41716
  • koschwarz
    #34715
    el kell olvasni a mellékelt leírást, hogy mi mit csinál. ennél többet nem tudunk segíteni.
  • zsilike
    #34714
    ok!már csak az nem tiszta,ahol több esp-file van(4-5db)azokat mindent másoljak be vagy csak 1-et?
  • SaGa
    #34713
    Mindegy. A kissebb a mod maga, a nagy meg a különféle, hozzáadott cuccok, főleg modellek és texturák...
  • zsilike
    #34712
    köszi megvan!francescoból a kisebbet tettem először!jo igy?
  • SaGa
    #34711
    Töltsd le az OBMM-et (Oblivion Mod Manager)!!! Telepítsd!
    Elindítod, alul a "create" gomb. Ezt nyomd meg. A kisablakban "add archive". Tallózd ki a letöltött, tömörített modfájlt. Ha panaszkodik, hogy több esp is van, eltérő könyvtárakban akkor mindenkéép olvasd el a tömörített fájlban található leírást, mert vannak opcionális pluginek is benne.

    Néha, amikor nagyon "eldugják" a tömörítvényben a cuccot, előbb ki kell bontani valahova és az "Add folder" gombbal lehet tovább jutni rendesen. Ilyenkor azt a mappát mutatod meg a programnak, amiből a meshes, textures mappák nyílnak, vagy amiben az esp, esm fájlok vannak.
    Adsz valami nevedt a modnak, ha nem írsz be author nevet, akkor panaszkodik, de nem kell vele foglalkozni. "Create omod". El lesz egy darabig, ha valami nagy csomagból csinálsz omodot, de lesz egy szabványos mod fájlod. A jobb oldali listában láthatod azokat, amiket már megcsináltál. Ha kék a kis négyzet jelölő, akkor aktív és a bal oldalon ott van valahol a ghozzá tartozó esp is. Ha zöld, akkor még nem aktív és nem is akad semmivel. Ha piros, akkor még nem aktív és valami olyat akar felülírni, ami már létezi. Ilynekor megzézheted a "View Data Conflicts" menüvel, a jobbklikkre nyíló menüből, hogy mivel is akad. Az aktiváláskor megkérdi, hogy a kondliktusokat hogyen reagálja el. Ha azt mondod mutassa, akkor mindegyiknél megkérdi, hogy felülírhatja-e a korábbit, vagy sem. Ha nem ezt váasztod, simán felülcsapja a korábbit. Ha sárgás a négyszög, akkor van benne olyan fájl, ami már megvan, de a kettő egyforma, nem lesz gond. Ha fekete, akkor már fent lévő esp-t kellene felülírni...

    Amikor minden modot aktiváltál, sorba raktál, akkor a job oldalon: Utilities -> Archive Invalidation. Erre van jó leírás az fcom oldalon...

    Lehet mindenféle scripteket fűzni az omodokhoz, amit az aktiváláskor futtat. Így pl megadhatod, ha az egyik mod egy másiktól függ és az nincs fent, akkor ne is telepítse, csak szóljon. Vagy ha a sorrend kötött, akkor automatikusan a megadott elé vagy mögé rakja, stb...
    Természetesen a script előírásai csak az obmm felügyelete alatt érvényesek, más programmal simán összekutyulhatod őket...
  • zsilike
    #34710
    kösz
  • koschwarz
    #34709
    egyszerű

    ha pl. van egy főmappád a mod nevével (legyen pl. hair and eyes), majd azon belül van több almappa (mint pl. textures, meshes, stb.), illetve .esp vagy .esm végződésű fájlok, akkor az összes almappát és a .esp-t vagy esm.-et bemásolhatod úgy ahogy van a bethesda softworks/oblivion/data mappába. valószínűleg figyelmeztet a winfos, hogy "a mappában már vannak hasonló nevű mappák, stb...", rányomsz, hogy "igen, mindet".

    ha esetleg a mod fájlai egy data nevű könyvtárba vannak bepakolva, akkor ezt a data könyvtárat teheted egyből a bethesda softworks/oblivion mappába.

    a lényeg, hogy gyakorlatilag majdnem mindegyik modot a data könyvtárba kell tenni, értelemeszerűen ha új textúrát rak be, akkor a textúra könyvtárba, stb.

    DE

    mindig meg kell nézni a modleírásban, hogy melyik esp.-t akarod használni, mert sokszor több is van.

    nem tudom, hogy az oblivion mod managert telepítetted-e már, de nélkülözhetetlen lesz, különösen ha textúrákat is használó modokat akarsz használni.

