41716
  • MrAndree
    #25067
    Nálam szépen megfér a Gothic és az Oblivion egymás mellett nem igazán értem miért zárja ki egyik a másikat néhány embernél. Amig az Oblivion meg nem jelent addig a gothic 1-2 volt az abszolút kedvenc, most az oblivion nagyjából egy szinten áll velük. Ha a gothic 3 megjelenik végre és olyan lesz amilyennek ígérik akkor meg az lesz a kedvenc.
  • Pretorian
    #25066
    Hááát, szerintem meg inkább átmenet az akció -és az RPG között, hasonlóan (bár sokkal mélyebben) mint a Diablo-sorozat, bár ugye az azért egészen más "setting".
    Akciójátékhoz képest túl sok az RPG-elem, RPG-hez képest pedig kicsit elnagyolt
    a szabályrendszer, bár ez is szubjektív, mert ki az, aki eldönti, milyen standardoknak kell megfelelnie egy RPG-nek. Gary Gygax? :)
  • Pretorian
    #25065
    Persze, nem is erre gondoltam, ebben D&D -ről szó sem esik.
    Ezt egyébként múltkor végiolvastam, és bár sokmindenben nem értek vele egyet, egészen korrekt kritika.
  • Bucser
    #25064
    Azért azt bevallhatjuk, hogy inkáb akció kalandjáték mint RPG az Oblivion... hisz a statjaid egyáltalán nem befolyásolják a támadásod sikerességének esélyét csakis statikus értékek vannak amik vagy találkoznak vagy nem. tehát a magiaellenállásnál sem számol esélyt ahogy azt normálisan kellene egy RPGben csak símán levonja a sebzést minden attack után. Akárcsak defense esetén... A pajzs meg pusztán csak egy vicc...
  • WNW
    #25063
    Na, megjottek a fikazo bubuk, de jo....;)) Persze vannak hibai, de szorakoztato.. Nagyon keves
    jateknal furdult meg elo, hogy nekialltam ujrajatszani (MW4 sorozat, Hitman 1-2, Thief, IWD2).. A
    KOTOR-nal meg a magyar forditasra varok az ujrazashoz.. A tobbit csak vegighuzza az ember,
    aztan agyo.. Az Obvilion ennel sokkal jobb.. Raadasul hasonlit egy TF nevezetu levelezos RPG
    3D-s kiadasara..;)))
  • _Atti_
    #25062
    " Az pedig hogy a Betrayal at Krondorba és a BG2 -be beleszerelmesedett Béla a sufnihonlapján kommon hack&slash -nek minősíti a játékot, az pedig egyáltalán nem mérvadó, egyáltalán nem, sőt azt hiszem bátran mondhatom: baromság. Mindannyian jól ismerjük ezt az archetípust, ezt a déendébe belefásult RPG tudósdoktort, aki szerint a jó RPG és a szép grafika két, egymást ütő fogalom, aki szerint a déendénél nem is volt, és soha nem is lesz jobb rendszer, akinek minden RPG h&s, ahol nincs "pause" -gomb és "Succubus does 15 damage" -szövegbox. Szerintem ezek szánalmas figurák."


    Ha erre gondolsz akkor azért ha végigolvasod észrevehetnéd hogy totálisan szubjetíven értékeli a játékot..szinte a korábbi részeket is ha egy helyen megemlíti, nem arról van szó egyáltalán hogy lehuzza mert nem déendé..

    viszont ha valamit ugy adnak el hogy RPG akkor legyen ugy értékelve mint egy RPG. Én szerintem semmi csalás és ámítás nincs ebben a reviewben, főként összeveti hogy mi mindent nyilatkoztak a fejlesztők/pr-ok és hogy sültek el a dolgok.
  • Randal
    #25061
    Ki is próbálom majd hidd el:)
    Mint odaát, ha egy játékkal játszani akarok, akkor küzdök vele rendesen. Mindenben megkeresem a pozitívumot. Eddig nem sok játék volt amit dobtam (Diablo 2, Sacred -> újratermelődő ellenfelek ; meg asszem az Inquisiton az irányítás miatt, na az télleg rossz volt.)
  • Pretorian
    #25060
    Hááát, figyelj, ezt szerintem neked kell eldönteni. Vagy eldöntöd kinek hiszel, vagy kipróbálod te magad, lehet hogy neked be fog jönni, nekem bejön. Nagyon is.
  • Randal
    #25059
    Pretorian, többiek:

    Válaszom a G3 fórumban, mivel oda írtál.
    Obilval még nem játszotta, gépigény miatt, de ha rosszabb mint a morro:(

    amúgy meg: D&D (NWN) sucks Special (Fallout) rulez:)

    na jó, jó az NWN is, azzal tolom most, de...valami nem jó benne. remélem ez csak az első fejezetre igaz:)
  • Pretorian
    #25058
    Ennek ellenére pl. az amerikai játékosok mégiscsak telesirámkodják a külföldi fórumokat, azzal hogy "nem indul", "akad" "döcög", és a többi. Ezért utaltam csak a játékosok elenyésző hányadára. Azért ott sincs sokaknak X1900 XTX a kis gépben, balgaság lenne ezt hinni.
  • Pretorian
    #25057
    Toom, de azé' ennyire nem akartam elmélyülni a dologban. :)
    Én 6 évetanulok marketinget, de még lehet lenyomok egy PR -gyorstalpalót is. :)
    A marketingesek alakítják, a PR -osok pedig a közönség elé tárják, ez tiszta.
  • Bucser
    #25056
    PR-os nem Marketinges... A PR felela reklámért. A Marketing a teljes terméket alakítja a vevő igényeihez a POR-os a a vevő igényeit próbálja a temrékhez alakítani... peraze az elő dolog nehezebb.. csak ne keverjük és mossuk már össze a kettőt:)

    "El kell őket keserítsem: a mai gémerek elenyésző hányada rendelkezik csupán olyan konfiggal, (és nem csak itthon) amely képes olyan minőségben futtatni a játékot, amit az előzetesekben láthattunk."

    El kell hogy keserítselek.. nem az itthoni állapotokból kell kiinulnod hanem az USA-ból japánból és nyugateurópából. ÉS ott biza van rendesen olyan gép amin megy full részletességen..

    "A piaci mechanizmusoknak és a reklám-marketing-vásárlóközönség közötti kapcsolat működési elvének pedig érdemes utánaolvasni, mielőtt hülyeségeket írunk egy topikba"

