásra se reagál tudnátok-e vmi
    > megoldást..előre is köszi
  • b-type
    #22414

    Elvileg ha pl. a sneak major, és olyan öngyilkos gondolata támad vkinek hogy betámasztja vmi ember, vagy lovarda, vagy élőlény mellé falnak lopakodni, és felkel 25pontonként leokézni, akkor mire rávirrad, lesz sok ki nem lépett szintje, ha ezeket kilépegeti akkor agility-re biztos hogy 5× bónuszt kap. :)
  • CS@
    #22413
    Ma hívta fel rá egy ismerősöm a figyelmemet.
    Mondtam is neki, hogy hülyeséget beszél, de miután kipróbáltam rájöttem, hogy igaza van.
    Csak ezután nem értettem(még most sem), hogy akkor mégis mi értelmük van.
  • CS@
    #22412
    Azt se felejtsd ki, hogy az über skillek ellenére a HPd nyamvadt a Fatigueval és a Magickával együtt, a páncélokról és a fegyverekről már nem is szólva.
  • SaGa Jr
    #22411
    Nagyjából igen. Kis eltérések lennének ugyan de nagyjából ugyanazt az eredményt hozza. Legfeljebb baromi unalmas lesz mindvégig iron cuccokkal szaladgálni, meg bőr és szőrme vértekben. :-)
  • SaGa Jr
    #22410
    Bug lehet (vagy nálam vagy nálad). :-)
    Eddig mindössze csak frost shieldet lőttem el egyszer magamra, de az nem növelt semmi védelmet rajtam, csak kaptam resistet.
    Mondjuk nem ez lenne az első eset, hogy valami kuszán működik. Volt már, hogy candle light spellt elsütve night vision-t aktiválódott, az aktív varázslatok között meg az szerepelt, hogy láthatatlan vagyok.

  • haxoror
    #22409
    Szóval a normális játék és a nem alvós játék gyakorlatilag tök ugyanazt az eredményt hozza? (remélem mostmár megértettem a rendszert)
    Ha nem alszom csak amikor az összes szkillem már maximumon van akkor a következő alvásnál azzá válok ami amúgy is lettem volna ha mindig szunyálok és meglépem a szintem?
    Persze az über szkilljeimmel közben végig 1.-es szintű ellenségeket darálhatok, hát ez így szar.
  • ChevyG #22408
    thx
  • CS@
    #22407
    Dehogynem, méghozzá tárgy nélkül a varázslat is ad.
    Ha pucéran magamra nyomok 15%FrostShieldet + 15%FireShieldet az 30AC.
    Viszont resistet az ActiveEffects képernyő szerint egyik sem ad.
  • SaGa Jr
    #22406
    Pontosítok a varázslat nem ad, de ha tárgyba teszed akkor már más a helyzet.
  • SaGa Jr
    #22405
    Neeem! :-)
    Pont azt írtam le, hogy ha folyamatosan lépegetsz (akár egyszerre sok szintet is), akkor figyeli és megjegyzi a gép miben fejlődtél. Tök mindegy hogy minor vagy major skill. Ha fejlődött akkor beleszólása lesz a kapható tulajdonságok max értékébe. Annyi a különbség mindössze, hogy a majortól még szintet is lépsz, nem csak a tulajdonságok fejlődésére van kihatása. Míg a minorok csak és kizárólag a tulajdonság pluszokba szólnak bele.

    Igen, a minorokat is megjegyzi. Annyi ha mindössze egyetlen szintlépésnyi idő alatt lépsz sokat, akkor csak annál az egy szintlépésnél fogja figyelembe venni az értéküket. Később már nem. Ha viszont több szintlépés alatt több skill fejlődést szedsz össze megjegyzi a program. Mindig mindenhez megjegyzi.

    Külön nekiálltam egyszer kísérletezgetni ezzel, mert nem voltam benne teljesen biztos. 14 órányi játékon át folyamatosan parírra írva követtem a fejlődéseimet (amint valami skillem fejlődött ment is kiírásra minden szükséges adat) és a gép mindent megjegyzett, majd ennek megfelelően jöttek a tulajdonság növekedések is.

    Olvasd el még egyszer a példámat amiben 4 szintlépésen keresztül levezettem hogy miként figyeli a dolgokat. Ha csak egyszer nyomatod fel egy szintlépés alatt nagyon magasra az egyik skilledet, akkor csak az aktuális szintlépésnél lesz beleszólása a dolgoknba. A későbbiekben nem ha nem fejlődik tovább.
  • SaGa Jr
    #22404
    Nem ad AC-t egyik shield típus sem a felsoroltakból. Azok egy specifikus, egy támadsforma elleni resistek.
  • reger
    #22403
    Thx
  • haxoror
    #22402
    mana = intelligencia x 2

