41716
  • Szreeeeh
    #25714
    Megint elakadtam. Megtudnátok mondani, hogy hol van az a daedra akinél van a kulcs? Az első kapus főküldetésnél járok.
  • haxoror
    #25713
    Rég vége az egésznek, mellékesen a haverod tévedet szal KUSSOLJ thx

    Fasz kivan hogy minden kihanemén tinédzser megtalál a hülyeségével...
  • Hoz_Hun
    #25712

    Letöltve kb 420 Mb. Ha kicsomagolom akkor lesz 1,2 giga?
  • Szreeeeh
    #25711
    az volt a baj, hogy a bal kliket állítottam be active-ra
  • koschwarz
    #25710
    mostanában leginkább velük akadok össze, és mindig trükközni kell, hogy lehetőleg max 2 jöjjön egyszerre, és még így is folyamatosan hátrálok és minden varézstudományomat bevetem amellett hogy vagdalkozok. szívós dögök ezek
  • koschwarz
    #25709
  • CS@
    #25708
    Teljesen komolyan gondoltam, egy GoblinWarlord szerintem mindig ütős lesz.
    Csak rajtuk éreztem a sokat emlegetett/szidott szintkövetést, mert ők bármilyen szinten tudnak kihívást okozni, míg erre(nálam) rajtuk kívül senki más nem képes.
  • Szreeeeh
    #25707
    ha kattintok, akkor kilép a hullarabló ablakból
  • koschwarz
    #25706
    nemigazán. de mit is tapasztalsz egyáltalán?
  • Szreeeeh
    #25705
    lehet, hogy bta a kérdésem, de az lehetséges, hogy nem tudom elvenni a hulláktól a tárgyaikat?
  • koschwarz
    #25704
    ez most komoly??
  • koschwarz
    #25703
    bocs, igazából nem sértegetni akartalak, de ha megfigyelted volna, úgy-ahogy kibékültek és tisztázták a félreértéseiket. erre jössz, és te is beszólsz haxorornak, tök feleslegesen.

    csak ezért írtam, de inkább ne keltsünk flémet.
  • CS@
    #25702
    Szerintem a goblinoknál nincsenek komolyabb ellenfelek.
  • zsilike
    #25701
    te miről beszélsz?mire alapozod?1szó nem sok annyit sem olvastál tőlem
  • koschwarz
    #25700
    mondja egy iq-tlan...
  • zsilike
    #25699
    ne szarakodj csökulcsal,hidd el h nem iq-tlan!rolad ezt nem mondhatjuk el
  • zsilike
    #25698
    csöööööööö
  • haxoror
    #25697
    Szintlépés akkor van ha a major szkilljeid összesen 10 ponttal nőnek, ha az összes major szkilled eléri a 100 pontot akkor már nem tudnak továbbnöovekedni ezért nem lesz több szintlépés, ez olyan 45-50 szint körül történik meg, faj és kasztfüggő.

    De még ezután is lehet tovább fejlődni ha lecsukatod magad, a börtönben szkillt vesztesz (remélhetőleg majort) így azokat újra tudod 100-ig fejleszteni -> újra léphetsz szintet
  • koschwarz
    #25696
    ja, azt akartam kérdezni, hogy a szinteknek van maximuma? az a 20??
  • koschwarz
    #25695
    egyébként eddig én sem néztem ezt a dolgot, ha kiírta hogy aludhatok, akkor általában a legközelebbi biztonságos helyen aludtam is. különösebben ezután sem akarom ezt figyelni, mert olyat nem akarok csinálni, hogy beállok egy patkány elé, és hagyom, hogy 50x megüssön, meg ilyenek.

    de legalább tudom, hogy mit miért csinálok, és egy kicsit így már irányítani is tudom a dolgokat.
  • koschwarz
    #25694
    jeeeeeeeeeeeeeeeeeee, mostmár tényleg felfogtam, értem mire akarsz kilyukadni!!!! thx!
  • haxoror
    #25693
    Hosszú ideig én is így gondoltam de végülis tényleg nem kell mindig a +5 ha az ember figyel arra hogy tényleg a "témába vágó" attributumok kapják mindig a növelést

    harcos: endurance, strength, agility

    íjász: agility, speed

    varázsló: willpower, intelligence

    Így 15-20 szintre a specializációhoz fontos attributumok már mind 100-on lesznek.
    Íjásznál és varázslónál a harmadik attributum szabadon választott, mindenki azt fejleszthet amit csak akar.
    Talán a luck és a personality az a kettő amire egyáltalán nem éri meg gyúrni mert igazán nincs semmi hasznuk.

