41716
  • royaltom
    #34835
    Ez Azért van mert este kell oda menni amikor a király és a királyné is alszanak,mert az a láda a királynő ékszeres doboza oda rakja be alvás előtt.
  • SovereignX
    #34834
    Lenne eyg oylan problémám az egyik küldetéssel. A tolvaj céh egyik küldetésével konkrétan. Be kell hatolnom a Leyawini kastélyba vissza lopni egy gyűrőt. A probléma ezzel csak az, hogy a kis ékszeres dobozt már korában kiraboltam. Így amikor újra oda megyek üres. És nincs benne semmi.
    A gyűrű akkor pedig még nem volt benne mikor kiraboltam.
  • FICEK9
    #34833
    Nagyon kösz ezt az indirekt segítséget! Rájöttem a problémára a kérdéseden elgondolkodva :).
    De lenne még két kisebb kérdésem.
    1. Az az áldás amit a nagy sárkányszobor ad a főjáték befejezése után ha rányomok állandó jellegű?
    2. Volt már másnak is olyan hogy az asztal felett lebegtek az addig az asztalon lévő dolgok egyrésze, mintha valaki nekiment volna az asztalnak, felrepültek volna a dolgok, és megállt volna az idő?
    Amúgy ez nem messze történt meg velem a sárkánytól, a vámpírvadászok szállásán Imperial Cityben.
    (meg mellékesen páran elkezdtek dimenziót váltani, egyik pillanatban itt, aztán ott teremni, meg páran ikertesókkal is kezdtek rendelkezni, amikből volt hogy összeveszés, majd duplahalál lett)
    Olvastam a consol funkció használatának leírása végén, hogy furcsa hatása is lehet a játékra, de ennyire...? (igaz még élesztettem fel pár embert a varászlónőn kívül...Tamikát, és a kilencek lovagjaiból 6-ot)
  • FICEK9
    #34832
    is-is
  • GamerAdams007
    #34831
    Major skillek fejlődtek, vagy minorok?
  • FICEK9
    #34830
    Találkozott már valaki olyannal hogy leállt az összfejlődést jelző csíkja, hiába fejlődtek a képességei külön külön?
  • koschwarz
    #34829
    aki akar egy olyan nem annyira script-igényes, "energiatakarékos" időjárás modot, ami a vanilla játék időjárásán alapul és azt turbózza fel, nem pedig megváltoztatja, illetve kiegészíti, kibővíti, mint a többi, akkor próbáljátok ki az enhanced weather modot.

    nekem nagyon tetszik. szép. egyébként meg szeretem az egyszerű modokat , és ez is az.
  • bardocz
    #34828
    Köszi!
  • Fantusz
    #34827
    Bravilban, Ita Reinustól vehetsz 3sec-es paralyse varázslatot (Journeyman), az egyetemen van 7-10 sec.-ig tartó, azok már Expert ill Master szintű spellek.
    A Sötét Testvériség rejtekhelyén is meg lehet szerezni a paralyse varázslatot a macskától: Black Winter (Paralyze for 2sec on Target
    Frost Damage 20pts on Target)

    Paralyse ellen immunisak a vámpírok, pókdaedrák, és néhány élőholt is...
  • bardocz
    #34826
    Paralyset hol lehet venni?Mármint a spell-t,mert még nem találkoztam vele egy árusnál sem.
  • SaGa
    #34825
    Még mindig Deadly Reflex.

    Beizzítottam, kíváncsiságból. Eddig túl sok mindent nem láttam, mert nem volt alkalmam fegyverrel harcolni. Ami látszik, hogy a pajzzsal ütésre van valami mozdulat, ezt üres kézzel is tudja. Elvileg 3 gyorsbillentyűt kell beállítani, az egyik ehhez, a másik az "eltáncoláshoz" kell, a harmadik nem igazán gyorsbillentyű, akkor kell megnyomni, amikor fel akarsz ülni egy lóra és út közben esetleg akarsz lóhátról varázsolni. Az eltáncoláshoz igazából "kombókat" kell használni. Nyomod a beállított billentyűt és közben fordulsz, illetve együtt nyomod ezt a billentyűt és az előre vagy hátra mozgatókat...

    Fontos: az esm fájlnak az utolsónak kell lennie az összes esm után.
    Az esp-knek is a többi esp mögé kell kerülni az alábbi sorrendben:
    - valamelyik a "Timed block" esp-k közül. Csak az egyik!!!!
    - HorseCombat.esp
    - Combat Moves.esp

    Fontos, hogy ezek mind a töltési sorrend végén legyenek, ha bashed patch van, azt is közvetlenül ezek elé kell tenni...

