41716
  • SaGa Jr
    #24387
    1. Nem lehet enchantot levenni.

    2. Az enchant során nem kész varázslatot teszel bele a tárgyba, hanem hatásokat. Szóval lényegtelen, hogy van olyan varázslatod ami egyszerre sebez tűzzel és jéggel, nem fog megjelenni a hatásoknál a kész varázslat. Ám semmi nem gátol abban, hogy mind tű, mind jég sebzéshatást betegyél egy fegyverbe.

    3. Üres (enchantolható) bot nincs. Csak egy küldetés során lehet ilyet szerezni.
  • Hoz_Hun
    #24386
    Guildet, meg úgy válasz, hogy tudd előre mennyit is akarsz játszani (egy héten illetve egy nap hány órát és milyen időpontban), és ezt a Guildbe lépés előtt tisztázd. Ez nagyon fontos, mert nem csak magad játékát ronthatod el, hanem sokakét, és elsősorban magadat kíméled meg nagyon sok kellemetlenségtől.

    Ja mostmár ON
  • Hoz_Hun
    #24385
    Nekem pont fordítva volt. 60 elérve nagyot csalódtam, érdektelenné vált a játék. Leginkább a nagyob insták állandó farmolását utáltam, meg mert pl MC jó elsőre, meg még másodikra is de a 40. után rohadtul unalmas. Az Ony fight is elsőre tök izgalmas, de amikor már 30-an leütjük bemelegítésként, ...hát. Meg ez az álandó vita és öldöklés a cuccokért (persze tudom ott a dkp rendszer, de azzal együtt megy az egymásra mutogatás).

    Nekem az Oblivion való, neten meg maradok a Day of Defeat, CS meg az ilyeneknél.
  • DonnieBrasco
    #24384
    Már csak egy guild kéne... (de ezt a másik topicban :))

    DB
  • Fejes021
    #24383
    Na, látom, kicsit felpörgettem a topikot. Persze ez csak egy poén volt, egyértelmű hogy szótári szóként töbször fordul elő mint a gothic ráadásul sorszámmal.
    De nem is akartam egymásnak ugrasztani a két tábort (ami nem is feltétlenül van két táborra osztódva.), mert: "Jó szórakozást minden Oblivion és Gothic fannak."
  • PiszkosFred
    #24382
    60 után egy új világ kezdődik, vigyázz vele, az így megnyíló lehetőségek miatt lehet hogy még jobban ott ragadsz ;] (tapasztalatból mondom, 60as szintet elérve kezdődik az igazi móka s kacagás) De persze ugyanúgy meg lehet unni a dolgot, ha nincs megfelelő guild vagy társaság.
  • PiszkosFred
    #24381
    Mindig vannak okos emberek, akik erőltetik a két játék versenyeztetését, párhuzamos megítélését, és ebből kifolyólag a végén mindig jön a két tábor, akik odamondanak egymásnak. Semmi értelme sincs, hiszen egyik játék sem kötelező. Mindkét játéknak megvan a maga tábora, mindkét játék kiváló lesz/már az, és mindkét játék siker (lesz) a megjelenés után. Pistike az arcomba üvölti, hogy a Gothic jobb mint a TES aktuális része. Ha neki ettől jobb, akkor mondja, fesse ezzel tele a házfalakat, hírdesse az igét, nagyon nem érdekel... ;]
  • DonnieBrasco
    #24380
    Dettó!
    Az egyik legnagyobb bánatom, hogy nem tudom installálni többet a gépemre a Gothic 2-t... az egyet végigvittem, de a kettőt csak kb. félig.., a CDm bekrepált, a netről leszedett verzióm meg egyszerűen megáll install közben - az eszemmel együtt!! :(

    Na, a hétvégén felfejlesztem 60. szintre a hunteremet a WOW-ban, aztán lehet hogy folytatom kicsit az Obliviont is...

    DB
  • DonnieBrasco
    #24379
    Azért hálistennek akkora "élményzuhanást" messze nem jelent az Oblivion, mint pl. a gyengécske "Deus Ex: Invisible War" volt az isteni Deus Ex után.... :)

    DB
  • CS@
    #24378
    Amúgy meg nálam sem fognak egymásnak ugrani, sőt nagyon jól meg fognak férni egymás mellett.
  • DonnieBrasco
    #24377
    Egyébként meg valóban értelmetlen :))

    DB
  • CS@
    #24376
    Baromság az egész, de azért Gothic néven kicsit több minden fut(Zene, Sex, Öltözködés, ÉpítészetSTB) mint Oblivion alatt.

    Jóval 200óra felett azért én is azt mondom, hogy a maga idejében nekem is nagyobbat ütött a Morro, mint most az Obli.
  • armageddon666
    #24375
    nono! igy is lehetne nézni.
  • DonnieBrasco
    #24374
    egészen precízen...

    Nekem meglesz mindkettő és kész :) Így nem lehet veszíteni!

