123
  • Shadow_THH
    #1
    micsoda felmérés, én egy sörért is elmondtam volna nekik ugyanezt ;)
  • MrTressy
    #4
    Hát csak nem fog mert még nem nagyon találtak ki olyan cd védelmet amit ne lehetne törni :).Egyedül idáig az Live for speed nevü autós game védelme legjobb az online aktiválással :).Amivel idáig nem nagyon tudtak mit kezdeni a cracker urak (sajna) :)
  • Lacc
    #6
    Hát én simán várok 6 hétnél többet, ha nem törik fel. Azt hiszik 6 hét után hirtelen felindulásból összekaparok 50 dolcsit és megyek gyorsan megveszem? Pff... És a Safe Discjük is nagyon hatékony ám. Épp most van egy ilyen SD-s csoda a Daemon Tools-ban emulálva nekem :D
  • Cat #7
    ezért (is) törnek előre a MMORPGk, mert azokat nem lehet másolni, továbbá nem egyszeri bevétel van (megvásárlásnál), hanem éveken át tartó folyamatos nyereség, ami tervezhető, és kalkulálhatók a költségek és a kiadások
    no meg persze egy átlag játékhoz képest kevesebbet kell fejleszteni, hisz a játékosok egymással is elvannak, csak a lehetőséget kell biztosítani az interakciókhoz (beszélgetés, kereskedés, csere, tanítás stb.)
  • Anubys
    #9
    Ez full baromság... Én miden játékomat warezban próbáltam ki, és ami egy hétnél tovább lekötött, azt megvettem eredetiben, amint lejjebb ment az ára (max 5e-t vagyok hajlandó kiadni egy játékért, azt is csak akkor, ha nagyon penge a game). Ami másolt játékom még van, azok mind olyanok, amiket nem lehet kapni itthon vagy már nagyon régiek (tényleg, nincs valakinek egy eladó eredeti Wargods-a illetve Phantasmagoria-ja? PM). Ha nem tudnám kipróbálni, negyedét nem venném meg. Szóval ha a warezt legyakják, akkor szerintem nemhogy nőne a bevételük, de még csökkenne is... Ugyanígy van az mp3-akkal, ha nem ismerem, persze hogy nem veszem meg a Sakál Vokál együttes bemutatkozóalbumát... :)
  • artschi
    #11
    "...tehát ha egy játék illegális, feltört másolata a megjelenés utáni első hetekben nem tudna felkerülni az internetre, akkor a kiadók és a forgalmazók forgalma máris jelentősen növekedhetne." Dögöljön meg az összes rohadt pénzéhes kiadó, amiért ilyen baromi sokba kerülnek a játékok, ha olcsóbb lenne (legalább fele, vagy kevesebb), egyből többen vásárolnának játékot és talán kevesebb lenne a másolt játékok aránya.
  • artschi
    #12
    Főleg, hogy 1-2 játéknál olyan "jól" sikerült a védelem, hogy az eredeti játék sem akar elindulni rendesen... ld. Painkiller.
  • NeoMaN
    #13
    Az a LOL bazmeg, hogy milliárdokat adnak a Macrivisionnak, hogy felmérje a dolgot, meg kifejlessze az új "törhetetlen" másolásvédelmet. Persze, hogy olyan eredményt hoznak ki, hogy új és jobb másolásvédelem kell. viccbazmeg! A legjobb másolásvédelem a normális ár, ezt mindenki tudja.Azokat a milliárdokat amit a macrovisionnak adnak inkább tarcsák meg, máris olcsóbb lenne a cucc. Amúgy 1-2 évtized és a kiadók meghalnak. Mind1ik pénzéhes fasszopó geciszájú buzi. Ha nem lennének, sztem 3ad annyiba sem kerülnének a stuffok. Szal kiadók: FAKK! Eljön az órátok hamarosan, és mehettek koldulni vazz.... Jah, és mégegy dolog!! Találkozott már valaki olyan lemezzel, amin a makrovision védelem dolgozott, és ezért másolhatatlan, nézhetetlen volt?? én nem....
  • Wilddog
    #14
    Ezt a serial-t próbáld ki:
    Live for speed S1: 164576-4f66vd3
  • RangeR
    #19
    húúúúúde szellemes
  • RangeR
    #20
    Viszont ez így van, megjelenik mondjuk egy Diablo vagy Warcraft, a világ már nyomja, mi itt meg semmit nem tudunk tenni, mert 2 hónap mire megjelenik.Pl. én megvenném és meg is veszem, de még az én seggbekúrt rongyos ezresem sem kell nekik, mert basznak kiadni.Magyar szöveges doboz kibaszottul nem érdekel, ha kijön a game hétfőn, akkor kedden vagy szerdán hagy tudjak elmenni és megvenni. De annyira nullák a hazai úriemberek, hogy erre teljesen képtelenek, holott mi vagyunk a super új évezredes uniós tagállam.
  • Pheel
    #22
    Hülyeség kiírni CDre. Miért jobb az, ha lassabban töltődnek be a dolgok? :)
  • FTeR
    #23
    Csak tudnám mit várnak az egésztől. Biztos azt hogy a 2xresére nő az eladás, hiszen kénytelenek lennének megvenni a gamet warezolók. LOL Ez olyan mint amikor a szerencsétlen gyerek ott ül a bíróságon és sorolják mekkora kárt okozott az évi több milliárdot($) jövedelmező cégnek. A gépén találtunk winfost, photosopot, 3dsmaxot, M$ Visual C++-t, meg sok egyebet így összesen több mint 2milló(ft) kárt okozott. Arra lennék kiváncsi milyen kár ez, mert ha nem tudja beszerezni az internetről akkor egyszerűen nem veszi meg és kész. A játékoknál ugyen ez a helyzet.

