41716
  • SaGa
    #34595
    The Necromancer. Ez a Cyrodiil Upgrade része, de önállóan is működik.
    Mannimarco Resurrection. Ez is.

    Együtt is használható a kettő. El kell döntened, hogy a Mages Guild a "jó" és a nekromanták a "rossz", vagy fordítva. Esetleg elfogadod mindkettőt, és visszaengeded a nekromantákat a "hivatalosan támogatott" mágusok közé...
  • GamerAdams007
    #34594
    Saját ház díszítésére alkalmasak ezek a kis mütyűrök, másra nem.
  • Gnome
    #34593
    hát sajnos szabónak nemlehet tanulni a játékban de nemkizárt, h vannak rá megfelelő modok...kb azt csinálhatod velük mint a valóvilágban....nemnyúlsz hozzájuk hanem otthagyod őket a helyükön
  • recon12
    #34592
    Na szépen fejlődgetek.Már 11-es szint,viszont egy valamire az istenért nem jöttem rá.Mi a francra valók azok a ruha foltok vagy mik?Egy-4 aranyas kis szövet darabkák.Meg vannak ollók itt-ott.Ezekkel ruhát lehet varrni vagy az ég világon semmi hasznuk?
  • bardocz
    #34591
    De akkor ha elkezdek idézgetni zombikat,akkor azért nem fognak kitiltani onnan ugye?:)
  • Fantusz
    #34590
    Zombikat, csontvázakat idézni egyszerű mágus is tud, a necromanták a hullagyalázásukkal kivívták a mágusok haragját (az egyetemi küldetéssorozatban szinte mindíg necik az ellenségek).
    Attól, hogy magadra veszed a Necromancer Rebe-t Hood-ot, még nem leszel necromanta, viselheted, ha tetszik(önmagában semmi védelmet nem ad) - mi kell még hozzá?
    Mágiaismeret, magas intelligencia, és willpower.

    Biztos létezik-e olyan mod, amivel hullákat lehet manipulálni, sőt van olyan mod is, amvel Lich-é, vagy farkasemberré lehet változni(Lycanthropy) - ki nem próbáltam, erős Cheat lehet.

    Máguscéhen belül a Conjurer egy rang, a legtöbb Idézővel dungeonokban ellenségként találkozol, ezek az NPC-k Oblivion lényeket idéznek elsősorban nem élőholtakat.
  • bardocz
    #34589
    Van valami mód arra,hogy nekromantává váljak?Ruhát már beszereztem,mi kell még?:D
  • bardocz
    #34588
    Jaaa,hát én má nem emlékszek mit választottam:D De biztos nem customot.Talán a class az thief,csillagjegy is az.
  • zsilike
    #34587
    mikor felajánlja a karakterlapokat(sablonokat)akkor custom class!igy te állíthatsz mindent
  • bardocz
    #34586
    Azt mikor vlasztottam ki,hogy mik legyenek a major skilljeim?
  • koschwarz
    #34585
    a varázsbottal lehet blokkolni...arra jó. én mágusként egyébként tuti hogy minimum a hand to hand-et váalsztanám major skillnek, azért nem egy rossz támadóképesség az sem, végszükség esetén jól jön néhány touch spell-el kombinálva (ha már közelharc, ugye).
  • Fantusz
    #34584
    Varázslóknál fontos, hogy az adott iskolából milyen szinten van a skill, Novice szintű varázslatok sokszor csak ijjesztgetésre jók (ezeket kapod meg az elején).
    25-ös szint fölött már használhatod az Appentrice szintű spelleket, ha egyébként birod manával.
    Varázslóknál elsősorban nem a spellek hatástalanságával szokott gond lenni, a manakifogyásra kell odafigyelni,(Alchemy - restora magicka italok)
    A játék elején közelharci pofozkodásba nem szabad bevinni a varázslót, legtöbb (breton, high elf) Endurance levonással indul a játékban, 60-70 HP-val néhány erősebb pofontól megborul (odaugrasz - touch - elugrasz, vagy távolsági spell), később viszont a leggyilkosabb kari lehet a mágusod.

    Mágusbotokat ritkán használok (a kezdeteknél azonban jól jöhet), a touch varázslatokat jobban szeretem, mint a távolságit (persze az is kell) - pusztakezes mágus, 50-es skill fölötti Hand to hand képességgel le lehet ütni az ellenfelet, ha nincsen más megoldás.
  • haxoror
    #34583
    A Flare jól sebez?
    Az az egyik leggyengébb varázslat az egész játékban...

