41716
  • Fantusz
    #34755
    A Locational Damage azon része volt a bajok okozója, amelyik a lokalizált páncélsérülésekért felel.
    Ezt a részt kikapcsolva fejlődtek a skillek, kritikus találatokat is be lehetett vinni - arra nem tudtam rájönni, hogy a mod van hibásan megírva, vagy valamivel összeakadt, jelenleg nem használom, Windows telepítés után új modokkal szórakozom.

    Ismét csak az amatörizmusom bizonyítéka, de nem tudok rájönni mit akarnak Waterfrontban egy újonnan érkezett hajó kapitánya és egy khajit.
    Gondolom a Blood&Mud által kerültek játékba (rá is csodálkoztam Bravilra rendesen)
    Szóval nem nagyon beszédes a kapitány, most vagy a personalityt kell fejlesztenem, vagy kizárólag csak tolvajcéh tagokkal állna szóba?
    Másik kérdés (ha szabad ilyet), Bravilban, a Leyawiin felé veztő út mentén épült egy fellegvár, ahová nem lehet belépni egyenlőre, csak remélem, hogy ez nem a mod hibája, esetleg majd később ide is be lehet jutni.
  • Fantusz
    #34754
    Az nem lehet, hogy rossz patchet használtál hozzá?
    Meg nem mondom, hogy az Oblivionra is külön van patch az amerikai és az európai kiadásúakra, de sok játéknál van ilyen hibalehetőség - elindul a másik patchel, de nem működik megfelelően.
  • koschwarz
    #34753
    csak rajtad múlik, hogy 1-es szinten csinálod végig a játékot (meg lehet csinálni), vagy fejlődni is akarsz. 1-es szinten csak alapszörnyekkel találkozhatsz, goblinok, farkasok, gyenge banditák.

    nem tudom, hogy direkt nem léptél szintet, vagy csak nem tudtad hogy kell, de sok mindenről lemaradsz, ha nem lépsz szintet.
  • SaGa
    #34752
    Állítsd be az oblivion.ini-det a lista szerint.

    A játék konfigjában állíts be HDR-t, de ne legyen AntiAlias (a kettő kizárja egymást). A videokártya konfigjában viszont állítsd be, hogy legyen 4-es AA, akkor szép is lesz.

    Tedd föl a Streamline 3.0 modot, és állítsd be a gépedhez. Ha aktív, a CTRL+HOME billentyűkkel lehet aktiválni a konfiguráló menüjét.
    A másik, nagyon ajánlott mod az
    Oblivon Script Optimization. Ez "kitisztítja" a rosszul megírt scripteket. Ilyenek már az alapjátékban is vannak, nem csak a modok között. A script optimalizáló az első legyen a modlistában, a streamline az utolsó. A sorrend beállítására a legegyszerűbb az Oblivon Mod Manager (OBMM) használata.
  • koschwarz
    #34751
    amikor kékek (lilák) a ládák, az a lock bash mod, vagy ha az OOO van fent, akkor abban alapból benne van. sneak módban lehet ilyenkor zárat nyitni, vagy ha elég erős vagy, leverni a lakatot egy nagy kalapáccsal.

    deadly reflex modot nem használtam soha, az elgondolás nem rossz, de nem szimpatikus a mod.
  • koschwarz
    #34750
    nekem sokkal jobb géppel is akad (igaz, árnyékok nélkül, de minden a maxon van), de ez ennek a játéknak a sajátja. egyrészt van a "loading area"-nél egy akadás, azaz amikor haladsz előre és tölti be a következő cellát, akkor mindig akad.

    aztán pl. aegy dungeon-ben lehet 80-as fps-ed is, jön egy-két conjurer, idéz egy szörnyet aki még tüzet is lövell, és máris akadozhat. simán álldogálsz, és nézelődsz, de lehet hogy pont akkor futtat néhány számításigényes scriptet, akad...

    a tweakguide.com-on találhatsz optimalizációs beállításokat, amiket mindenképpen érdemes átnézni.
  • Scouser
    #34749
    De természetesen vannak olyan pillanatok amikor nem csinálja, de vannak olyanok amikor igen. Pl amikor 70 és 50 fps között vagyok akkor csak ritkán csinálja. De 30-40 között már nagyon durván. 30 alá sohasem esik.
  • Scouser
    #34748
    Sajnos egyszerűen csak állok egy helyben és mondjuk forgok körbe az egérrel és 40 fps mellett akadozik. Olyan mintha kihagyna frameket. Nem is értem pedig jó játék lenne... Amerikából hozattam.
  • SaGa
    #34747
    Mennyiben akadozik? Ha folyamtosan, akkor nem tudom. Ha csak "cellaváltáskor" (mész a terepen és időnként megáll kis időre, majd megy tovább), az a motor gyagyája. Van egy halom oblivion optimalizációs leírás, a neten, szét kell nézni. Pl érdemes a duál procidnál bekapcsolni a threaded kezelést az Oblivion.ini-ben...

