41716
  • testerlnx
    #30234
    Akkor utána kell nézzek honnan szerzek sigil követ, asszem az első kapu bezárásánál kaptam egyet, de lehet, hogy eldatam :(
  • haxoror
    #30233
    3 transcendent sigil kővel enchantolhatsz magadnak 75% védelmű páncélt, ez azt jelenti hogy a fizikai sebzésnek csak a 25%át kell elszenvedned, a többit elnyeli a páncél.

    50-es conjurationnal ne kesztyűket idézz hanem lényeket, sokkal könnyebb a harc ha a summonod is besegít, ha jó vagy varázslatok terén akár helyetted is dolgozhat, ha leverik rögtön újra idézheted.
  • haxoror
    #30232
    A legjobb sigil kövek 17+ szinttől jönnek ;)
  • PiszkosFred
    #30231
    Bar elhangzott mar itt, hogy nehezsegi csuszkaval felesleges jatszani, hiszen annal lassabban fejlodik a karakter ennek koszonhetoen (marmint ha leveszed a nehezseget), de egy-egy huzosabb kvesztnel, ha mar orak ota nem boldogulsz vele, akkor megbocsathato bun, ha leveszed minimalra, es gyors megcsinalod a kerdeses feladatot. Aztan persze mehet vissza defaultra.
  • testerlnx
    #30230
    Köszönöm a részletes válaszodat! Megyek olvasni :)
  • SaGa Jr
    #30229
    Szerintem úgy ahogy van felejtsd el a szinteket. MArhára lényegtelenek. Ami fontos, hogy milyenek a skilljeid értékei. Ez ami igazán fontos nem a szint. A szint növekedése ugyanis csak az ellenfelek szintjét befolyásolja és a található tárgyakat. Viszont hiába vagy magas szintű ha alacsonyak a skilljeid.

    Úgy fejleszted a karaktered ahogy neked tetszik. Ezügyben felesleges bárki segítségét kérni. Ha varázsolni akarsz akkor varázsolj sokat. Ha harcolni akkor harcolj és így tovább.

    A training egy szintenként maximum 5 alkalommal vhető igénybe és amennyiszer igénybe veszed, annyi pontot fejleszt egy képzettségen. Ha szintet léptél megint igénybe vehetsz maximum 5 pontnyi tréninget. Nem csak minor skill-t lehet vele fejleszteni, hanem bármilyet. A kérdés csak az, hogy az adott trainer mit tud neked fejleszteni. Ha a skill amit treníroz az neked major skill akkor az fog fejlődni.

    Egy guild tagjaként nem sem vihetsz el bármit. Sok dolog elvétele még a tagoknak is lopásnak számít, ami kizárással és büntetéssel jár. Eladni eladhatod amit elvehetsz, de ebből sok pénzt nem szedsz össze.

    Ha pénz kell használd az alkímiát és gyárts italokat. Ez ingyen van és jó pénz szedhető össze belőle.

    Enchant a mage Guild teljesjogú tagjaként használható a tárgyak varázstárggyá tételére. Kell hozzá alaphelyzetben feltöltött lélekkő és bejárás az Academy megfelelő épületébe. Ja és persze egy tárgy amit fel akarsz javítani mágiával.
    A kő mondja meg mekkora varázspont mennyiségből áll össze a tárgyad és ebből számolódik természetesen a töltetek száma. Ennyi az enchant.

    Ha előrrébb jársz már, akkor az Oblivion Gate-ek bezárásakor mindig kapsz majd 1 spéci kavicsot (Sigil Stone) ami felhasználható ilyen célre. Ekkor csak ráböksz a kőre és előugrik egy ablak, amiben beállíthatsz egy tárgyat, elnevezheted és elkészítheted. Ezeknél a köveknél meg van adva hogy fegyverben és más tárgyakban mit adnak.
    A kövekben lévő hatás erőssége attól függ, mekkora szinten szerezted meg a kavicsot. Több típus van ugyanis, de a legelrősebb az olyan 30-as szint környékén szerezhető.