    Mondjuk lehet, hogy a mi felfogásunkal van a baj. Mert ha lehetne másolni a ferrarit akkor mindenki azzal furikázna az utakon ;)
    (mindenki sirna, hogy a ferrari mér akarja másolásbiztosra tenni a kocsit, mert nem tudja megvenni és egyébként is mé' adja olyan drágán, ha olcsóbb lenne akkor mindenki megvehetné)

    Kár, hogy egység ár van a gaméknél (2szint). A szar/gyengébb játékok kezdhetnék jóval olcsóbbasn.
  • Yv@n
    #24
    Az egész hozzáálásukban az a loller, hogy azt számolják, hogy játékonként kell feltörni a védelmet...pedig a leg általánosabb megoldás erre az, hogy aki crackeli a cuccot ír rá egy saját eszközt amivel az adott védelmet megtöri..amint ezzel készvan, azokat a progikat, amik azt a védelemt használják, majdhogynem futószallagon lehet törni...
  • RocketyATwork
    #25
    8-24 órás játékra drága az a 8-16k forint. Ha top game ami most jön lefutó szalagról kerülne 7500Ftbe kiegészitők meg 3000k körül, 3 hónapnál öregebb gamek meg 5000be, na akkor megvenném. De igy mehetnek a francba: px
  • FTeR
    #28
    a játékok még így is kb 1000Xes haszonnal dolgoznak...
  • Anubys
    #29
    Belegondoltam... Én speciel modeller vagyok, játékot fejlesztek... További kérdés?

    Amúgy teljesen mindegy, hogy a játékok árát csökkentik vagy a fizetéseket növelik, de az mindenesetre mókás, hogy itthon egy havi átlagfizetésből 4.5 játékot tudsz venni, míg az USÁban egy átlagnál jóval gyengébb (!!!) fizetésből 25-öt... Az meg a másik, hogy ha napi árfolyamon 210-zel számoljuk a dollárt, egy 37 dolláros játék miért lesz 16e FT itthon?
  • Alexease
    #30
    "A vállalat úgy véli, hogy csak jó másolásvédelem használata esetén van esély arra, hogy az újonnan a boltok polcaira kerülő számítógépes játékokat átmenetileg ugyan, de megvédjék a feltöréstől és az illegális másolástól. Ez már fél siker, ugyanis a felmérésből az is kiderült, hogy a játékosok egyetlen játékra sem várnak 6 hétnél többet, tehát ha egy játék illegális, feltört másolata a megjelenés utáni első hetekben nem tudna felkerülni az internetre, akkor a kiadók és a forgalmazók forgalma máris jelentősen növekedhetne."

