127
  • vrob98
    #66
    Elso a 2 eves kiszivargott verziobol van. Tobbi Xbox es PC verzio egyvelege. Csak hogy egyszeru legyen :D
  • ORF
    #65
    Athlon XP 3200+ 512MB ram 80GB 7200rmp SATA vinyó GeForce3 Ti 200 (128)-as kari 25%-os tuningja mellett rohadtul szaggatott a beta verzió pedig csak 640*480-on mnet... Remélem ez csak a kezdetleges motor miatt volt mer rohadtul nincs szerintem magyar embernek 120 ropija vidkarira :(((
  • CSOCSO
    #64
    majd meglesem mikor a sotetsegbol radlepnek:) tuti nevetni fox a szornyeken mi?...
  • CSOCSO
    #63
    a kulonbseget veszitek csak eszre!!! ha van egymas mellett ket moncsi mas fps el nem veszitek eszre az 5- es 100 at.viszont ha a 100 ast lelassitjak 50 re azt eszreveheted... 50 fps is boven eleg.. csak ahhoz kell a nagy fps hogy ne lassuljon le tulsagosan ha valami beerkezik akepernyore.. valaki mondta hogy ha elszalad egy ajtoban valaki akkor 100 fps nel latod 50 nel nem:) lol.. na mindegy. .meglesem az az embert aki a nagy harcban eszreveszi es le is levo az ajto elott elszalado ellent.. no mindegy...
  • Gery1980
    #62
    kapitalizmus sux!
  • _Vegeta_
    #61
    Lol :D
    Pedig a doom 1-2be is hasonlo kaliberu fickokat kellet a masvilagra tenni, es mint jol tudjuk mind a ket brilians jatekkal nagyon is lehetett lazitani. :>

    A Hl2-t enis jobban varom, bar valszeg azzal se fogok gamelni. :D
  • papabear
    #60
    hehe ilyen arcokkal, mint akik a játékban jönnek velem szembe, én nem szívesen lazulok...
  • droland
    #59
    Én a HL2őt jobban várom, sztem az inkább játék lesz, ez pedig inkább ülj le és lazulj el.. nagy különbség, kéretik NEM összehasonlítani...
  • _Vegeta_
    #58
    En ugynezem ezek a kepek meg abbol a bizonyos verziobol valoak.. talan tevednek ?
  • _Vegeta_
    #57
    Remelem nem a latvanyvilagra oszpontositottak hanem a jatekmenetre, mer nem annyira szep ez a graf...
  • Loud
    #56
    Ja azt elfelejtettem,hogy az nem mindegy, hogy LCD vagy CRT kijelző. Mert egy LCD kijelzőnél igazából nem a frissítés a fontos, hanem a válaszidő. Mert 20ms felett van a válaszidő egy mozgalmasabb jelenet eléggé szétcsúszhat a kijelzőn.
    Ezért örülök, hogy az enyém 12ms-os.
  • Loud
    #55
    Most nem tudom mit vitatkoztok... Van itt olyan is akinek a monitorja max 60hz-et tud... Tehát ott már ugyan mindegy.
  • The Garrett
    #54
    hehe első scr shoton csekk az FPS-t :D
  • eke
    #53
    Csak azt nem értem miért akadtatok ki? A Far Cry-ál már világos volt milyen tendencia jön. A szoftverírók összefogva a hardvergyártókkal minél erőforráspazarlóbbra írják a programjaikat, csak azért,hogy egy rahedli pénzt költs el félévente... De, ettől függetlenül biztos nagyon állat lesz a játék és ha nem is full grafikán végignyomom majd egy 2400+XP/768Mb RAM 9600 Pro/256Mb konfigon. Full grafikán meg majd 2 év múlva... Anno mikor meg lett a Q3, akkor egy 366Cerka+i740/8Mb./32Mb Ram volt a konfigom win95 alatt s ment szépen...
  • Sadist
    #52
    Itt egyenlőre ezen lehet csámcsogni. Half-Life 2-nél legalább mutattak egy kis ízelítőt a fizikából, meg a fegyverekből itt meg csak a magas poligonszámú szörnyecskék meg a rendszerkövetelmény maradt.
  • Wing Rockling
    #51
    Még alig nyílt meg ez a topik és máris 50 hozzászólás...Ez biztosan azért van, mert a rendszerkövetelmény a téma, az mindenki jobban izgat mint maga a játék.
  • tigeroo
    #50
    eh...neked a nagyanyád világosban veri ezeket mi?
  • warchief
    #49
    Szerintem ezek a szörnyek inkább röhejesek, mintsem félelmetesek.
  • dez
    #48
    Na, azért megpróbálom. Ha 50fps pl. 100Hz-es monitorfrissítésnél jelenik meg (de 85Hz-nél ugyanúgy észrevehető a dolog), akkor ugyanaz a képkocka 2x jelenik meg. Ha mozgást jelenítünk meg így, a szem megkettőzőtten érzékeli a széleket.
  • dez
    #47
    Én nem erre gondolok. Amit mondasz, az nem a megduplázódás. Így, hogy nem tudod, miről van szó, nem is lenne könnyű elmagyarázni, nem is próbálkozom vele.
  • dez
    #46
    A monitor frisstése nem befolyásolja, hány képpockát tud kiszámolni a gép. (Feltéve, hogy az ahhoz való szinkronizálás ki van kapcsolva. Itt nyilván ki volt.)
  • Sadist
    #45
    Erre találták ki a vertical syncronizationt(függőleges szinkronizáció), hogy a frissítés különbségből adódóan ne csússzon szét a kép.
  • Kandurex
    #44
    Lehet, hogy neki már 800hercen frissít a monitorja...
  • [negativ] Les
    #43
    csak nem a nasa-nál űl valaki? lol
  • [negativ] Les
    #42
    alig várom már :D
  • Kandurex
    #41
    800fps? másodpercenként 800fps?
  • riska1982
    #40
    És egy mozgallamsabb cselekvésénél, a videokártya azt mondja NYEKKKK. Mert lesz vagy 10fps.
  • Wing Rockling
    #39
    Menj a Doom3 augusztus 15-én topikba, ott tán az egyik amigo le is írt hogy miért.
  • Zedas
    #38
    Eddig több helyről hallottam hogy a gf6800-as Doom3-ban lekőrözi az x800-at, mert az endzsinben az árnyékoláshoz szükséges technológiát sokkal jobban támogatja.

