41716
  • Tutilevi
    #22383
    na ide vezet a túlzott függőség:)
  • Tutilevi
    #22382
    OFF
    kérdés a mostani töri érettségiből
    kik nem éltek Erdélyben?
    románok,szászok,székelyek,csehek
    esküszöm röhögőgörcsöt kaptam a síri csend kellős közepén
    ON
  • PiszkosFred
    #22381
    Igen, csakhogy a nude modok usermade modok, nem hivatalosak - egyelőre ;] A gyerekek sincsenek hivatalosan benne, de már készülnek/tek ezt pótló modok, azok is usermade modok.

    ESRB ugyanolyan szűklátókörű sznob és prűd banda, mint nálunk az ORTT. És sajnos minkét "intézmény" szava szent... Ez van, sajnos a világ nem tökéletes, mindig van pár idióta, aki megfelelő hatalommal rendelkezik.
  • Árnyvadász
    #22380
    Chuck Norris effektus :))
  • Lunki88
    #22379
    Valaki nem tud róla nincs még olyan mod hogy ha vámpírként megharapunk valakit akkor ő is vámpír lesz? Mekkora poén lenne...
  • koschwarz
    #22378
    én nem értettem, de én mindennel így vagyok ebben a játékbanmegyek előre a kétkezes kardommal és gyakok
  • Árnyvadász
    #22377
    Én akkor értettem meg mi a darwini evolúció, mikor megláttam Bokor György (G.Bush) arcát. -Hisz ez egy majom! -kiáltottam fel.
  • SaGa Jr
    #22376
    Nem.
    Nem elosztja a pontjaidat, hanem megnézi mennyit szedtél össze egy szintlépésnyi idő alatt egy adott tulajdonsághoz tartozó valamennyi skillben.
    Szóval ha első szinten felnyomod a minor skillként szereplő sneak skilledet 100-ra, akkor az aktuális szintlépésnél (ami alatt begyűjtötted a teljes felfejlődést a sneakből), azaz első szintről a másodikra lépéskor, lesz egy 5-ös növekményed az agilityre.
    Egyszer, nem minden szinten utána folyamatosan. Ugyanis egy szintlépés alatt gyűjtötted be a teljes fejlődést. Ha fejlődsz 15-öt akkor is csak +5-öt kapsz, mint ha csak 10 pontot fejlődtél volna bármely agilityhez kapcsolódó skillben.

    Ha azonban te csak fejlődsz, nem törődsz a szintlépéssel és mikor szintet lépnél lenne összesen 6 szinted amit megléphetsz, akkor a program szépen megnézi, hogy a szintlépések között mennyivel is fejlődtek az agilityhez kapcsolódó skilljeid. Követi minden fejlődésedet, még ha te nem is foglalkoztál azzal, hogy azonnal lépj szintet amint lehet.

    Példán bemutatva:
    Legyen mondjuk első szintű a karakter, 25-ös lopakodással. Játszogatsz folyamatosan, egyszer csak szól a progi, hogy szintet léphetsz koma. legyen mondjuk ezidő alatt összesen 13 pont fejlődésed a sneakben. Erre neked nincs lehetőséged éppen így megy tovább a dolog. Minden plusz skill pont amit ezután sneak skillben szerzel, már a következő szintlépésedet meghatározó tulajdonság pluszokra megy.

    Tovább játszogatsz (nem akarsz még szintet lépni), de nem tudod, hogy esetleg újból szintet léptél, mert már nem szól a program, hiszen kinn van a szintlépést jelző ikon. Nem tudsz róla, de összejön még 3 szintlépésnyi fejlődés számodra. Mivel nem látod hogy ez megtörtént azt hiheted, hogy elvesznek a fejlődési mutatók, holott a program követte őket nagyon szépen. Legyen mondjuk a fejlődés 5, majd 9, majd 23 a sneak skillben. Te ezt úgy látod, hogy kezdetben volt 25, mire elérsz oda hogy szunnyants egyet, lesz a sneak skilled 75-ös.

    Mikor első szintről a másodikra lépsz, a program megnézi mennyi növekmény volt az agility kapcsán (itt most 13, azaz +5-ös agility fejlődési lehetőséged lesz).
    Aztán még mindig világít az ikon, úgyhogy szunya megint. Ekkor kisebb szorzót kapsz, mert 2-ról 3. szintre lépés idején csak 5 pontot fejlődött a sneak skilled, így +2 lesz az agilityre a fejlődésed. Aztán megint szintet lépsz, itt a 9-es fejlődés miatt +4-et fogsz kapni az aglityre, míg az utolsó fejlődésednél +5-öt, mert a sneak komoly 23-at fejlődött ez alatt a szintlépésnyi idő alatt.