    Én most 17 szintű breton assassinnal 75-80 körül vagyok agility,speed,willpower vonalon és nincs igazán gondom pedig általában csak 2-3 pontokat osztottam és szintenként csak +3 HP-t kapok szal most kb 100HP-m van.
    Nem gond amíg észbentartom hogy nem harcos vagyok és jobb ha nem keveredek közelharcba, megment a speed, olyan helyekre is fel tudok ugrálni ahol nem érnek el a varázslatokat meg ki tudom szlalomozni
    (mondjuk a pumák nem gyengén a frász hozták rám amikor először felbukkantak, az egyedlen lény amit egyelőre(!) nem tudok lefutni)

    A mindig x5-re akkor van szükség ha vki sokoldalúbb akar lenni pl spellsword vagy ilyesmi.
  • Cowek
    #25692
    Játszál sokat, majd elalszik magától
  • haxoror
    #25691
    Naszóval

    Ha neked major a blade és mondjuk kaptál 3 szkillnövelést belőle, és mondjuk a blunt és az unarmed minor szkill akkor ezekből még 7 szkilnövelést össze kell hoznod a szintlépés előtt hogy összesen meglegyen a 10 szkillnövelés az erővel kapcsolatban és megkaphasd a +5 szorzót, szerintem ez a +5 gyúrásra rámegy egy kicsit a játékélmény.
  • gloss
    #25690
    jó de legalább a tűzet elolthatnák :D
  • JohnnieWalker
    #25689
    Erre is készítettek egy modot. Kvatch Rebuilt vagy valami ilyesmi címe van. De ha reálisan nézed, a játékban eltelő valós idő alatt (pár hét/hónap) nam nagyon tudnának mit kikaparni abból a füstölgő romhalmazból. Addig csak a halottaikat temetik....
  • koschwarz
    #25688
    kösz mindenkinek, kezdem fogni.

    szóval ha pl. az erőhöz tartozó major skill(ek)-ből gyűjtök össze 10 pontot, meg mondjuk 2 másik attribútumhoz tartozó minor skillekből is összegyűjtök 10-10 pontot, akkor tulajdonképpen így járok a legjobban.


    egyébként csak azért kezdtem el ezt firtatni, mert én is azt olvastam, hogy nem megfelelően fejlesztett karaterrel a vége felé nagyon durva lesz már a nehézség, és emiatt nem akarok szenvedni. igazság szerint már az is idegesít, hogy tetves goblinokkal is percekig küzdök..., mi lesz ha valami komolyabb szörnyikével futok össze???
  • gloss
    #25687
    Kvach soha nem fogja visszanyeri régi formáját?
  • koschwarz
    #25686
    kezd derengeni. tehát a szintlépés akkor van, ha a majorokből összejön összesen 10, így tehát ha pl. inkább az erőre szeretnék gyúrni, akkor a többi attribútumhoz kapcsolódó skilleket inkább hanyagoljam addig, és az erőhöz kapcsolódóakat erőltessem.

