41716
  • zsilike
    #26274
    hi!honnan tudnék szerezni valami faja térképet,ahol jelöl minden tuti helyet?pl morrowindhez volt egy "kisokos"TES MAP-em.help,köszi
  • haxoror
    #26273
    Egy jó módszer ha paralízisben van amikor megölöd, ilyenkor általában a kezében marad ami nála van.
  • koschwarz
    #26272
    basszus...ezek szerint egy csomó cucctól eleshet az ember. volt egy bandita is, akinek faxa kétfejű csatabárdja volt, és azt se találtam, mert amikor kimúlt, pont a fal mellett esett össze...
  • haxoror
    #26271
    Ez sajnos egy bug, néha átesnek az elejtett tárgyak a talajon és elvesznek.

    Ha látok egy íjászt egy fasza íjjal ami nekem is kell akkor inkább rámászok hogy átváltson tőrre, így biztosan meg tudom szerezni az íjat a hullától.
  • koschwarz
    #26270
    én se találkoztam még velük majd ha olyan szinten leszek, megnézem a leírást (asszem abban benne van a környék, ahol előfordulhatnak).
  • Hoz_Hun
    #26269
    Merre vannak az amazonok?
    Meg egy ismerős mondta, hogy valahol talákozot "Man eater Amazonokkal is" (de ezt nem tudom megerősíteni, mert egyet se láttam).
  • koschwarz
    #26268
    pár nappal ezelőtt szó volt arról, hogy az OOO-val már az elején szereztem egy goblin villámszóró botot, meg banditáktól dwarven kardot (bár ezt ládából).

    kipróbáltam tegnap, hogy ez hogy lehet. amikor a börtönben van az a goblin varázsló egyszer tűzlabdákkal győztem le, akkor a botja úgymond eltűnt, mikor kidőlt, vszont amikor lekaszaboltam, megmaradt a bot és felvehettem!

    na ezt aggyátok össze...
  • koschwarz
    #26267
    ki lehet kapcsolni, ki kell cserélni egy .esp fájlt. direkt elhelyezett a készítő egy olyan könyvtárat is, amiben vannak ezt szabályozó fájlok, olyan sebességet teszel bele, ait akarsz. de éppen az a lényeg az OOO-ban, hogy a lények szintje NEM fejlődik veled együtt, hanem egy bizonyos határon belül statikus marad. konkrétan nem tudom, de így néz ki pl. hogy egy sima goblin szintje 1-10-ig lehet max, tehát ha te már 17-es szintű vagy egy csapással levered. egy goblin varázsló meg már mittomén 5-15-ig terjedhet.

    van benne egy új faj (pontosabban több van), amazon harcos csajszik, akik annyira képzettek, hogy a szintjük 15-30-ig mozoghat. tehát pl. 10-es szintű karakterrel nehéz egyet is legyőzni belőlük.

    viszont a harci és varázsló képességekben illetve a rendszerében is vannak változtatások, ami miatt az alap gyors fejlődés-sebesség ezzel a moddal túl könnyűvé teszi a játékot.

    éppen ezért így nincs jelentősége ezzel a moddal annak, hogy milyen gyorsan fejlődsz, legalábbis ha ki akarod élvezni a játékot és reálisabban akarsz fejlődni.
  • magus
    #26266
    Ki lehet benne kapcsolni azt, hogy lassabb legyen a fejlődés? Engem is idegesít, hogy habár még csak lvl 9 vagyok, ha 2 goblin jön rám már vigyáznom kell mikor talpig páncélban varázsfegyverrel rohangálok.
  • SaGa Jr
    #26265
    Jobb ha újat indítasz, mert túl erős lehet az alapváltozat karaktere. Plusz mivel totálisan megváltoztatta a mod készítője a csillagjegye hatásait is, kimaradhatsz pár jó dologból a régi karakterrel.
  • zsilike
    #26264
    köszi,uj game t kell inditani,v menni fog?
  • koschwarz
    #26263
    a link a #26256-ban van.

    galibát nem okoz
  • koschwarz
    #26262
    a mod a modifikáció, vagyis a módosítás rövidítése.

    ha játszol ezzel a játékkal akkor annyit tucc angolul, illetve egyébként sem vagy nulla a számítógéphez ha jáccol, hogy a readme alapján telepítsd a modot.

