41716
  • Hoz_Hun
    #24346
    Biztos azért van ennyire "lepusztulva", mert már jártam ott. Azóta csak arra telett az erejükből, hogy renoválják a főtornyukat... hehehe
  • armageddon666
    #24345
    elakadtam annál a questnél amikor az arénás félork születését vagy mit kell kideríteni. elmentem a helyre amit megjelölt. ott be is mentem a romokba. átmentem egy két kapun, a nyil zöld lett és megöltem egy embgerkét. nem volt nála semmi. ill egy kulcs asszem. na megyek tovább a nyilhoz és aztán már ott lennék ahol a nyil de ha a részletes térképen megnézem akkor az a falban vagy hol van... ajtó nincs ott sehol. a barlangban 1 elágazás van de mind2 irányt megnéztem. semmi nincs ott. levan valahol irva ez a quest? vagy el tudnátok mondani mit kéne csinálnom/keresnem? mert valamit a születéséről kell kiderítenem, de semmi konkrétat nem mondott...
  • vodMarci
    #24344
    Ok.
  • Sipocz
    #24343
    Erre gondoltam én is, de nem volt barlang egy db sem. Még a romok tetején is ugra-bugráltam és volt olyan hely ahol a kari majdnem beszorult, de sehol semmi átjáró. Sőt mepróbáltam a magasabban lévő leszakadt gyilokjáróról a kp.torony alacsonyabban lévő (szintén leszakadt) gyilokjárójára átugrani ,de semiféle "gyorsitásnál" nem sikerült elkapnom és mindig halál volt. Maradt a láva-pancsolás:). Ennyire "lepusztult" OG-t ezelőtt soha nem láttam: romos 5 db "főtorony" méretü épületből és közöttük egy rahedli leszakadt tartóból, hídból, rúnakőből álló dzsumbuj. Nálam eleddig az "elementális katasztrófa" cimü elrendezés volt a leggyakoribb, olyan amiben a "segédtornyok" tetején található kapcsolók nyitják a következőkhöz és végsősoron a sigiliát rejtő toronyhoz vezető kapukat, de ezek tüchtig és precíz elrendezések voltak.
  • reménytelen
    #24342
    Vedd el a halott csávótól a varázsecseteket!
  • SaGa Jr
    #24341
    Ha minden trollt lenyomtál, az utolsó mellett kellett találnod egy holttestet. Annál a keresett cucc, amit vissza kell vinned a pingálóművészhez. De ezt ő is elmondja...
  • SaGa Jr
    #24340
    Sétálgass a parton és találni fogsz egy bejáratot (a kaputól balra a szikák tövében). Csak nézd meg a térképet. Ott át tudsz menni. A láva nem tudom víznek számít vagy sem, de az biztos, hogy iszonyatosan sebez ha érintkezel vele. Szóval sok értelme nem lenne rajta sétálgatni.
    Viszont az ugrálás masterrel pár jól időzített szökkenéssel szinte sérülés nélkül át lehet érni. Csak nagyon kifárasztja a karaktert a hosszas ugrándozás.
  • vodMarci
    #24339
    Elakadtam Cheydinhalban amikor be kellett menni egy festménybe.Legyűrtem a Trollokat,és most ott vagyok ahol a zöld nyíl mutatja,de ott nem találok semmit.Valaki tud segíteni,hogy mit kell csinálni?
  • Kaziking
    #24338
    kapcsoloval ki lehet tolni az átjárókat, legalábbis van ilyen Oblivion helyszín is
  • Fejes021
    #24337
    Lehet hogy keresned kéne egy barlangot ami esetleg átvezet a láva alatt, mint egy alagút.
  • Sipocz
    #24336
    Hi!
    Oblivion síkján a láva "víznek tekinthető"?, tehát működik rá a water walking?
    Ilyenem még nem volt (bár ez már a 2. karakterem): a főtorony egy lávató kellős közepén áll és nincs kapcsolata a többi toronnyal mert a gyilokjárók mind leszakadtak. Mondjuk "átúsztattam" a népemet, de nagyon fájdalmasan nyöszörgött:(( - és igaz ami... nekem magamnak is borsódzott tőle a hátam közepe:)).