  • SaGa
    #34824
    Mágusoknak: Mighty Magick: Reborn.
    Kissé átszabja a mágiarendszert. Alapvetően változnak a faji bónuszok és a csillagjegyek bónuszai. Jön egy pár új spell, néhánynak az iskolája megváltozik, illetve szintet vált, változik az "áruk" és az erejük. Megváltoztatja a Spellek neveit (mindegyik elejére oda kerül az iskola és a szint megjelölése).

    A legnagyobb változtatás: a magicka nem regenerálódik, csak alvás közben az alvás hosszával arányosan. Az Atronach jegyben születetteknek alvás közben sem. Cserében az alap magickát megemeli, illetve az egyes mágikus iskolák szintjének növekedésével ez is szép lassan nő. Pótolni löttyökkel, mágia elszívással, health pontok beáldozásával, illetve az enchantolt tárgyakból való feltöltődéssel lehet. Ezzel ugyan a tárgy töltése csökken, de azt meg lélekkövekkel lehet pótolni. Elvben kompatibilis minden olyan moddal, ami az alap spelleket nem piszkálja.
  • Sanyix
    #34823
    Na én most a 26 óra után már 29-es karimat, full mage-ről battlemage-re tápolom. 100-as conjuration, 96-os alteration, 65-ös restoration, 60-as illusion, 82-es light armor, most húzom a blade skillt minor szintről (10), már 54-es, blockot 46-os. És mivel willpower, és int 100-as, most a strength agility, personality triót, és néha az endurancét.

    Szépen távolról rálövök az enemykre egy tűzgolyót amitől égnek 15 másodpercig, közelednek akkor 1 spelles summon bound shield, helmet, boots, elő a glass swordot, és csapkodás. Néha egy drain health ha kell, ha sok a manám egy "touch of death" (saját spell, 50 fire, 50 frost, 50 shock, métereket repítős :)
  • SaGa
    #34822
    Élik a maguk életét nélküled is. Gyakran találok félig-meddig kifosztott halottakat, illetve levadászott állatokat a terepen, gyors futás közben is olyan területen, ahol még nem jártam, tehát nem a közelség miatt csaptak össze, csak szimplán nem bírják egymást. A MMM-nek van olyen része, ami kifejezetten ilyen frakcióháborúkat generál, de az alapjátékban is előfordul. Pl a goblin törzsek rendszeresen öldösik egymást...
  • FICEK9
    #34821
    "és mondá Jézus: Kelj fel Lázár!" és a mi kis lázárunk felkelt, mégha nem is olyan hirtelen mintha frissen halott teteme felett mondtam volna az igét, de a következő látogatásomkor már a hálózsákjában szunyált :)! Nem irigylem Jézust! Nekem csak a hajnalom ment rá egy ilyen "csodára" :).
  • FICEK9
    #34820
    feltámasztani már tudok, csak hulla nélkül nem megy (a multbéli hulláján próbáltam ki, de a mostani helyről az már eltűnt) elméletileg vissza lehet azt is hozni, de nekem valahogy csak olyan dolgot sikerül visszahozni amit én tüntettem el...:S
  • FICEK9
    #34819
    Én is pont ezt az opciót próbálom felderíteni, ugyanis még egy korábbi problémám kapcsán találtam egy linket ahol mindenféle hasznos dolgot írnak a játékról angolul, olyan wikipédia szerű a hely, nemtom ismeritek-e (http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Bralsa_Andaren). Ott is rákerestem a némberre, és ott még hangsúlyozza is a leírásában hogy "halandó" a hölgyike :). De mintha ott is emlegetne egy ilyen consol dolgot a feltámasztásra, de az angol tudásom ehhez már komolyabb szótársegítséget igényel. De nem adom fel. Esetleg ha valaki játszott már "jézusosat" ily módon a játékkal, annak a segítségét megköszönném!
  • haxoror
    #34818
    asszem konzolparancsal fel lehet
  • Fantusz
    #34817
    Ezen a szinten már kinkeservesen lehet a summonokon fejleszteni a skillt, de talán nem is fontos.
    Expert szintű spellekkel bármilyen lényt le lehet búdítani, a mana-megtakarítás persze jól jönne, de ha van rajtad Fortify Magicka és Spell Absorption enchant nem kellene, hogy gond legyen.

