41716
  • Hoz_Hun
    #26234
    Nekem teljessen az elvárásaim szerint működik az OOO. Szintezésből nekem a Vanilla van fenn. Egyéb mód a már említettek csak (Ren, Esmes, hivatalos cuccok).
  • haxoror
    #26233
    Ita Rienus
  • zsilike
    #26232
    HI! az lenne a kérdés,h paralyze varázslatot és láthatatlanságot pontosan hol és kinél vehetek?mindenhol néztem,egyszerüen nnem találok,vk irta,h anvil meg sry,de ott tuti nem volt,fontos lenne mivel varázsló vagyok és staffokat és mágiát használok csak,se bpenge se axe.HELP!


  • koschwarz
    #26231
    szóval akkor igazából mégiscsak találhattam ilyen cuccokat OOO-val? egyébként a dwemer kardot a bandit ringleader illetve egy bandita varázslócsajszi vagy mi legyőzése után az általuk védett szobában találtam egy 3 záras ládában. a varázslócsajszinál volt egy bot is, illetve a goblin kecseget még a börtönben én is megnyilaztam lesből, mielőtt megtámadtam volna, aztán csak a tűzlabdákat kapta meg egy-két vágást.

    azt egyébként észrevettem hogy sokkal lassabban fejlődök, míg a sneak mint minor skill végül is alacsony szintről indult, és akkor amúgy is gyorsabb a fejlődés, ezért viszonylag hamar adott skillpontokat. ugyanakkor már lekardoztam-lebluntoltam jó pár ellenfelet, és még mindig nem léptem belőlük egy szintet se., sőt még csak úgy 3/4-nél tartok a kiscsíkban. és ez csak a sima 3x lassítás.
  • haxoror
    #26230
    Igen Morrowindes, a dwemer egy eltűnt elf faj (ezért -mer a vége mint minden elf fajnak, bosmer altmer dunmer) a dwarf az meg a szakállas törpés másik játék lény :)
  • SaGa Jr
    #26229
    A börtönben én sem találtam jobb fegyvert a sima iron cuccoknál, de a sámántól a botot simán meg lehet szerezni. Egy kis meglepetésből kivitelezett nyilazgatás sokat ront az egészségi állapotán. Akárcsak a patkányok kieregetése. :-)

    A kijárattal szemközt lévő ősi romban meg én is ráleltem a helyi bossnál (bandita főnök) egy dwemer tőrre. Visszatöltve az állást egy dwemer íjat pottyantott ki magából, de meg is kellett vele szenvedni rendesen. De ő még kismiska a későbbi szinten lévő varázslóhoz és szellemharcosához meg spirit wolfjához képest.

    Nálam is csak az alapjáték, a patch, meg az OOO van fenn. A bossok nagyon komoly cuccokat tudnak elszórni, mint ahogy a boss level ládákban is sokkalta erősebb cuccok vannak mint eleddig. De nem probléma, mert kellően tudnak szivatni az ellenfelek. Főleg azzal a nyamvadt Kill varázslattal...
  • koschwarz
    #26228
    szóval neked teljesen korrekten működik az OOO, úgy ahogy vártad? és nem variáltál a szintfejlődéses esp-ken? más mod nincs fent? (monnyuk a lista szerint a natural environmenttel teljesen kompatibilis.)

    én még használom a harvestes cuccot, és a living economyt (ebből már van újabb változat ahhoz képest ami az 1.3-ban van - ami az 5.21-es asszem. az újabb meg már valami 6.valahányas, van benne olyan változtatás is, hogy a kereskedőknél szélesebb sávban lehet alkudni)
  • Hoz_Hun
    #26227
    Ez szerintem is felesleges átnevezés volt. Nem tudom köze van-e, nem vagyok annyira járatos a Morrwindben.
  • koschwarz
    #26226
    pl a goblint simán elinéztem néhány tűzlabdával

    zsírúj avatar, breton, fejlett mágiával, de a karakteralkotásnál minden egyéb skillnél a combatot részesítettem előnyben. de ettől még nem kéne ennyire ügyesnek lennem.

    szerintem inkább még most az elején felteszek mindent mégegyszer és elkezdem újra, mert ez így furcsa. ha meg megint ez történik, hát akkor szerencsém van vagy mi

    egyébként ez a dwemer-es átnevezés szerintem felesleges volt (vagy valami morrowindes név ez?)
  • Hoz_Hun
    #26225
    Huh? Én a börtönben sosem találtam rozsdás bicskánál jobbat.
  • koschwarz
    #26224
    ugye hogy nem kéne ilyen cuccoknak lennie? pedig összesen a natural environment van még fent, mint külön mod, meg az OOO level-slow-ját kicseréltem egy 3x-os lassító esp-re, a Tandem's változatra, nem az OOO-ban lévő bofrásra.