    Ezek a beállítások sokat segíthetnek:

    bBackgroundLoadLipFiles=1
    bLoadBackgroundFaceGen=1
    bBackgroundCell Loads=1
    bLoadHelmetsInBackground=1
    iBackgroundLoadLoading=1
    bBackgroundPathin g=1

    If your processor is a dual-core or supports hyperthreading, edit the following lines as such:

    bUseThreadedBlood=1
    bUseThreadedMorpher=1
    bUseThreadedTempEffects= 1
    bUseThreadedParticleSystem=1
    bUseMultiThreadedTrees=1
    bUseMultiThreadedFace Gen=1
    iNumHavokThreads=5
    iThreads=9
    iOpenMPLevel=10

    If enabling grass doesn't kill your framerate, or if you can't live without grass (that sounds very wrong), optimize it:

    iMinGrassSize=130 (you can try a higher value: 150, 180, 200)

    stb...
  • SaGa
    #34746
    CM partenerek helyett inkább a Companion Share and Recruit modot érdemes használni. Azzal bárkit felfogadhatsz, akinél a szimpátiád 65 fölötti. Bármikor ki is dobhatod, ha többen vannak, "squad"-ba lehet őket szervezni és úgy vezényelni, stb. A bravili házamba beköltöztetem egy helyi hajléktakalant, aki jó alkimista és meghagytam neki, hogy gyártogasson lötyiket. De el lehet küldeni hozzávalókat gyűjteni, vagy rá lehet venni, hogy csak simán érezze otthon magát. Ezzel kicsit vigyázni kell, mert automatice lepakolják a fegyvereket és páncélokat, és ha a fejlesztők (vagy valamelyik modder) nem adtak nekik rendes ruhát, egyszál semmiben parádéznak a házban. Ezen lehet segíteni, ha adsz nekik valami felvehetőt a "Friend" menüben.

    Nem kell a milliónyi, agyatlanul megtervezett, inkább kirakatbabának, manökennek, vagy tápos őrnek való CM partnerrel vergődni...

  • Scouser
    #34745
    Helósztok!

    A következő a problémám: Megvettem a játékot és majdnem hülyét kapok, mert 40-50 fps mellett a játék akadozik. Utánaolvastam, ez az úgynevezett frame skipping vagy mi. Nem lehet eltüntetni, mert nagyon idegesítő? Másnak volt ilyen jellegű problémája?

    A gépem: X2 4800+, MSI 8600GT 256 RAM, 2 GB 800Mhz DDR2 RAM.

    Szerintetek?
  • SaGa
    #34744
    Vagyok hét végén is, láttam a kérdést, csak nem tudok választ rá. A deadly reflexet láttam bemutatóban, letöltöttem, de nem használom, de ezt írtam is korábban. Valamelyik moddal (már nem tudom mlyikkel, vangy úgy 150, amit használok), ami fent van, akad(hat) a készítő szerint, így egyelőre talonban maradt. Helyette a Locational Damage-t választottam, amiről korábban valaki panaszkodott, hogy elrontja a páncél viselési fejlődést, csak én kifejezetten páncél nélküli karaktereket használok, így az engem nem zavar...

    Deadly Reflex-ből a legfrissebb a 4.03, azt kellene kipróbálni...

    A leírás szerint: aktiválás után:
    - töröld az Archiveinvalidation.txt-t és futtasd az obmm ezen funkcióját.
    - várd ki a "cell reset" idő (ez gyanítom azt jelenti, hogy húzódj valami semleges helyre (pl a házadba, ahol nincs senki) és várd ki a respawn időt (alapértelmezetten 3 nap, modokkal változhat).
    - ha nem akarod kivárni akkor a konzolba írd be: SetGameSetting IHoursToRespawnCell 1 (előtte valamiképp le kéne ellenőrizni, mennyi az alapérték, mert 2-3 óra várakozás után vissza is kellene állítani...)

    Valahol azt is írja a doksi, hogy az új animációk egy része csak "third person" nézetben látható. Pl a torokvágásé... A spéci mozdulatok látványa az NPC-ken élvezhető, a Player inkább csak a hatásokat "élvezi"...

