63
  • Hixer
    #63
    az világos, hogy valószínűleg nem rádiójelekkel kommunikálnak, de mivel mi, azzal ezért nem tudunk jobb megoldást a keresésre, menőbb kommunikációs formát pedig nem ismerünk, lehet hogy tökvéletlen az idegenek fotonokkal kommunikálnak, és már rég háborúra készülnek Mari néni esti elemlámpa villogtatásai miatt.
  • haxoror
    #62
    Sztem nekünk egy turbolézerrel kéne a jeleinket küldenünk, ha mázlink van telibetrafáljuk vele valami UFO bolyó létfontosságó reaktorát, legalább az első pillanattól tudhatnák hogy mire számíthatnak tőlünk hosszú távon :)
  • HUmanEmber41st
    #61
    Ahhoz,hogy a jel megérkezzen több(100)fényévről,nem walkie-talkie-ról kell adni...igencsak nagyerejű koncentrált sugárzás kell... mondhatni direkt egy "halló itt vagyunk" adó...Meg a bolygó Nap-ja is bezavar, hiszen minden csillag nagyon erős rádióforrás is egyben...ha ebből a levesből valamit is kiszűrnek a szuper számítógépeikkel...hát....
  • kukacos
    #60
    Hát nehéz eldönteni :) Pl. ha mondjuk olyan pár napos intervallumban egy kis energiájú sugárzás időnként abbamarad, időnként meg újraindul, az már jelenthet valamit. Pl. hogy egy bolygó körül keringő műhold sugározza, amit időnként eltakar a bolygó, időnként meg nincs szükség az adására. De nálunk is van olyan adás, ami zajszerű (magas) információtartama ellenére periodikus, gondolom pl. a GPS rendszert alkotó műholdak adása ilyen. Ha elkapná az adásukat valaki, talán rájönne, hogy mesterséges. De igazából gőzöm sincs, és senkinek sincs elképzelése arról, mit is kellene keresni. Lem egyébként az egyik legjobb sci-fi író, talán a Solaris a legjobb könyve, de mindegyik hatvanas évektől született munkája zseniális és lényeglátó.
  • HUmanEmber41st
    #59
    Még valaki olvasta rajtam kívül kis hazánkban ?
    Lem rulez !!!
    Amúgy ki dönti el, hogy ez most zaj, vagy nem zaj?
    Ehh nehéz kérdések ezek...
    javascript:put('worship')
  • kukacos
    #58
    Nem igazán ismerünk jelenleg olyan fizikai jelenséget, ami alkalmasabb lenne az információtovábbításra, mint az elektromágneses hullámok (rádió). Ez még önmagában is óriási kutatandó terület. Persze lehetséges, hogy valamilyen ma még nem ismert effektust kihasználva egy idegen civilizáció mondjuk neutrínókkal kommunikál, de ez esetben is jó eséllyel kell legyen olyan elektromágneses zaj, amelyet egyéb tevékenységei okoznak és felismerhető benne a mesterséges eredet. Tehát ha van idegen civilizáció, ilyen hallgatózással jó eséllyel elegendő idő után megtalálhatjuk. A fő gond tényleg az, hogy tömörített, erősen zajos mesterséges forrásokat nehéz kiválogatni a természetes háttérből, másik gond az, hogy ezek az adások nem "nekünk" szólnak - ugyan melyik civilizáció tart fenn évmilliókig a vakvilágba sugárzó kapcsolatokat kereső adásokat? Inkább mindenki hallgatózik a többiek zaját keresve, ezeket meg még nehezebb lesz értelmezni, mint Lem idézett könyvében, amit egyébként ajánlok mindenkinek elolvasásra, nagyon izgalmas és szórakoztató, és magas szinten végigveszi az összes elméleti kérdést ami a CETI és társai kapcsán felmerül.
  • HUmanEmber41st
    #57
    Na a SETI-s csávók inkább itt nézhetnének körül a Földön, és átalakulhatnának végre valami UFO kutató társasággá.Hiszen nap mint nap eljönnek a köcsög "csészealjaikkal" itt szivatják a vadászpilotákat, mert mindig csak annyira gyorsak, hogy éppen ne lehessen utolérni őket. Szerintem a rádiózás náluk annyira elavult, mint mostanában nálunk a kőbalta. Ha meg veszünk is valamit....hát nem hiszem , hogy olyan szerencsénk lenne, mint a Contactnak, vagy Stanislaw Lem Az Úr hangja c. művében.
    Azt nem fejtegetik a SETI-nél, hogy mekkora háttérzajból kell kiszűrni valamit ? Lehet, hogy a fürdővízzel kiöntik a gyereket is, (háttérzajnak ítélve az igazi üzenetet)Szóval szerintem esélyük sincs semmi ilyesmit venni: Halihó !!! Itt a xxxxxxx Bolygó!!!! Hall valaki minket ??? Pedig az átlagemberek ezt várják...
  • gz8
    #56
    Calvin & Hobbes, Scinetific Progress goes 'Boink'.
  • NEXUS6
    #55
    Idézet egy ufókonferencián elhangzottakból:
    Hozzászólás a közönség soraiból
    - Tisztelt elöadó úr, ön mit tenne, ha értelmes lény lenne?
    Válasz
    - ŐŐŐŐ.. Nos ha én ártelmes lény lennék akkor .....