    az az ötletem, hogy emiatt a tandemes esp miatt van az egész. ez elvileg csak annyit csinál, hogy minden skill simán 3x lassabban fejlődik, nincs elvileg annyira megvariálva, mint az OOO-féle. lehetséges, hogy az OOO level slow-ja szabályozza az ellenfelek szintjét is???? a tandem meg nem és ezért azok maradnak ugyanúgy?

    a villámbotot meg rögtön az elején a börtönben megszereztem egy goblintól

    ez már gyanús volt, utána meg az első utamba eső romban gyengusz banditáktól (egy ládából, tehát nem azzal harcoltak) szerzek egy dwarven kardot
  • Hoz_Hun
    #26223
    Jobban mondva mostmár "Dwemer" cucc mert az OOO-ban átnevezék az összes "Dwarven" cuccot "Dwemer"-re.
  • Hoz_Hun
    #26222
    Az alap banditák nehezségi fokát alacsony szinten (úgy kb a 15-20. szintig) nem nagyon veszed észre, mert addig megtartják az eredeti játék fejlődését. Az OOO szintezése leginkább magas szinten érezhető.
    Ez alól egy két nevesíttet boss, meg főmufti kivétel. Tehát ha bemész egy vámpír zugba és ott összefutsz egy ancient vámpírral, na az lehet hogy nagyon elver. Illetve az arénában sem valószínű, hogy mondjuk 5. szinten már grand champion leszel, mert fix szintet adtak a harcosoknak. Ezért csodálkozok a villámszóró goblinon. Én vért köptem mire lenyomtam tizenxedik szinten.

    Ha az arénát is lazán végignyomod alacsony szinten akkor valami nem stimmal az OOO-dal, vagy nagyon ügyes vagy.
  • Hoz_Hun
    #26221
    Na most megleptél. Amikor az OOO-t feltettem többé nem tudtam alacsonyszinten megszerezni azt a villámszóró botot a goblin bosstól (azelőtt simán ment). De lehet csak én vagyok béna, vagy máshonnan szerezzük be a bot-cuccot.
    A fáklyás dologhoz nem tudok hozászolni, mert én azt eredetileg is jónak tartottam úgy hogy kidobtam a "HK torch"-ot és a rendes "torch"-ot használom normálissan mint előtte. De ha jól vettem ki ez valami olyasmi, hogy ha eldobod is égve marad a fáklya.

    Dwarven cucc. Igen lehet, mert a betett ládák némelyike egyedi cuccot tartalmaz, és ha ki tudod nyitni akkor függetlenül a szintedtől ugyan az a cucc van benne. Így igen elképzelhető, hogy alacsony szinten szerezz egy két "menő" cuccot. Ezt direkt tették bele, hogy érdemesebb legyen Dungeonokba menni.
  • b-type
    #26220
    nem lehet hogy összekavar valamivel?
    Az elmondottad alapján ennél még az alapjáték is jobban egyensúlyozza az alacsony szintet.
    Sztem nem frankó, én pl. asszem 17-es szinten jutottam hozzá az első Dwarven cucchoz.
  • koschwarz
    #26219
    ahogy kiértem a börtönből (már itt szereztem egy goblin witch-től egy villámokat szóró botot), rögtön szemben van a túlparton egy rom, néhány bandita táborozik ott. meg persze le lehet menni egy dungeon-be is. kitisztítottam az első szintet a dungeonban és már hozzájutottam egy dwarwen hosszúkardhoz és egy illuminate staffhoz (monnyuk azt nem tudom, hogy ezzel mit érek, valaki elmondhatná mire jók ezek a botok).

    namármost normális az az OOO-ban, hogy már a játék elején ilyen cuccokhoz jutok. a banditák nem voltak annyira vészesek, bár egy-kettővel azért többször kellett próbálkoznom.

    meg még egy kérdés: hozzáadott az OOO egy HK torch nevű fáklyát az inventorymhoz. azt tudom mire való, de én úgy olvastam a leírásban, hogy a "torch" -ot mint nevet az OOO elvette, és helyette nem ír ki semmit. amikor viszont használom a HK torchot (hotkey-ből), majd a fáklyát megint felveszem, összevissza ír ki mindenféle marhaságot, hol egy pontot, hol kiírja hogy "torch", stb
  • CS@
    #26218
    Nekem úgy tűnik, hogy te kevered a Daedrakat a MythicDawn –al.
  • magus
    #26217
    Ezeket a Daedra q-kat nem vágom:/ Vki világosítson már fel pls...

    Van ugye egy q, amikor el kell menned a barlangjukba, elhozni egy cuccot. Én a legelején azt mondtam, hogy nem állok be, és szépen kiírtottam mindenkit, megszerzetem, kijöttem, örültem. Aztán nézem, hogy vannak daedra q-k is... Jó, akkor gondoltam megcsinálom békésen. A könyvet ha megpróbálom elemelni, akkor rámugrik mindenki, hogy mi a fenét csinálok. Akkor hogy vehetem fel a daedra q-kat?
  • herczeg
    #26216
    itt...
  • koschwarz
    #26215
    1. eredeti a játék?