    Igen aki másnak szemében a szálkát sajátjában a gerendát:D
  • Pretorian
    #25055
    A reklám önmagában kevés, ha a hirdetett tartalom nincsen meg a promó ellenére, üzletileg bármilyen más játék (illetve egyéb jellegű termék) is megbukna, hidd el.
    Szerencsére még mindig viszonylag kevés olyan ember él a világon, aki a marketingesek utolsó szavát is készpénznek veszi, és ha lennének is ilyen emberek, a premier után közel 5 hónappal nyilván már ők sem vásárolnák a játékot, ennek ellenére a játék még mindig jól fogy, sőt a megjelenés óta állandó szereplője a top 10 -es listáknak, ez pedig a WoW -on kívül csak nagyon kevés RPG -ről mondható el. Az Oblivion egy kiváló játék, minden elképzelhető prominensebb médiumtól kiváló kritikákat kapott, annak ellenére, hogy a hibáira is figyelmeztették a potenciális vásárló/játékosréteget. Most a rosszmájúak azt mondanák, hogy sokan csak a látvány miatt vették meg a játékot. El kell őket keserítsem: a mai gémerek elenyésző hányada rendelkezik csupán olyan konfiggal, (és nem csak itthon) amely képes olyan minőségben futtatni a játékot, amit az előzetesekben láthattunk. Ennyit a techdemóról. Az pedig hogy a Betrayal at Krondorba és a BG2 -be beleszerelmesedett Béla a sufnihonlapján kommon hack&slash -nek minősíti a játékot, az pedig egyáltalán nem mérvadó, egyáltalán nem, sőt azt hiszem bátran mondhatom: baromság. Mindannyian jól ismerjük ezt az archetípust, ezt a déendébe belefásult RPG tudósdoktort, aki szerint a jó RPG és a szép grafika két, egymást ütő fogalom, aki szerint a déendénél nem is volt, és soha nem is lesz jobb rendszer, akinek minden RPG h&s, ahol nincs "pause" -gomb és "Succubus does 15 damage" -szövegbox. Szerintem ezek szánalmas figurák.
    Gothic rajongó, Oblivion -ellenes játékostársak: az Oblivion egy kiváló játék, tudjuk, hogy vannak hibái, de a Gothicnak legalább ennyi van, és ezt csak az nem látja, aki szemellenzőt hord, netán "pink mist" lebeg a szeme előtt.
    A piaci mechanizmusoknak és a reklám-marketing-vásárlóközönség közötti kapcsolat működési elvének pedig érdemes utánaolvasni, mielőtt hülyeségeket írunk egy topikba. :)
  • CS@
    #25054
    Egyszer ezt mi2en már megvitattuk a Gothic fórumban, de legyen még egyszer:
    Képzeld találkoztam velük és elég szörnyűnek tartottam, hogy azokat nevezik MODoknak :P
    Hát persze a reklám, hogy ez nem jutott eszembe…azért az mégiscsak érdekes, hogy egyébb reklámozott játék, mosópor, hajsampon nem lesz sikeres.
  • Esrohnoil
    #25053
    Képzeld, vannak a Gothic alá is modok. :P
    Ja és azt mondtad h. a jó bornak nem kell cégér. Ez így van. Az Oblivion egyedül a reklám miatt lett sikeres.
  • CS@
    #25052
    Kicsit lemaradtam a nyaralásomnak köszönhetően, de azért visszaolvastam úgyhogy csak ömlesztve a véleményem(Ha valaki nem tudná nekem is jobban tetszett a Morro) :

    Hangulatrombolás: questmarker, azonnali fast travel a látogatott helyekre – Az nem tűnik fel, hogy eltűnt a mark és a recall meg interv varázslatok melyek jelentősen megkönnyítették a Morrobeli közlekedést.
    Sztori,questek: Szerintem ne is vessük össze a morrowind sztorijával de ez egy agyatlan sablon sztori amihez ráadásul annyira érdektelenül álltak hozzá hogy változatosság semmi. – Ez sem teljesen fedi a valóságot, mert ez csak nézőpont kérdése, vannak nagyon jó és ötletes küldetések az Obliban, míg a Morroban szerintem a MoragTong egy pocsék és unalmas küldetés sorozat volt.
    technika: Ne felejtsük már el, hogy hogyan is oldották meg azt az unarmoredet a Morroban, hányan sírtak miatta, hogy bugos mint az állat és csak akkor számol helyesen, ha van rajtad legalább egy páncéldarab, az úgy tényleg nagyszerű egy unarmored volt. Long/Short szerintem nem gáz ennél még a Axe „elbluntosítása” is jobban zavar. A Crossbow/Spear nekem is nagyon hiányzik. A MediumArmorra szerintem semmi szükség nincs, én kimondottan örülök, hogy nincs.
    Zárnyitással kapcsolatban ugyanazt tudom elmondani, mint az HQ fórumon: Az egy baromság, hogy skilltől függetlenül bármit ki tudok nyitni, de a Morroban semmi perc alatt összetudott dobni egy kezdő karakter is egy 100as Open akármit és a továbbiakban az egész skill értelmét vesztette, így szerintem az a megoldás sem volt semmivel sem jobb.

