41716
  • SaGa Jr
    #26194
    A nap sebzése nevettséges. Könnyen ellensúlyozható. Az emberek meg szóba fognak állni veled. Ezt segíti az a brutális charm varázslat amit vámpírként kapsz. A vámpírlét előnyei olyannyira hangsúlyosabbak a hátrányokkal szemben, hogy egyszerűen bárkinek megéri a vámpírként való létezés. Persze ha zavar a beesett és sápadt arc, akkor az ciki. :-)

    Argonian meg a gyík. Elég sok sétálgat belőlük a vidéken. De ha például bemész az arénába, akkor ott az egész palettával találkozol. Lesz ott egyszerre 3 argonian is aki neked esik a küzdőtéren.
  • koschwarz
    #26193
    igen, de ott csak levesz egy bizonyos értéket az ellenféltől és annyi. itt viszont (a gyógylötyihez hasonlóan) nem visszaugrik vagy hirtelen lemegy az egészség, hanem folyamatosan töltődik vissza (vagy fogy el).
  • ollie
    #26192
    Nem hinnném, hogy elfogadható sebeséggel fog futni nálad. A gyenge keresztmetszet a celeronod, azt le kéne cserélni. Egyik haveromnak nemrégen még 9700PRO-ja volt, azon viszonylag normálisan futott a játék egy 2 gigás P4-el (nem cerkával).
    Tök mindegy mit csinálsz, elsősorban a proci lassítja le, az meg ugye nem lesz gyorsabb. ÉS ezen sajnos a húzás sem nagyon fog segíteni, mert ezeknél a régi cerkáknál a cache öli meg a mókát (csak 128k). Ja és a memória is nagyon kevés.
  • Calver
    #26191
    igen, ezt is néztem, de ha 1.1es shadert használ az ember az tulképp gyorsít valamit?
  • Braveheart
    #26190
    "FAQ-t átnéztem, nem igazán találtam megoldást"
    Akkor elég érdekesen nézhetted át, vagy talán bele sem kukkantottál... ott van rögtön az 1.4-ös pontban.

    ---| Mielőtt kérdeznél kattints ide! | ---

  • Calver
    #26189
    üdv! lenne egy nagy kérdésem hozzátok... a configom kimerül egy 2Ghz Intel Celeron prociban, 512 SDRAMban, és egy Radeon 9700-ban. ennek egyenes következménye h az Oblivion meglehetősen rosszul fut... namost, vannak-e olyan modok/technikák/akármik, amivel normális fps-t tudnék kicsikarni a játékból? FAQ-t átnéztem, nem igazán találtam megoldást.

    előre is kössz a segítséget
  • herczeg
    #26188
    ő például nagyon készséges szokott lenni
  • Limonade
    #26187
    Sajnos így sem sikerül. Valamilyen lépést biztos kihagyok. Nem beszélek valakivel, vagy ilyesmi. Végtelenül idegesít. Tud valaki segíteni?
  • herczeg
    #26186
    nem kell kiszedni... étkutatod a szobát és kapsz egy bejegyzést a naplóba hogy szeret festeni...
  • deadcode82
    #26185
    Sajna, csak kóddal tudtam megoldani, köszi!!
  • Limonade
    #26184
    Hi! Chorrolban a fesményes küldinél semmiképp nem tudom a festőszerszámokat kiszedni a csaj szobájából, mert rá van borítva egy szék. Tudom, hogy az hiányzik a bizonyítékokhoz, de nem engedi. Mi a túrót tudok csinálni?