    Ha mar csak ezt elerik, akkor teljesen korrekt a dolog. Aki hobbybol masol, tolt le jatekot, es nagyon kell neki, az megveszi. Akinek nem annyira fontos, vagy esetleg nincs penze (ungarise:D) az meg veszi kesobb.

    Erre jo pelda a TRD2, amit a mai napig nem tudtak feltorni, es mar egy tucat ember is megvette!!!! En is megveszem ha osszejon a penz, bar en talan igyis-ugyis megvettem volna;P
  • papabear
    #31
    Teljesen igazad lenne, csakhogy egy eladott játékon pont a fejlesztők keresik a legkevesebbet. Sokszor még a bolt árrése is nagyobb, mint amit a fejlesztő kap. Ugyanígy van a zenei cd-knél. Mondjuk egy magyar csapat cd-je 3900 Ft, ebből kb 150-200 Ft ot kap az együttes. A többi a kiadóé, nagykeré meg kiskeré.
    Na ez itt a bökkenő.
  • tigeroo
    #33
    figyeljen ide, aki ezt csinálta. a magyarok átlagfizetése 100.000 körül forog...most csak nem várhatják el, hogy köldtsünk egy játékra 10E forintot, mert az a fizetésük egytizede...túl drága, hogy egy normális polgár havonta akár 1-et is vegyen magának
  • NEXUS6
    #38
    Ezt a 6 hetet valaki elérthette, mert én ha hat héten belül viszonylag elfogadható áron nem látom a bótok polcai a kiszemelt játékot, akkor megyek és letöltök valamit róla a netről. Az esetek 99.99....%-ában persze kiderül, hogy igy jártam jobban, mert egy fos az amire a nyálamat csorgattam. Na erre előveszem a jó pár éves EREDETI játékaimat és újra végignyomom őket.

    Uraim itt kinálati piac van. Nem a P2P meg a varez a maguk baja, hanem a szélessávú internet, azt kéne beszüntetni. Az emberek a fórumokon is megtudnak ám egyezni, hogy felraknak valamit egy szerverre, amit a másik letölt, a p2p-vel meg a warezzel ez max kényelmesebb(a warez szolgáltató szempontjából, aki letölt annak tökmindegy).

    Ha meg egy kiadó+fejlesztő vért izzadva szemetet produkál az csak haljon éhen, nehogy nekem még egy selejttel foglalja az időmet, meg vegye el a lehetőséget a fiatalok elöl akik 100-ad annyiért egy szuper gamét hoztak vóna össze, csak úgy kedvtelésből -mert ilyen is van. Nem a CG intróra kéne elpazarolni a pénzemet, ha kérhetem, azt a varezból meg amúgy is lehegyják;)))
  • szurmakotium
    #39
    Flame on:
    Egyfelől annyiért kellene adni a játékokat (lehet hogy régió specifikusan US, NYEU,KEU),
    hogy senkinek ne legyen érdeke az átíratás ... azzal megállítható lenne ez a kalóz hullám ...

    Pl. itt M.o. a legújabb játékokat kellene 5-6 ezer forintba maximalizálni.
    Az átlagot meg 3-4 Ft-ért adni. Mert kb. ezen az áron elképzelhetőnek tartom, hogy
    megvenné eredetibe a "szegény" magyar mégszegényebb gyereke ...
    (eredeti doboz, manual, esetleg egy két extra a dobozban ... inkább megvennék az emberek ennyiért
    az eredetit, mint 1200 -ért átiratott több CD v DVD-t noname papírtokos lemezeket ...)