    Nagy igazság. Csak a grafika és az engine lett jobb, minden más téren visszalépés szvsz. – Azért a karakterek élete kicsit jobb az Obliban. A kihívás pedig szerintem sokkal jobb. Nekem személy szerint még mindig jobban tetszik az elcseszett szintkövetés is mint az, hogy LVL20 környékén egyáltalán nem akadt ellenfelem és mindenkit agyoncsaptam két ütésből. Maga a harc is lényegesen élvezetesebb lett a Morronál. A további nehezítések bár kezdetben nem tetszettek, de most már elismerem, hogy jót tettek a kihívásnak, mint PL.: Nincs constans restore health vagy fatigueSTB. A Morroban összedobott egy béna karakter két ConstansRestoreHealth gyűrűt és halhatatlanná vált. Lootok terén nekem szintén jobban bejön az, hogy nem szerezhetek meg minden brutális táp tárgyat már akár első szinten is. Így legalább nincs az mint a Morroban, ahol az első szintű karakterem elszaladt a DaedricDai-Katanáért meg az üvegpáncélért és kész is volt. Az encshant egy trágya lett az Obliban és Sigileknek köszönhetően értelmetlen is, de azért itt is van, olyan újítás, ami jó lett volna a Morroban is: Csak olyat encsantolhatsz, amit el is tudsz sütni. Nekem tetszik még a Havok is.

    Kíváncsi lennék, hogy azok, akik azt állítják, hogy mindenhol ugyanolyan cuccok vannak és emiatt nem érdemes fosztogatni, azok vajon mennyi barlangot és egyéb helyszínt látogattak meg, gondolom nem túl sokat mert akkor tudnák, hogy ez nem így van. Az igaz, hogy magasabb szinten(Kb.LVL25-30) már egy kicsit kezd elmosódni ez a különbség. A helyszínek típusa pedig semmivel sem volt többféle a Morroban sem, viszont az nekem is úgy tűnt, hogy ott változatosabbak voltak.