    50-es tűz(jég, vagy villám)sebzés+1sec paralyse már alacsonyabb szinten is használható, de magas szintű lények ellen is hatásos a paralyse miatt.
    A demage értéket max 70-re érdemes szerintem felvinni, az 1 sec paralyse elég, nagyobb spellek csak fölöslegesen zabálják a manát - mindez persze játékstílus kérdése is lehet, én nem szeretem az olyan spelleket, amik azonnal nullára csapják a magickat, jó ha abból van tartalék.
  • FICEK9
    #34816
    Azért köszi a segítséget srácok, kár hogy tényleg ez lett a "megoldás". Én az utolsó pillanatig reménykedtem hogy esetleg csak beszorult valami fába, vagy falba és csak én voltam béna hogy nem találtam. Így kénytelen leszek magamat mester szintre juttatni további idézett szörnyeim lövöldözésével. Pedig szerettem volna most az összes küldetést valahogy megcsinálni.
    Csak azt nem tudom hogy mi lett volna akkor ha mondjuk Jeffri hal meg idő előtt...
  • FICEK9
    #34815
    :D
    Beperlem a mágus szakszervezetnél!
  • Fantusz
    #34814
    Megtaláltad?
    Érdekes, hogy a nevesített NPC-k többsége koronás, megölhetetlen, pont a destruction mester az egyik leggyámoltalanabb figura, akitől ugye elvileg mindenkinek rettegni kellene.

    A pusztai oktatómesterek (marksman, acrobatics) nomád táborhelyek körül tengődnek, őket nem eszi meg valami vadbarom, a destruction mestert meg simán lecsapja egy állat.
    Szerintem a medvebőr is azért kell neki, hogy a kocsmába dicsekedhessen vele - no de akkor mit tudna tanítani egy ilyen félelmetes mágus?
    (visszaadja a bőröket, ha jól emlkészem)
  • FICEK9
    #34813
    Nem lehet feltámasztani?
  • FICEK9
    #34812
    Morning Star 12.
    R.I.P.
    Végzett vele egy vad Ogre.
    :(
  • FICEK9
    #34811
    Ez jó :)! Kösz!
    Így értem, de...nekem nem oda, a szentély mellé mutat a zöld nyíl :( :S.
    Mi van akkor ha 2 Oblivionkapu is volt a környéken? Megölhették azok? A zöld nyíl lehet a hullájának a néhai helyét mutatja, vagy az mindig fix pontot mutat? Eddig ugyanis azt tapasztalatam, hogy a környezet csak az én közelségemben támad másokat is, pl amikor láthatatlanul rohangáltam az utakon a Minotaurusz mintha direkt elfordult volna és másfele sétált volna amikor egy Birodalmi katona kolbászolt arra (elvileg egyik se tudta hogy ott vagyok, mert láthatatlan voltam). Akkor most a jelenlétem nélkül is ölhetnek meg embereket szörnyek, vagy az észrevehető közelségem is elég? Pl. nemrég majdnem az orrom előtt nyírta ki egy mágus Skingrad kapujában Tamikát. Én mire odaértem már halott volt Tamika, a mágust még ölte egy paraszt meg az őr, mire én lecsaptam végre, de már egy ideje a környéken kóricáltam.
  • Fantusz
    #34810
    http://www.youtube.com/watch?v=dKtSJRLtjRM
  • FICEK9
    #34809
    OK. Van ott amúgy valami ágya, sátra, vagy valamilye? Mert van ott egy "kitaposott" placc, de fekhely nincs. Csak úgy a földön alszik? :)
    Amúgy a zöld nyíl még mindig megvan, ami mutatja.
  • Fantusz
    #34808
    Az alvóhelyét jelölte a nyíl a térképen, az oltár közelében van egy vacka, a szabad ég alatt alszik, és hatalmas területet bekódorog.
    Próbáld az alvóhelyén megvárni, ne keresd, alig van esély, hogy véletlenül belefutsz.