    2. van valami mod fent, ami megzavarhat valamit?

    3. nem lehet hogy kihagytál valami fontos lépést a támadás előtt, amit meg kellene tenned? nézd meg a naplót.

    egyéb ötletem nincs
  • zsilike
    #26214
    HI! az lenne a kérdés,h paralyze varázslatot és láthatatlanságot pontosan hol és kinél vehetek?mindenhol néztem,egyszerüen nnem találok,vk irta,h anvil meg sry,de ott tuti nem volt,fontos lenne mivel varázsló vagyok és staffokat és mágiát használok csak,se bpenge se axe.HELP!
  • Braveheart
    #26213
    Nekem semmi ilyen bajom nem volt, sőt varázsló lévén, alig bírtam rohanni utánuk, miközben rohamozták a kaput...
  • _Atti_
    #26212
    kiadhatnák már a hivatalos nif exportert is!
  • stern
    #26211
    Bruma védelménél van egy kis problémám, Martin lelkesítő beszédénél mikor eljut oda, hogy kardot ránt, onnantól kezdve nem történik semmi... a katonák egy része is kardot ránt, a többiek(amiket a városok küldtek segíteni, csak bambán néznek... napokat vártam+ visszatöltögettem, de mindig ugyanaz ...) nem tudom mi lehet a hiba... Az is gyanús, hogy amikor megjövök a helyszinre a nagy kapu is nyitva van. Majd megkapom a questet, hogy vigyázzak Martinra, ekkor eltűnik... szóval teli van buggal... Jauffre is hol lóval jelenik meg, hol gyalog... nem szeretném ilyen közel a végéhez feladni, az összes többi quest készen van... (még a hibás vámpíros küldiket is megoldottam, de ezt nem tudom) A válaszokat, ötleteket előre is köszi!
  • GrimReaper78
    #26210
    A hivatalos fórumon is felmerült a téma, és hamarosan más helyeken is fel fog. Gondolom, a Bethesda hamarosan reagál majd rá.
  • KH
    #26209
    pletyó oblivion kiegészítőről (SHIVERING ISLES)
  • koschwarz
    #26208
    na mind1, mindenesetre az alapban nem láttam olyan jó jelenetet, hogy belevágok egy utolsót mérgezett fegyverrel az ellenfélbe, majd hátrálok, de az ellenfél nem jön utánam, hanem mintha tántorogbna, majd összeeseik, ahogy elfogy a health
  • herczeg
    #26207
    nekem egy 1,5 procim volt és 512 sd-m, kb 1 hónapja 50ből jött ki 1 giga ddr (sd nagyon felejtős Calver) meg egy amd athlon 3000+
  • CS@
    #26206
    Beállításoktól függ, eldöcög, de csodát ne várj.
  • Calver
    #26205
    uff... kössz a segítséget, asszem ennyi költekezés belefér, 3 éve amit cseréltem az a videókártya volt, azt is kedvezményes áron vettem viszont ugye videókártyával nem lesznek gondjaim? annyi költség még extrába azért már durva lenne..
  • magus
    #26204
    Én nappal szeretek mászkálni igazából (meg q-khoz sem árt ha nem vágnak börtönbe mert éjszak akartál vele besélni), engem zavart, hogy csak este tudtam menni. Varázsolgató konzervesdobozom ezért kényszerült arra, hogy feladja a létet...
  • ollie
    #26203
    Miért? 10k egy 512-es modul, és max 20k egy 2.4-2.8-as P4, és máris normálisan (értsd medium beállításokkal) tud játszani. Ez testvérek között is 30k, de mivel eladja a régi cerkát, vissza is jön olyan 5-6k.
  • ChevyG #26202
    proci csere lessz itt, és duplázd a ramot
  • herczeg
    #26201
    így szép az élet, ötven alatt nem ússza meg
  • ollie
    #26200
    mindekttő kell, memória és proci is
  • Ron Ragm
    #26199
    Most hogy mondod, tényleg.
  • haxoror
    #26198
    Mármint damage over time mérgeket csak gyártani lehet (ezek a legerősebbek), "sima" mérget venni és találni is lehet
  • Ron Ragm
    #26197
    Lehetett. IC valamelyik részlegénél (asszem a börtön külső falánál) áll egy fekete ruhás sunyi alak, tőle lehet ilyen szépségeket vásárolni.
  • herczeg
    #26196
    én inkább a memóriára szavazok azt kéne min 1 giga ddr-re cserélni... de lehet hogy ollienak van igaza...
  • haxoror
    #26195
    Ez az alapjátékban is van pl damage healt 9pt for 36sec, ilyen mérgeket viszont vásárolni/találni nem lehetett, kizárólag te gyárthattál ilyeneket.