    Az elvakult Gothic fanoknak egy ritka hülye mondást tudnék idézni: „Jó bornak nem kell…” esetleg egyszer majd elgondolkodhatnának azon, hogy miért is van szükség folyton a saját igazuk bizonygatására. Ha egyszer nagyon nem tudnak mihez kezdeni magukkal, akkor ajánlom átolvasásra az elejétől a Gothic és Morrowind fórumot tanulságos lehet, ilyen téren, hogy melyikben mégis hányszor hangzik el a másik ócsárolása.
    A Gothicnak nem volt szüksége arra h. modokkal legyen élvezhetővé téve, mint bizonyos játékok – szükség az éppen lett volna rá csak a lehetőség nem volt meg rá :)
  • Pretorian
    #25051
    Szerintem itt nézz körül. Ha létezik ilyen mod, itt tuti megtalálod.
  • csgj
    #25050
    az én új karim battlemage. szóval nekem jó a mages guild, és a fighter is.
  • ollie
    #25049
    Ez igaz. Nekem pl eszemben sincs a fighter's guildhez csatlakozni, mikor a karakterem amolyan mágus-tolvaj típus. A nagy szabadságból pont úgy lehet előnyt kovácsolni, hogy mindenki marad az általa játszott karakternél.
  • Pretorian
    #25048
    Rengeteg olyan hiba van, amely a játék monumentalitásának következtében sajnos elkerülhetetlen. Ez javarészt az AI -nak és a soxor harmatos scriptelésnek köszönhető, de én azt mondom, ha valaki tényleg ki akarja játszani a karakterét, akkor csak azokat a küldiket vállalja (illetve azokhoz a frakciókhoz csatlakozik), amelyek a legközelebb állnak az általa elképzelt archetípushoz. Azt hiszem, ez az igazi szerepjátszás. Lehet, hogy sokat kínál a játék, de korántsem biztos, hogy mindezt neked kell teljesíteni, legalábbis nem egy bizonyos karakterrel, úgy érzem.
  • csgj
    #25047
    na igen... ez atomszívás...
  • ollie
    #25046
    Mondjuk én most nagyot szívtam.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Megyek valamilyen grófhoz, aki megpusztult az első Oblivion kapunál, és az őrség kapítánya kéri, hogy ugyanmá, hozzam el a gyűrűjét. Visszarohanok, és persze rögtön elcsórom a hullától az első gyűrűt, erre hopp, ott egy másik is, azt is vegyük fel. Miután odaadtam az őrnek a másodikat, megyek a temlpomba, és hát az istenek szóba sem akarnak állni velem, mert hát ugye tolvaj vagyok. Hoppá, mondom, mi a szösz? Kiderült, hogy az első gyűrűt nem lett volna szabad felvennem, és rögtön 1000 arany vérdíjat kaptam, egy vacak 30 aranyos gyűrű miatt. Persze az senkit sem érdekelt, hogy bezártam a kaput, megmentettem egy várost... ki kellett pengetnem az ezrest.
  • csgj
    #25045
    tudom, csak hülyültem xD... Egyébként meg nem hallottam ilyen modról. nekem csak női páncél modom van, és más egyéb nem is érdekel
  • Higany
    #25044
    Gyűrűre gondoltam. Bocsi!
  • csgj
    #25043
    nekem egy győrőm sem volt soha a játékban
  • Higany
    #25042
    Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy hallottam róla, hogy esetleg van olyan mod az oblivionhoz, amiben egyszerre nem csak 2 győrő lehet rajtad, hanem több! Igaz-e ez? Ha igen, akkor lécci valaki adja meg a nevét vagy egy linket hozzá! Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!
  • magus
    #25041
    Nekem sokkal jobban tetszik, hogy van szinkron, igaz, így nincs annyi lehetőség, meg van kötve a kezed, de sokkal emberközelibb, jobban bele tudom élni magamat. Legalábbis én így érzem.
  • PiszkosFred
    #25040
    A ló az statusszimbólum, nagy plusz egy szerepjátékban - szerintem. Más kérdés, hogy itt most azonnal kapsz egyet, ingyen, és nem kell megküzdened érte, akár az anyagi részéért, akár a megszerzéséért. De mindenképpen kellett bele, és újra bele is rakták szerencsére. Morrowindből kimaradt ugyan, de dunmer területen annyira nem is hiányzott, mint most pl a tradicionális, központi, "emberi" tartományban. Nem beszélve pl a nyeregtáska modokról, amelyek még tovább hasznosítják a ló "meglétét" ;] (és el lehetett adni egy armor modot is 2 dolcsiért ha már van ló :D)
  • csgj
    #25039
    jó van már, ne csak szekáljátok az Oblit. :) kedvenc játékom, és sztem a hibái eltörpülnek a faxaságai melett. tökéletes játékot meg ugye lehetetlen alkotni :) egy embernek lehet, hogy tökéletes, de vkinek biztos nem az
  • _Atti_
    #25038
    másrészt a ló se egy nagy áttörés mert végülis a közlekedésen kivül semmire nem jó(alapbol)..és mivel az összes farkas az ut mentén vadászik ezért inkább megyek gyalog mint huzom magam után a fél vadont mérföldeken át, vagy ugrálok le fel a lóról percenként..
  • Pretorian
    #25037
    Egyetértek, a párbeszédek a rengeteg szinkronhang (mennyiségre, nem változatosságra vonatkoztatva) ellenére iszonyat statikusak, és tény, hogy Morrowindben élvezetesebb volt a "speech menüben" történő kurkászás, sőt, én azt sem bántam volna, ha - Morrow. -hez hasonlóan - elhagyják a hangokat a vérbe, és inkább összehoznak egy "klasszik-RPG" -stílusú "azt kérdezek, amit akarok" szpícsmenüt. Ez talán a játék egyetlen olyan, kiemelkedően gyenge pontja, amely idővel a HC RPG-rajongókat az unalom tengerébe kergetheti. A tökéletes játékról meg annyit, hogy olyan nincsen: bármibe bele lehet kötni, a Gothicba ugyanúgy, mint az Obliba, az egyéni ízlés, a vélemény a létező legszubjektívebb dolog a világon. Aki viszont csak egy techdemót lát a játékban, azt csak sajnálni tudom.
  • lwb
    #25036
    Nekem speciel a morrowind wikipedia-s dialógusa sem jött igazán be, de az tény, hogy az oblivion is messze van a tökéletestől. Valami KOTOR féle lett volna igazán jó sztem.
    A lovaglós dolgot osztom, azzal a kiegészítéssel, hogy borzasztó bosszantó, hogy a táj ilyen dimbes-dombos. Alig lehet élvezetből lovagolni, máris hegybe rohanunk.