    Egyetlen lehetőséged, talán, hogy visszatöltöd oda, amikor az anvili mágus elárulja hol van a mester, s követed a nyiltat.
    Nem tudom a nyíl mikor tünik el, de elvileg csak miután beszéltél a nővel. (többi alkalommal emlékezetből kell visszatalálnod a trénerhez)
  • FICEK9
    #34807
    Igen, ez megtörtént amit írtál, 70-es szint után az Anvili mágus odaküldött, akkor egyból mentem, de nem leltem. Most 81-es vagyok, mert valahol azt olvastam hogy 80-as szinttől foglalkozik csak velem a nő (de ezt lehet rosszul értelmeztem). Akkor keresem tovább és irtom az állatokat, hátha meglesz. Esetleg nem csinálhat olyat is hogy bemegy a közeli romba?
    Hol alszik? Van tábora, vagy valami szállása valahol?
    Ja, azt olvastam hogy kattant :).
  • Fantusz
    #34806
    Beszéltél előtte valamelyik destruction trénerrel, aki a mesterhez küldött?
    70-es skillig Anvilban, vagy Bravilban tanít a guidban egy trénert, amikor eléred a 70-es szintet, nem tud tovább tanítani, de elárulja hol találod a mestert.
    Ennélkül az útmutatás nélkül ne is keresd - minden mesterre jellemző, hogy amíg nem irányítanak hozzá incognitoban marad, a pusztalakókat megtalálni is nehéz, de a városlakókkal is hiába beszélsz a trnéning lehetősége csak akkor bukkan fel, ha valaki előtte felfedte a mester kilétét.

    A destruction mester zűrös nőszemély, hatalmas távolságokra elrohan, látni sem lehet (esetleg érdemes a spell effecteit figyelni).
    Volt, hogy napokon keresztül vártam - és nem jött.
    Máskor meg odarohant: hello, s már aludt is - reggel ugyanezt eljátszotta ismét.

    Bogaras a nő
  • SaGa
    #34805
    Nézd meg, milyen szintű vagy destructionból, mert lehet, hogy úgy járnál, mint én. Már nem tudott tanítani, mert nem volt mit...
  • koschwarz
    #34804
    hát bőven jó, az biztos, azért van jó néhány spell, amit igencsak "ki lehet használni". chameleon, invisibility, drain health...persze azért addig a szintig el kell jutni.

    egyébként az illusion iskolához csak annyit, hogy szerintem az a legjobb és leghatékonyabb, leghasználhatóbb! ennél talán csak az idézés szórakoztatóbb.

  • SaGa
    #34803
    Ha a destruction-re és a restore-ra alapozott mágust indítok, akkor nekem is megfelel, de most kifejezetten illuzionistát akarok, aki nem gyilkol, hanem figyelem eltereléssel dolgozik. Nem tetszik, hogy úgy kell bemenni valahova, hogy élőlény nem marad a nyomomban. Ha meg mindenképp "takarítani" kell, azt is jobban szeretem másokkal csináltatni.

    A csatamágus az egy más kategória...

    Melléje indítottam egy barbárt is, hosszúkarddal. Az egy másik stílus. Buta, mint a tök, a mágiától fél, de elviszi a hátán az elefántot is, ha talál ilyet valahol...
  • FICEK9
    #34802
    Az elég gáz lenne :S. Viszont most visszatöltöttem egy 20-as szintű mentésemet (most 40-es vagyok) hogy megnézzem korábban is ott volt-e, de szintén semmi...
  • haxoror
    #34801
    *mágus
  • haxoror
    #34800
    Nem kell hogy téged támadjanak, ha a summon észrevesz egy ellenséget akkor magától is rámozdul de sötét dungeonokban a summonodnak is csak pont akkora érzékelési távolsága van mint bárki/bármi másnak (nagyon rövid), nyílt terepen viszont már simán észreveszi a távolabbi ellenségeket is, lehet sneak közben is idézgetni és még a csatazene sem indul el, csak a summon lép harcba te nem.

    Én gyakorlatilag csak másus karaktereket játszok és egyetlen modot sem használok ami a mágiát piszkálná, az alap rendszerbe is bőven jó szerintem.
  • SaGa
    #34799
    Nem tudom. Én az este mentem vissza hozzá a bőrökkel. Pár percig futkorásztam a környéken, mire megtaláltam, épp egy ogre-val gyűrkőzött. Addig nem bántottam senkit. Az oltárnál ott ácsorgott két őrcsonti, akiket ő hagyott ott...
  • haxoror
    #34798
    Ha már olyan magas szinten vagy hogy medvék is mászkálnak a környéken akkor több mint valószínű hogy a master trainer halott, a trainer minden állatot megpróbál megölni a környéken de medve/puma ellen esélye sincs.
  • koschwarz
    #34797
    tegnap nekem is szarkodott.
  • FICEK9
    #34796
    Gyilkolásznom kellhet nekem is mielőtt megjelenik?