    ha letöltöd a lentebb betett linkről az 1.3-as verziót, azt ki kell csomagolni, lesz egy "obscuro's oblivion overhaul" mappája, ebben van egy word-ös readme, annak az elején van leírva, hogy mit kell tenned, egyébként nem bonyolult. ha valamit nem tucc, itt kérdezel.
  • JohnnieWalker
    #26261
    Pff. Frankó, én ezt nem tudtam. Pedig végigolvastam a readme-t tetőtől talpig... Még csak nem is emlékszem hogy említette volna a sigil köveket... Azért köszönöm :D Akkor még kalandos 10 szint áll előttem amíg elkezdhetek normális sigileket összeszedni
  • zsilike
    #26260
    ok,mi a "mod"ja,h én is élvezhessem a jobb játékmenetet,még nem modoztam,semmit se tudok,kéne 1hely ahonnan leszedhetem reg nélkül,és h hova másoljam?nem okozhat e valami galibát?
  • deadcode82
    #26259
    ooopsz, így akartam
    link
  • koschwarz
    #26258
    ááá, a peccsnek ezekhez semmi köze. nemrégóta nyomom az OOO-val, de már egy csomó apróságot észrevettem, amitől eleve jobban tetszik a játék, úgyhogy már megérte, úgy érzem.
  • zsilike
    #26257
    köszönöm!abba a hitbe voltam,h patch is orvosolja a szintproblémát
  • deadcode82
    #26256
    http://elderscrolls.filefront.com/file/Oscuros_Oblivion_Overhaul;68542#Download

    onnan letöltheted

  • koschwarz
    #26255
    de mivel mostanában elég sokat foglalkoztam az OOO-val, röviden összefoglalhatom: egy nagyon komplex mod, ami sokkal életszerűbbé, változatosabbá, valamivel nehezebbé teszi az alap obliviont.

    egyik legfontosabb változtatás, hogy az ellenfelek szintje nem fejlődik veled együtt, hanem minden egyes ellenféltípusnak megvan egy bizonyos szinttartománya, amiben mozoghat. így pl. banditák kb. 1-20 szint között vannak, és nem fognak glassarmorban hipertápos fegyverekkel rohangálni, és nem lehet az, hogy hiába vagy 21-es szinten, akkor is nehézséget okoz egy sima goblin legyőzése. ezzel együtt persze az is szabályozott, hogy milyen cuccokat találhatsz, ha nehezebb volt az ellenfél, akkor valószínűleg jobb dolgokat szedhetsz össze. viszont ha meg nem vagy megfelelő szinten, akkor egyes ellenfelekkel nem is érdemes próbálkozni.

    a szintfejlődés is le van lassítva, így tulajdonképpen több időd van a világ felfedezésére. de vannak benne új páncélok, ruhák, fegyverek, jó, rossz, semleges "frakciók", akikhez csatlakozni lehet vagy harcolni ellenük, vagy lehet hogy ha az egyik kreatúra jobban gyűlöl egy másikat, mint téged, akkor lehet hogy azt támadja meg, a kreatúrák MI-je is meg van változtatva (pl megszelidíthetsz vadállatot, ami a társad lesz), sok szempontból meg van változtatva a kereskedelem rendszere, a harcrendszer, a varázslás, és még egy csomó apróság van benne
  • SaGa Jr
    #26254
    Keress rá vagy csak olvass vissza pár tucat hozzászólást. AZ elmúlt napokban igen gyakran volt róla szó. Vagy csak keress rá a GOOGlE keresőben, netán az Oblivion modokat tartalmazó oldalakon. Ja és a legfrisebb változata az 1.3, ami sokkal több újdonságot hozott be még az 1.23-nál is.
  • SaGa Jr
    #26253
    A válasz egyszerű. Az OOO átteszi a kövek szintezését. Transcendent követ például csak 30+ szinten fogsz kapni. Nagyjából 5-10 szinttel feltolta az adott erősségű kőhöz szükséges szinthatárt.
  • zsilike
    #26252
    köszi és az mit tud?
  • JohnnieWalker
    #26251
    Hát nem tudom... Én azt olvastam, hogy a szint (level) függvényében generálja az erősséget amikor kiveszed a követ: Lvl 1-4: Descendant; 5-8 Subjacent; 9-12 Latent; 13-16 Ascendant stone; 17- felfelé Transcended stone. Kvázi bármelyik szinten kaphatsz bármilyen követ ugyebár ami pl. tűz vagy fagy sebzést ad a kiválasztott fegyverhez, csak nem mindegy hogy az a sebzés 5, vagy 30. Elvileg semmi más nem befolyásolja az erősséget csak a character's level (az meg hogy milyen tulajdonságai vannak a kőnek, véletlenszerű). Na mind1, valószínűleg bug.

    zsilike, az OOO az Oscuro's Oblivion Overhaul c. mod rövidítése.