    Ezek után én felkészültem a legrosszabbakra. Mármint a Fallout 3-mal kapcsolatban.
  • PiszkosFred
    #25035
    "Habár elnézve, h ezzel, h nyalom a konzolos seggét, igen szép eladásokat lehet elérni, a valódi régi "keménymag" eltűnik..."

    A premier óta top10es a játék, sőt 80%ban a top5 állandó tagja az eladási listákon. Vagyis bőven túlteljesítette az elvárásokat, az eladott példányszámok tekintetében. Ez az a tény, amitől tartok egy picit. Mármint örülök hogy jól fogy, mert talán több pénz jut a FallOut végső fázisára ;], de félek, hogy "a győztes csapaton ne változtass" elvet követve nem lesz sok változás a kiegben sem. A folytatás meg majd jön 3-4 év múlva, ahogy szokták, 4-5 évenként egy újabb TES.

    Hozzátenném, hogy nekem egyetlen egy bajom van a játékkal, a már említett párbeszédek. Már magának a minijátéknak sincs semmi értelme, de hogy folyamatosan ugyanazokat hallani a városokban, az már bosszantó az első fél óra játék után is, nemhogy lassan több hónap után ;] Azt hogy mindent szinkronizáltak, az oké, de mégsem az igazi. Lehet hogy fordítás szempontjából a crosslinkes morrowindi rendszer kész őrület, de valahogy sokkal de sokkal információdúsabb és jobb volt az. Morrowindben tényleg mindent megtudtam, amit egy adott NPC tudott vagy gondolt a világról. Itt meghallgatom a 2-3 szinkronos mondatát, azt jónapot.

    Szóval engem ez bosszant egyedül. A szinthez igazodás nem, azt moddal lehet korrigálni. Morrowind kapcsán is csak AI és mobokat tuningoló modokkal lehetett igazán érdekes a kaland, alapesetben elég könnyű volt. (főleg a kifutok a ház elé, alszok, majd vissza harcolni elvvel ;])

    Ja és még valami. Kicsi a világ ;] Nagynak tűnik, és nagy is, de... A terület nagyságához képest iszonyatosan sűrűn váltják egymást a dolgok (egy lépés, egy barlang). Már a megjelenés előtt az volt a vágyam, hogy É-D, K-NY irányba végigügessek a tájon. Sokkal rövidebb út volt az, mint ahogy a térkép vagy az interjúkban megadott adatok (négyzetkilóméterek) alapján hittem. El tudnám képzelni az egészet egy kb 4-5x ekkora alapterületen, de számszerileg ugyanennyi (!!) barlanggal/rommal/stb, amennyi most van a játékban.
  • Esrohnoil
    #25034
    "a gothic3 úgy veri, hogy az obli nevét is elfelejtik..."
    :D
  • Esrohnoil
    #25033
    Ezzel abszolút egyetértek. A Morro vhogy jobban bejött, pedig ahhoz nem is nagyon használtam modokat. :)
  • Esrohnoil
    #25032
    A Gothicnak nem volt szüksége arra h. modokkal legyen élvezhetővé téve, mint bizonyos játékok. :)
  • Esrohnoil
    #25031
    Nem volt szükség semmilyen patchre a Gothicnál, ami verzió nekem van, abban eleve minden javítva van. :P
  • David2
    #25030
    sajna egyet kell, h értsek, anno morrowind nagyobbat durrant. Szvsz ez a játék is a GTA sorozatok sorsára fog jutni, egy ideig mindenki játsza, aztán mindenki megúnja, jön a köv.