    Ehhez még hozzájönnek a csillagjegy bónuszok (csak Apprentice, Mage vagy Attronach) továbbá a faji bónuszok (csak Breton és High Elf) és még hozzájön az enchantokból szerzett (Fortify Intelligence vagy Fortify Magicka cuccok)

    Neked 100 intelligenciával maximum 200 magickád lehet meg még amit enchantból összeszedsz.
  • CS@
    #22401
    Létezik SleepengBag itt is, de még csak olyannal találkoztam, ami „disable” –s elven műxik, ezt én nem nagyom kedvelem.
  • CS@
    #22400
    Erre gondoltam én is, de ha készítek egy FireShieldes tárgyat és felveszem, akkor megadja az AC –ra a pluszt, de az ActiveEffects képernyőn már csak annyi jelenik meg, hogy FireShield, resist nuku.
    A kérdésem fordítva is áll: Minek a normál Shield varázslatok, ha itt vannak ezek?
  • reger
    #22399
    Hát de elég magas ,és így is csak 140 ,holott látom hogy valakinek 600 meg ilyenek
  • haxoror
    #22398
    Nem tudom.
    Ha a menüben ráviszed az egeret az Intelligence-re akkor nem ír olyasmit hogy az határozza meg hogy mennyi magickád van?
  • haxoror
    #22397
    Az alvás és a wait között csak annyi a különbség hogy az alváshoz ágy kell.
    Még egy khajiitnak is.
    Miért nem lehet csak úgy aludni a földön?
    Szerzek valahonnan egy hordozható alvógyékény modot
  • reger
    #22396
    nem 7 hanem 75 bocs
  • reger
    #22395
    A maximális varázserőm mitől függ?Mert már az inteligenciám és a wilpowerem is 7
    és a maximális magickám így is csak 140
  • PiszkosFred
    #22394
    Mert ha nem alszol, akkor lehet hogy sosem keresnének meg a DBtől, sosem válhatnál vámpírrá, hiszen wait-tel simán regenerálódsz, és ha szinthez sem kell aludni, akkor asszem a játékosok nagy része nem is aludna ;] Nem ez az ok v. magyarázat természetesen, de ez is lehet egy-két érv a sok között.
  • haxoror
    #22393
    Nyomulok a dungeonban és ha megjelenik az ikon akkor vissza kell vonulnom keresni egy nyomorult ágyat hogy 1 órát aludjak különben ha maradok akkor csak összezavarom a dolgokat, ez így béna szvsz
  • haxoror
    #22392
    Aha szóval ha nem alszom és utólag egyszerre lépek egy csomó szintet akkor csak a majorokra emlékszik a játék és a minorokat a legelső szintlépéshez fogja csak figyelembe venni az azt követőkhöz nem?
    Talán jobb megoldás lett volna ha a 10 major növekedés után azonnal beadja a szintlépő képernyőt a játék és nem kell ágy után mászkálni hiszen a szintlépő ikon megjelenése után már úgy sem lehet javítani az ahhoz a szinthez tartozó szorzókon, ennek az aludnod kell hogy szintet léphess dolognak nem nagyon értem hogy mi haszna van, asszem .ini-ben ki lehet kapcsolni :/

    thx
  • Tutilevi
    #22391
    nevéből következtetve mindenképpen védenie kellene az adott elementál ellen
    én meg azt nem tudtam,hogy AC adnak
  • CUCLI
    #22390
    soulgem,varla stone,guildek
  • ChevyG #22389
    a "mágikus fegyvereket ujra lehet tölteni?

    (pl mellette van hogy 61 uses)
  • CS@
    #22388
    Lenne egy kérdésem a Fire, Shock és Frost Shield varázslatokkal kapcsolatban:
    Ezek ugyebár az AC –hez adnak pluszt, de akkor minek belőlük ez a 3 féle?
    Mert gondolom, hogy egy 5ös FireShield is ugyanannyit ad mint egy 5ös FrostShield.
    Sőt egyáltalán mi hasznuk, ha ott a sima Shield varázslat is?
    Köszönöm.
  • Mike
    #22387
    az első kérdésre a válaszom az, hogy nem lehet biztosan tudni, ha a marslakók is zserepeltek volna, akkor ők fixen kizárhatók
    a másdik hát öaaa, egyenlő?
  • Tutilevi
    #22386
    ugye ez csak vicc volt?:)
    amúgy bármily meglepő a székelyek a megoldás:)
    na ezt azért mondtam mert az összes érettségi ilyen szinten volt (matek:melyik nagyobb:a 7. 13-mal osztható vagy 13. 7-tel osztható szám?), és ha ez így folytatódik oda jutunk mint az amcsik(1. kérdés:jelölje meg az USA zázslaját)
    szal magyar b. elmehet a búsba
    na kidüngtem magam nem offolok többet
    jó függést mindenkinek
  • Lysandus
    #22385
    A ROMÁNOK te!!! :-)))
  • Mike
    #22384
    a szászok?