41716
  • Sir Quno Jedi
    #30274
    Rakd be a Rhianna kompányon mod-ot, ő jó kis máguslány és tudja tölteni a mágikus felszerelésedet és a manádat is (idéz varla és welkynd stone-okat), mitöbb szükség esetén idéz neked repair hammer-t is. Már csak ez a két képessége is megéri, de ezenfelül tud scrollokat tanulni és spell-eg össze-vissza. Én most Ariana-t már nem is veszem fel, csak Gabby-t (aki egy cutlass-os, közelharcos pirate), meg Rhianna-t. Ja meg később még majd felveszem Alndria-t, az egyetemen, csak még nem tatok ott, mert ő egy erős conjurer. HunLa és Elween, meg Valeria és Neeshka már nem szerepelnek a csapatomban, mert az első kettőhöz kell a script extender is, a másik kettő meg csúnyácska és a Goddess csapatban ugye...
  • MerlinW
    #30273
    nope
  • Nuke1988
    #30272
    Vámpírként ha flamózom vkiből az vámpír lessz?
  • mial
    #30271
    ja és még egy infot ide irhattok hogy mért nem tudok átmenni a határon black marshba stb egy oldalon valahol láttam hogy hogy lehet de akkor még lvl 2 voltam ezért nem is voltam kalandor valami tipp?
  • mial
    #30270
    mostani jam se kutya 22 shock sebzése van +ha belerakom a feszültség nyilát még 15 shock csak abbol limited edition van ja és 16os szinten a boltba (általában imperial city) ott sosefrissül bolt egyedül a rinder boltjaiba van friss áru csak az ilyen nagy falukba vannak(értsd lejawin choorol stb)ot is csak elf longsword van az ijamhoz még anyit hogy nagyon nagy lélekkel csináltam 40lövéses de ellötte csináltam mégegyet de rosz lett 20at sebez 2mp ig és csak 19lövés hogyan tudom növelni a lövések számát annélkül hoga lélek kifogy belöle? én nemkomázom azt hogy állandoan szorhatom a lélekköveket bele amugy csak ugy játszottam és gondoltam hogy elférne 75ös átváltoztatás mert a máguscéhbe 5 remek léllekő kirakatban hát már rég elmult 75 csak varázslat nem volt az egyetemen csináltamés 5 remek léllekkövel gazdagodtam:D
  • haxoror
    #30269
    A glass armor lightnak számít és ugyanazt a védelmet megadja mint a daedric bár tökmindegy mert 100 heavy szkill mellett a nehézpáncélnak sincs már semmi súlya.

    Gyengébb minőségű páncélt vagy akár ruhát + ékszert is fel lehet enchantolni 85%-os védelemre, a daedricet azért mondtam mert az már enchant nélkül is önmagában megadja a maximum védelmet.

