41716
  • bigapó
    #24627
    az a mod amivel az ablakokból fény szűrődik ki esténként, az is ilyen bemásolós? az ilyenek bekavarnak a mentésekbe? vagy semmi közük hozzá?
  • armageddon666
    #24626
    nem nyitja meg nekem a FAQt :S
  • PiszkosFred
    #24625
    archivevalidation.txt-be nem kell bemasolni a megadottakat? (sok textura modnal igy keltik eletre az uj felszineket, esp hianyaban)
  • Bucser
    #24624
    A qral féle texture pack 2-t valakinek sikerült életre keltenie?? Vagy csak bemásolom a meshes meg texture könyvtárat a data-ba?? Ugyanis esp nincs hozzá.
  • PiszkosFred
    #24623
    Na igen, csakhogy a végleges játék kapcsán az AI erősen le lett butítva. Ezek a példák, ha jól értettem, akkor azok a szituációk, amelyeket a tesztelés során tapasztaltak a devek. Ilyen pletykákkal és beszámolókkal tele volt a hype időszaka, de a végleges játékban már kevés nyoma maradt. Vagy legalábbis kevesebb, mint várta azt az ember.
  • CS@
    #24622
    Lehet, hogy kishitű vagyok, de amíg nekem valaki meg nem mutatja, hogy hogyan lehet rávenni egy NPCt arra, hogy söprögessen, addig én nem hiszem el, hogy tudnak söprögetni.
  • SötétBarom
    #24621
    Hát nemtom.. Ennyire kemény lenne az AI?
  • haxoror
    #24620
    Lényegesen kevesebb a súlya és a Glass 100-as light armor szkillen kb ugyanazt a védelmet adja mint a Daedric heavy szintén 100 szkillel.

    Amíg el nem éri a 100-at az armor szkill addig a light kevésbé terheli le a játékost a heavy viszont több védelmet ad, kimaxolva a szkilleket viszont mindkettő tökegyforma, ugyan az a védelem (asszem 85) és mindkettő súlytalan lesz.
  • Bucser
    #24619
    Olvasgattam a wikipedia-t (Az oblivionnak és az egész TES-nek elég hosszú cikkszava van ott róla:) az AI tesztelésről néhány dolog:)

    According to interviews given by the developers, the following are examples of unexpected behavior discovered during early testing:

    - One character was given a rake and the goal "rake leaves"; another was given a broom and the goal "sweep paths," and this worked smoothly. Then they swapped the items, so that the raker was given a broom and the sweeper was given the rake. In the end, one of them killed the other so he could get the proper item.
    - In another test a minotaur was given a task of protecting a unicorn. However, the minotaur repeatedly tried to kill the unicorn because he was set to be an aggressive creature.
    - In one Dark Brotherhood quest, the player can meet up with a shady merchant who sells skooma, an in-game drug. During testing, the NPC would be dead when the player got to him. The reason was that NPCs from the local skooma den were trying to get their fix, did not have any money, and so were killing the merchant to get it.
    - While testing to confirm that the physics models for a magical item known as the "Skull of Corruption," which creates an evil copy of the character/monster it is used on, were working properly, a tester dropped the item on the ground. An NPC immediately picked it up and used it on the player character, creating a copy of him that proceeded to kill every NPC in sight.
    - In one test, after a guard became hungry and left his post in search of food, the other guards followed to arrest him. The town people looted the town shops, due to lack of guards.
  • Tauron
    #24618
    Hello egy láma kérdés következik:
    Mi az előnye a light armornak a heavyvel szemben?
  • AC2
    #24617
    Valakinek megy a MultiTES4 ( < multiplayer) nevű módocska? Vagy egyáltalán megvannak a fájlok, mer nekem nincs meg az egyik. Küttem is egy ímélt, csak elküldik a hiányzót?!
  • CS@
    #24616
    Hát én maradok a jól bevált 100Fire-100Frost-100Shock Targetes Spellemnél.
    Bár vannak néhányan, akik még a másodikat is kibírnak belőle, de nem ez a jellemző.
  • haxoror
    #24615
    A weaknes is "érdekes" szpell lett mert ahogy észrevettem ha két különböző nevű de lényegében azonos erősségű weaknes magicka spellt ellövök rögtön egymás után akkor a másodiknak már jóval nagyobb az ereje mert a hatásuk nem összeadódik hanem az első spellel létrehozott állapotot veszi alapnak a második, elég brutál spell kombókat lehet így összehozni
  • haxoror
    #24614
    Bár tudja a franc, sztem hülyeség volt bevezetni hogy a resist magic az elementáris spellekre is vonatkozzon :/
  • haxoror
    #24613
    Használd a weaknes to fire spelleket is
  • SaGa Jr
    #24612
    Dread zombie nem daedra. :-)
    Sajna a legegyszerűbb az ilyen dögöt agyonverni valami jó nagyot sebző fegyverrel. Odamész ráversz egyet, ellépsz mikor üt, aztán megint megcsapod.