  • koschwarz
    #26250
    nem lehet hogy valamelyik skilled nincs a megfelelő szinten? vagy esetleg nincs meg egy varázslat hozzá? ami az előző karinál véletlenül már megvolt, és nem fordítottál rá különösebb figyelmet.
  • zsilike
    #26249
    huuuu köszi,ez lehet a gond
  • GrimReaper78
    #26248
    Ha éjjel/este/hajnalban keresed fel őket, akkor nem árulnak semmilyen varázslatot, csak napközben. Próbáld olyankor meglátogatni őket.
  • zsilike
    #26247
    köszi,de végigzongoráztam,és nem találtam parat és láthatatlanságot,pedig nem vk bal..sz.polus talán?a másik,bravilban tuti vannak ezek a varázslatok,de senki nem árul semmit,egyedül bravilban az a tünet,h megtalálom a keresett személyt,dumában jelzi h vannak varázslatai eladásra,csak a kis ikon nem jelenik meg alul,csak a személyi viszony,meg kilápés?hát ilyet még nem láttam!pedig évek ota nyomulok,és akadémián sem adja be ezt a2varázslatot,nem értem,lehet h bug,v a petch variál,bezzeg a harcos karimnál ad minden varázslatot,de most mágus vagyok,ezt hivom én mágusbugnak.HELP!
  • GrimReaper78
    #26246
    Hali, a 2. kérdésedre tudom a választ :P

    A Dispel varázslat az erőssége függvényében szétoszlatja a rád ható varázslatokat, legyenek azok pozitív vagy negatív hatásúak. Nyilvánvalóan inkább utóbbi esetben használatos, pl. ha egy goblin sámán vagy wraith burden-t vagy vmi hasonlót varázsol rád.
  • zsilike
    #26245
    ne haragudj,de mi az a 000 1.23?
  • JohnnieWalker
    #26244
    Sziasztok!

    Két kérdésben segítsetek pls.:
    1. Második karimmal nyomom végig a játékot. Az előzőnél megtanultam (sok más mellett ), hogy 17es szint felett ad trans sigil stone-t alatta nem nagyon éri meg bezárogatni a kapukat... Erre most várok 18as szintig, és az első kapuban kapok egy latent követ. Visszatöltöm, akkor is... Ráadásul ez nem is közvetlenül a transcendent alatt van. Használom az OOO 1.23-at, de annak a leírásában nem olvastam hogy ezt piszkálná? Valakinek ötlete hogy mitől lehet ez?

    2. Viszonylag egyszerűbb. Tudom, hogy retard vagyok, de nem tudok rájönni, mire jó a Dispel spell?
  • SaGa Jr
    #26243
    A Mage Academy fő épületében a mindig ott lebzselő manus is árusít paralízises varázslatot (6-7 mp), meg láthatatlanságot is (30 mp).
  • koschwarz
    #26242
    a vanilla az az eredeti oblivion ha jól tudom
  • CS@
    #26241
    Ha ilyet keresel, akkor szerintem használd EZT mert frankó.
  • haxoror
    #26240
    Ita Rienus, Bravil

    Sötét hajú imperial nő a Bravil Mage Guild-ben, árul paralízist és láthatatlanságot.

    Többször nem fogom leírni.
  • Hoz_Hun
    #26239
    Kizárt. Tuti árulnak varázslatot. Járd be a guild épületet, valaki tuti árul.
  • zsilike
    #26238
    az van ,h egyedül bravilban,nem árul egyik se varázslatot,legalábbis nálam.pedig arc mage vagyok már
  • zsilike
    #26237
    köszi
  • Hoz_Hun
    #26236
    Pontossan nem tudom. Menj be az összes városban a mágus guildekbe. Mindenhol árulnak varázslat hegyeket. Tuti valamelyikben megkapod nyolcféle változatban.

    u.i.: a városok specializálódtak (Cheydinhal - Alteration; Chorrol - Conjuration; SKingrad - Destruction; Bravil - Illusion; Leyawiin - Mysticism; Anvil - Restoration)

    Én nem vagyok nagy mágus, de nézd meg a paralyze és az Invisibility melyikbe tartozik és abban a városban próbálkozz. (pl. Invisibility asszem Illision osztályú tehát Bravilban keresd).
  • Hoz_Hun
    #26235
    Nekem állandóan felgyógyította magát és küldte a büdös zombijait.
    Pedig én is lesből lőtem meg. Vért izzadtam, jó párszor vissza kellet töltenem.

    A kill varázslatot ne is említsd. A mágus guild főellenfele a főboss lépten nyomon azzal lődözött és egyből leterített, ha eltalált. Végül sikerül sunyin kinyírni, de hajamat téptem, ha nem sikerült fedezékbe ugranom.