41716
  • SaGa
    #34635
    Nem csak lehet, de kell is...
  • obe
    #34634
    sräcok, talalältam egy magusbotot, 45 dispel on target...mire jo ez?..köszi

  • royaltom
    #34633
    Hello.
    A vámpírrá válás az mit takar?? tehát például hogy lehet vért szívni meg ilyenek?
  • SaGa
    #34632
    Ha absorb, akkor még mellékhatásként a rád kilőtt spell manaigényének egy részét át is adja neked (ha van hiányod). Ha drain, akkor csak elnyeli, ha reflect, akkor meg visszalövi...
  • royaltom
    #34631
    Ezer kösz mindenkinek!!
  • koschwarz
    #34630
    az ellened irányuló varázslatokat "nyeli el", vagyis kevesebbet, vagy ha esetleg az 100%-os, akkor semmit nem sebeznek vagy hatnak rád a spellek.
  • koschwarz
    #34629
    encsantolj fortify magicka-t vagy fortify intelligence-t a ruhádba, gyűrűbe, amulettbe...
  • royaltom
    #34628
    Mi az a spell absorb amit a Spelldrinker amulet ad?
  • SaGa
    #34627
    Intelligenciát kell növelni. Magicka: Intelligence*2 + birthsign bonus + racial bonus...
  • royaltom
    #34626
    Szaiasztok!
    Meg tudná mondani valaki hogy hogy lehet föl vinni a manát ilyen 400as500as-ra.mert van egy Mágus karakterem aki erős meg magas szintű de még mindig csak 300as manája van??
  • Fantusz
    #34625
    Kaptál egy Spelldrinker amuletet az egyetemen, illetve spell absorptionja lehet az Altronach csillagjegyből is, ha azt válaszottad.

    (Sigil kövekből is lehet spell absorptionos cuccokat kreálni)
  • Sanyix
    #34624
    Bretonom van, van valami spell absorbtionja is, mert néha mikor rámlőnek mágikus támadással sebzés helyett manát kapok. Most a conjurationom mindjárt 100-as, 19-es szint, arch-mage vagyok, össze is hozok lassan egy jókis summont. Közben fejlődik a blade skillem, manapotit nem használok, ha kifogy kaszabolok karddal :)
  • SaGa
    #34623
    Mágusoknak érdemes két modot felrakni. Egyik sem táp, de kicsit könnyebbé teszi az életet.

    Supreme Magivka Updated
    Enhanced Magic System

    Az első kicsit kiegyensúlyozza a spelleket, a második meg lehetővé teszi a spell láncok kiépítését. Ez utóbbi annyit tesz, hogy összekapcsolod pl a Weakness to Poison és a Deadly Poison spelleket. Ha az elsőt a láncban beteszed az egyik gyorsbillentyűre, aktiválod, elsütöd, automatikusan ráugrik a lánc következő spelljére és a következő cast azt fogja elengedni. Több elemű láncot is ki lehet alakítani és többet is. Nem automatikusan "lövi el" a lánc elemeit, csak megspórolja a splellek közötti keresgélést, ami alatt úgy is "áll az idő". Másodlagos hatása, hogy sok-sok pénzért átalakíttathatod a splellket olyanná, hogy kevesebb manába kerüljön a használatuk.

    Találtam egy kellemes hibát az origin of the Mages Guild modban. IC alatt van egy vámpír város. A megközelítése nem egyszerű, de megtalálható. A kilőtt vámpíroknál 5-70 közötti darabszámú Vampire Dust van, és újratermelődik. eszement mennyiségű pénzt lehet belőle csinálni, bár az IC beli vámpír ellenes szövetség már nem fizet érte 1000 aranyat, csak 250-et...
  • SaGa
    #34622
    Hmmm....