    A tűzvarázslat meg sokat nem ér, ha egyszer van varázslat ellenállása (resist magic), mert az lazán lecsapja a tűzvarázslatot. A tűz ugyan jobban sebzi a kis szörnyikét, de ahhoz ugye át kéne ütni a mágiaellenállását. Ha gyorsan akarod kinyírni, akkor tűzsebzést produkáló létyót keverj. A mérgekre immunis, de ez nem méreg ahogy észrevettem.
    A kedves kis jószág emellett lassan de biztosan regenerálódik is.
  • ChevyG work
    #24611
    4x 9800proval nyomom (se, tsak normális driverrel) és simán megy
  • ChevyG work
    #24610
  • bigapó
    #24609
    Hali!

    Tegnap összefutottam egy szörnyedvénnyel. Daedra Zombie a drágaszág neve. enyhén szólva kiakasztott. ütöttem-vágtam mindenfajta fegyverrel és varázslattal, de nem tudtam kinyírni!! most olvastam az OBHQ-n, hogy a tűzzel szemben gyenge. na hát Én azzal is lőttem, de nem nagyon ártott neki. mi használ ellene? meteoreső? 15-ös szintű vagyok, 135 a manám. milyen tűzvarázslat fér ebbe bele?
  • ZaJanga
    #24608
    sztem a 7000-es Radeon kevés lesz.asszem az eleve csak DX 7-es tehát a kép eleve ocsmány lenne.
  • ZaJanga
    #24607
    a lapja csak 4x -es...az hogy kell e neki azt kérdezd meg tőle :-D
  • Bucser
    #24606
    Mert a radeon 7000 abszolút nem támogatja a shadereket a vizet viszont shaderekkel jeleníti meg a game.
  • SD456
    #24605
    512 mb memória van:) most megpróbálom az oldoblivion nevű kis progival. Hátha
  • Tovi
    #24604
    Ez inkább memóriahibára utal, nem a videokártya okozza.
  • SD456
    #24603
    Sziasztok!

    Most a gépembe egy Ati Radeon 7000-es videókártya van. Lehet, h azért ír hibát mert régi a videókártya de nem tudom. Kép01 A következő képen van a hibaüzenet amit ki ír. Ha valaki tudja miért van ez akkor írjon!

    Előre is köszönöm!
  • armageddon666
    #24602
    de 8x AGP kell neki nem? 4x nagyon kevésnek tűnik :S
  • SD456
    #24601
    Köszönöm a segítséget!
  • ZaJanga
    #24600
    jó hozzá az S3 trio 64 is

    egyébként meg 6600 gt ből van AGP-s és PCI-E -s is.
    tehát igen
  • SD456
    #24599
    Sziasztok!

    A gépem:
    -MSI 845E Max HT Ready
    -Intel Celeron 2.0 Ghz
    -512MB ram 433 DDR
    -Lan kártya és integrált hangkártya.
    -6 PCI port
    -1DB 4x AGP port

    Ehez jó a Nvidia 6600 GT?
  • SD456
    #24598
    Jó. Azt megnézem. Köszönöm a segítséget!
  • PiszkosFred
    #24597
    25ből egy 6600gt-t már tudsz venni újonnan.
  • CS@
    #24596
    OFF:
    KB.:2-3hónapja nem foglalkoztam ezeknek az árával, de gondolom egetverő változás nem történt azóta. Természetesen minél jobbat vegyél, mondjuk ezt némileg behatárolja az általad említett ár. Nem mindegy, hogy újonnan vagy használtan. Viszont, ha nem ATI, akkor nagyjából egyértelmű, hogy törekedned kell legalább egy 6600GT beszerzésére. Esetleg, ha találsz(szerintem nem) a különböző hirdetéses oldalakon olyan elvetemültet, aki ennyiért megválna egy sima 6800tól akkor meg azt.
  • SötétBarom
    #24595
    Quad SLI 7900GTX...
  • Bucser
    #24594
    A NASA clusterekre bontott Leszállási röppályákat és bolygófizikát elemző önálló feladatkiosztással rendelkező rendszere:)
  • szucsy89
    #24593
    nem tudja valaki hogy mi az oblivion optimális gépigénye?
  • SD456
    #24592
    Sziasztok!

    Nem ment Win 98 alatt:( De mostmár XP-m van. És azért nem ment eddig az XP mert a Ati Radeon 9600 videókártyám tönkre ment:( Most egy régebbi gépemből egy Nvidia Riva TNT2 model 64-es videókártyával futt a gép. De az Oblivion nem fut természetesen. Valaki tudna tippet adni, h milyen videókártyát érdemes venni ehez a nagyszerű game-hez? (Nem ATI! és max 25.000 FT-ot tudok rá áldozni) Az eddigi válaszokat is köszönöm!

    És előre is a többit!
  • wesker24
    #24591
    ahhhhhhhh az teljesen kizárt hogy elmenjen Win 98 alatt de egy próbát szerintem is megér
  • PiszkosFred
    #24590
    Félő, hogy kell neki az XP, de egy próbát megér. MIndenesetre készítsd fel magad arra, hogy nagy valószínűséggel nem fog összejönni.
  • armageddon666
    #24589
    thx :D nme emlékeztem már a nevére... egyet találtam eddig (azt is véletlen) amit aztán elhasználtam (véletlen =))
  • SD456
    #24588
    Sziasztok!

    Nekem most szarkodik a gépem. Most Win 98 SE van rajta. Ezen be lehet indítani ezt a nagyszerű játékot? Ha valaki tudja segítsen!

    Előre is köszönöm!!!