  • zsilike
    #34743
    Nálam ugytünik minden ok eddig..kb 5 mod van fent+a hivatalosak.deadly reflex elég "ismert mod,tralereket is néztem róla.mivel abban egyetértünk sztm h obli legnagyobb gondja az egysikú harcmodor,lennének elképzeléseim..de ez a mod is műkszik csak a nem értem h consolban mit kéne...
  • JethroHUN
    #34742
    Nekem az a véleményem hogy az Oblivonba ne tegyél be mindneféle "homályos"
    mod. Csak olyat amit már sokan kipróbáétak és nem írtak hibáról. A TES nagyon modozható játék és könnyü is berakni. DE a hátülötője hoyg iszonyatosan el is lehet vele rontan iaz egész programot. Nagyon durva dolgok tudnak történni. Tapasztalat, egyszer raktam be egy új CM partnert de az iszonyat bugos volt :S de sikerült kitörölni :)
  • zsilike
    #34741
    34737-hez még annyit,h deadly reflex 4-et tettem fel!innentől semmit nem tudok van 4.0 meg ilyenek?és kell hozzá esetleg?vagy consol-ba kell irni vmt?thx
  • zsilike
    #34740
    ÉS MÉGEGY KÉRDÉS,HA VISSZATÉR VALAMELYIK GURU!az egyik mod miatt vannak olyan ládáim amit kék varázslat vesz körül(mint morrowindben a csapdás ládák)rá spacelek és semmi nem tudom kinyitni,ami nagyon gáz-lockpickem van+easy láda.?köszi
  • Fantusz
    #34739
    Ilyen kérdésekban SaGa és koschwarz tud segíteni remélhetőleg, de ők hétvégén ritkán vannak itt.

    Türelem
  • zsilike
    #34738
    ?sehol senki?
  • zsilike
    #34737
    pontosan:-select a key for a shield bash,wheapon punch,choose one of free keyboard key.you can release,reassign your default keys in the options,controls menu.first click done to close this window,then press the key you want to use.Selecting mouse keys cannot be supported at the moment,refer to readme on how to set them through console.--nagyjából értem,lecsukom done-al az ablakot,lenyomom a G-betűt(mondjuk)de látszólag semmi nem történik.de azt már nem értem h options-controls-ban mit matassak!consolos ügyet meg pláne nem értem,segitség kéne!köszi
  • zsilike
    #34736
    sziasztok!Deadly reflex -ügyben kérnék segítséget,mert nem jövök rá h mi módon használhatom az uj mozdulatokat!?az van h játék elején a cellában feldob egy "üzenetet(a questek között)h adjam meg hotkey-ben..belépek options-controls-billentyűparancsok...de itt csak kb 10alap dolgot lehet megadni(mozgások...)mit kéne tennem?ti használjátok a speckó mozdulatokat?légyszi segítsetek h mi a trükk.köszönöm
  • Fantusz
    #34735
    No, azt hogy csináltad, hogy már 1-es szinten az egyetemen voltál?
    Be lehet menni, beszélni is lehet Raminus Polussal, de a kapun nem enged át, csak miután az összes Raccomendationt megszerezted.

    Karaktertől is függ, hol, mivel érdemes kezdeni, tolvajnak pl. nem biztos. hogy rögtön az Arénába kell rohanni.

    Elős napokban lehet IC-ben szédelegni, napközben ki lehet menni a város körüli romokhoz, sőt be is lehet menni (általában kicsik a főváros körüli dungeonok)
    Az sem szégyen, ha valami legyőzhetetlen ellenfél elöl kimenekülsz a dungeonból, a lényeg azon van, hogy fejlődjön a kari.
    Utakon közlekedve bármelyik városhoz el lehet jutni, de a vadonba még ilyenkor nem ajánlott bolyongani.
    Útonállók, banditák, farkasok az úton is támadhatnak, ha nem bírsz velük futás - szencsés esetben éppen jön egy járör neki általában nem gond ezeket a lényeket leverni (jószándékú segédkezés közben érdemes vigyázni az Imperialra, nehogy megsértsd)

    Guildos küldiket 5-ös szint körül szoktam elkezdeni, addig IC körül lófrászok, kincsvadászat, alchemia jelenti a bevételi forrást, ekkor már van házikóm, nekivághatok a távolabbi tájaknak, nem kell mindent magammal cipelni.

    Természetesen el lehet kezdeni első szinten is a guildos küldiket, ha bírja a kari, a Custom kasztos kariknak kell az elején némi idő, amíg a minorban lévő fontos skilljük némileg megerősödik...
  • Chipii
    #34734
    Gyakorlatilag bárhová mehetsz, mivel az ellenfelek a szintedhez igazodnak (persze ha első játék, akkor óvatosan, míg kiismered magad). Nyugodtan megnézheted a környező barlangokat is.
  • zsilike
    #34733
    én arénában kezdenék!
  • aaasdd
    #34732
    Hello!
    Nemrég kezdtem el a játékkal játszani és az lenne a kérdésem hogy a játék elején hol és hogy érdemes fejlődi, mert az előző mentésemmel már az egyetemen voltam 1-es szinten és szerintem ez egy kicsit alacsony lehet ide. Előre is köszi.
  • Carmang
    #34731
    Próbáld meg a legfrissebb DirectX9-et telepíteni.