  • zsilike
    #34708
    ok megvan!viszont az olyan modokhoz ,amiket másolgatni"kell kérnék egy kis utmutatót.pl:modifier hair and eyes csomag letöltve egy mappába van csomagolva-hair and eyes-ezen belül meshes,texture és esp+esm file!lehet ugy h főmappástól(modifier eyey and hair)bemásolom valahova(hova?)vagy "belelépjek és külön-külön(textures,meshes)másolgatom?help ols thx
  • SaGa
    #34707
    Azt hiszem kell regisztrálni, mert 2 megánál nagyobb fájlokat másképp nem lehet letölteni, de nem kerül semmibe. A kinézetet a linken található képekből meg tudod itélni. Én nem használom, mert a Locational damage-dzsel összeakadna...
  • zsilike
    #34706
    hogy tudom szedni?regelni kell?miket ujít és kinézetre van e vm?még ezek és akkor elég is lesz ennyi mod.
  • SaGa
    #34705
    Új harci mozdulatok: Deadly Reflex

    Először az alapjáték, majd a Shivering Isles kieg, erre a gyári SI patch.
    Ez után a gyári modok (Knights of the Nines és társaik) majd innen kezdve mindegy, mert minden újabb esp-ket, esm-eket és adatfájlokat pakol fel, így az obmm használata nem megkerülhető...

    A gyári modoknak vannak unofficial és normál patcheik, azokat is érdemes beszerezni. A francesco modhoz van egy spéci, MOBS kompatibilis SI patch, elérhetősége az fcom oldal francesco moddal foglalkozó részén megtalálható.
  • zsilike
    #34704
    ja és patchek előtt v után modoljak?remélem nem vk idegesítő
  • zsilike
    #34703
    köszi!még1:harcmodort tudja valami változtatni?pl uj mozdulatok...vagy túl sokat akarok
  • SaGa
    #34702
    Azt, hogy mi ütközik mivel, látatlanban nem lehet megmondani. A modderek a readme-kbe általában beírják, ha ismert ütközés van a modjuk és más, nagyobb modok között. A francesco, mmm és ooo modokkal való inkompatibilitást általában bele szokták írni, mert ezek a legnagyobbak. A kis modok egymással szembeni viselkedése nem ismert, ki kell próbálni. Némi ráfordítással egyébként javíthatóak az ütközések, csak kell hozzá a tescs, meg még pár tool. Meg sok utánjárás...

    Az OOO modra rátalálsz a FCOM Convergence oldalról...
  • SaGa
    #34701
    Az a helyzet, hogy az önmagát installáló mod ebben a rendszerben a lehető legrosszabb eljárás. Pontosabban akkor jó, ha csak ilyeneket használsz. Nem véletlenül van belőlük kevés, ugyanis a betöltési sorrendet modmanager nélkül csak igen körülményesen (az esp fájlok egynkénti átdátumozásával) tudod megoldani, az archiveinvalidation sem működik az ilyen modokkal, így tele leszel textura hibákkal. Vagy csak olyat használsz, ami texturákat nem cserél. De Te pont ilyet keresel, így ez bukott mutatvány...
  • zsilike
    #34700
    vagy olyan modok is érdekelnének,ami instalálja magát setuppal és nem pont másolgatós.köszöntem
  • zsilike
    #34699
    pl van egy csomó wheapon,armor mod-ezek ütközhetnek francescoval vagy gátlástalanul felrakható?olvastam vm 000-ról,ezt pl nemis találom!
  • zsilike
    #34698
    Sziasztok!töltögetem a modokat,sikeresen!de mielőtt ujraraknám még kérnék tanácsot,van e olyan mod,ami kinézetet,hajakat,szem-csomagot" ad?amiket irtatok leszedtem de telhetetlen vk és kéne még pár tuti tipp modokra-egy a lényeg francesco mellé kéne és fő a stabilitás,várom az ajánlatokat.köszöntem!
  • SaGa
    #34697
    startquest. Egybeírva...
  • SaGa
    #34696
    A Ravenpride mod nekem nem működik. Eljutottam addig, hogy elfoglaltuk az ellátóbázist, majd következik a híd elfoglalása. Felmegyek, de amint rálépek a hídra, elveszítem a vezérlést. Olyan, mint amikor egy üzenetablak jön fel és amíg azt le nem zárom, nem működik, csak a forgolódás. de nincs üzenetablak, az valahol elveszett...

