41716
  • AC2
    #31314
    Akkor küld el vkinek, aki majd megcsinálja
  • zira
    #31313
    Kösz az ötletet! A tessource-n már én is gondolkodtam. Sajnos nem tudok angolul, és azt sem tudom hogyan lehet feltölteni oda, illetve hogy ingyenes-e.
  • haxoror
    #31312
    http://www.tessource.net/

    Probál ide, asszem Oblivion HQ-n cska linkelni lehet, feltölteni nem.
  • haxoror
    #31311
    szépek!
  • zira
    #31310
    Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Készítettem néhány új horse armort az Oblivionhoz. A véleményetekre lennék kíváncsi. Ezekből egy modot készítek, csak nem tudom hová töltsem fel, hogy többen is megismerjék. Itt van néhány kép:




  • AC2
    #31309
    Olvastam a gamestar hasábjain, hogy a VOX magazinnnal közösen egy pályázatot hirdet a "kedvenc játékod" reklámfilm elkészítésére. Sokat gondolkodtam hogy mi a kedvenc játékom, de azért mégis csak ezzel játszottam a legtöbbet. Szal az lenne a kérdésem hogy lenne-e olyan fanatikus, akivel ketten összedobnánk a cuccot?
  • Nuxa
    #31308
    Ok kösz mindenkinek! Csak venni kéne akkor tápot... Már a hangkártyába el se jut áram, úgyhogy nincs hang
  • Chipii
    #31307
    Nekem 410-es Chieftec van, mellé húzott 3200-as a64 + 7600GT már jó ideje, és nem tapasztaltam, hogy bármi gondja lett volna a tápellátással. Táppal szerintem inkább akkor van gond, amikor valami noname tápja van az embernek, és nem ad le annyi kraftot, amennyit illene neki (egy fél kilós tápnál ezen ne is csodálkozzunk:)
  • Fantusz
    #31306
    Elméletileg kellene tápkábelt adni, hozzá, ha az kell a kártyához, de van olyan 7600 GT, amihez nem kell külön táp (nekem is olyan van), érdekes volt, amikor először láttam, szinte teljesen burkolt, gázhűtéses.
    Nálam ment 1024/768-ban is az Oblivion, 1GB RAM, 3700+ Athlon procival, nálad a processor határolja most be a lehetőségeket.


    550-es Chieftec táp van a gépemben, egy 7600 GT-nek szerintem is kellene minimum egy 400-as táp, de még jobb lenne 450 - és megint ott tartunk, hogy indul a mókoskerék.

    A táp különben egy érzékeny pontja a gépeknek: egy kis túlfeszültség, és szépen csendben meg tud ölni mindent

  • Nuxa
    #31305
    Na ma végre meghozták a 7600 gt-met Sokkal rosszabbra számítottam, de mikor elindult az obli... úgy megy mint a sz*r. Igaz csak 800*600-as felbontáson megy de többi minden maxon. Erdőben 25, városban 35, házakban 50, erődökben 40 fps körül mennek az értékek :D Ám annyi a baj, hogy venni kéne hozzá egy 400 wattos tápot, de nem tudom utána hol kéne fentebb venni az energiaellátását... azt tom hogy automatikusan úgyse fogja, sztem a bios-ba kéne valamit állítani. Tápkábelt amúgy nem adtak hozzá. Valaki?
  • Fantusz
    #31304
    Ebben a játékban a lovaknak nem sok jelentősége van valóban, sőt inkább csak akadályoz a harcban.
    Lovon ülve rátámadhatnak a karira, addig nem tud védekezni, amig le nem mászik a paciról, az is elég röhelyes, amikor a ló a gazdi mellett harcol, ha megsebesül padig világgá fut...