    Előre is köszi
  • herczeg
    #26183
    ez is volt már régebben csak deadlyer traps néven és pár kb-ban... igazából télleg mindent láthattunk már hasonló formában az ooo előtt is...
  • haxoror
    #26182
    A Vile Lair hivatalos pluginnal pillanatok alatt ki lehet gyógyulni a vámpírságból.
  • herczeg
    #26181
    esetleg leszedhetsz egy half vampire fajt... elég kiegyensúlyozottnak látszik, majd valamkior ki akarom én is próbálni...
  • Ron Ragm
    #26180
    Argorian a gyíkember fajnak a neve.
  • zolo
    #26179
    Ne akarjál vámpír lenni!Sokkal több hátránya van mint előnye.előnyként annyit fedeztem fel,hogy minél jobban vámpír vagyok annál több a pakolóhely.
    Viszont a hátrányok:
    Hamár legalább 50%-os vámpír vagy sérülsz a naptól, 100%-osan meg nem állnak szóba veled az emberek.és kigyógyulni nagyon nehéz.egy hosszú,többrészből álló questet kell megcsinálni.nem ajánlom, nagyon sok macera.
    Ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem:
    Argonian nevű lényt hol találok?Ennek a vére kéne, de nem tudom hol keressem.A vámpír cucca már megvan, Bloodgrass is van elég, még hagyma kell meg Nightshade.Az utolsót hol lehet megtalálni, az Arcane Universityn kívül?
  • ollie
    #26178
    Keresel egy vámpírt, és hagyod, hogy addig ütlegeljen, amíg el nem kapod. Ez után már csak 3 napot kell várni. De nem olyan nagy móka az.
  • ollie
    #26177
    Ennek mi köze az OOO-hoz? OOO nélkül is bekenheted a fejszédet méreggel.
  • Crazy Mate
    #26176
    Hogy tudok benne vámpírrá változni?Van erre valami kód,amivel hirtelen vámpír lehetek?
  • koschwarz
    #26175
    normális, 3-tól 5-ig lassabban fejlődsz alapból, skilltől függően. én ezért inkább kicseréltem az OOO-s levelslow esp-t egy olyanra, ami fixen csak 3x lassabban fejleszt minden skillt. mondjuk ehhez képest már a kezdeti börtönös részen 3 x fejlődött a sneak-em, igaz az egészet lopakodva csináltam végig. de később jobban lelassul úgyis.
  • Cowek
    #26174
    Jó ez az OOO, de az mitől lehet hogy a 4. küldetésem nyomom már, és még mindig level 1-en vagyok úgy, hogy kb 20%-ban ment fel a fejlődésem... pedig már felraktam a Vanilla Oblivion Skill Rates-t is kínomban. Ez a lassú fejlődés normális?
  • Ron Ragm
    #26173
    Nekem a csapda-egyből-öl tetszett eddig a legjobban.
  • koschwarz
    #26172
    halálos ez az OOO, gyártottam egy-két damagehealth lötyit, bekentem a fejszémet, és nagyon vicces volt, ahogy eltaláltam a goblin-pajtást vele, még maradt egy kis életerőcsíkja, de az is szépen elfogyott, és mielőtt megtámadott volna újra, elvágódott holtan
  • CsőKujts
    #26171
    Szerintem a legjobb indulás ha Skingradba mész és megölöd az őrültnek a tagot. 1000 aranyért. Ráadásul utána azonnal felkeres a Db-s tag.
  • haxoror
    #26170
    konkrét megoldást nem de itt van pár tipp:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    For the Stark Reality spell to be considered a success, the Countess must also be affected by it. The problem is that the Countess doesn't like to stick around. She will always leave the dinner party relatively early in the evening, about 8 pm (the other four guests will stick around indefinitely). It is also possible that she won't even show up in the first place: the Countess visits other towns on certain days of the month and does not even bother to come home for her own dinner party.

    * Talking to the guard in front of the door after the Countess leaves the party may prevent her from ever coming back.
    * If the Countess isn't around when you start the quest, keep checking once a day around 6-8 pm (wait in 24 hour increments). It may take several days, but should not take more than a week. (Yes, those four guests will stay there the entire time).
    * If you're really unlucky, the Countess may never reappear. It is possible for her to be killed while traveling the roads from city to city.
    * Summoning a copy of the countess (using console cheat codes, i.e., player.placeatme 00034E8C) will not work. Your clone will not become undressed; the quest seems to require a special version of the countess NPC.
    * If all else fails, using the console command setstage dasanguine 30 will work to the complete the quest. This code will work if you first summon a copy of the Countess (player.placeatme 00034E8C) and set everything up to the point where normally you would cast the Stark Reality spell. Your journal should provide an update that the quest has been completed; return to the Shrine of Sanguine to get your reward.
  • deadcode82
    #26169
    Köszi, esetleg a #26160 -ra nem tudod a megoldást?
  • haxoror
    #26168
    Namira küldetés, ha túl magas a personalityd akkor készíts olyan potiont aminek a pozitív hatása mellett damage personality hatása is van és idd addig amíg a kívánt értékre le nem megy, a damage effekt megmarad és halmozódik.

    Később egy templomi oltárnál megtisztulhatsz.
  • deadcode82
    #26167
    Majd jelezd már a tapasztalataidat!!