    Szerepjáték...
  • bardocz
    #34621
    Köszi,egyre jobban értem:)
    Amúgy kérdés:fegyverbe elég belerakni soul trap for 1 sec enchantementet,vagy több időre kell,hogy tutira megszerezzem a csórikám lelkét?
  • Fantusz
    #34620
    Light armorhoz tartozó Attribute a Speed.
    Ugyancsak a Speed az Attribute-ja az Athletics és az Acrobatics skilleknek - ebből a három skillből kell összesen legalább 10 pontot fejlődnöd, hogy a Speedre 5 pontot tudjál tenni szintlépéskor (durván 2 skillpont ér 1 attribute ponot)

    Trénerekkel is meg lehet csináltatni az 5 pontot, minden második szinten:
    1. szint: nem mész trénerhez csak amikor már szintet léphetsz (alvás előtt)
    2. szint: ugyanahoz az attribetehoz tartozó skilledet trénelteted.

    Mivel az első trénelésed is a második szintedhez számít, az adott attributedhoz megvan a szükséges skillfejlődés - ezt olyankor jó, amikor egy karaktertől távol álló attributet akarsz fejleszteni, pl. egy mágusnak sem árt ha magas az Endurance értéke (több életpontot kap), de a kitartáshoz tartozó skillek (heavy armor, block, armorer) elég távol állnak a mágustól, de egy tréner ezen könnyen segíthet.
  • GamerAdams007
    #34619
    1. egy szint light armor +1 attrib
    2. igen, ha másik skill is ugyanarra ad, akkor összeadódik, de nem vagyok biztos a +5 maxban
  • bardocz
    #34618
    Ezt nem értem tisztán.Max +5 pontot tudok szerezni attribra.Mondjuk pl light armourból menyit kell fejlődni +1 atribponthoz?És akkor ha ugyan ehez az atribhoz fejlődök még,akkor a többiből pont 5 szintnyit öszesen,akkor megkapom a +5 pontot?
  • GamerAdams007
    #34617
    Amelyik skilled fejlődött azon a szinten, azok mind adtak +1-et a hozzájuk kapcsolódó attributumra. Ha toltál 10 (vagy 15 vagy mennyi skillt) a szintlépéshez, és ez mind restoration skill volt, akkor csak azon lesz +od, ami azt hiszem maximum 5-10.
  • bardocz
    #34616
    Szintlépésnél hogyan is kaphatok szorzót az adott atributera?
  • JethroHUN
    #34615
    Szerintem egy daggerrel nem sokat érsz, még ha deadric is,
    kis kés vs claymore vagy kalapács :S érdekes lesz :D
    Sztem az idézést hagyjad semmiren em jó, pl most mit kezdesz kb 20-30 másodpericg egy full gyenge szellemmel vagy csontival?
    Ami meg erős és tart vagy min 1 perc az meg sok mágia pont.

    Még erre pls egy választ !!! ha tud vki. Kicsit már zavar h nem jöcök rá. Még TESben sem bírtam

    Hello
    Van egy kis problémám két kardal, min2ő add-on,de tökéletesek semmi textúra hiba meg semmi egyéb. Csak az a gond velük, ha pl beleteszem őket egy átlátszó tárolóba majd becsukom, még itt semmi baj, de ha pl elmegyek az épületből és vissza jövök egy hosszabb idő után vagy kilépek, akkor átcsuszank vagy maguktól kiesnek a tárolóból. és nem tom mért.
    Az eredeti cuccokkal nincs ien gond :S
    Az lenne a kérdés h van e oylan console parancs amivel rögzíteni lehet a pozíciót véglegesen? Vagy TES CS kell hozzá? és abba hogy?
  • bardocz
    #34614
    Ez jó ötlet,feltolom a csontiidőzés skillt 25-re,hogy tudjam használni.bound daggert meg bound helmetet kell nyomkodnom hozzá:)
  • Fantusz
    #34613
    Idézést-Destructiont lehet együtt fejleszteni. idézel a csontit, és megdobálod tűzlabdával.
    Olyan helyet kell keresned, ahol nem járnak emberek( pl. Waterfront éjjel).
    Summonokkal sok támadó-skillt lehet fejleszteni (Blade, Blunt, Hand to Hand, Block, Armor) - alacsony skilleknél lehet hasznos, de később unalmas, időigényes meló, érdemesebb trénerhez menni.
  • bardocz
    #34612
    Éjszaka jól néz ki:) De többi fejlődik magától az égbelőve is?Kismanás spelleket szoktam lövöldözni.Táblára a elgjobb,ha jó ütemb kapo el,akkor nagyon szépen hintázik:D
  • Fantusz
    #34611
    Egyes lények, NPC-k érzékenyek bizonyos elem(ek)re, míg mások lehetnek immunisak.
    A vámpírok nem bírják a tüzet, de immunisak a paralyse spellekkel szemben.
    A high elfek mindenféle mágikus támadásra érzékenyek, valószinűnek tartom, hogy az említett vámpír is high elf lehetett.