    Biztosan vannak modok, amik, ha harcra nem is teszik használhatóvá a pacit, de legalább valami kevés cuccot lehet a nyeregtáskában is tárolni, de az is csak apró dolog, érdemesebb futva járni, legalább fejlődik az athletic és az acrobatic skill, amik ugyan mellékesnek tünnek, de néha azért jelentős segítség, sőt egy magas athletic skillel gyorsabban lehet futni, mint egy gyenge lovacska

    (aki ragaszkodik a lovakhoz, annak ajánlom a Dark Brotherhood küldetések közben megszerezhető lovat, Lachance-mester lova ajándék, és a fogával sincsenek gondjai )
  • haxoror
    #31303
    Francesco moddal játszom szal az a 700hp semmit sem jelent.
  • Chipii
    #31302
    Nekem egyszer pusztult el, de akkor is csak azért, mert le akartam vakarni magamról:) Akkor is csomót szenvedtem, mire valahogy megölték a banditák, mert amikor lesérült, a fél világon át menekült:)

    Van egy rakás hpja, ráadásul a horsearmoros moddal ez kb duplázódik (több mint 700hp!), ha azzal is elpusztul, akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz:)
  • koschwarz
    #31301
    én meg nem is lovagolok egyáltalán, több gond van vele, mint előny, úgyis olyan lassan fejlődik az athletics skill
  • haxoror
    #31300
    Akkor lenne értelme ha 1-2 ütésből le lehetne verni valakit mert akkor elvágtatsz mellette és közben fejbevered de így...

    Megállsz mellette, elkezdtek kardozni közben kivágja a lovat alólad.

    Olyan szarul lett a ló belerakva a játékba hogy akár ki is hagyhatták volna, újabban én már nem is fárasztom magam azzal hogy mindig újat vegyek amikor menetrendszerűen megdöglik az aktuális :P
  • GamerAdams007
    #31299
    úgy emléxem valaki már kérdezte ezt, és mondtak is neki vmi modot de mar nemtom :/ google talán
  • DaemoonHunter
    #31298
    Én is pontosan így gondolom, sajna nagyon bugos, és vannak olyan dolgok amelyek egyáltalán nem ebbe a játékba valók, én olyat is láttam, hogy az npc csinált egy szaltót majd így támadt ez lehet, hogy újabb bug...nemtudom
    A lovas kardozás tényleg jól jönne, nekem is tetszik. Mostanában eléggé modfüggő lettem szóval majd utánanézek:)
  • Nuxa
    #31297
    Nincs külön olyan mod, amelyikben lehet lovon kardozni? A Deadly reflexben csak ez tetszett a videók alapján, a többi lehetőség már tényleg túlzás.
  • koschwarz
    #31296
    jó lenne ez a mod egyébként, csak néha a modderek annyira elszállnak egy-egy moddal, hogy az már felesleges. úgy értem, kitallnak valami hasznos dolgot, aztán megindul az agyuk, és még hozzátesznek valamit, aztán megint valamit, és így tovább, miközben sokszor még az alap mod sem működik tökéletesen. ettől a deadly reflextől is akkor ment el a kedvem amikor kitalált a készítő egy enemies explode spellt, amitől az ellenfelek szétrepülnek darabokban.

    1. minek egy egyébként túl erős új spell, amikor ez egy inkább harci mod
    2. ráadásul nem is robban szét minden ellenfél, csak az npc-k, szörnyek meg nem.

    érted mire gondolok?

    mindig az egyszerűbb de bugmentesre megcsinált modok a jók szerintem.
  • DaemoonHunter
    #31295
    Teljesen elment a kedvem ettől a modtól:S Van valami time block ami 3-4 másodpercig tart, lelassítja az időt, ekkor kell nyomni a flip/dodge gombot és levágja valamely testrészt. Amúgy teljesen összezavarja a játékot szóval nem is foglalkozok vele tovább. Azért kösz!:)
  • koschwarz
    #31294
    én nem használom, mert ez a játék nem egy dark messiah, de sokan dícsérik. egyébként asszem százalékos arányban vannak meghatározva a kézfejlevágás, lefejezés és egyéb esélyek + a skill is számít, azt hiszem 50-es skillek felett vannak a jobb dolgok.
  • koschwarz
    #31293
    tök jól leírtad, hogy mi a szerepjátékok lényege


