41716
  • Pretorian
    #25027
    Oscuro's Overhaul és Random Oblivion modok ajánlottak ilyen esetben.
    Azért itt is van sok junik cumó, amit szinttől függetlenül bárki megszerezhet, és ezek nem randomgenerált cuccosok. Ehhez még mod sem kell. Ninja lootot meg a legtöbb nagyobb dungeonben találni, a kis xarokat meg nyilván nem fogják ilyesmivel televágni.
  • lwb
    #25026
    Tetszett a Morrowindben, hogy csináltam egy Nord barbárt és lesz@rtam a main questet, elmentem dungeont meg hajóroncsokat lootolni. Mekkora öröm volt pl. 5-6. szinten beleszaladni egy daedric cuccba!
    Itt ez kizárt és ezen a modok sem nagyon segítenek. Amelyik kilövi a szinthez kötött lootot az vagy full randommá teszi, vagy olyan ritkává, hogy alig lehet találni valami használhatót.

    Hiányoznak a morrowindes daedric ruinok, aminek a végén garantált volt valami jó kis cucc. Fixen tudni lehetett, hogy egy adott helyen mi van. Vissza lehetett vele élni? Na és. Nagy monszter védte, ha azt le tudod verni, akkor vigyed. Ha meg csítelsz, akkor úgy is mindegy.
  • lwb
    #25025
    Nagy igazság.
    Csak a grafika és az engine lett jobb, minden más téren visszalépés szvsz. Mondjuk nem nagy meglepetés, a Daggerfall óta így van ez mind TES játékkal. :(

    (A szinthez igazított loot és monster az évtized nagy tévedése. Ezt mindenkinek kötelező moddal kikapcsolnia.)
  • _Atti_
    #25024
    Hát ! modok nélkül ! egy agyatlan hacknslash szép világgal.
    Szerintem egy nagy visszalépés a morrowindtől:

    Hangulatrombolás: questmarker, azonnali fast travel a látogatott helyekre, PoI-k, minden szintezve, questeknél pop-upok amik sokszor cselekednek helyetted.

    Sztori,questek: Szerintem ne is vessük össze a morrowind sztorijával de ez egy agyatlan sablon sztori amihez ráadásul annyira érdektelenül álltak hozzá hogy változatosság semmi.
    Másrészt ez is hangulatromboló mert ugye eleve sürgető módon van tálalva..kicsit hülyén érzi magát az ember amikor küldik hogy vigye el az amulettet, erre beállunk a dark brotherhoodba. Persze ha az elején megcsináljuk akkor utána az néz ki hülyén hogy a nagy hősnek kutakba kell ugrabugrálnia 200 tonnás varázsgyűrűkért, meg visszaszerezni a varázskrumplit amit ellopott az ogre, vagy szegény öregasszony patkányait kell megvédenünk..

    A questek nagy százaléka komolytalan. A guildeknek nincs belépési feltételük skillre tekintettel és egyik sem zárja ki a másikat..Remek pofon az ujrajátszhatóságnak,a karakterek egyediségének

    A dialógusokat hagyták volna a fenébe, szerintem a hangok röhejessé teszik a karakterek javát és azok az erőltetett arckifejezések csak szépítik a dolgot..főleg akkor igen "hatásos" amikor hirtelen hangulatváltozáson esnek át, egy mondat során hatszor. Vagy amikor két témára totál más hanglejtéssel válaszol, néha akár más szinkronhanggal.

    technika: hol az unarmored? long/short blade, crossbow, spear? medium armor?
    Kis kézügyességgel minden karakter képes feltörni akármi zárat, kicsit nehezebben, de minden karakter megvan a varázslatokkal és a legnagyobb varázsló is ügyesen lő az ijjal amennyiben a felhasználó olyan, már nincs olyan hogy MISS.

    Na abbahagyom és nem irkálok ilyneket többet de szerintem a morrowind után az oblivion egy gyenge eresztés..

    ! Sok sok moddal azért sokszor jobb a helyzet azt elismerem, de ez már nem a fejlesztők érdeme !
  • Pretorian
    #25023
    Jahh, attól függetlenül még kiváló a játék, a zavaró dolgokat, a hiányosságokat meg modokkal el lehet tüntetni. Ez az, amit a Gothicban nem lehet kivitelezni, ott akármi van, marad a szívás és a peccsért való imádkozás, igaz, Esrohnoil cimbora? :)
  • ollie
    #25022
    De ennek ellenére is nagyszerű a játék. Lehet, hogy a komoly AI már annyira leterhelte volna a procit, hogy az komolyan lassította volna a játékot.