    Nekem a legfájóbb pont, a világ leegyszerűsítése, szinthez igazítása, mely a konzolos társadalmat volt hivatott kiszolgálni. Itt már elvesztette a jelentőségét a felfedezés, hisz minden barlang ua: van várrom, elf rom, sima barlang, s oblivion kapu, s csá, max az ellenfelek váltakoznak, emellyek ismét csak hozzánk vannak igazítva; h bármerre is járjunk meg legyen ugye a hülyegyereknek a kihívás, fejlődni? minek?! ez itt lett elbaszva. Tök mind1, h a városok közeli barlangot, vagy a hegyek mögött eldugottat rámolom ki, ugyan úgy megvan a bosschest idiotizmus.
    S település hálozat sem mondható vmi változatos, IC+8 nagyobb város, ami felépítésileg 100%ig egyeznek, csak éppen mások a épület modellek, textúrák,: vár(ami belsőleg mindenhol ua, templom, fi.g, ma.g, egy "elhagyatott ház", kereskedők, s megint csak csá. A kisebb falvacskáknak, pedig semmi jelentőségük, mondjuk lehet találni közöttük "érdekeseket", de számok elenyésző. A morrowindben található középvárosok teljesen eltűntek.

    Ami a játék számlájára írható, az a változatos küldik, azok viszont jól el lettek találva, csak itt is uyge, az ncsi világban kell botorgálnunk:S

    Én már csak a kiegben, vagy esteleg a köv részben bízok, h a az előző részekhez hasonló világot kapunk. Habár elnézve, h ezzel, h nyalom a konzolos seggét, igen szép eladásokat lehet elérni, a valódi régi "keménymag" eltűnik...
  • lwb
    #25029
    Valahogy játékkezdéskor nem érzem úgy, hogy itt egy karakteremtől független dinamikus világ, ami arra vár hogy felfedezzem. Morroban modok nélkül is így éreztem. Miután tizensokadszor vittem végig persze tudtam már, hogy milyen típusú karival hova kell menni és mit kell csinálni a jó cuccokért, de valahogy ez sem vette el a kedvem a dologtól, mert néha még ilyenkor is belefutottam nem várt dolgokba. Az alap oblivionból hiányzik a felfedezés öröme. Modok visszaadnak valamit, de mgé így sem az igazi.
    Nem is értem, minek kellett ez a szinthez kötés.

    Pedig a TES játékoknak ez volt az egyetlen előnye a többi RPG-hez képest. Soha nem a klasszikus RPG-s vonások miatt voltak ilyen népszerűek (többféle végkifejlet, karakterenként eltérő történet, cselekedet - következmény reláció, morális döntések, harc helyett alternatív megoldások stb.), hanem mert adott egy hatalmas világot, amit felfedezhettünk és bejárhattunk kedvünkre. Valahogy most mintha ezt szúrták volna el. Legalábbis én így érzem.
  • lwb
    #25028
    Random nem jött be. Oscuroval tolom perpill. Ez sem az igazi, de talán még ezzel a legjátszahatóbb (a full, nem a light).

    Jóval kevesebb a található jó cucc, mint a morroban. Ott élmény volt megtalálni azt a helyet, ahol a daedric vértet lehetett találni és ha valaki ügyes volt, akkor már alacsony szinten is tudott szerezni glass vértet (5 sec-re 100%-os chameleon spell kifejelszt, majd leleop a polcról). Néha beleszaladni váratlan nagy treasure-be, ami itt hiányzik. Alapban 100%-ra, modokkal enyhíthető a dolog, de valahogy azzal semi volt tuti.