    Gondolom, valamivel akad, csak nem tudom mivel...
  • Fantusz
    #34695
    A Door in Niben Bay?
    Braviltól nem messze egy szigeten nyílt ez az átjáró, amin keresztül a Shiverig Islesre lehet jutni.

    Amennyiben erről a küldetésről lenne szó, egyenlőre hanyagold, majd később menj át (20-as szint fölött)
  • bardocz
    #34694
    Köszi!

    Lord Mork:nem egy halász csávótól vetetd fel a küldetést IC mellett?Mert akkor meg kell ölnöd 12 halat,és valamelyik öszetevőjüket le kel adnod a csávónak,hogy megkapd a jutalmad.
  • Lord Mork
    #34693
    Sziasztok srácok,most keztem nemrág a gámet és elakadtam egy oyan küldetésnél amikor egy tó kőzepén egy nagy sziklához kel menni.
    Ott nemtom mit kell tennem léci segitsetek.
    elöre is köszönöm.
  • Fantusz
    #34692
    Kevesebb manába kerül a spell.
    25-50-75-100-as skillel újabb, erősebb varázslatok használatára is lehetőség van, miközben csökken a manaköltségük is.
    A varázslatok manaköltéségnek csökkenése főleg Expert (75-100) szinten lesz látványos.
  • bardocz
    #34691
    Amikor fejlődik egy skill,ami spelhez kell,mondjuk destruction,akkor az mit befolyásol a spelleken?Manát,vagy a sebzést?Mert sebzés 25-ös szinten is 6,de manára nem emlékszem menyi volt.
  • obe
    #34690
    köszi kipróbálom
  • obe
    #34689
    sajnos nem, semmi nincs náluk, pár caliper-en kivül:))..pedig irja hogy épp egy bowman bandit zaklat:)
  • ashead
    #34688
    Nekem ugyanez volt a problémám, amit koschwarz leírt az egy időre megoldotta , de aztán újra jelentkezett, Wrye Bash relevel eljárás sem segített, úgyhogy végül feladtam és visszatértem Oscuróhoz. Egyébként a konzolba azt kell beírni : startquest franmenu . Erre jelenik meg a Francesco menüje.
  • GamerAdams007
    #34687
    Lootként legalább elejtik a ruhát, ami rajtuk kéne legyen?
  • obe
    #34686
    koschwarz...

    amit a 34546-os kommentedben javasoltál a "csupasz" banditákra, az sajnos ott elbubkik nálam hogy a konzol a start szóval nem tud mit kezdeni, többször is próbáltam...valami egyéb javaslat?..minden működik frankón, de lassan zavaró hogy minden útonálló alsógatyában, ököllel jön nekem, szinte a blokkolásomtól meghalnak
  • koschwarz
    #34685
    most már a kezdetektől fel lehet rakni.
  • Fantusz
    #34684
    Ezeket a modokat bármikor be lehet rakni, és aktiválni, vagy csak bizonyos küldetések lezárása után?

    A Kvatch Altermach (Kvatch újjáépül, és a karakter lesz a Count), csak a kvatchi ostrom lezárása után kerülhetett játékba, különben nem lehetett megcsinálni a küldetést.
  • Fantusz
    #34683
    Oblivion patch csak akkor kell, ha nincsen fent a Shivering.
  • zsilike
    #34682
    köszi!és oblit is patchelni kell vagy shivering a domináns?
  • Fantusz
    #34681
    ShiveringIsles_v1.2.0416English (mert gondolom angol verziót telepítettél)
    A Béta nem jó, abban még vannak hibák, a fenti verziónál meg szerintem nincsen újabb, bár elég régen adták ki ( priss patchról fogalmam sincsen mi lehet)
  • zsilike
    #34680
    patch-ekkel mi a helyzet jelenleg?láttam shiveringhez vm bétát,van hivatalos is?oblihoz mi most a priss patch?1.2?thx
  • zsilike
    #34679
    siker! köszi
  • zsilike
    #34678
    köszi,de az elöbb azt irták h nem kell regelni filep-n,majdcsak sikerül,már leszedtem régebben,de tény h most valami van.
  • koschwarz
    #34677
    ide kattints vazz

    ha a letöltésre kattintasz és ha a fileplanet-en be vagy regelve, akkor automatikusan a letöltési képernyőn kellene találnod magad.
  • bardocz
    #34676
    Úgytünik regelni kell.