    Másfelől ha körbenéztek igenis lehet jelenleg is olcsón venni játékot...
    900-3999 Ft-os árakon is simán ...

    Jaaa ??? Hogy az már kettő vagy több éves ??? És az új 14 ezer Ft ??
    Jaa mert azzal vagy menő ha megvan a legújabb ??
    Akkormeg úgy is van, fizessél érte vazeg ha a legújabb kell !

    A legújabb hardware cuccokért is ki kell csengetni a pénzt ...
    Miért lenne kivétel ez a legújabb gamékkal ???

    "Szegény gyerek kesereg, hogy milyen kurva drága a játékprogram ... aztám most cseréli a radon9800-asát egy x800pro-ra"
    aztán még játék sincs ami kihasználja a 400000 Ft-os gépét ... na ettől aztán a gyomrom is felfordul .. Megnem jelent játékprogramok futtatása érdekében veszi a legerősebb vasat, hogy amikor megjelenik a warez akkor fusson neki ... Közbe csúszik a program megjelenése és már a harmadik VGA kártyáját cseréli, hogy TOP elit maradjon a gépe és még Ő van felháborodva hogy milyen drágák a szoftwerek ... bah!

    Egyébként meg ki nézné tétlenül ha a szellemi alkotását mások élvezettel ingyen használják ???
    Ki az aki nem azért fektet be (pénz, időt, enegriát) valamibe hogy az ne kamatostul térüljön meg ???
    Én is ideges lennék ha holmi hernyó kiskölkök megfosztanának a többszázeres nyereségemtől
    (és direkt nem milliókat írtam) ... rohadtul erőltetném a szellemi tulajdonom védelmet !
    Az meg megint egy más, kérdés hogy ebből mennyi jut a kereskedőnek, kiadónak, fejlesztőnek ...

    Aki játszani akar miért ne kellene megvennie a játékot, mint minden más terméket ?

    Aki csak kipróbálni akarja azoknak meg ott a demo változat.

    Aki meg nem akar fizetni azoknak továbbra is megvan adva a lehetőség hogy crackolt cuccokat
    használjon csak ugye ehhez meg vállaja a következményeket ha véletlenül lesznek ...
  • NEXUS6
    #40
    Háj szurma!

    "Egyébként meg ki nézné tétlenül ha a szellemi alkotását mások élvezettel ingyen használják ???
    Ki az aki nem azért fektet be (pénz, időt, enegriát) valamibe hogy az ne kamatostul térüljön meg ???
    Én is ideges lennék ha holmi hernyó kiskölkök megfosztanának a többszázeres nyereségemtől
    (és direkt nem milliókat írtam) ... rohadtul erőltetném a szellemi tulajdonom védelmet !
    Az meg megint egy más, kérdés hogy ebből mennyi jut a kereskedőnek, kiadónak, fejlesztőnek ..."

    Sok évtizedes tapasztalatom, hogy az a dolog amit csak és kizárolag a profit miatt hoznak létre, szr-t sem ér!!!

    Az az ember, aki tudja, hogy értékeset alkotott és ezt az értéket (nem pénzt hanem értéket, érted?) szeretné másokkal is megosztani, hajlamos belemenni abba, hogy szaréhugyér a kiadóknak passzolja a portékáját, csak hogy megjelenhessen. A kiadók meg örülnek ennek.