    Amúgy kb 50 óra játék után azt kell mondanom... nekem a Morrowind anno sokkal nagyobb élmény volt... nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de ez van. Pedig nálam jobban nem sokan várták az Obliviont, ez egészen biztos... szuper játák, ez tény - de nem ütött akkorát a többi kortárs játékhoz képest, mint anno a Morrowind...

    DB
  • Crokin
    #24373
    AZ ottani vezető mágus, Kud-Ei, egy Argonian adja.
  • DonnieBrasco
    #24371
    Ez több okból is sánta... "Oblivon" néven fut zene is, illetve ez egy értelmes, elég gyakran használt szó ("feledés").
    Nyilván több találatot kap, mint a "Gothic 3", ami a számjeggyel együtt már elég specifikus...

    Ugye?

    DB
  • armageddon666
    #24370
    Bravili Mage Guild ajánláshoz milyen prequest kell? mert már csak 2 ajánlás kell! Chorrol és Bravil. de Bravilnál nincs sehol recommendation és olvastam HQ-n hogy prequest kell... azt hol találom?
  • armageddon666
    #24369
    csak az a gáz hogy nemtom kit murdereltem meg XD
    THX saga. A félorkosra már kaptam választ. de azért poén volt hogy az asztalt jelöli meg nem a könyvet... nem gondoltam rá hogy a könyv kell. ill beleolvastam de nem mondott semmit a progi hogy Quest Updated... miután megkaptam az infót itt hogy az klel tékeltem és akkor már jött is a Quest Update. thx mindenkinek a helpet.
  • Crokin
    #24368
    1. Tudomásom szerint nem lehet.
    2. Szvsz igen.
    3. Üres botot még nem találtam az első questesen kívül.
  • Hoz_Hun
    #24367
    Lenne három kérdésem:
    - Lehet disenchantolni tárgyat? (hogy aztán újra enchantolhassam nekem tetszővel)

    - Ha öszerekok egy varázslatot, mondjuk tűzsebzés és jégsebzés. Ezzel tudok enchantolni fegyvert, hogy aztán így két tulajdonsága legyen?

    - Üres varázsbotot hol találok (nem a saját questbeli botra gondolok, hanem általában), hogy aztán magam enchantolhassam (pl zárnyitás, stb)?

    Bocsánat, de most kezdtem csak el foglalkozni a mága ügyes bajos dolgaival.
  • Hoz_Hun
    #24366
    Igen azok ők.
    Ha már véres kezű gyilkos vagy (mert hát az istenük is megmondta hehehe) akkor tök nyugotan add le a küldit, ilyen téren semmi sem fog történni, mert hát már gyilkos vagy (lesz egy pontal több a murder-en).

    Az én karakterem erkölcsös lovag, ezért érintette rosszul az életrajzában feltüntetett 1 db azaz egydarab gyilkosság, mert hát az mégis milyen má'.
  • SaGa Jr
    #24365
    Olvasd el miről szól a küldetés. Bizonyítékot kell keresned az ork származására. Azaz nézz szét alaposan és forgass fel mindent. Megelesz az a bizonyíték, ráadásul ott van kinn a karakter orra előtt. :-)
  • SaGa Jr
    #24364
    IC, főkapun kimész, elindulsz az istállók felé, túlmész rajta végig a falm mellett maradva és egyszercsak ott lesz. Lehet vásárolni lockpicket. De minden banditánál van lockpick és ha kinyírod őket lesz elegendő bőven.
  • Fejes021
    #24363
    OFF:
    Ja ez erdetileg ZIP-es cucc?
    Mindegy, amit a zip kicsomagol azzal elbánik a rar is, ezért van csak rar a gépemen.
    ON:
  • Fejes021
    #24362
    Jójó, persze. Ez amúgy se vér komoly dolog, csak úgy kiváncsi voltam a reakcióra.
  • SaGa Jr
    #24361
    Mindig van barlang olyan helyeken, ahol nem tudnál átjutni. Van egy olyan Oblivion rész, ahol egy bazi nagy hegy tetején áll a központi torony és abban van a SS. Ide is csak barlangon keresztül lehet feljutni. Piszok nehéz kiszúrni az ajtót mert elég jól beleolvad a környezetébe, de ha körbemész a hegy körül és használod a térképet, észre fogod venni mert az kijelzi ha elhaladtál mellette.

    Ugyanígy van az a pályarész is, ahol van leszakadt híd meg mindenhol láva. itt is van az egyik szikla tövében átjáró. Csak körül kell nézni és használni azt a bizonyos térképet amit beépítettek.

    Emellett elég egyszerű megtalálni a központi tornyot, mert mindig ugyanúgy néz ki. Kiszélesedő felsőrész, masszív torony és a tetején egy sárgás csíkszerűség ahonnan fény árad. Ez a célhely.