    Plusz ha van még kérdés, akkor menj el az OblivionHQ oldalra és olvasgass szorgosan. Ezek szinte kivétel nélkül le vannak írva ott is.
  • testerlnx
    #30228
    Ahogy nézem itt is hasonlókat ajánlanak a skill-ek növelésére. Akkor mindenki ezt csinálja?
  • ollie
    #30227
    Mindent elmondanak, akkor vagy nem érted, vagy lusta vagy elolvasni.
  • testerlnx
    #30226
    A "Conjuration"-ömet felnyomtam 50 fölé, hogy vettem egy "Bound Gauntlets"-et és állandóan felraktam, ha elmúlt a varázslat. Ez normális dolog, és más iskoláknál is működik?
    pl.: mindig ugrálva közlekedek, hogy nőjön az Acrobatic skill-em.

    ui.: bocs,hogy sokat kérdezek, ha zavaró vagyok nyugodtan küldjetek el olvasni! (persze ha dobtok hozzá url-t az se baj ;)). Különben nagyon ütős a game, asszem egy kicsit olvasni is hajlandó leszek hozzá :)
  • testerlnx
    #30225
    >"de enchantokkal egy nyomorékból is lehet még jó karakter csinálni"
    Hoho, az kell nekem :) Izé ez hogy is van? Olvassak inkább guide-ot, vagyel tudnád pár szóban magyarázni?
  • testerlnx
    #30224
    Akkor el kéne olvasnom egy két faq-t, hogy hogy kéne fejlesztenem a karakterem? Mert 9.-es Bard ként a Killing Field-et kb 10-szeri nekifutásra nem tudtam megcsinálni, meg az Anvil-i szellem hajót sem. Szóval akkor most tanulnom kéne a játékhoz egy csomót? Amúgy volt egy varázs buzogány amivel egész jól írtottam a szellemket, de kifogyott, és za utántöltése egy vagyon (1080, és én mindig pár százon állok általában).
    Tényleg, érdemes a training-eket megvenni, mennyit fejlesztenek az adott minor skill-en?
    Azon kívül, hogy eladogatom a guild-om lombikjait/fegyvereit hogy lehet pénzt szerezni? 5000 volt Anvil-ban egy ház, és 4 guild felszerelésének eladása után tartok 1800-nál...
  • BBalee
    #30223
    Álltalában nem érdemes a nehézségi szinten állítani a hasonló programoknál. Ha leveszed a nehézségi szintet, akkor hamarabb elhullik az ellenség, azaz kevesebbet használod a skilljeidet és így lassabban lépsz szintet. Ha növeled, akkor meg szenvedés lesz az egész.
  • AC2
    #30222
    Kivan elé téve h FOR SALE.
  • Casper007
    #30221
    Hogy lehet megtudni, hogy egy ház megvásárolható-e?
  • haxoror
    #30220
    Első szinten tartani a karakter nem túl jó ötlet, a Killing Fields is sima ügy 1-4 szint között mert akkor még csak sima goblinok jönnek és a végén egy darab skirmisher, meg lehet bármikor csinálni viszont egyre nehezebb lesz a két hülyét életbentartani.

    A küldetésekben előbukkanó szörnyeket a játék mindig is a te aktuális szintedhez fogja igazítani ezért minél magasabb szinten vagy annál szélsőségesebb lesz a játék, ha nem szúrtad el a karaktered akkor könnyebb lesz, ha elszúrtad akkor átmenetileg nehezebb de enchantokkal egy nyomorékból is lehet még jó karakter csinálni.