    Van egy másik daedra küldi(nem emlékszem a nevére), az a lényeg, hogy csak akkor áll velem szóba ha 20 vagy attól kisebb az egyéniségem, erre nagyon jó az olcsó bor, csakhogy egyszerre max 4-et tudok inni és most 65-ös az egyéniségem. Mivel lehet még csökkenteni az egyéniséget??
  • serito
    #26166
    OK összekevertem. Csak melóba vagyok és még 5-6 dologra figyelek egyszerre.
    2 gép telepszik, a 3. darabokban...stb de ezzel nem untatok senki.
    Már megint csak azt tudom mondani: Köszi a segítséget.
  • Hoz_Hun
    #26165
    A DB. nem veszi át a lopott cuccot, de ládába bepakolhatsz náluk (lopott cuccot is). Most már beengednek maguk közé és ott is aludhatsz, dumálhatsz meg vásárolgathatsz. Van egy két nagyon jó cuccuk, meg varázslatuk.
    A Thief guildnél az első teszt után felvesznek és ott leszel jogosult eladni a lopott árut, illetve levetetni a vérdíjjat a fejedről.
  • serito
    #26164
    Akkor elöbb elmegyek a Brother-ekhez pihizek egyet lepakolok aztán feladom magam.
    Ja ha most elmegyek hozzájuk (még csak a tesztgyilkosságon vagyok túl, most megyek a titkos helyre ahol találkoznom kell valakivel) már átveszik tőlem a lopott cuccokat?
  • ChevyG work
    #26163
    kipróbáltam az új konfigot. überf@sza
  • Hoz_Hun
    #26162
    Ezt ne tudom, de jó poén lehet ez a küldi. Felveszem én is.
  • Hoz_Hun
    #26161
    Ha benn vagy már a DB.-ben a legcélszerűbb ott pakolni valami ládába (de ne máséba). Ha 3 napon bellül visszamész érte akkor szerintem ott lesz (leteszed, kifizeted, viszamész érte). Egyébként igen, ellophatják.
    Ha nincs pénzed megpróbálhatsz bekerülni a tolvajok közé így is, csak kicsit nehezebb lesz az első küldetés az őrök miatt.
  • deadcode82
    #26160
    elakadtam a Sanguine daedra küldinél, el kell menni Leyawiinba és ott megzavarni Aleissa Caro bárónő buliját, a meztelenítő varázslattal, csakhogy hiába jutok be a bulira, a bárónő sehol sincs, vártam már napokat, hátha időközben megérkezik, de nem, ha meg nélküle sütöm el a varázslatot akkor nem sikerül a küldi.
  • serito
    #26159
    Rendben, de azt hallottam, hogy a ládából ellophatják a cuccaimat és ne tegyek idegen ládába semmit, csak a saját házamba. Attól még nagyon messze vagyok.
    A másik gondom az, ha feladom magam nem hiszem, hogy ki tudnám fizetni a vérdíjat kb 85 aranyam van a vérdíj bizosan több ennél.
    Szóval bármilyen láda megteszi? Az egyik házból elloptam a házhoz tartozó kulcsot, ha oda bemegyek éjszaka és ott rejtem el az jó vagy a ház tulaja elveszi a cuccokat?
  • Hoz_Hun
    #26158
    Nekem eddigi legmagasabb vérdíjam az olyan 1500 gold körül volt. Egy DB. küldinél kissé elborultam és megöltem pár embert, meg egy őrt is asszem. Aztán futhattam, mert vagy nyolcan üldöztek. Még így is kb 700-800 goldomba került elsimítani Armand Christophernél a (tolvaj alvezér) dolgot. De megérte! hehehe
  • Hoz_Hun
    #26157
    Rejtsd el a lopott cuccot egy ládában, majd add fel magad és fizesd ki vérdíjadat (a lopot cuccot elkobozzák, ezért rejtsd el előtte), ha nincs pénzed előtte szerezz, börtönbe ne menj szerintem. Ha tiszta vagy újra szedd fel a lopott árut. Ha már Thief tag vagy ők fele áron leveszik a vérdíjat a fejedről és természetessen a lopott cuccot is eladhatod nekik. Szóval onnantól kezdve nyugodtabban öldökölhetsz, mert olcsóbb, ha lebuksz és nem kell tökölni a "szekérről leesett" árúval sem.
    Ha viszont alapossan köröznek mikor a Thiefguildbe be akarsz kerülni akkor lesz benne kihívás az biztos (merthogy a városban kell mászkálni, a felvételi tesztben). Meg lehet csinálni, csak nehéz lesz.

    Ha ben vagy a tolvajok közt akkor megadják hol tudod elpasszolni a lopott árut. Ha a lopott cuccok közül valamit meg akarsz tartani, akkor azt is itt moshatod tisztára: eladod az orvgazdának és rögtön visszavásárolod tőle. Ez ugyan ráfizetés, de innentől kezdve nem számít lopottnak. Viszont, ha egyszer megszorulsz és az örök kezére kerülsz nem kobozzák el.
  • GrimReaper78
    #26156
    Do I smell a troll here?

  • serito
    #26155
    Ki mondtam, hogy rossz????