    Összesen 6-7 típusú Oblivion részleg van, és ezek ismétlődnek. Mindegyik megoldható és mindegyiknél van elérési út is.
  • Sipocz
    #24360
    www.7-zip.org
  • MrAndree
    #24359
    Hehe. Ennek főleg azért nincs értelme mert a gothic 3 még meg sem jelent szóval a kettő összevetése elég érdekes. Nekem a gothic 1-2 máig nagy kedvencem amellyel csak az oblivion tudott eddig versenyezni. Ezért várom nagyon a gothic 3-at. Aztán majd ha megjelent akkor eldöntöm melyik a jobb.
  • Fejes021
    #24358
    Társítsd a winrarhoz és kicsomagolja, de már ezerszer le volt írva.
  • Nikeboy
    #24357
    hali! mit kell csinálni az olyan moddal aminek a kiterjesztése *.7z ??
  • Fejes021
    #24356
    Nem akarok senkinek se a lelkébe taposni, de végre bebizonyosodott az eddig is egyértelmű tény:

    Jó szórakozást minden Oblivion és Gothic fannak.
    http://www.googlecsata.hu/
  • Crokin
    #24355
    Menj be valami goblinos bányába, vagy banditás barlangba és roskadozni fogsz a lockpickektől... A Mindenható Zöld Nyíl sajna nem mutatja őket
  • Sipocz
    #24354
    6. szintre még nem sok minden jár, pl. glass matéria sem, majd későbbi szinteken akkor is csak ha nem használsz "olyan realizmus modokat" amelyek lehetetlenné teszik hogy mindenféle monc daedrich meg glass cumóban masirozzon.
    Szvsz. (39. szintü a karim) nem igazán fontos az üvegpáncél mert a legjobb lightarmor számomra még mindig a DB által ajándékba adott fejvadászcumó (nem csillog, nem kattog, van kb. 10 font a súlya, és fed annyit amennyit egy 5 db-os bőranyag). Én igyekszem az alkalomhoz öltöztetni a karit: aréna+fighter guild esetén ebony full, DB+tolvajház esetén az említett fejvadász szerelés.
  • CS@
    #24353
    Azt hiszem a HQ valamelyik fórumában olvastam, hogy WaterWalkingal lehet rajta sétálni, akkor pedig már ugrálni is lehet rajta. Viszont állítólag nem tűzzel sebez, mert a 100resist fire sem véd meg a sebzéstől.
  • armageddon666
    #24352
    :S nem találom IC körül a lockpickes emberkét... a játék elején még egy csomó volt... most meg sehogy sem találok... Lehet szerezni LVL 6-ra (asszme nanyi vagyok :D nemnagyon nézegetem :D) Glass cuccokat szerezni? vagy arra mi a legerősebb light armor? sajna boltban max leathert kpok :S mikor ilyen csapatos támadás vlt oblivionba (1. Kvatch, és Bruma) akkro a meghalt társról leszedtem a chainmail cuccokat és az király csak boltban nem kapni :S
  • armageddon666
    #24351
    én sztem leadom a questet. hogyan értetted hogy kellemetlenül érintette a karaktered? a Black Hand az mi? nekem mikor aludtam és felkeltem egy csuklyás csákó megjelent mellettem és mondta hogy gyilkos vayok, csatlakozzam hozzájuk. mondom neki hgy nmevok az erre válaszol hogy az istene azt mondja, stb. és ad egy tőrt hogy öljek meg valakit. hagytam azt a questet mert nemvok gyilkos. lehet hpogy ez a Black Hand?
  • Sipocz
    #24350
    Á-há! Amikor beléptem a legközelebb lévő toronyba, annak az alján is ott volt a tűzmedence amiből olyan szórvány lángok fel-felcsaptak, de nem volt tűzoszlop. No -mondok- vagy valaki lenyúlta a sigiliát vagy ezt is vmi Mo-i kivitlezővel csináltatták mert impozáns volt de sz..rt se ért ugyanakkor rengeteg démon-dögnek nyújtott biztos elfoglaltságot.
  • Hoz_Hun
    #24349
    Ja azt jó ha tudod, hogy ha jó karaktert játszol akkor kicsit szopás ez a quest, mert ha leadod a küldetést khmm kicsit könyebb lesz majd megölni az arénában az orkot. Ez még ok, de a játék ezt gyilkosságnak számolja be, nem tudom miért. Ha mindenkép semleges, vagy negatív karaktert játszol akkor nem gond (természetessen bounty nincs), de az én "lovag" karakteremet nagyon kellemetlenül érintette, hogy az eset után rögtön felkerestek a Black Hand-től és bizonygatták, hogy milyen hidegvérű gyilkos vagyok (pedig nem). Viszont ha nem adom le a Questet nem kapok +3 blad és +3 blokk skilt, ami nagyon nagyon húzós "adomány".
  • armageddon666
    #24348
    oh thx :D azt megtaláltam csak nemtudtam hogy az kell :D 1000thx
  • Hoz_Hun
    #24347
    El kellet jutnod egy olyan helyre, ahol butorok vannak, asztalok, székek, ágy, stb. Az egyik asztalon találsz egy naplót. Azaz ami kell.