    Ha azonban az egész úgy néz ki, hogy első szintről másodikig felmegy 75-re vagy akár 100-ra a sneaked, tehát az alatt az egy szintlépésnyi idő alatt, míg elérted hogy 10 pontot fejlődj összesen a major skilljeidben, felfejlesztetted maximumra a sneak tudásodat, akkor mindössze egyetlen alkalommal, ennél a szintlépésnél fogod megkapni a +5-öt agilityre. Csak ekkor, mert ezen szintlépésnyi idő alatt volt fejlődés eben a skillben.


    Persze a dolog mindjárt másként fest, ha major skill a sneak, mert ekkor minden 10 pont után eleve szintet lépsz. Viszont azt valami hihetetlen nehéz elérni, hogy csak ez az egy skilled fejlődjön és ezért nehéz lesz összehozni azt a +5-ös agility növekményt. Viszont ha első szinten felnyomod 100-ig a sneaket, akkor bizony minden szinten esélyes leszel a nagy agility módosítóra. Már ha nem fejlődött közben más major skilled, mert azok azonos szintbe számolódnak a sneak-el, így annak az adott szintre való értékét rontják (magyarán ha akár csak 1 pontnyi bármi más major skill is becsúszik, akkor már "csak" +4 lesz az adott szintlépésre a növekedés).

    Remélem nem volt túl bonyolult.
  • Mike
    #22375
    akkor már nem
  • haxoror
    #22374
    akkor így:
    ha a sneak nekem minor szkill és 1. szinten felnyomom 100-asra akkor a következő 9 szintlépésnél amiket mondjuk végig a major Destructionnal lépek meg akkor mindig 5x szorzót fogok kapni agilityre?
  • koschwarz
    #22373
    degenerált hüjék, eleve főleg az európai degenerált hüjék vándoroltak ki annak idején, aztán amerikában kinn éltek a határvidéken, ahol a legközelebbi ház is 1 heti lovaglásra volt, ezért gyerekcsinálásra maradtak jobb esetben az unokatesók...nézd csak meg george bush szemeit, milyen közel ülnek egymáshoz
  • koschwarz
    #22372
  • Mike
    #22371
    az amcsik még mindig a XIX. században élnek, igazi puritánok mai napig is
  • Lysandus
    #22370
    Hé Ember!

    Azt a progit próbáltad már, ami szerintem a FAQ-ban is benne van, és a régebbi videókártyákon is futtathatóvá teszi a progit? Asszem Oldlibion a neve vagy vmi ilyesmi? Vagy elkéstem és már kisbaltával pontot tettél a történet végére? :-))) A többieknek miér nem jutott eszébe szólni a jóembernek, hogy ilyen is van? Elméletileg ugye csak a videokártyán segítene a progi, de szerintem annyiban csak jobb lesz a helyzet, hogy így is kevesebbet kell majd számolnia a procinak.
  • Sir Quno Jedi
    #22369
    Nézzetek be az Obli karlapok tápigba, ott újabb fényes példáját láhatjátok, hogy miért lett 33+ a gamma besorolása! Pfúj a szexista modder k* anyukájukat, pfúj... :DDD
  • Mike
    #22368
    nem csak akkor ha közben a major skill növekedés miatt szintet lépsz

    ha nem alszol, attól még a pontrendszer működik, max nem lépsz szintet
  • haxoror
    #22367
    cure desease vagy templom
  • haxoror
    #22366
    Ezt nem teljesen értem szóval ha a sneak nekem minor szkill és 1. szinten felnyomom 100-asra akkor a következő 9 szintlépésnél mindig 5x szorzót fogok kapni agilityre?
  • Mike
    #22365
    inni kell gyógylötyit
  • bfg900
    #22364
    VAn egy kerdesem, amit nem talaltam meg a FAQ-ban.
    Megharapott egy zombi es kaptam tole valamifele Astral... nevu betegseg szeruseget, aminek kovetkezteben csak annyit tapasztaltam, hogy a magicka nem toltodik vissza. Mi ilyenkor a teendo? ALudtam egyfolytaban vagy 7 napot, de nem mult el es nincs 5letem.
  • Mike
    #22363
    emlékeim szerint kaptam
  • SaGa Jr
    #22362
    A következőbe(szintlépésbe) beleszámítanak a szintlépés megjelenése után szerzett pontok. Mindegy hogy minor vagy major skillben fejlődtél, számítani fognak a következő szintlépésnél amit még nem értél el.
    Nem vesznek el az ilyen pontok. Legfeljebb akkor van gond, ha egyszerre több szintlépés van már felhalmozódva az embernél, mert ilyenkor csak nagy soká lesz meg a visszaköszönésük (miután minden szintet amit léphettél már megléptél).
  • Sir Quno Jedi
    #22361
    Nem én, asse tudom mit jelent...
  • haxoror
    #22360
    Az elsőre oké hogy kaptál szorzót a minorokból de a másik kettőre is kaptál olyan szorzót ami biztosan a minorokból jött?
  • Mike
    #22359
    szerintem igen
    én anno lvl3 után húztam a szintlépést, úgyhogy egyszerre (pontosabban egymás után) léptem 3-mat
  • haxoror
    #22358
    A minor szkillek is adnak a következőhöz?
  • haxoror
    #22357
    A szintlépés pillanatától szerzett szkillpontok abba a szintlépésbe már nem adnak szorzót, hogy a következőbe adnak-e azt nem tudom de szerintem nem, ezek szvsz elvesznek.