    Valamit nagyon rosszul csinálsz ha a játék elején a Shocking Touch alig sebez nálad valamit, 10 shock damage, 2-3 ilyen varázslat megfektet akármit.
  • GamerAdams007
    #34582
    Flare-re nekem 6 dmg-et ír, cold touch, vagy freezing touch vagy mire meg 15-öt. Persze gondolom az attributeoktól is függ, én str/will-es vok.
  • Sanyix
    #34581
    Hát így kezdetben max a flare sebez valamennyire jó, de az se sokat (íjásszal annál is 4x nagyobbakat sebeztem), shocking touch meg akkorát sebez, hogy nem is látszik az enemy hp csíkján hogy csinálna valamit.
  • GamerAdams007
    #34580
    Gyengék? Én battlemage féleséget raktam össze, közelharcos és mágus egyszerre. Ehhez képes elég erősek a varázslataim, és mananulla szituba még ott a melee is. Cold touch, shock touch, asszem ezt a 2őt kapod az elején, amik jók. Absorb health is jó. Ezen kívül varázslatokat boltba lehet venni, pl főváros market district, de szerintem a mage guild tagok is tudnak tanítani neked 1-2 trükköt.
  • Sanyix
    #34579
    Na elveszett a mentésem (hosszú). Most kezdtem egy full mágust. Az a gondja, hogy ezek az alap varázslatok, legalábbis a támadók, elég gyengék. Hol lehet így a játék elején jobb varázslatokat beszerezni?
  • JethroHUN
    #34578
    Nem nagyon, semmire nem jók, csak "dísznek" vannak ott. Csak annyit tudsz hogy hetente elmész Bravilba a szoborhoz ahol megkapot az infot, azt elmondod a speakernek és megkapd a pénzed, ennyi.
    Csak 200 at, sztem elég kevés egy listenernek :S
  • bardocz
    #34577
    Amikor DB-ben megcsinálom utolsó küldit,akkor jönnek júj emberk.Nod nekik lehet adni valami feladatot?Azt tudtam csak beszédnél,hogy követnie kell,lehet őket használni segítségként?
  • JethroHUN
    #34576
    Hello
    Van egy kis problémám két kardal, min2ő add-on,de tökéletesek semmi textúra hiba meg semmi egyéb. Csak az a gond velük, ha pl beleteszem őket egy átlátszó tárolóba majd becsukom, még itt semmi baj, de ha pl elmegyek az épületből és vissza jövök egy hosszabb idő után vagy kilépek, akkor átcsuszank vagy maguktól kiesnek a tárolóból. és nem tom mért.
    Az eredeti cuccokkal nincs ien gond :S
    Az lenne a kérdés h van e oylan console parancs amivel rögzíteni lehet a pozíciót véglegesen? Vagy TES CS kell hozzá? és abba hogy?
  • SaGa
    #34575
    mEgvan, ki nem próbáltam: Proximity Based Sneak Penalties
  • SaGa
    #34574
    Kiegészítés: találkoztam olyan moddal (csak most nem jut eszembe a neve), ami módosítja ezt a dolgot, mégpedig úgy, hogy a sneakből von le átmenetileg büntetést, nem is keveset, ha fényben akar lopakodni. A fáklyával a kézben lopakodással azt hiszem az sem tudott mit kezdeni...

    A Thieves arsenal-ban meg lehet olyan nyílvesszőt kapni, amivel ki lehet oltani a lámpákat és egyéb fényforrásokat...
  • SaGa
    #34573
    nekem ellenkező tapasztalataim vannak. Tök mindegy, hogy a sötét sarkokban, vagy egy fáklyával a kezemben lopakodok, pont ugyanakkor vesznek észre. Többször is próbáltam és valóban, nagy hiba...