    Szerintem ne találjuk meg mindnben a rosszat, főleg akkor, ha valami kiemelkedő( mint játék).
  • _Atti_
    #25021
    Az oblivion Aijában az a kiábrándító hogy van egy feladatuk egy időszakra és ha kizökkentjük őket/nem tudják teljesiteni akkor stagnálni kezdenek..például az egyik cheydinhali koldus esténként kiveszi a hordójából a kaját és elmegy megenni..ha elvesszük a kaját akkor bambán áll amig meg nem unja.. eszébe nem jut ennek folytán bármit is dinamikusan cselekedni..
    ppersze nem is láttunk még ilyet sehol, de igy volt beharangozva..és még az hogy elmenjen boltba venni kaját holvan onnan hogy ettől fejlődjön a merchant skillje. Pedig ilyesmi is volt prezentálva.

    A beszélgetésről annyit hogy inkább hanyagolták volna..Valahogy nem találtam tul nyerőnek hogy a beszélgetések legfőbb témái:
    A mudcrabek, távoli provinciák gondjai, nameg a különféle kereskedők érdemei..ilyen témák mellett ha felvetődik se tudok nagy jelentőséget tulajdonítani azon pár sornak aminek nagyjából köze van a helyzethez.

    Szerintem nem élőbbek lettek tőle hanem értelmi fogyatékosok. Nekem kifejezetten tetszett a gothic megoldása a bár semmitmnndó de mégis komoly beszélgetésekre utaló amolyan 'kihallatszódások' mint "tőlem nem tudják meg" "igazán?" "És mi történt utána?"..

    A tolvajlások előre be vannak táblázva,mármint a bekövetkeztük..nem dinamikus, max a kimentele, de az halál általában..olvastam valahol külföldi forumon hogy mikor és hol lehetünk szemtanui efféle szemfényvesztéseknek.
  • Belliar
    #25020
    Én eggyet értek esrohnoillal, habár én most elkezdtem az Obliviont, kiváncsiságból hogy milyen, már Dark Brootherhoodos vagyok, most épp megcsináltam egy questet nekik vmi hajókapitányt nyírtam ki, most meg Brumában kell vmi Gromm-ot vagy vmi ilyen nevezetűt!
  • Esrohnoil
    #25019
    Ezek azért nincsenek benne, mert akkor már Gothic lenne a játék címe. :D
    Bocsi a többiektől, de ezt azért kaptad amit a G3 topicban műveltél. :)
  • ollie
    #25018
    Na azért beszélgetnek is, sőt az előbb láttam, hogy 2 tolvaj menekült egy őr elől. Az egyiknek nem sikerült kereket oldania.
  • Pretorian
    #25017
    Kösz, nem erre gondoltam, hanem arra, amit a privjúkban ígértek Bethesdáék, hogy minden egyes NPC dolgozik, eszik, alszik, ha nem dolgozik, akkor lop, hogy pénzhez jusson stb., ha lop, ugyanúgy elkapják az őrök, eldönti, hogy ellenáll v. sittre megy, estleg fizet, magyarul a cselekedeteik dinamikusan befolyásolják a világot. A tavalyi E3-as videón ezt is mutogatták, de a tesztek alatt elvérzett a komplex AI-rendszer. Persze sok minden megvan (evés, alvás, néhányan még melóznak is), de ezek inkább valamiféle összetettebb scriptnek tűnnek, mint gépi intelligenciának.
  • David2
    #25016
    Legegyszerűbb, h god moddal teszteld(tgm), pölö megütsz néhány emberkét, én egy idő után érdekes dolgokat véltem felfedezni az NPC reakcióban, csomószór egymást gyepálták az őrök. Meg vannak olyanok, akik melléd állnak a harc során, guild tagok, akiknek segítettél vmit, s a legröhelyesebb az volt, mikor a "barátaid" egy csoportban kezdtek el menükülni a felcseszett agyú őrök elől:P
    Vagy játhatsz istent is: conzol célpont kijelöl, kill; resurrect...
  • Pretorian
    #25015
    Tílleg, nem tudjátok, van -e olyan mod, ami a Radiant AI -t felspilázza olyan szintre, amilyenre erdetileg is szerették volna a készítők? Mert azt hallottam, sokat vissza kellett venni az AI- ból, mert nem voltak képesek olyan társadalmi együttélést szimulálni, amely ne borította volna meg a játékegyensúlyt, a játék menetét. Kíváncsi vok, megnézném...
  • Pretorian
    #25014
    De, sajnos elkaphatod. Hiába imádkozod le magadról a katedrálisban, vagy iszol/varázsolsz rá Cure Disease -t, ha vérszívókkal taláxol, bármikor újra megfertőzhetnek. Azt hiszem, ha a "végleges" hemophyliából gyógyulsz ki akkor is elkaphatod újra.
  • ollie
    #25013
    Télleg, ha már egyszer kigyógyultam a hemophiliából, akkor már nem is kaphatom el többet, csak úgy mint a Morrowindben? Még az átváltozás elötti állapotról van szó.
  • ollie
    #25012
    köszi nektek!
  • Pretorian
    #25011
    Vagy összeszedsz mindenféle xart, veszel cumót és alkímiázol. Én állandóan azt csinálom.
  • Ron Ragm
    #25010
    a helyi alkímistánál
  • ollie
    #25009
    Hol találok a legeccerűbben Cure Disease Spell-t vagy Potion-t?
  • Pretorian
    #25008
    Dark Brotherhood küldik nagyon bejövősek, örülök, hogy a "menj oda, csapd le" mélységű questek majmolása helyett ennyi apró ötletet nyomtak beléjük.
  • Pretorian
    #25007
    Az tényleg nagyon jó, én is kipróbáltam pár hónapja.
  • GoKu x
    #25006
    thx már töltöm is. kiváncsi leszek rá.
  • SaGa Jr
    #25005
    Nem biztos hogy érdemes, főleg ha megmaradnak alap szinteken, mert akkor gyorsan bele lehet unni a dologba.
    Javaslom inkább az Oscuro's Oblivion Overhaul modot. Gyakorlatilag mintha egy másik játékkal játszanál. Az ellenfelek a helyszínektől függően változó szintűek, de nem hozzád igazodnak és veled azonos nehézségűek. Sok új ellenféltípus, új szörnyek, új tárgyak és még rengeteg apróság változásán keresztül egy kategóriákkal jobb játékot kapsz mindössze egyetlen modban.
    OOO 1.23
    Persze ez még a patch előtti, de lehet, hogy működik így is.
  • GoKu x
    #25004
    amugy meg van olyan mod h ahogy én fejlödök akkor a többi npc nem fog ugy fejlödni. ezt érdemes lenne felrakni? aztírják rá h így élethübb a game.
  • SaGa Jr
    #25003
    Nincs ilyen ellenfél. Legfeljebb ha baromi magas szintű leszel, akkor lesz esélyed rá, hogy egy rabló ennyire jól legyen felszerelve.