  • COFair
    #54
    A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk....
  • Ginoo
    #53
    szerencsétlenek. keresnek minket mikor már rég itt vagyunk. én már több mint 20 éve itt élek a Földön pedig egy másik csillagrendszerben születtem... :)
  • RocketyATwork
    #52
    füst jelek imo.
  • ORF
    #51
    Már nem azért de ki az isten mondta hogy a földönkívüliek is rádióhullámokat használnak ???
    Ja biztos ET-ék is régi faládás orion-okkal tolják... valószínű.
  • [HUN]PAStheLoD
    #50
    3 dolog biztos .. a halál , az adók és az adatvesztés .. találd ki melyik történt :)
  • NEXUS6
    #49
    Csak a halál a biztos, vagy az se!
  • [HUN]PAStheLoD
    #48
    a feldolgozás sebessége nem függ 100 % ban a CPU tól
  • dez
    #47
    Biztos vagy benne, hogy nem találunk majd olyan kommunikációs csatornát, ami nem távolság-függő?
  • Praetor
    #46
    Ezeknek sincs egy haverjuk akivel leülhetnének esténként sörözni. Szar lehet nekik egyedül...
  • NEXUS6
    #45
    Na akkor rádióteleszkópozzál el egy 12 milliárd fényév távolságra élő civilizációval;)))
    Akkor egy üzenetváltás végére nem csak mi, meg az emberiség lesz csillagpor, hanem az egész világegyetem!!!
  • COFair
    #44
    Ne csak a mi galaxisunkat számold... A mi galaxisunkban van annyi csillag (elírtam, a napredszer az galaxis akart lenni)! Ha az összes galaxist figyelembe vesszük, akkor van több milliónyi lehetőség!
  • dez
    #43
    A valószínűségszámítás ökörség?
  • Emmegki
    #42
    "Ott fenn az égen 400 milliárd csillag van, csak a mi naprendszerünkben. Ha csak minden milliomodiknak vannak bolygói, ha csak minden milliomodikon van élet, "

    ... akkor van 400 000 bolygód 0 élettel.
  • Anteris
    #41
    nem csak ők hanem azok is akik az otthoni gépeken futtatják a SETI-féle klienscsomagokat.
  • Noffir
    #40
    Nézzétek, amíg az amcsik fizetik nekem tökmindegy...
  • FtranX
    #39
    De bizonyíték nélkül is hülyeség valamiben hinni.

    A dolog két esélyes: vagy vannak, vagy nincsenek. Amíg nem bizonyosodunk meg valamelyik lehetőségről, addig nincs értelme bármelyikben is hinni.
  • COFair
    #38
    elírtam na, galaxis akart az lenni

    és igen, a contact-ból idéztem
  • DMZ
    #37
    "Ott fenn az égen 400 milliárd csillag van, csak a mi naprendszerünkben".

    Ez így nem igaz, ugyanis a naprendszerünkben csak egyetlen csillag van, a Nap.
  • akyyy
    #36
    Az, hogy van a földön kivülis van élet, nagyon sok az esélye, de szvsz olyan élettel találkozhatunk ami a legközelebb van, ami leginkább egy Földi gilisztához hasonló.

    [bocs hogy kétszer irtam, de most jöttem Codból]
  • Anteris
    #35
    contact.

    az említett elmélet amúgy ökörség. A remény szülte és a félelem a magánytól.
  • akyyy
    #34
    Az, hogy van a földön kivülis, nagyon sok az esélye, de szvsz olyan élettel találkozhatunk ami a legközelebb vna, ami legiinkább egy Földi gilisztához hasonló
  • HSZ
    #33
    Az idegenek már köztünk vannak. Az emberiség utolsó ellenállása egy dohányzó bölcs a sivatagi sziklába vájt házban. Az invázió dátuma: 2012 december 22. Mount weatherben fog megbújni a titkos árnyék kormányunk, amég az egész le nem zajlik.

    -Egy ember aki nem bízik senkiben :-)))
  • NEXUS6
    #32
    Télleg nem sok értelme lenne az egésznek, legalább is ezzel a rádiós módszerrel. Infó csere gyak kizárva. Mert mit kezdjünk azzal, ha elküldenek egy választ, hogy le teszteljenek bennünket mondjuk: 1119946775, de mi meg nem tudjuk a kérdést! Lásd galaxis utikalauz

    Télleg nem kéne ugrálnunk, mert nem bizti, hogy csupa jó szándékú űrpasi kóborol ott kint. Mi se vagyunk azok.
  • COFair
    #31
    "Ott fenn az égen 400 milliárd csillag van, csak a mi naprendszerünkben. Ha csak minden milliomodiknak vannak bolygói, ha csak minden milliomodikon van élet, és ha azok közül csak minden milliomodikon vannak értelmes lények, akkor valójában millió és millió civilizáció van odafent!"
    Na? Melyik filmből idéztem? (történetesen a kedvencem)
  • Sephi
    #30
    "Ha galaxisunkban máshol is létezik intelligens élet"

    Ha? Szvsz teljesen hulye az aki azt hiszi hogy nem leteznek idegen lenyek a galaxisban. Igaz ez akkor igaz ha tenyleg van olyan hogy galaxis.
  • FtranX
    #29
    hi, htx, loál, pú, huááá!, TÉK!:DDD
  • bld
    #28
    én ufó vagyok. és akkor mi van?
  • nemcsakfeel
    #27
    még ha dekódolni is tudják a mi jelünket, a sok szpemmel mit kezdenek :)))
  • akyyy
    #26
    ez igaz
  • Dinosaur
    #25
    "Shostak azzal számolt, hogy a feldolgozási teljesítmény 2015-ig 18 havonta megduplázódik, ahogy ez az elmúlt 40 évben zajlott. Attól kezdve egy jóval lassabb, 36 hónapos duplázódási idővel számol."

    Már bocsi de kb 2 éve nem duplázódik 18 havonta a proci teljesítménye ha jól tudom...
  • FtranX
    #24
    ott a pont!