    Ha én már közel járok egy szintlépéshez akkor inkább meglépem mielőtt belevágnék egy küldibe illetve ha egy dungeon közben lépek szintet akkor hátraarc és keresek egy ágyat :)
  • Mike
    #22356
    - a következőét fogja
    - alvás után azt látod, hogy szintet léphetsz újra
  • Johnny23
    #22355
    hello!

    nekem is ATI-m van kédésem,hogy az Omega driver-t hogy állitod be??

    a driverbe mindent felnyomsz max.ra és a gammában nem v. forditva
  • JohnnieWalker
    #22354
    Sziasztok. Két kérdésem lenne, megköszönném ha vki tudna segíteni.

    1. Mi történik, ha szintlépés után de még alvás előtt növekszik valamelyik skillem? A következő szintlépés szorzóit fogja növelni? Így ha alvás nélkül nyomom akkor majd akár több level up is lehet egyszerre később?? (nem direkt erre hajtok, de van amikor úgy jutok egy katakombába v. hosszab küld.be, hogy levelupom van, és direkt minden skill pont ekkor "érik be", nem tudom hova lesznek, mert az aktuális szorzót ekkor már nem növelik). Na ez így elég hosszú volt, de legalább értelmetlen.

    2. Na, a második kérdést meg most elfelejtettem.
  • Mike
    #22353
    ezt csináltad a Fable-ben is? :)))
  • Sir Quno Jedi
    #22352
    Akkor már legyen benne sok-sok nekrozoopedokokrofília is, mer arra igény vanik! :D
  • Mike
    #22351
    most olvasom a HQ-n

    "Előre is elnézést a következő sorokért, de ez már picit sok(k). Múlt héten járta be a világsajtót a hír, hogy a ESRB úgy döntött, az Oblivion a korábbi Teen besorolásból Mature lett, vagyis csak felnőtteknek való. Miért? Mert elkészült hozzá pár nude mod, amellyel félmeztelen női testeket lehet varázsolni a játékba. És egy félmeztelen női test látványa"

    ezek után nyugodtan lehetttek volna gyerekek is a játékban
  • Mike
    #22350
    a driver nagyon sokat számít

    elértem a játékban a 100 órát!

    (11-es szintü harcosmágus vagyok, most éppen inkább csak harcos, bár magamra mindig szoktam varázsolni, meg néha befigyel egy-két tűzlabda is)
  • DonnieBrasco
    #22349
    Kb 47-szer írtam csak be a fórumba, hogy az Omega driver ezen a játékon is rengeteget gyorsít, de valamiért a FAQ-ba képtelen vagyok ezt bejuttatni :)

    DB
  • Mike
    #22348
    majd teszek be neked képeket, meg hogy mik a beállításaim
    (ha el nem felejtem)
  • ChevyG work
    #22347
    jut eszembe!
    irtam, hogy a konfigomhoz képest jol fut a játék de azt elfelejtettem irni, hogy OMEGAdrivert használok, (csak ATIval van tapasztalatom) és amióta azt használok mintha egy új gépem lenne!!!
  • koschwarz
    #22346
    én tegnap tettem fel a 84.43-as bétát, de nem is kapcsoltam vissza a füvet. akkor most hogy néz ki a fű? mert engem is az zavart nagyon az előző driverrel, ahogy a fű kinőtt magam előtt, de nem gondoltam hogy ez driver függő.

    ha hazamegyek megnézem.

  • koschwarz
    #22345
    persze nem olyan durván, de előfordul ott is. igaz ez inkább a program(ozók) hibájából, mint a konzol hardverjének a hibájából.
  • Hoz_Hun
    #22344
    Nyamm.