    Ha nem oldja meg, akkor:
    Rákeresel itt: http://www.dll-files.com/
    Letöltöd.
    Bemásolod a Windows\System32 mappába.
    Örülsz.
  • Varga10
    #34730
    bocsi d3dx9_27.dll nem található bocsi :P
  • Varga10
    #34729
    Hello!!!

    A játék nem indul azt irja ki hogy d3x9_27.dll nem található. Mit csináljak?
  • zsilike
    #34728
    hotkey-ket hol álítom be(deadlyreflex mod)miatt kérdem,mert kiir valamit
  • JethroHUN
    #34727
    Hello
    Tud valaki egy console parancsot amivel véglegesen megadhatom vagy zárhatom egy tárgy pozícióját? Hogy még a gravitációse mozdítsa el?
  • bardocz
    #34726
    Köszi!
  • zsilike
    #34725
    Sziasztok!minden rendben zajlott a telepítéssel!viszont megjelentek uj race-ek!dremorat választanám,küldetésekben nem szenved hátrányt?
  • SaGa
    #34724
    ?
    Mit jelent az "általam lerakott" kifejezés?

    Modolsz, vagy játszol és játék közben pakolászol le dolgkat itt-ott? Ez utóbbi esetben a tárgyak, amiket nem saját tulajdonú (a házadban lévő, vagy a olyan guildben, aminek tagja vagy) ládába pakolsz, el fog veszni.

  • Morlan
    #34723
    Üdv! Nekem lenne egy problémám, hogy az összes általam lerakott, illetve enchantolt fegyvert,páncélt, és kikevert potionokat nem menti el a játék. Illetve ha menüs mentést - kilépek a menübe v. a játékból - csinálok csak akkor. /F5-F9-nél megjegyzi./ Új karaktert kezdtem, azzal nem volt baj. Illetve próbáltam újra telepíteni, semmi.
    Előre is köszi, ha van vkinek ötlete.
  • haxoror
    #34722
    nyilván
  • Chipii
    #34721
    De nyilván level10en, level10es ellenfelek ellen nincs is szükség epic cuccokra:)
  • haxoror
    #34720
    Persze oda lehet menni korábban is viszont a játék a található cuccokat is a szintedhez igazítja és csak olyan 20-as szinttől fogod a legjobb cuccokat találni.
  • Chipii
    #34719
    Nem kell 20-as szint, mivel szinthez állítja az ellenfeleket, ha jól emlékszem én 10-es szinten mentem oda, és tökéletes volt úgy is.
  • SaGa
    #34718
    Kicsit lejjebb már leírem, de mégegyszer:

    Drain: elszívja az adott attribútumot, meghatározott ideig, és mennyiségben. Az elszívott mennyiség elvész. (a célnál átmeneti damage). A hatás elmúltával az automatikusan gyógyuló dolgok visszajönnek. Támadó.

    Absorb: elszívja, és átadja a varázslónak az adott mennyiséget. (a célnál átmeneti damage, a "feladónál" átmeneti restore). A hatás elmúltával az automatikusan gyógyuló dolgok visszajönnek. Támadó.

    Damage: véglegesen leveszi az adott mennyiséget a célról. A mennyiség nem termelődik vissza, maximum templomban, vagy valami ellenirányú löttyel, mágiával. Támadó.

    Cure: azonnal gyógyítja a damage hatását, véglegesen és teljes egészében. Gyógyító.

    Restore: meghatározott mennyiséget ad vissza az adott attribútumhoz. Gyógyító.

    Fortify: erősíti az adott attribútumot, a meghatározott mértékben és ideig. Védelem.

    Resist: véd az adott fajta támadás ellen, meghatározott mértékben és ideig. Védelem.



    Az Oblivon Wiki tanulmányozása javallott...
  • bardocz
    #34717
    Na rájöttem,szívja el minden másodpercben adott pontnyit,aztán pedig ha nem hal meg viszatöltődik.Van az a küldetés amikor meg kell tudnunk Thoronir miért olyan olcsó,és a végén meg kell ölni a 2 csávót.Tarthatott ezzel kb 10 másodpercig,első shocking touchtól meghalt a társa,a másik muksóra meg ráküldtem ezt az életelszívóst,meg 1 vagy 2 shocking touch és megfeküdtek.Másik karakterrel meg mire lekardoztam őket...
  • bardocz
    #34716
    Van egy spell,ami azt tudja,hogy drain health 10 points for 15 sec.Akkor ez a spell minden másodőercben levesz anyi hp-t?És én ezt megkapom,vagy ez nem olyan,mint az absorb spellek?