  • haxoror
    #24335
    hurrá! :)
  • magus
    #24334
    heh, miutan egy jo ideje gef 2 vel nyomtam az ipart, s most egy 7600 gt vel itthon megneztem obliviont, a kommentem űbazmeg^^
  • BaliBoy
    #24333
    Már úgy is próbáltam amikor az a fény oszlop van. Úgy sem csinált semmit. Na mind1.Hülye bug. Mondjuk van egy olyan bug is benne, hogy ha a Skingradi count nejének megcsináltatni a vámpírizmus elleni szert ad egy kis pénzt. Aztán vissza lehet menni hozzá pénzért, újra meg újra meg újra...... Csak úgy nyomja az 5000eket. :))
  • PiszkosFred
    #24332
    Megjelent a Mehrunes Razor addon, amely csak a hivatalos peccsel muxik, vagyis el ne felejtsen senki sem peccselni elotte, ha meg nem tette volna meg. Ez most 3 dolcsi, mint mar volt rola szo, de picivel tartalmasabb is.
  • Sipocz
    #24331
    Kösz a jószót és a bátorítást fiug! Nyílnak már az OG mint pipacs a határban:)) hála az MD&MD Co.-nak, van mit lomotolni:))!
  • CS@
    #24330
    Figyelembe veszed azt is, hogy „csak a hét egyetlen napján gyárthatunk (ha jól emlékszem az utolsó előttin), amikor egy hatalmas fényoszlop burkolja be az oltárt.” ?
  • MrAndree
    #24329
    Ez valószinüleg bug lehet mert nálam ugyanez volt. Mindent úgy csináltam ahogy kell és nem történt semmi. Elvittem a mentésemet haveromhoz és ott simán megcsinálta. Csináltam is nála gyorsan 6-ot. :)
  • BaliBoy
    #24328
    Pont az oltárral kapcsolatban szeretnék én is kérdezni. Még pedig azt, hogy miért nem tudok black soulgem-et készíteni? Mindent úgy csinálok ahogy kell. Az üres soulgem benne van az oltárban, soultrap varázslat és nem történik semmi.
    Meg lenne még egy kérédsem. Enchantoltam egy kardot aminek a töltöttsége 3220 lett. Csak már arra nem emléxem, hogy hogy csináltam, hogy ilyen nagy lett.
  • reménytelen
    #24327
    Kösz, én meg bejártam az egész barlangot, hát persze, hogy nem találtam...
  • CS@
    #24326
    Mindegyik kint a szabadban van, úgyhogy ne bent keresd.
  • reménytelen
    #24325
    "A fekete lélekkövek előállítása fölöttébb macerás dolog: szükségünk van egy üres Grand Soul Gemre, egy lélekcsapda varázslatra és egy nekromanta oltárra. Ez utóbbit öt helyen találtam: Dark Fissure, Fort Istirus, Fort Linchal, Wendelbek, és Leafrot Cave. Hogy ez ne legyen elég, fekete lélekkövet csak a hét egyetlen napján gyárthatunk (ha jól emlékszem az utolsó előttin), amikor egy hatalmas fényoszlop burkolja be az oltárt. Ekkor az oltárra kell helyeznünk az üres lélekkövet, majd egy lélekcsapda varázslatot mondani rá, s kész is a fekete lélekkő."

    Na most, ennek alapján én találomra felkerestem a Wendelbek cavet, és nem találtam semmilyen oltárszerűséget. Valaki elmagyarázná, hogy néz ki, esetleg linkelne egy képet róla?
  • SaGa Jr
    #24324
    Oblivion HQ-n ott van az infó. Javaslom a Daedra lordok küldetéseinek végigolvasását. Az egyiküknek ilyen black soulgem kell és ott le lett írva hol lehet kreálni...
  • reménytelen
    #24323
    Már arch-mage vagyok, a mage guild minden küldetését megcsináltam, de most már nem emlékszem arra, hogyan és hol lehet black soul gemet készíteni. Visszaolvasva csak annyit találtam, hogy a játékban öt helyen.
    Valaki leírná, hol van ez az öt hely?
  • Hoz_Hun
    #24322
    Nem kell felépítened, legyen nálad egy Welkynd kő meg egy tök egyszerű villám varázslat (IC kapsz is a boltban alapszintüt, ha még nem lenne meg) és csak egyszerűen varázsolj rá a rom kőre.
    Ja mindegy hogy előbb a nőnek utánna a gyiknak adod-e oda a könyvet. Én előbb adatam oda a nőnek, megszereztem a varázslatot aztán egyszerüen kiloptam a ládájából és leadtam a Guildben a gyíknak. Mindenki örült.
  • Hoz_Hun
    #24321
    Nekem is fenn van az OOO és én egy kapu után rögtön átestem egy másikon. Én idegesítően sokat találtam.
    Persze Martin bontatlan leszálítása után.
  • SaGa Jr
    #24320
    Oblivion Gate-ek majd lesznek. Előbb zárd be Kvatchot, majd vidd haza Martint és utána nyílik ki a kapuk második hulláma.