    Az más kérdés, hogy automatikusan eloltom a fáklát, ha valami életjelet tapasztalok, mert az agyam szerint a fáklya elárul. De nem...
  • bardocz
    #34572
    Nah,végigtoltam Dark Brotherhood-ot,kipakoltam a kriptát,jupí:D
    a blade of woe nagyon durva fegyver,de tényleg pöppet sokat eszik:D
  • Fantusz
    #34571
    Elküldtem
  • GamerAdams007
    #34570
    Nem jött be... :S

    "Uh oh!
    Something bad happened ...
    You have not validated your email address yet."
  • Fantusz
    #34569
    Nem emlékszem, hogy küldtek volna aktiváló mailt, regelés után azonnal lehet letölteni, csak a választott felhasználónevet és jelszót kellett beírni.
  • GamerAdams007
    #34568
    Valaki feltöltené plz a Real Lights modot vhova és adna linket? TESNexusról már egy jó ideje nem jön a reg aktiváló mail, és máshol nem találtam neten.
  • Sanyix
    #34567
    próbálj meg egy barlangban egy ég fáklya mellett elosonni, és anélkül. Sötétben kicsit könnyebb észrevétlenül maradni. Én így 96-os szintű sneakkel, bármilyen belső térben észrevétlen tudok maradni, ha elkerülöm a fényforrásokat.
  • koschwarz
    #34566
    az biztos, hogy a rád eső fény számít. tehát észrevesznek, ha éppen egy fáklya alatt vagy egy fáklyával a kezedben akarsz osonni. ha viszont sötétben vagy, akkor nehezebben vesznek észre. tehát ilyen szempontból az NPC-k látásképessége tuti, hogy korlátozott.

    namármost, hirtelen a vanillában nem tudom hogy van ez a dolog, de pl. a TIE-ban nehéz lopakodni egy khajit mellett, mert tényleges használja a night-eye képességét is.
  • haxoror
    #34565
    Pedig de :)
  • Fantusz
    #34564
    Ez mondjuk hiba, mert lopakodás közben alap lenne, hogy sötét, árnyékos helyen meg lehet bújni, nesztelenül el lehet osonni, kivilágítva pedig jó nagy céltábla kellene a tolvaj fenekére
    Teljes sötétben,fáklyával a kézben,feltünés nélkül lopakodni - picit messze van a realitástól.
  • bardocz
    #34563
    Hm,érdekes,mert ha bemegyek egy boltba,és jó helyen,sarokban legugolva bújok el nem lát az eladó,csak odanéz,ezt világosban nem tudom megcisnálni.
  • SaGa
    #34562
    Hmmm...

    Különböző leírások és a saját tapasztalataim is azt mondják, tök mindegy sötét van vagy világos, az npc-k észlelő képessége ugyanakkora...
    A sötét csak nekem rontja a látásomat... A játék motorja nem kezeli a sötétség és világosság közti különbséget ebből a szempontból...
  • Fantusz
    #34561
    Chameleon egy vicc...
    100% chameleon biztosít csak teljes láthatatlanságot, de, ha páncél van rajtad akkor a 100% csak 95%, tehát látnak.
    Vagy páncél nélkül chameleonozol, vagy legalább 105%-ot magadra kell szedni.
    Drága móka a chameleon spell, teljes chameleon enchantban meg unalom a játék, bárkit agyon lehet verni, annélkül, hogy emgütne.
  • bardocz
    #34560
    Én is sétáltam már el Deardre mellett csak sötétben,világosban még észrevesznek,mármint úgy világos,hogy ég egy fáklya.
  • SaGa
    #34559
    Passz. 50 könyékén már jó lehet, de a magas stealth is jó lehet. 70-80% stealthel már átosontam két beszélgető őr és a pár lépésnyire lévő fal között...
  • bardocz
    #34558
    Akkor ha majd elég nagy lez a light armourom,kipróbálom:)
    Ez az unarmored acrobatics jónak tünik,de nem egy ilyen karakternél,mint az enyém.Amúgy hány százalékos chameleon kell ahhoz,hogy ne vegyenek észre az emberek?szereztem egy 20%-os páncélt zombiknál,de ebben még bőven látnak.
  • SaGa
    #34557
    Más fegyvereknél is működik és visszafele is. Pl károsan befolyásolja a páncélviselés tanulását, mert nem a teljes armourra, hanem annak az eltalált darabjára számol romlást, ha az több részből áll. Ez ugye baj, mert nem lehet patkányharapdáltatással light armor skillt tanulni.
    Gyanítom, hogy ez egyébként a modok sorrendjének jó belövésével elkerülhető, vagy legalább a mod egyik esp-jének (Accurate armor damage) kikapcsolásával.
    Én Unarmored Acrobatics-ra gyúrok, így engem nem nagyon zavar...
  • bardocz
    #34556
    Az a mod más fegvyereknél is működik,és máshogy számít a dmg,vagy csak az íjnál,és gondolom ugyan ez igaz viszafele is.