    Egyáltalán nem tápolok, 30 endurance-om van és nem is rakok rá pontot mert így is bőven elég HP-m van bármilyen ellenfél ellen.
  • Nuke1988
    #30268
    Köcce.
  • Ch_Slater
    #30267
    nah mind1, megpróbálom, remélem nem lesz gond...
  • BlackShadow
    #30266
    1# találkoznod kell egy vámpírral és ha megsebez akkor kapsz egy két "átkot" magadra, és 3 nap után ha alszol vámpírrá válsz
    2# sztem ha akkor amikor találtad jobb mint ami rajtad van használd, ha találsz jobbat add el .. :)
  • Nuke1988
    #30265
    Csátok! Két gyors kérdés. 1. A dark brotherhood-on kívül, hogy válhat valaki vámpírrá?(pl.: 1 harcossal vagy mágussal?) 2. Találtam valami romokban egy kardot és páncél szettet valami Umbra-ról rángattam le:D. Az a kérdésem, hogy ezek jó cuccok amit később is tok használni vagy inkább passzoljam el?
  • Carmang
    #30264
    Egyáltalán nem értek egyet.
    A deadric armorhoz 20-a szintre el kellene jutni legalább. De ha valaki jóval korábban észreveszi, hogy elszúrta a karakterét...
    Én az első két karim kb. 10-es szinten dobtam el, a harmadikat 17-en. Most a negyedik lett a király.
    Különben sem fogok a barbárommal heavy armort viselni, mikor neki a light armor való. A barbár "életfilozófiája" a "gyorsan viszek be az ellennek maximális sebzést, majd elugrom/ellépek hogy ne tudjon megsebezni", a heavy armor pedig lassúvá tesz és a "had üssenek, úgy is maximális a védelmem" filozófiára épül. Nem mintha a töméntelen HP-m miatt bánnám hogy megütnek, de ezt a sok HP-t össze is kell hozni valahogy. Alacsony szinten pedig se sok HP, se daedric armor nincs.
    Úgy meg csak nem fejlesztesz te sem karit, hogy "jaj, de kegyetlenül szívok ezzel az alacsony karival, de nem baj mert még 9 szintlépés és lesz tutkó daedric armorom".
  • BlackShadow
    #30263
    van olyan varázslat ami több mint 1 percre ad lightot?
    ill (nemtom h van e alapból) nincs vhol olyan mod ami sleep varázslást ad? elég nagy szint kéne hozzá és elaltatja az ellenfelet :D
  • haxoror
    #30262
    A varla kövek nem teremnek újra.
  • haxoror
    #30261
    Magas szinten is erős karakterhez elég egy 100-as heavy armor szkill és mellé full daedric armor, ennyi, ezt BÁRKI összeszedheti függetlenül attól hogy amúgy milyen a karaktere, az armorba meg sigillel mindenki azt enchantol amit csak akar.

    Ez nem az a játék ahol a tápolásnak bármi értelme lenne.
  • Carmang
    #30260
    Az enchatos nyílvessző ritka mint a fehér holló. Na és ugyebár az is számít, hogy milyen enchat van rajta. Nem mindegy, hogy pl. "damages 8 pts health" vagy "silence"-t lövöldözöl egy ogréba. Inkább szerezz egy jó enchatos íjat (olyan lv17 fölött) és akkor már nem fogsz bánkódni, hogy csak normál nyílvesszőket lövöldözöl vele
  • Carmang
    #30259
    Miért cseszné el a power train-eléssel a karaktert? Pont, hogy úgy lesz űbertápos. Ebben csak az a kérdés, hogy bírja e cérnával a játékos, nem teszi-e tönkre a játékélményét (egyén válogatja de nekem a történet a fontos minden játéknál, nem pl. a brutál grafika).
    A power train ellenére viszont el kell ismerned, hogy magas szinten is erős karakterhez igenis tudatosan kell fejlesztened a kari skilljeit, és szintlépésnél sem pakolhatod össze vissza az attribut pontokat.