    Ez olyan 25 kaput jelent elsősorban a vadonban, bár Skingrad környékén lesz pár az út közelében is, meg például az Inn of ill Omen kocsma mellett is mindig ott található a saját kis kapuja Kvatch után... Majd ha eljutottál odáig, hogy megvolt Bruma ostroma is, akkor kinyílik a maradék kapu is.

    Szóval nem lesz kevesebb az OOO modban sem, sőt! Az OOO modban valamiért gyakoribbak a duplakapus Oblivion pályák. Bemész az egyiken, kimész a másikon és a világ másik pontján vagy. Ha bezárod az egyik kapun belépve, attól a másik kapu még aktív marad és egy másik Oblivion részre visz. Sima játékban 42 volt a csúcsom és tényleg mászkáltam csak a kapuk miatt. Az OOO modban viszont 50 fölé is eljutottam kapuk bezárásában.
  • Sipocz
    #24319
    Persze! ezt én is tapasztaltam a "csak alapjáték" rendszerben, ott moccani is alig tudtam a rengeteg kaputól és szvsz. egy bizonyos mennyiség bezárása után mintha újak is keletkeztek volna. Eddig nagyon meg voltam elégedve az OOO moddal mert mozgalmasabb és valószerübb a világa, nem akarom elhinni hogy megint megszívom:(((!
  • CS@
    #24318
    Passz. Kvatch bezárása után nálam mindig egy csomó van.
  • CS@
    #24317
    de tud
  • mega55
    #24316
    Helló. Elakadtamaz a játékban a mágusok céhébe léptem be és csinálom a recommodation küldiket. Chorrolban az egyik mágus azt mondta hogy derítsem ki miért van a városban Ealra. Én beszéltem is vele, ő egy könyvet akart egy hegyről, északra a várostól. Én ezt visszavittem nekei ő lefordította egy nap múlva majd adott egy 6 oldalas tekercset amit a könyvről fordított. Ő visszaküldött a hegyre hogy ott van egy rész amiből hiányzik vmi és azt nekem kellene helyrehozni. Ezért vmi nagy erőt ígért. De én nem tudom mit kellene csinálni mert a hegyen nem tudok semmit csinálni. Célozgatott az Imperial Watch-okra, meg Velkund ston-ra, meg Alyeids ruins-ra de ezeket nem találom. Nem tud vki segíteni?
  • Sipocz
    #24315
    Hi oblivioni martalóczok!
    Nomegmost a 2. avatárommal 39. szintjén bevettük Kwatch-nak híres várát, nem volt egy piskóta menet. A legalacsonyabb szintü káosz-szörny storm attronach volt, ezek alkották az elővédet a kszivilajosok, pók-icák és valkynaz dolgzók előtt. Legnagyobb eredményemnek azt tartottam, hogy -a korábbi csatámmal ellentétben- az őrség kapitánya egyszer sem ájult el mellettem (bár vagy 2 pofont a karimtól is kapott:)). Mindezek után érdeklődéssel tapasztaltam, hogy az OG-k száma valami iszonyúan kevés, ezt az OOO mod csinálja vagy mia.....?
  • TopGun
    #24314
    Valaki hasznalja a Francesco fele modot? a teljes nevet nem tudom, csak azt, hogy egy exe file, csak nincs hozza az .esp kiterjesztesu file es anelkul nem mukodik, :(( pedig nagyon szep pancel es egyeb festeseket nyujt.
  • SötétBarom
    #24313
    Az semmi, úgyhallottam valaki talált is egyet a rakparton
  • TopGun
    #24312
    Azert az sem semmi :)
  • Hoz_Hun
    #24311
    Nem egyedi az eset. Múltkor valaki itt Ninroot-ot akart szedni kutyasétáltatás közben...
  • TopGun
    #24310
    Sziasztok! Ma reggel ultem a buszon, meg felalomban lehettem, neztem ki az ablakon es egyik megalloban lattam kek viragokat, mar mozdult a kezem az eger utan, hogy felvegyem, azert ez mar gaz egy kicsit nem? :)) pedig nem tolom sokat a jatekot.
  • Fejes021
    #24309
    Ha oblivionora kell (márpedig gondolom arra) akkor szerintem 200-at bele kell tolni.
    Persze ez sem mérvadó, mert 200-ból is lehet szar (kiegyensúlyozatlan) gépet venni.
    De bővebb infóért ajánlom valamelyik hardware topikot. Pl.: A "Milyen gépet vegyek most" címűt.
  • Tovi
    #24308
    Most a küldetéshez kapcsolódó shadowbanish wine-t kérdezed, vagy az egyéb haszontalan borokat?
  • DaemoonHunter
    #24307
    De hogy jó legyen max részletesség több kellesz hozzá. Az szerintem tuti.