    Ezeket a Weakness tulajdonságokat jól ki lehet használni, pl. a trollok csak addig tünnek félelmetesnek, amíg meg nem kínálod némi tűzzel...

    A bretonoknak alapból van 50% mágiaimmunitásuk, a Mundane Ring (Reflect spell:35, resist magic:50) megszerzése után mágiával szemben teljesen védettek, sőt a fizikai támadások jelentős részét is vissza lehet tükrözni - nagyon sok karival Oblivionoztam, de valahogy mindíg a bretonokat favorizáltam.
    Harcosnak kiváló a redguard, tolvajnak a wood elf, a breton alapvetően mágus lenne, de bármire megtanítható, s a +50 mana, 50% Resist Magic csillagjegytől, kaszttól függetlenül előnyös magasabb szinteken is.
  • GamerAdams007
    #34610
    Destruction csak akkor fejlődik, ha sebzel is vele, azt levegőbe lőni nincs értelme. :)
  • bardocz
    #34609
    Amikor várakozok én is nyomkodni szoktam a spelleket,hogy fejlődjön a skill:) Égbe lőve tök jól néznek ki.
  • Sanyix
    #34608
    Előző karimnál 24 óra volt 14-es szint, de ő meghalt format c:-ban :)

    Ezzel meg úgy megy, hogy vagy egy gagyi shieldes skillt nyomok futás közben (1 szint / perc), vagy summonolgatok ugyanígy egy gagyi csontit. De van amikor a conjurationt meg a destructiont együtt tápolom, akkor summon csoni, lelövöm tűzgolyóval, újra és így mind2 skill fejlődik.
  • bardocz
    #34607
    Én meg 40-50 óránál tartok és még nincs meg a 20-as szint.El kéne kezdenem varázslatokat felnyomni,hogy abban is jólegyek,máramenyire másban az vagyok:D Mondjuk sneakem az már jó,már futhatok is lopakodva,mind1 neki.
  • SaGa
    #34606
    6 óra alatt 18-as szint? ügyes...

    Nekem kb 30-35 óra volt 6. szintig eljutni. Igaz, lassítottam a fejlődést, felére...
  • Sanyix
    #34605
    Azok most is gyengék, a támadóvarázslataim most sem olyan húdedurvák, viszont sok manát esznek. Bár volt egy olyan, hogy egy vámpírra nyomtam egy villámot(fingers of mountain), amivel amúgy 4 lövés lenne, de rögtön meghalt és akkorát repült mint állat. Van itt is magic critical? :D
  • SovereignX
    #34604
    Nagyon köszönöm!
  • Fantusz
    #34603
    Ahhoz képest, hogy gyengének találtad a mágiákat a kezdetekkor, gyorsan kikupálódott a mágusod
    Az egyetemen tudsz csinálni hosszabb élettartamú summon varázslatokat, de 60 sec-nél nem kell több, fölösleges mana herdálás.
    A Deadrooth-ot ajánlom még figyelmedbe, az is szépen tud tarolni, talán még a Dremora Lordnál is hatákonyabb, utóbbit csak mesterként lehet megidézni elég drágán, a Deadrooth így még manát is spórol.

    Az Illusion iskola spelljei között lesz Command - elsütve végignézheted, ahogy az ellenségeid agyonverik egymást érted.
  • Sanyix
    #34602
    Na 6 óra játékidő, 18-as szint, conjuration 94, alteration 84, destruction 56, illusiont mysticysm-et még rendesen tápolnom kell. Viszon vettem egy summon skeleton champion skillt, bár csak 30 sec-es, de most már nemtudom mitől függ, de van nála egy szépnagy kard, ami az régebben nem volt. Elég durva, mage guildes questben, ahol a skingrad melletti barlangban ki kellett írtani a vámpírokat, annyit csináltam, hogy mikor 4 vámpír rámtámadt, summonoltam egy csontit, 1-et szétvillámoztam, és mire odaértem volna a többihez feküdtek, megölte őket a csonti :D
  • SaGa
    #34601
    Illetve jó lehet még a Streamline 3.0 használata is.