    Van egy fájlok terjesztésére kitalált hálózat, ezt úgy hivják internet. Vannak emberek, akik meg dolgokat hoznak létre, ők a fejlesztők. És vannak a kiadók, a maguk székházaival, mamutcégeivel, és doboz/lemezgyártó kapacitásával. A mai felállásban a három közül az egyik felesleges. Lehet találgatni, hogy melyik.
  • [HUN]PAStheLoD
    #42
    érdekes ugyanis videókártya gyártóból csak ~2 van mint a hardwarek piaca nem annyira töredezett .. így a pénz nem veszik el mire odaér 1-1 gyártóhoz .. ha nem lenne ennyi kis lószar kiadó/game meg hozzá a sok sok ezer (csekkold a Nforce.nl "megjelenési" listjáját . és azok csak a "megjelentetésre" érdemes gamek) játék évente , akkor az a pár sokkal jobban kaszálna ... és ha olyan minőségű is lenne semmi probléma nem lenne .. de hogy aki hajlandó megvenni ezt-azt (olyan országban ahol megteheti) és tényleg meg is veszik a szart akkor ezek a sufni termékek szívják el a profitot a valamit érő alkotások elől...

    engem nem igazán tud lekötni már 1 új játék se (ami fél éve jelent meg) .. farcry is 10 óra volt max. azt uninstall :/ és mennyit öltek bele a fejlesztők ? valahogy nem lett az igazi a multija ... nincsenek cracked serverek .. lassú nagy stb..

    ami leköt (sof II) nem egy mai darab ... és hiába veszem meg most nem kap belőle a raven 1 $-t se :/ pedig szivesen adnék nekik , mert tényleg egy kiváló termékkel álltak elő...

    na mind1 . .ez egy ördögi kör .. majd kiesik pár láncszeme (kiadók , marketinges faszok , pr-es gecik) és utána remélhetőleg jobb lesz nekünk is meg a fejlesztőknek is
  • [HUN]PAStheLoD
    #44
    alanyi jogon nem , de alanyi jogon mért kell adóznod ? ennyi erővel mindenki tudja , hogy ez is csak egy olyan felesleges rossz mint a legtöbb modern intézmény .. ez egy ilyen kor .. tele van problémákkal , sok sikert :|

  • NEXUS6
    #46
    Abszolút abszúrd a helyzet!

    Ha megjelenik egy kafa új játék, amit mindenki be akar szerezni, akkor az emberek csak ezért az egy gáméért képesek 400-500ft ért sms-t küldeni a warezosnak. Miközben ha megveszed a fejlesztőnek nincsen még fele annyi haszna se az egészen.

    Ha belegondolunk csak a megszokás az, ami miatt a fejlesztők még mindig a dobozos terjesztésben hisznek és nem szarják le a kiadókat. Simán felrakhatnák a netre, különösebb technikai akadája nincs. A letöltési dijat ők is elrakhatnák, és ráadásul mindenki jól járna, nem?

    Valakinek viszont nem lenne új telepjárója az bizti...;)))
  • NEXUS6
    #48
    TriplaXkromoszómás embör!

    Bocsesz, a hangsúly a csak szócskán volt.

    Amúgy örülnék, ha lenne annyi pénzem, hogy átruccanjak Fidel elvtárshoz. Tudsz kölcsön adni egy pár ezrest?
  • NEXUS6
    #49
    "-Azért ezt gonold át mekkora hülyeséget írtál! Szerinted az úthálózat, iskolák, óvodák stb. csak úgy előbújnak a földből????"

    Meg a demszki (és a sok léhűtő államtitkár + tanácsadók + közbeszerzésben résztvevő vállalkozók + meg az alvállalkozók + ill az alvállalkozók alvállalkozói ......) luxus telepjárója se a földből bukkan elő.
  • szurmakotium
    #50
    "Csak éppen én nem hiszem azt, hogy nekem mindez alanyi jogon jár és nem állítok olyan faszságokat, hogy ha a olcsóbbak lennének a programok akkor megvásárolnám őket. "

    Nem kértem, hogy alanyi jogon járjon valami is nekem !

    Szerintem pedig nem "faszság" hanem TÉNY, hogy ha olcsóbban adnák a játékokat akkor több fogyna belőle ... és most nem a marketinges ár-érték egyensúly dumából, hanem MAGAMBÓL indultam ki.