    túl vagy terhelve, ha bemész az inventoryba, akkor bal alul látsz két értéket perjellel elválasztva, ott csekkolhatod, hogy mennyi súlyt vihetsz magaddal. valszeg a két érték ugyanannyi. dobd el a felesleges vackokat. shift lenyom, kattint a cuccra.
  • DaemoonHunter
    #31292
    Mégvalami:) Találtam egy Deadly Reflex nevű modot, elég jónak néz ki a videok alapján. Már fenn is van, kellett hozzá a patch és az OBSE_LOADER. Amikor játékban vagyok, ki is írja mit kell beállítani, az oldalragomb megnyomásával üt egyet, de még igazából "darabolni" nem sikerült. A skillek közül is kell fejleszteni valamit ahhoz, hogy lehessen?
  • DaemoonHunter
    #31291
    Köszi, úgy hallottam volt valami beta változat, ezért voltam bizonytalan
  • Prince23
    #31290
    Hua! megint
    Na szal mejek-mejek, pusztitok-ölök, aztán kikutattam az ellenfél ruháit meg mindenre Take all-t nyomtam -mint mindig-, azt utána meg a karakterem nem mozdul meg, le van fagyva, egy helyben álldogál, csak ütni meg gugolni tudok vele, de menni azt nem akar... ez valami bug lehet?
  • koschwarz
    #31289
    természetesen nem. a peccs meg kell, mert egy elég kritikus hibát is javít, legalábbis ha a shivering isles is megvan, ugyanis az okozta. ez a rövidebb változat, hogy miért kell, egyébként bonyolultabb. de a lényeg hogy kell.
  • DaemoonHunter
    #31288
    Úgygondolom letöltöm az 1.2-es patchet, de előtte megkérdezem, hogy ezt mennyire ajánlatos a mentések szempontjából? Nem fognak elveszni?
  • DaemoonHunter
    #31287
    Néha előfordul hogy eltűnik a textúra, ez főleg a régebbi verzeknél fordult elő. Mindenképp a 0.11-es verziót szedd le, mert ebben van egy config.exe is amivel be tudod állítani pontosan. Nekem tökéletesen működik, van egy haverom akinek igencsak gyenge gépe van és neki is működik, szerintem jó kis progi;)
  • koschwarz
    #31286
    hát igen, az oldblivionban nem sok köszönet van.
  • Blackstickman
    #31285
    bocs a spam-ért, de sikerült addig megcsinálni ,hogy már látszodnak a texturák, csak kicsit szagatt és villog a kép
  • Blackstickman
    #31284
    hogy kell használni ezt a mod managert?
  • Blackstickman
    #31283
    ok kösz megprobálom:)
  • koschwarz
    #31282
    gondolom egy archive invalidation is kellene. töltsd le az oblivion mod manager progit, és abban van egy ilyen eszköz, amivel ezt megteheted.
  • Blackstickman
    #31281
    *de nem tudom használni
  • Blackstickman
    #31280
    Hi!

    Letöltöttem az Oldblivion-t, mivel szar a gépem, de ne tudom hogy kell használni ezért elinditottam az oldblivion.exe-t, most ugyan nem akad, de eltüntek a texturák.....

    Help pls
  • GamerAdams007
    #31279
    1.2-es patchet leszeded a hivatalos oldalról (link fent a bannerben) és felrakod... az elején kb. 10-15 perc után azt hiszi az ember hogy lefagyott a progi, pedig nem :D szal nyugodtan haggyad hadd fusson, nem lesz 2 perc (legalábbis az én gépemen így volt)
  • Prince23
    #31278
    Hua!

    Valaki leírná nekem, h hogy kell felpeccselni e gammát a lehető legfrissebb javításig az alapoktól kezdve?
    láttam sok béta pecset is, meg sok mindent, de nem tom mékek....
  • Fantusz
    #31277
    A Messiah topicot ha türelmesen böngészgeted, megtudod milyen körülményes volt hozzáférni a magyarításhoz, de megoldották a srácok, és találsz egy linket is, ahol elérhetővé tették...

    (ne kérdezd tőlem a linket, mert nem tudom, de nekem is onnan van a magyarítás)
  • GamerAdams007
    #31276
    ez nem az a topic :/ dark messiah-nak is van saját topicja!!!!
  • myc
    #31275
    Sziasztok!Bocs a kérdésért,de tudna valaki magyarosítást a Dark Messiah of Might and Magic-hez.Előre is kösz.