    Ez egy teljesítmény javító, ami pl menet közben módosítja a kép paramétereit annak érdekében, hogy a teljesítmény az általad meghatározott minimum és maximum fps között maradjon. Az egyik kellmes szolgáltatása a Streamsav, ami vagy meghatározott időnként, vagy bizonyos helyzetekben, vagy csak kézzel, egy gyorsbillentyűre egy megadott számú slotot elhasználva, mentegeti az állást. Azt is be lehet állítani, hogy mentéskor "purgálja" ki a felesleget a memóriából.

    Mondjuk a visszatöltéskori kilépésen nem segített...

    Amúgy jópofa a mod, legtöbbet a fade trükkel és a köddel variál, hogy a sebesség ne csökkenjen. De szépen meg lehet neki adni, mihez nyúlhat, mihez nem... El tart egy darabig, mire összelövi az ember, de utána nagyon jó eredményt produkál...
  • koschwarz
    #34600
    érdemes játék közbeni újratöltésnél egyébként kilépni a főmenübe és onnan visszatölteni, ez nagyban csökkenti a feleslegesem a memóriában maradó adatok számát.
  • SaGa
    #34599
    Wrye Bash
  • SaGa
    #34598
    A visszatöltéskori kilépés gyakran előfordul, együtt kell vele élni. Az oka, hogy a program nem reseteli a scripteket, ha ugyanarra a területre töltesz vissza, ahol elhaláloztál.

    A mod kikapcsolás után nem indul, azért szokott lenni, mert egy másik mod kötődik a kikapcsolthoz, de azt nem kapcsoltad ki.

    töltsd le és használd a Wrye Bash programot. Az pontosan mutatja, melyik mod az, ami hiányol egy másikat (piros lesz a színe a listában a jelzőjének). Azt is, ha az egymástól függő modok sorrendje nem jó. A gyakori, futás közbeni kilépések is ez utóbbira vezethetők vissza, illetve arra, hogy a francesco mod alaposan átszervezi a szinteket (tárgyakét, npc-két). Ezt szintén a wrye bash relev/delev eljárása képes javítani...

    Ez utóbbi hiba jellemzője, hogy akkor lép ki, amikor be akarsz menni valami romba, vagy barlangba...
  • SovereignX
    #34597
    Nem tudja valaki, hogy miért lép ki sokszor a játék? Mióta a Francesco féle mod van fenn azóta jópárszor kilép. A legtöbbször akkor ha menüből töltök vissza. De néha meg csak megyek és kilép.
    Bár lehet, hogy a thieves arsenal és/vegy OBSE loader miatt van.
    A másik meg hogy feltettem még az elején a Wizard Tower hivatalos modot. De mivel tolvaj lettem mondom azt kiveszem. Erre el sem indul a játék. Még a Beteshda intró előtt kilép. Ha uninstalltam a modot ha csak kikapcsoltam a Data file-ban.
  • SaGa
    #34596
    Van egy halom olyan mod, amivel felhasználhatók az egyébként értéktelen tárgyak.
    Az egyik ilyen a Craftybits. Ezzel készíthetsz magadnak ruhadarabokat, bőr páncélokat és szőrme ruhákat, fegyvereket, miegyebet. A legfrissebb verzióban (0.54) rengeteg javítás van a korábbihoz képest.

    A MMM-nek van egy Hunting and Crafting része, azzal pl csontokból, ezüst tárgyakból csont illetve ezüst nyílhegyeket lehet készíteni, abból meg nyílvesszőket. Az ollók, fogók, kések egy része szerszámként használható.

    Survival Suite Crafting. Ez is egy olyan mod, amivel az elszórt tárgyakból felszerelés készíthető. Bányászni kell, fémeket finomítani, stb...