    testerlnx:
    a tippem kari fejlesztéshez:
    fő skilljeid tekintetében viselkedj úgy, mint ahogy az a való életben is logikus, normális. Ekkor egyenlő mértékben lépnek szintet a fő skilljeid egy karakterszint alatt, így biztosan tudsz a fő skilljeid tápoló (goverment) attribútumaira 2 pontot adni szintlépéskor.
    Szintlépéskor csak ezeket a tápoló attribútumokat növeld!
    Fejleszd tudatosan azokat a másodlagos skilljeidet, melyeknek ugyanaz a tápoló attribútumuk, mint a fő skilljeidnek, így szintlépéskor 3-4 pontot is adhatsz a tápoló attribútumra. Ettől lesz igazán erős a karid már rövid távon is.
    Aztán, ha felhúzod a fő attribútumaid 100-ra... nos akkor szintén tudatosan kell tovább fejleszteni a karid, hogy a többi attribútomot is tudd növelni, legalábbis nekem most ez a célom.
    Egy barbárral vagyok, elég rég felhúztam 100-ra a fő attribútumaim (strength, endurance, speed), és utána átálltam íjra, megy egy kis varázslásra, hogy az agility-t, willpower-t és intelligence-t tudjam növelni. Ezek pedig mind másodlagos skillt tápolnak, szóval lelassult a szintlépési időm, de nekem ez így tetszik...
  • mial
    #30258
    hy ma is játszottam de sztem a készitök igazán beletehetnénk aj nyilba az enchantot mert öszvisz 8db feszültség nyilam van amugy délután varla kö vadászatot tartottam eredmény: 5 varla kö és 12 mana feltöltö amugy a varla kövek idö után visszajönnek nem?
  • Ch_Slater
    #30257
    a biztonság kedvéért megkérdem, bár lehet útálni fogtok érte: fent van a SI és az a kis javító mod a SI bughoz (SI telepítés után nem telepítettem semmi patchet).
    Gondolom akkor ehhez fel lehet tenni az új peccset újratelepítés nélkül...(?)
    És a javitó modot meg ki lehet kapcsolni. (ugye ki lehet?)
  • PiszkosFred
    #30256
    Tegyuk hozza, a teljesseg erdekeben, hogy enchant hianyaban a nyilvesszoket viszont meg lehet mergezni. Egyesevel... ;]
  • BlackShadow
    #30255
    jaja uez a problémám :D van ami tetszik ooo-ban de francesoban nincs meg és fordítva :) össze kéne állniuk a fiuknak és csinálni egy ofrancescoo-t :D
  • koschwarz
    #30254
    egyébként nemrég átolvastam a francesco mod leírását, és határozottan tetszik. az ooo-val játszok, mert azzal találkoztam először, de tetszik a francesco is ezzel a sok új szörnnyel...meg fel lehet mellé tenni egy csomó másik modot is, ami az ooo-nál nem olyan egyértelmű. viszont az ooo-ban van egy-két dolog ami meg nagyon tetszik, ami meg a franc-ban nincs meg.
  • MerlinW
    #30253
    Tök érdekes így olvasgatni:) Én el sem tudnám képzelni a játékot OOO vagy Francesco modok nélkül:) Ez a szinthez igazítás az elején is kihozott a sodromból, most olvasva is ugyanez a helyzet:)
  • SaGa Jr
    #30252
    Nyilakat nem lehet enchantolni. Íjakat, kardokat, egyéb fegyvereket lehet, akárcsak ruházatoto és ékszereket. Nyilakat, használati tárgyakat (kupa, kancsó, kés, villa, stb.) nem.
  • mial
    #30251
    Hi nekem 1-2 hete megvan az oblivion de van egy két kérdésem végülis nem nehéz 15. szinten vagyok tolvaj és mágus na a lényeg a DB tólsó küldetésénél van pár feszültség nyila és még pár cucc na a lényeg az hogy az a nyil enchantos de én nemtudok enchantolni nyilakat az egyetemen pedig kéne valami ötlet? ja és edddig egyáltalán nem nehéz egyszer oblivionban bementemés csak gyaktam szörnyeket asszem csak 2 erös healing potiont ittam csak a torony legmagasabb tornyán ahol a sigil stone van volt egy nagy szörny nem daedra de hasonló nevü csak ott kellethasználnom a glass longswordomat 11sebzés plusz 2mp 20 shock sebzés pont kifogyott de megöltem
  • PiszkosFred
    #30250
    Hello Chipi! Ha nincs meg a kieged, csak az alapjatek, akkor az Oblivion peccs kell neked. Ha fel installalva a Shivering Isles (mind1 hogy atmentel e mar oda, vagy nem), akkor a SI peccs kell neked.
  • testerlnx
    #30249
    köszönöm!
  • haxoror
    #30248
    Két dolog kell hogy boldogulj a játékban:

    1. Valamilyen szkill amivel bántani tudod a többieket pl blade, destruction, marksman stb

    2. Valamilyen szkill ami megvéd, ez a heavy vagy light armor szkill, válaszd az egyiket és azt fejleszd fel maximumra

    Ja és a kiskapu az elszabott karakterekhez:

    Harci szkill helyett egy tápos varázslóbottal is nyomulhatsz, Rindirnél lehet egy erőset venni (Apotheosis?), a töltése megoldható az Azura és a Umbra küldetésekkel, az egyik egy végtelenszer újratölthető lélekkövet ad a másik egy kardot amin soul trap enchant van.