    Ha elven cuccokat akarsz, akkor modok nélkül játszva az aréna bajnokától a pajzsot és a kardot szerezheted meg, míg a Fighters Guild küldetéseit csinálva egy ellenféltől sisak kivételével a páncélzatot. Ez a manus csak az adott küldetésnél jelenik meg és szinttől függetlenül mindig elven cuccosban rohangál.
  • Pretorian
    #25002
    Háháhh, megnéztem ezt a "System Requirements Lab"-et, Oblivionra ezt írta:

    "Congratulations, your system will ROCK this product! Wish we had a system that hot you lucky dog."

    lál.
  • Pretorian
    #25001
    Asszem 15. szint magasságában már az utolsó vájogvető pejkó is ilyen cumóban fog szaladgálni, szóval Elf cuccokban nem fogsz hiányt szenvedni.
  • GoKu x
    #25000
    de azért megnézném azoakt a nem jó cuccoakt magamnak.. :)
  • MrAndree
    #24999
    Nem olyan jó cuccok ezek. :)
  • PiszkosFred
    #24998
    http://www.srtest.com/referrer/srtest
  • GoKu x
    #24997
    jaa és vki megtudná mondani merre lelem EZt a figurát? mert leverem és elvenném a cuccait.
  • GoKu x
    #24996
    van ilyen oldal? nah erre én is kiváncsi lennék.
  • Bandew
    #24995
    Meg tudná valaki mondani annak az oldalnak a címét, ahol letesztelheted a géped, hogy menne rajta a játék?
  • bigapó
    #24994
    off:

    erről eszembe jutott a gyaloggalopp:

    - Ah, ott van Chamelot vára.
    - oh, igen, mily csodás. (vagy valmi ilyesmi)

    - csak egy makett...
    :DDD
    aki látta emlékszik rá.

    on:
  • PiszkosFred
    #24993
    Azok csak makettek ;] Élethű másolatai az eredetieknek, vagyis dísznek szépek, de fegyvernek használhatatlanok.
  • GoKu x
    #24992
    vki tudna mondani 1 olyan modnak a nevét amivel meg tok szerezni vmi uj kardot.
  • GoKu x
    #24991
    már megjavítottam, de akkor ezek szerint ez kamu weapon.
  • SaGa Jr
    #24990
    Meg kéne javítani. :) Vagy nem a kiállítási darabokkal kéne harcolni, amik bizonyos helyeken házakban megtalálhatóak. Azok valóban minden ütésnél eltörnek (replikák ugyanis, nem valódi fegyverek).
  • GoKu x
    #24989
    amuyg meg meg van razor
  • GoKu x
    #24988
    az elven sword vagy mi, azt h kell használni h ne törjön el vagy mit kell vele csinálni mert ha 1-et is ütök vele tropára megy.