    Kíváncsi leszek hogy ez igaz e...
    ATI-nak elég nagy tökönrúgás lenne, bár eddig meg a Valve azt nyomta hogy HL2-ben az ATI gyorsabb (az új generációból is).

    Furi. Majd kiderül melyik a jobb hosszú távon.
  • Wing Rockling
    #37
    sztem is.
  • tajfun
    #36
    Sztem fuss neki meg1szer.
  • Wing Rockling
    #35
    Azon is múlik, hogy milyen stílusú a játék. Pl: egy FPS-nél (mint a Far Cry vagy a Painkiller) 30 fps is tökéletesen élvezhető, annál felesleges a több, és azon felül nehezebb észrevenni a különbséget. De pl: egy autós játéknál mint az Underground, néha 30-40 fps is kevés a nagy sebesség miatt, hogy minden egyes megtett métert az agy tökéletesen fel tudjon dolgozni. Az emberi agy/szem max 100Hz-s frissítési gyorsaságra képes, próbáljátok csak ki a 3D Mark 2000-ben. Ott nálam volt olyan rész ami 800+ fps volt, és a között és a 100 között semmi különbséget nem vettem észre.
    Persze valószínűleg aztért, mert a monitorom nem képes arra a sebességre. Ha nekem életem végéig minden játék 50 fps-el száguldana, azzal tökéletesen meg lennék elégedve.
  • Wing Rockling
    #34
    Akkor megtehették volna a kedvemért hogy 2,4Ghz/512mb/9600XT-re optimalizálják.
  • dez
    #33
    50fps-nél egy mozgó tárgy, stb. szélei megduplázódva látszódnak a 100Hz-re állított képernyőn.

    Meg ha valaki jó sokat játszik, az "elég folyamatos", és a "nagyon folyamatos" közötti különbség is felértékelődik.
  • Wing Rockling
    #32
    Dx 8-as textúrák mellett lehet, de dx9 mellett az fx-ek leesnek majd 20fps alá. Rövid jóslásom hallottátok.
  • Sadist
    #31
    Amúgy igazad van, én is látok különbséget 50 és 100fps között, de azért új gépet venni, hogy ne 40fps-el fusson egy játék, hanem 100-al szerintem hülyeség.
  • Sadist
    #30
    Én nem is azt mondtam, hogy nem lehet látni különbséget, csak azt hogy a 30-40fps már elég az élvezhető játékhoz.
  • dez
    #29
    Mellesleg hiába van egy kis elmosódás a mozifilmeken, attól engem még nagyon is zavar a ricegése, ugrálása.
  • dez
    #28
    Nem, nem. 24 fps-t _már_ folyamatosnak látunk, de ez nem azt jelenti, hogy nem látjuk a különbséget 24 és 50, vagy épp 100 között, azaz hogy nem látjuk folyamatosabbnak. 24 és 50 között szinte mindenki meglátja a különbséget, 50 és 100 között már nem mindenki, de sokan, pl. én is. Szerinte te is próbáld ki a _gyakorlatban_.
  • dez
    #27
    Állítólag a Doom 3 kihasználja az UltraShadow-t, ami csak nV-n van, és sokat gyorsíthat a dolgokon.