    A nehézség, asszem easyn 6x kevesebbet sebeznek rajtad vagy ilyesmi.
  • testerlnx
    #30219
    Hát elég sokáig első szinten voltam, mert nem tudtam, hogy ágyban kell aludni a szintlépéshez... Tehát van aki direkt az első szinten tartja a karakterét, és végig nyomja az összes olyan quest-et amelyet alacsony szinten érdemes, és csak utána alszik ágyban? Mondjuk én most már nem szeretném újra kezdeni a game-et, 23 órája játszom ami nekem sok, másnak meg gondolom kevés. Nah mind1, majd meglátjuk. Ha le veszem a nehézségi szintet az mire lesz hatással?
  • testerlnx
    #30218
    Ez látható vhol, hogy melyik quest milyen? És az, hogy melyik szörny milyen szintű, és mennyit tud sebezni? Én még azt se látom, hogy én mennyit sebzek...
  • haxoror
    #30217
    Attól függ mit értesz az alatt hogy megcsináltad a Killing field-et?
    Lenyomni a goblinokat nem nehéz, viszont olyan gyorsan lenyomni a goblinokat hogy a két hülyegyerek is életben maradjon aki veled jött, na az már nehéz :D

    Azt a küldetést vagy nagyon alacsony szinten éri meg megcsinálni (pl egyes szinten egy summon zombie hatalmas segítség) vagy jó magas szinten ahol már elég szkilles vagy és pl körberohanhatsz leparalizálni minden goblint, masszívabb summonod van és te is többet sebzel.
  • AC2
    #30216
    Vannak questek amik függenek a szintedtől (mármint a szintedhez igazódnak) és vannak amik nem. Egy kicsit gyúrj rá a karakteredre, figyelj oda a tulajdonságaidra és szkilljeidre és akkor már nem lesz nehéz.

  • testerlnx
    #30215
    Bármelyik városba ha bemész a belső térképen megkeresed vmelyik guild-et (monjuk Fighter, vagy Mage). De érdemes mindenkivel beszélni a játékban hiszen a story is így derül ki, és a quest-eket is így kapod...
  • testerlnx
    #30214
    Az, mármint "Command Creature level 7", most már értem, köszönöm.
    Szóval gáz inmortal NPC-kel menni, ok, akkor van hova fejlődnöm.
    Az gáz ha 9-es Bard ként nem tudtam megcsinálni a Killing Field-et, és az Anvil-i szellem hajó alsó 2 szellemét? Egyáltalán függ a szinttől, hogy melyik quest-et tudom megcsinálni, vagy mivel a szörnyek is azon a szinten vannak mint én, és így végülis mind1?
  • remus500
    #30213
    hol lehet Céh-ekbe belépni ?
  • haxoror
    #30212
    Beszélsz a tulajjal pl?
  • haxoror
    #30211
    Keresel egy ágyat és alszol, arra vigyázz hogy az alvás ikon ne piros legyen, csak a sárga ikonosokban alhatsz.
    Tele van velük a vadon, a romokban is van és a vendéglőkben is bérelhetsz, ha beléptél valamelyik céhbe akkor alhatsz az ágyaikban.
  • watto
    #30210
    hali.
    lehet hogy ketyós kérdés de szintetlépni hogy lehet???
    kiírta a térkép mellett hogy szintetléptem de hogy tudom
    növelni a pontokat???
    help
  • remus500
    #30209
    Hogy lehet lovat venni, vagy bérelni. Mert ellopni nem szeretem. Istálló közelbe vagyok, és hogy lehet lovat venni ?
  • AC2
    #30208
    Biztos h tudsz angolul? Csak mert minden szájbarágósan le van írva az aktív questek fülnél, így nem igazán jelenthetne gondot a főküldetés egyik legegyszerűbb része.
  • SaGa Jr
    #30207
    Ja és igen. Gáz ha hurcibálod a kiemelten fontos karaktereket akiket le kéne szállítanod egy megadott pontra. Ha nem megy a játék akkor vedd vissza a nehézséget. Még mindig kisebb csalás, mint a halhatatlan NPC-kel harcba indulni.
  • SaGa Jr
    #30206
    Egészen pontosan mi a varázslat neve? Command Creature level 7? Akkor azt hiába sütögeted a goblin berserkerre, mert az nem level 7, hanem minimum level 8, de általában annyi a szintje mint a tied. Minden ellenfélnek általában ugyanakkora a szintje mint neked, így ne is kísérletezz a saját szintednél gyengébb szintű varázslattal, mert a patkényokon és sima farkasokon kívül nem nagyon lesz lény amire hatna...