    A védelem megoldható sigil kövekkel, három oblivionkapuból összeszedhetsz 3 különböző fire, frost és lightning shield-et adó követ, ezeket beleenchantolod a ruhádba és máris oké vagy, ehhez persze minimum 17-es szintűnek kell lenni de ez alatt is megoldható maximum a védelmed kevesebb lesz.
    Ments mielőtt elveszed a követ, ha nem olyat kaptál amilyet akarsz akkor töltsd vissza a mentést és próbálkozz újra.
  • Raptor 2
    #30247
    Hello!

    Ne vedd sértésnek, de ahogy olvasgatom a hsz-eid, nekem az jön le, hogy te vagy nagyon nem értesz az ilyen stílusú játékokhoz, vagy állításod ellenére mégsem tudsz angolul. Mire jó a városban botorkáló NPC? (Nem Játszható Karakter)

    Válasz(részben erre is): Megkérdezel tőle sok mindent, mert ugye új vagy, és nem tudod hol aludhatsz, hol találod a Céheket, stb...

    Ennek a játéknak alapja a kommunikáció, úgyhogy én csak ajánlani tudom, hogy mindent olvass el figyelmesen, ha valóban tudsz angolul. Ha nem tudsz, nem égő, sokan nem tunak, de mi pont ezért csináljuk a Magyar Fordítását a játéknak!!!!

    Szóval sok sikert, és bocsi, ha a HSZ-em elején kicsit "megemeltem a hangsúlyom"
  • testerlnx
    #30246
    Amúgy meg kezdő vagyok aki nem szándékozik megmondani másnak, hogy hogy játszon, épp azért jöttem ide mert newbie vagyok, és érdekel, hogy hogy kéne játszani a játékot, mert nekem elsőre nem volt evidens, csak az, hogy komoly utánajárás nélkül nem tudom megcsinálni a Quest-ek egy részét.
    Nah mind1 nem borzolom a kedélyeket, köszönöm az idáigi válaszokat!
  • testerlnx
    #30245
    1. Hm, szóval ez egy kérdésem volt pár hozzá szólással ez elött, hogy Ti is így fejlesztitek-e a karaktereteket?
    2. Mit jelent az, hogy "elcseszi" a karakterem?
    3. a Oblivion Wiki skill improve-nak írja amit leírtam...
  • AntiHero
    #30244
    Az hogy ha csak az oblivionnal játszol akkor nem kell az SI.
    De ha az SI vel is játszol akkor meg csak az SI kell:D
  • Chipii
    #30243
    Mi a különbség a SI és az obli peccsek között? Mikor melyiket kell felrakni?
  • SaGa Jr
    #30242
    Attól ez még power trainelés, ami gyakorlatialg megöli a játékot. De ha te így akarsz játszani akkor csináld így. Csak ne csodálkozz ha ezzel ecseszed a karakteredet...
  • AntiHero
    #30241
    2 kérdés:
    A magyaritás mikor volt legutoljára frissitve, vagy mikor lesz legközelebb?
  • AntiHero
    #30240
    Igen!!!!!
    Végre jáchatok. Köszönöm istenem.
  • PiszkosFred
    #30239
    http://elderscrolls.com/downloads/updates_patches.htm

    Hivatalos es vegleges 1.2es peccs. Betat hasznaloknak lesz egy reinstaljuk...
  • testerlnx
    #30238
    És ha fázik a kezem? :)
  • koschwarz
    #30237
    nem tudom, nekem nem szimpi az ilyen "természetellenes" játékstílus
  • testerlnx
    #30236
    Öööö, úgy értettem, hogy úgy nyomtam fel 50-es szintre, hogy ha nem volt harc akkor kesztyűt nyomattam folyamatosan, hogy fejlődjön a skill-em.
  • testerlnx
    #30235
    okok.