130
Way of the Samurai
  • Rincewind
    #10
    Amúgy ma voltam 576-ban, azzal a feltett a szándékkal, hogy márpedig ha törik, ha szakad én most megveszem a WotS2-őt. Csak azzal nem számoltam, hogy hiába van kint régóta az 576 online-on, mert a bolt még nem is hallott róla... :P
  • Rincewind
    #9
    Akkor mi vezetett arra, hogy ebbe a topicba beírj...? ^.^
  • Sephi
    #8
    En a Fatal Frame ota kezdem nagyon unni mindent ami japan stilusba megy. Ne is lassam oket.
  • Devla
    #7
    Ahh, hogy nem szurta ki a szemem ez a jatek, pont ilyesmit kerestem! Imadom a hasonlo jatekokat, ahol nincs megkotve a kezed es nem adott utat kell vegigjarni a jatekban, a japan dolgokat meg mindennel jobban szeretem. Meg is rendeltem(WotS2), szerdan hozzak.
  • aabyssx
    #6
    Földhözvágni egyáltalán nem fog, mert néhány helyszín kifejezetten jól néz ki.

  • Rincewind
    #5
    Hát jelenleg csak egy darabra van pénzem és az elsőt részt amúgy is nehezebb lenne felhajtani. Ha a kettő szebb, jobb, tartalmasabb, akkor inkább azzal kezdeném.
    Az első látást meg úgy értettem, hogyha nem vág földhöz azonnal a "béna" grafika, akkor a cucc így látatban is bejövős. ^.^
  • aabyssx
    #4
    Mert SZVSZ az könnyebben felvehető. Nyugodtabban is indul, van az elején egy nagyon jópofa interaktív tutorial (amit a 2-ben csak játék közben találsz meg a dojo-ban), és csak mert egyszerűen kár volna kihagyni. Végülis kezdheted a kettőven, mert 1-2 arcon kívül semmi összefüggés nincs, de próbának jobb az 1, mert nyilván olcsóbb is.

    BTW első látásra semmi sem jön elő a játékból.

    ***

    A játékban amúgy nagyon jó a harc és a fejlesztés rendszere. Nem valóságos, de egyszerűen nagyszerű. Eleinte lehet bénán hadonászni, de kitanulva a rendszer-t (parry, evade), nagyon okos és összetett csatákat lehet vívni.

    ***

    Az nem írtam, hogy a játék tele van unlockable cuccokkal, ami nem csak ruhában és hasonlókban merül ki, hanem extra játékmódokkal is. Ebben a témában még a 2-ről nem tudok írni mert még nem tartok ott, de valószínűsíthetem, hogy ott is így van.
  • Rincewind
    #3
    Kössz a kimerítő választ. Ki fogom próbálni a boltban és, ha első látásra nem találom túl borzalmasnak, akkor meg is fogom venni. Egyébként miért lenne fontos az első résszel kezdeni?
  • aabyssx
    #2

    Még két kérdésem lenne:
    Nekem a képek és a videók alapján elég szépnek tűnt a grafika, de a Konzolban meg lehúzták... Most akkor hol az "igazság"?
    És, hogy ennél a résznél mi van a hosszúsággal? Túlnőttek már a 4 óra alatt végigszaladok rajta korszakon, vagy ez is félnapos móka (most függetlenül az újrajátszhatóságtó!)? Mert elhatároztam, hogy megveszem, most úgyis eléggé benne vagyok az ilyen Japán dolgokban, nagyon bejönne a játék, de őszintén megmondom, hogy nem vagyok egy nagy újrajátszós típus (max 2-szer), és azért pár óráért kicsit luxus kiadni 15k forintot. Tehát, ha normális játékideje lenne, akkor nyugodtabb szívvel emelném le a polcról a boltban.



    A grafikailag semmi extrát ne várj! Van pár igazán művészi pillanat és háttér benne, de összességében átlagos (egyszerű) a grafikája.

    ***

    A WotS esetében az újrajátszás nem egyszerű újrajátszást jelent, hanem egy más történet átélését jelenti. Szinte mintha nem is ugyanazzal a játékkal játszanál. Ezt nagyon jól megcsinálták.
    A hosszról annyit, hogy akár 5 perc alatt befejezheted. Bármikor elhagyhatod a helyszínt és elviheted a fejlesztett kardjaidat, vásárolt/rabolt tárgyaidat (nem kockáztatva, hogy a halállan elveszted).

    Ez nem egy végigfutós játék. Itt Te változtatod a történetet. Ha akarod, akkor beállsz yakuza-nak (vagy rendfenntartónak). Ha akarod, akkor megkíméled valakinek az életét és barátságosan állsz hozzá, ha nem tetszik, akkor levágod, vagy összeveszel vele. És ezeknek az eseményeknek van jövőbeli hatása (mellédállnak, nem állnak melléd, direkt kereszbetesznek neked). A játék fő célja nem egy végigvitel, hanem megismerni a szálak futását (több oldalról) és utána kieszközölni a rendet. Nagyon trükkös és sok molyolást igényel (kb. 6 ending van és már az első döntések is számítanak).

    ***

    BTW melyiket szeretnéd? Az első részt, vagy a másodikat? Én az elsőt ajánlom először (vagy mindkettőt egyszerre, de mindenképpen az elsőt célszerű előbb átélni).

    Szerintem ez egy nagyon-nagyon jó játék. És sok játékidő is van benne. De ezt SZVSZ nem tudja mindenki élvezni.
    Ha a japán dolgok bejönnek, akkor ebben sokat fogsz találni.

    Ja, és a zenéje talán a játék igazi erőssége. Mind a kettő résznek. BTW ez elég rendesen hozzá is járul a hangulatához. A grafikán és a szinkronhangon (ami borzasztóan gyenge) látszik, hogy ez nem a legmagasabb költségvetésű fejlesztés, de a zene ettől teljesen távolállóan minőségi és művészi!
  • aabyssx
    #1
    Mivel már többször is szó volt róla más topikokban, gondoltam nyitok egy topikot az egyik kedvenc játékomnak: a Way of the Samurai-nak, aminek most éppen a második részével játszok.