130
Way of the Samurai
  • aabyssx
    #90
    Kardal hárítja a puska lövedéket! Besz*rok! :)

  • aabyssx
    #89
    http://www.samurai-w.jp/

    Kábboj-szamuráj! De hülyék! :D
  • aabyssx
    #88
    LOL

    http://www.gamespot.com/news/2004/10/08/news_6110065.html
  • aabyssx
    #87
    Asszem' én most polcra teszem a WotS2-t.

    12/12 ending
    24/24 item
    68/70 kard (Az utolsó párat már úgyis csak FAQ segítségével tudtam beszerezni, kettőt pedig napok óta nem tudok.)
  • Gábor
    #86
    Kár, egy forrás kiesett, de a remény hal meg utoljára :))
  • Rincewind
    #85
    Én biztos nem válok meg tőle. Tipikusan az a játék, amit évek múlva is szivesen előveszek egy kis "szamuráj-hent"-re. :)
  • Gábor
    #84
    Hülye kérdés, de vmelyikőtöknek nem lenne kedve eladni a két gamet, ha nagyon megunta?
  • aabyssx
    #83
    még csak most vettem meg = mér' csak most vettem meg
  • aabyssx
    #82
    Simán megvettem az egyik boltban. Burial Tablet (sírkő) a neve. ;)

    ...de nemtom', hogy még csak most vettem meg, mert úgy tudtam, hogy már minden megvehető item-et rég kivásároltam. Lehet, hogy csak azért lehetett megvenni, mert előtte napokig brutális mészárost játszottam.
  • Rincewind
    #81
    Honnan szerezhetem meg ezt a szellemet? :)
  • aabyssx
    #80
    100 item = 100% item
  • aabyssx
    #79
    100 item.

    BTW van egy állati jó decorative item (burial tablet). Egy szellem lebeg mögötted állandóan. Nagyon stílusos így gonoszt játszani a 310 attack-os kardot felcsatolva.

    Mág 6 kard nincs meg. Azokat így fogom begyűjteni...
    ...de, hogy honnan?
  • Rincewind
    #78
    Na új értelmet nyert a játék, kell nekem a samurai páncélzat! Mostantól arra hajtok. :)
  • aabyssx
    #77
    Nehéz fokozaton a dojo mester néha egy fakardot is szokott hordani (fehér ruhával van betekerve a markolata). Viszont gőzöm sincsen, hogy hogyan vegyem el tőle. A normál kardját (ami amúgy a WotS1-ben is létezik ;) röhögve vettem el a 310 attack-os Murasame fegyveremmel, de ezt egyszerűen nem tudom (még sword oil-t is szoktam használni, de úgy sem megy).
  • aabyssx
    #76
    > Az "állatbolt" mikor nyit ki

    Állatbolt?!? Nemtom'. Viszont nekem összesen 2 darab decorative item hiányzik és elképzelésem sincs, hogy hogyan lehet megszerezni azokat.

    > decorative item-eknek van valami hatása, vagy csak poénnak vannak benne

    SZVSZ csak poén. De egy kettő nagyon-nagyon nagy hülyeség... :)

    > teljes szamuráj vértezetet

    Ha majd elég pontot összeszedtél, akkor választhatsz ruhának teljes harci páncélt, aminek a váll-védő item tökéletes kiegészítője. Ha mellé felkötöd a Yoshimoto-t (a magistrate főnök arany színű, díszes kardját) és elég torz fejet választasz, akkor tökéles "csatába meghalni induló" harcosnak nézel ki. ;)
  • Rincewind
    #75
    Az "állatbolt" mikor nyit ki? Láttam Amakaze cho-ban, hogy van ilyen (egy nyúl van a bolt előtti táblán), de nekem mindig zárva van.
    Amúgy ezeknek a decorative item-eknek van valami hatása, vagy csak poénnak vannak benne?
    Meg az is kár, hogy egyzserre csak egyet lehet viselni. El tudtam volna képzelni, hogy össze lehetessen gyűjteni a teljes szamuráj vértezetet és aztán abban flangálni a városban. Elég feeling-es lenne. :)
  • aabyssx
    #74
    Az első rész egy "utolsó szamuráj" és "az nagy összefogás" témájú történettel játszik, egy csatával a végén. Ez sokkal összefüggőbb történet, mint a rónin örök vándorlása.

    Én (mint hülye szamuráj és nindzsa mániás) elég sok esemény hátterét megtalálom regényekben, régi történetekben, vagy a harcos útját átkaroló kódexekben. Ezeknek ugyanúgy része a hatalmas csata, ahol a szamurájnak meg kell halnia és a kedvére gyilkolgató rónin és az ártatlan kislány különös köteléke, de a második rész egyszerűen nem elég jól adja át azt, aminek pl. egy jó könyolvasás közben le kell jönnie (kontrasztot, az érzéseket, a helyzetet és a drámát). Az első ehhez közelebb állt.

    SZVSZ ha bírtad a másodikat, akkor célszerű az elsővel is megpróbálkozni. ;)

  • Rincewind
    #73
    Ez általában így szokott lenni. Megszeret az ember egy játékot, aztán kijön a következő rész, ami sok tekintetben jobban sikerült, de valahogy mégis a régebbit sírjuk vissza. Én a Gothic-al voltam így.
    Viszont mivel én rögtön a második résszel kezdtem (a WotS-t), szerintem engem nem nyűgözne le jobban az első rész. Bár ki tudja... :)
  • aabyssx
    #72
    BTW így utólag (hogy már nem is emlékszek, hogy hány napot öltem a játékba) le kell egy kicsit fokoznom. Ezt pedig az első rész miatt teszem. Ugyan ebben a részben mindenen próbáltak javítani (több pöcsölési lehetőség, hosszabb, módosított harcrendszer és fejlesztés), de összességében alulmarad az első részhez képest (az első résznek sokkal-sokkal jobb története van és karakterei vannak).