    egyébként ezt a karaktert most már ütök-vágok stílusban akarom végigvinni, tehát a varázslásokhoz kapcsolódó skilleket és attribútumokat inkább hanyagolnom kellene.
  • JohnnieWalker
    #25685
    Nem akarok Haxororral vitatkozni, de szerintem amikor csak lehet, törekedj az ötösökre, főleg ha nem használsz olyan modot, ami kiveszi a szinthezigazítást, mert később nagyon bekeményedhet a játék. Az én első karakterem egy puhafos darkelf volt, akivel abból állt a játék huszon+ szinten, hogy menekültem az erdőben a goblinok elől. De legalább a speedje jó lett....
  • JohnnieWalker
    #25684
    1. Ahhoz hogy szintet lépj a major skilleidet kel 10ponttal fejlesztened.
    2. Ahhoz hogy +5ös attribot kapj szintlépéskor, 10ponntal kell az attribhoz tartozó skillekből fejlesztened (minden attribhoz 3 tartozik, például erőhöz a kard, buzogány/fejsze és a pusztakéz)

    Namost ugye ezekből következik, hogy ha három attribnál akarsz +5öt fejlődni egy szinten belül, akkor erőteljesen kell használni a másodlagos skilljeidet is. Nem érdemes pl csak kardozni, amivel elbírsz menj neki pusztakézzel. A lényeg, hogy ha kiírta hogy szintet léptél, a következő szintig 3 attribhoz tartozó skillekből szedj össze 10-10-10 pontot, de ebből max tíz lehet major.
    Ez így leírva lehet hogy bonyolult, de vígasztaljon, hogy odafigyelni rá játék közben meg még nehezebb :D
  • haxoror
    #25683
    Ahhoz hogy az erőhöz +5-öt kapjál az erőhöz kapcsolódó szkillekből (blade, blunt, unarmed) kell összesen 10 szkillnövelést összehoznod de még azelőtt hogy a majorjaidból összejönne a 10 (vagyis a szintlépés), onnantól hogy megjelenik a szintlépő ikon, na onnantól az új szkillnövelések már a következő szintedhez tartoznak. (asszem)

    egyébként fölösleges mindig a +5-re törekedni, nekem általában csak x2 x3 szorzók jönnek össze de így is jól boldogulok.

    Ha sokat akarsz majd kardozni akkor fejlessz az endurancera és az erőre (és az agilityre is hogy ne borítsanak meg), ha a varázslást nem akarod fő fegyverként használni akkor az alap breton 50 willpowerhez nem is kell nyúlnod.
  • CsőKujts
    #25682
    Már régen játszottam de ha jól emlékszem ha erőre akarsz szorzót nem árt ha két fegyverképzettséged is van majorbe. Szal blade-hez és Blunthoz is jól értesz.
  • CsőKujts
    #25681
    Amúgy természetesen nem én vagyok tréj. :)
  • CsőKujts
    #25680
    Hehe! Akkor lehet nem is vágod min sértődtem be? Ez esetben félreértettem és nem is akartál megsérteni. Ok akkor ezt tisztáztuk.
    Olvass vissza: 25607-et vettem magamra. Igaz még félálomban olvasgattam.

  • koschwarz
    #25679
    inkább nekem segítsetek, mint veszekedtek
  • haxoror
    #25678
    A #25635-t tréjnek írtam.
    Te vagy tréj?

    Ha nem te vagy akkor semmi közöd az egészhez és ne szólj bele.
  • Cowek
    #25677
    Fejezd be légyszíves, ez a topic a játékról kell hogy szóljon.
  • CsőKujts
    #25676
    A másik kérdés, hogy arctalanul sértegetni másokat ok nélkül, az szerintem téged jellemez.
  • koschwarz
    #25675
    egyébként még mindig gondban vagyok azzal, hogy mi mire van hatással a karakterfejlesztésben.

    a karakterem egy breton, előszeretettel használom a kardokat, heavy armort, de van egy-két kedvenc varázslatom is. egyelőre csak 6. szinten vagyok.

    pl. a blade skill (nekem major) irányító attribútuma az erő. ahhoz, hogy amikor szintlépés van, az erőhöz megkapjam a max 5 pontot (ha jól tudom ennyi a max), akkor a kardozás során legalább 10 pontot kell összegyűjtenem. ez igaz? és így fejleszthetem a legjobban kihasználva a karaktert? azaz tulajdonképpen nem érdemes addig aludnom, amíg össze nem gyűjtöttem az attrubútum által irányított major skillekből legalább 10 pontot?