    Kb. 50 db eredeti játékkal rendelkezem amit több év alatt gyűjtöttem össze és darabjaiért 1500-3500 Ft-nál többet egyikért se fizettem.
    Hogy hogy lehet ez ???
    Pl. úgy hogy a Longest Journey-t nem a megjelenés napján hanem 9 hónappal később szereztem meg és játszottam ki ... csupán ennyi.
    Mindig vannak leértékelések, áruházakban, mediamarktban, cdgalaxisban stb. És aki még nem hallott volna róla vannak olyan helyek a neten ahol a használt, megunt játékaidat simán elcserélheted más megunt játékára ... ami ugye teljesen legális ...
  • szurmakotium
    #52
    "... de még ha így is van nem a mi dolgunk eldönteni, hogy minek mennyibe kell kerülni, ez a kiadó kockázata, hogy túl magas ár esetén esetleg csökken a profit"

    Ezzel viszont tökéletesen egyetértek ...
  • [HUN]PAStheLoD
    #53
    ja és szerinted régen nem volt út ? régen nem volt iskola .. gondold át inkább te hogy a te adódból már a napig és vissza 2x3 sávos sztrádát építettek volna .. csak hát másra basszák el a pénzt . (leszedik a fölét mint a kiadók)
  • [HUN]PAStheLoD
    #54
    regisztálj bazdmeg .. most erre komolyan mint mondjak ? sajnálom , velemi is történt már ilyen ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #55
    igen , és végülis a WAREZt tekintheted a KIADÓK konkurrenciájának .. őkis a felhasználókhoz juttatják a TERMÉKET :]
  • cryon
    #57
    "ja és szerinted régen nem volt út ?"
    Azt, hogy régen miből volt út, szerintem hagyjuk. Azt a kort még kommunizmusnak hívták, és a "gy?röttebb" fej?ek emlékezhetnek rá, hogy volt még ott olyan dolog is hogy "kokom-lista". Ide tartozott pl. a személyi számítógép is.
    Az utakat meg horribilis kamatú külföldi kölcsönökből építették, mert a GDP (már ha volt akkor ilyen) eléggé mínuszos volt. Ennek a böjtjét szívjuk még most is, ha emlékeztek az államadósság címszóra.
    Úgyhogy szerintem ne sírjuk vissza azt a kort.
  • tigeroo
    #58
    hát igen...a hűbeleatyaúristen (te ) és a szegény, láma kölykök esete (mi) csakhogy: hm, ha már hardver, nézzünk körül egy kicsit a piacon: egy ATi Radeon 9200 kb 35.000 forint...nos, ennyiért veszel 3 eredeti játékot. az a három játék mire elég? hogy kividd 3x20(60) óra alatt. az max 3hét....3hét játék = egy "közepes" videókártyával? nemhiszem...ez csak egy példa volt...Jah: nézd az átlag magyar emberek fizetését....
  • tigeroo
    #59
    Az ubisoft most elég jól csinálja, hogy a Splinter Cell: Pandora Tomorrow, meg a Far Cry 7990, + a Beyond Good&Evil is 2.500....ezeket meg is vettem
  • TeszteloPontHu
    #60
    Az a telepjáró legyen inkább terepjáró :)
  • Cat #61
    azon is érdemes elgondolkozni, hogy a 100-200 millió dolláros költséggel forgatott filmek DVD változata 6-8 ezer ftba kerül, mig a játékok megjelenéskor ennek duplájába :>
  • Sulthal
    #62
    Mi az, hogy régen (kommunizmus) nem volt adó?
    Kaptál a munkád után valamennyi fizetést, az összes többi meg az állam bevétele lett, mert akkor minden az állam tulajdonában volt. Ez végül is olyan mintha adóztál volna.
    Az hogy tehetségtelen barmok kormányoztak és elherdáltak mindent, más dolog.
  • Sulthal
    #63
    De az mire megjelenik DVD-n már hozott párszáz millió dollár bevételt a mozikban. A DVD megjelenés csak egy kis extra profit.
    Két év után már a tv-ben is levetítik.