    A 12-ből kb. 3 szál kielégítő és azok sem hiánytalanul (a többi pedig egy kicsit erőltetettnek tűnik).

    BTW ennek ellenére én állati sok játékidőt töltöttem el vele... ;)
    ...és még azér' fogok is, mer' még pár kardot be kell gyűjtenem.
  • Rincewind
    #71
    gratz
  • aabyssx
    #70
    BTW megvan minden ending.
  • aabyssx
    #69
    Igen.
  • Rincewind
    #68
    És ez pontosan mit jelent? Hogy egyszer megveszem és utána minden karakteremnél automatikusan ott lesz?
  • aabyssx
    #67
    / dicsekvően

    Ma tunningoltam egy brutális kardot (Murasame, 310! attack, 187 defense).
    Ezzel úgy lehet vágni hard-on is az ellenfeleket, mint forró késsel a vajat.
    És már 50/70 féle kardom meg is van. ;)
  • aabyssx
    #66
    Ezeket csak egyszer kell megvenni.
    BTW van néhány nagyon-nagyon-nagyon idétlen darab. Pl. vedd meg a nyulat! Nagyon ...ööö... érdekes. ;)
  • Rincewind
    #65
    Azokat a tárgyakat, amiket viselni tudok, például a samuráj vállvértek, miért nem rakhatóak be az item safe-be? Ezeket minden egyes újrakezdésnél újra és újra meg kell vennem, ha használni akarom?
  • Rincewind
    #64
    Szvsz, ha ennél valóságosabban, életszagúbban mutatja be a dolgokat. Itt a WotS2-ben a vér azért inkább poénos, mint valóságos, gyilkolászni meg manapság 10 játékból 9-ben lehet, azok se kapnak 18+-os besorolást.
    Nem sok játékot láttam eddig ebben a kategóriában. A PS2 gyűjteményemből eddig talán csak a Fatal Frame egy volt ilyen szvsz tökéletesen megérdemelten. Bár még nem játszottam végig, de hallottam, hogy milyen jelenetek vannak benne... ^.^
  • aabyssx
    #63
    BTW érdekes ez a korhatár minősítő rendszer.
    Ebben a játékban kedvemre gyilkolhatom le az utcán a nőt, akivel az előbb még bájologtam, de ha akarom akkor az egész utcát telerakhatom hullákkal, akiket a földön még meg is rugdoshatok. Sőt, ha Kasumi mellett próbálom vinni a történetet és nő karakterrel játszok, akkor még egy ~enyhe~ leszbikus szex jelenetet is össze lehet hozni. Ott lehet hagyni boltokat fizetés nélkül. Vér is van benne rendesen, sőt egy olyan karakter is főszereplő, aki betegesen odavan a "vérfolyókért". Az utcán közlekető thug-ok pedig gyakran kifejezetten kötekedőek (spontán belédrúgnak - meg a szerencsétlen civilekbe is -, majd röhögnek, vagy megkérdezik, hogy "ki engedte meg, hogy ezen az úton járj"). Sőt én magam is kedvemre ijesztegethetem és terrorizálhatom a körülöttem lévőket.
    Ennek ellenére a játék egy sima 16+ minősítést kapott. Mitől lesz valami manapság 18?
  • aabyssx
    #62
    Akko' az a férfi. ;)
    Szokott járkálni egy nő is itt-ott. Kettő ~kis~ késsel.
  • Rincewind
    #61
    Mittomén maszk volt rajta. ;)
  • aabyssx
    #60
    hint: Léteznek kardok 200-300 attack-al is! ;)
  • musha
    #59
    persze, hogy más, azért írtam, hogy stílusában olyan (grafika, hang)
  • aabyssx
    #58
    Tudom, hogy nem negatívnak szántad, de a Tenchu lineáris történetű, misszió alapú lopakodós gyilkolászásról szól. SZVSZ más.
  • musha
    #57
    miért ez baj amúgy?! a Tenchu széria szerintem a leghangulatosabb játékok közé tartozik, úgyhogy egyáltalán nem kritikának szántam.
  • musha
    #56
    látványában is olyan és a zenéje is egy az egyben az a stílus. sőt, még irányításában is sok a hasonlóság!
  • CrucifX
    #55
    Gondolom látványban, abban még egyet is értenék vele.
  • aabyssx
    #54
    Tenchu stílusú? ?:|
  • musha
    #53
    végre nekem is megvan :))
    én pont azt kaptam, amit vártam tőle: egy tenchu stílusú, szamuráj környezetben játszódó, lehetőségekkel teli játék, amely a magamfajta Japán-és kard mániákust jó időre leköti :)
  • aabyssx
    #52
    Nő volt, vagy férfi?

    BTW milyen nehézségi fokozaton játszol? (Csak mer' a jobb kardokat csak nehezebb fokozaton adja.)
  • Rincewind
    #51
    Hehe, ma este, mikor fáradtan megtértem szerény hajlékomba engem is egy Ninja várt a küszöbön. De azóta a kardja már az én falamat díszíti. ^.^