    Irányítani nem tudod a lényt, mindössze annyi történik, hogy az időtartam végéig érted harcol. Semmilyen lény nem irányítható a játékban.
  • testerlnx
    #30205
    Az gáz, hogy ha Marin-t meg Jauffre-t magammal rángatom a küldetésekre mint segédletet? Például a Killing Field-et nélkülük nem tudtam megcsinálni (9. szintű bárd vagyok).A Killing Field amikor goblinoktól kell egy farmot megvédeni, egy földműves két fiának segítségével...

    Van olyan varázslat amivel lehet irányítani Creature-öket, azt írja, hogy level 7.-ig 30mp keresztül. De rányomtam egy Goblin Berserk-erre és semmi hatása nem volt, miért?
  • remus500
    #30204
    Igen tudok angolul. Nem folyékonyan , de tudok
  • remus500
    #30203
    Továbbmentem ! hát elég nehéz volt
  • haxoror
    #30202
    "Beszélek vele és utána ugyan ott marad a vessző. Mit kell itt csinálni ?"

    És mit mondott?
    Tudsz egyáltalán angolul?

    A screenshothoz az Oblivion.ini-ben kell a bAllowScreenShot=0 részt átírni hogy 1 legyen a vége: bAllowScreenShot=1
  • remus500
    #30201
    nah tovább jutottam. Beszéltem Martin-nal és ki kellett menni Oblivon kapuján. Utána mit kell csinálni ? Mert van egy Zöld veszző de az egy emberhez vezet ami kinn áll Oblivon kapuja előtt. 3 an vannak . 2 íjász meg 1 kardos. De a kardoshoz kell menni és beszélni vele. Beszélek vele és utána ugyan ott marad a vessző. Mit kell itt csinálni ? Jah és még annyit hogy hogy lehet fényképezni a játékban mert nekem a Print screen- Gombbal nem engedi
  • remus500
    #30200
    Nem értem Casper 007. Mert ha bemegyek a templomba vagy mibe, onnan hova kell menni ? Mert van 1 lépcső lefele és ha jobbra vagy balra megyünk van 1 - 1 ajtó és mind 2 zárva van. ha egyenesen megyek le a lépcsőn akkor szembe van 1 ajtó és az nyitva van, az megy a kápolnaterem-be. És ott jobbra , balra van 1 1 ajtó és az mind a 2 nyitva van de bemegyek azokon ott nincs semmiféle ajtó.
  • SaGa Jr
    #30199
    Milyen küldik után és milyen daedrát? Fogalmazz világosabban.
  • istenostora03
    #30198
    #30194 pls
  • PiszkosFred
    #30197
    Szolj Martinnak, hogy huzzon a megmaradt pappal egyutt onnan a hegy labanal levo menekult taborba. Aztan ha van kedved, a megmaradt katonakkal "kiszabadithatod" a Kvatch grofjat a kastelybol.
  • Casper007
    #30196
    Menj be az egyik ajtón a kör alakú szobában. Szinte mindegy, hogy hova mész, mert onnan feljuthatsz a következőre. Az egyik emeleten két ajtó zárva lesz, a harmadikon keresztül eljutsz egy toronyba. Ott nyírd ki az őrt, vedd el a kulcsot, menj vissza, nyisd ki az ajtót, és tovább. onnan már egyértelmű.
  • remus500
    #30195
    Sziasztok ! Elakadtam a játékban, ! Mikor feljutok Kvatch Várába átmegyek Oblivon kapuján ott lesz 3 szörny. azokat megöltem és mikor bemegyek abba a templomba vagy mibe, ott mit kell csinálni ???