408
Olyan játékokról sírjál ide, amit nem méltán értékelt az akkori világ!
  • PREMIERE1
    #248
    Ez ugyan Dune 2000, de a 2 is tök így nézett ki!

    Ez inkább egy C&C klnón, mint egy Populus.

    Na végre:
    Dune 2


    Szerintem kevered valamivel a Powermongert.
    Dune 2-ről itt egy link. (Legalul!)
    Alul
  • fluga
    #247
    Retrogames - RENGETEG RÉGI JÁTÉK!!

    itt fenn is van a quest for glory
  • Deajka
    #246
    Hát ezt mondom én is! Csak nem meg van ?
  • PiszkosFred
    #245
    Az nem elfeledett, csak kinőttünk belőle. Egyébként az eddigi legjobb példa lenne ;]]
  • [Jakuza]
    #244
    Az a Dragons Lair volt.
  • Prank
    #243
    fogócska
  • Valen
    #242
    mint a Commanch-nak vagy a Delta Force 1-nek :))
  • rorr
    #241
    lehet játszani 800x600 ban is csak érteni kell hozzá hogyan kell beállítani amúgy meg nem használt 3d-s gyorsított voxeles grafikája volt!!!
  • rorr
    #240
    ja az nagyon ott volt pedig még az elején az egyik srácot is elkapták én annak idején 16éve mindig elszaladtam a nővérke elöl még c64-em és amigám volt!dungeon master amigára volt ám a király ki ismerte?
  • rorr
    #239
    ez hülyeség! a maga idejében 90% fölötti értékeléseket kapott és most meg a remake-n kivül honlapja sincs már sajnos!!!
  • rorr
    #238
    a shadow company full 3d-s játék még mesterlövésszel is lehet 3d-ben lövöldözni benne tájforgatás zoom stb szóval nem mütyürös játék 3dfx és d3d kártyákra írták meg 400mhz-es p2-re!!!
  • rorr
    #237
    egy hete nyomom ismét abbahagyhatatlan még mindig és most szedtem le az első rész svga 640x480-as verzióját cd verzió kurva jó!!!
  • rorr
    #236
    kár ,hogy a mercenary még c64-re és spectrumra íródott csak a harmadik jelent meg csak amigára!!!
  • antijedi
    #235

    attól még hogy ma valaki nem ismeri az 50 ével ezelötti gamet az nem biztos hogy "elfeledett" mert ha elolvasgatod a topicot meg kezdő üzit meg az altopicot rájösz a topic lényegére és nem irsz hülyeségeket..., mivel most fel lehetne sorolni enyi erővel az össze c64es "nagy" nevet és a mai 12éves gyerekek pl tuti nem isemrik őket mégsem elfeledettek mert mint az altopic is irja "az akkori világ" igenis ismerte és nagyrabecsülte és nem tunt el 20 perc alat a sülesztőben ahnem kellet hozzá min 10 éva vagy több (gyk majdnemhogy egy uj játékosgenerácio...)
    tehát pont ez az hogy a topic cime kicsit csaloka tényleg de a topicindito és az alcim tökéletesen megmagyaráza hogy NEM nagysikerü játékokat kell irni amit a mai "fiatalok" már nem ismernek hanem olyan játékot amik ilyen olyan okbol nem kaptak nagy nyilvánoságot, nema ratak nagy sikert pedig jók voltak a maguk nemében...
    az meg hogy sokan nem ismerik megint oylan dolog hogy az számit hogy "az akkori világ" menyire ismerte ugy általában mert én is tok mondani kapásból 50 mebert akik még a q-t és társait sem ismerik, nem hallotak roluk sose, élen köztük pl a nagyanyámal aki még a géphez se nyulna a világ minden kincséért...
    az hogy milyen a te ismeretségi köröd had ne mondjam hogy kit minősit... :P
  • Gregorius
    #234
    Nem tudom, ha valaki ezekre azt írja, hogy "a többit meg nem nagyon ismerem", akkor az bizony el van feledve. Azok a játékok a híres, sikeres játékok, amikre az ember azt mondja; "Ja, igen, ismerem, tök jó volt", vagy azt mondja, hogy "Az szar volt", de ha valaki azt mondja nem ismerem, akkor ne mondd azt, hogy nem erről szól a topic. Lehet, hogy te ismered őket, de sokan életükben nem hallottak róla. Nem csak azért írtam ide őket, mert annyira tetszettek, hanem, mert ha megkérdezek valakit róluk, (nem a fórumozókról írok, hanem az életben, ismerősöket, akik szintén játszottak számítógépes játékokkal) nem ismerik őket. Nem játszanak velük, nem hallottak róla, ergo elfelejtett játékok.

    Rengeteg haverom van, akiknek egy hónapja raktam fel a gépére a Civilization-t, pedig már 20 év fölött járnak, de még életükben nem játszottak vele. (Ami nem meglepő, mert nehéz beindítani a mai gépeken.)

    Persze most egy kicsit magam ellen is beszélek, mert azok a játékok, amik pedig soha nem is voltak igazán a köztudatban, azok ismeretlen, és nem elfeledett játékok. Elfeledni csak ismert játékot lehet.

    De megígérem, hogy utoljára tartottam topic-értékelőt, most már csak akkor szólok, ha ráéreztem teljesen, hogy miről van szó
  • KM
    #233
    Mindegy, a lényeg, hogy nagyon sok kellemes órát szerzett nekem.
  • Valen
    #232
    a Sierra kalandokat meg lentebb már írtam :))
  • Valen
    #231
    arty : azért nem egészen

    Fred: hát az 1-2 :))

    melyik gém volt az amelyikben egy lovaggal kellett megmenteni a királylányt és minden területen egy bill. kombóval tudtál továbbmenni???, most volt a 3D-s változata kiadva nemrég !!!

  • arty
    #230
    az ossze jatek, ami 1998 elott keszult ... ;)
  • PiszkosFred
    #229
    Quest for the Glory 2 része nincs meg veletlenul?

    Hero Questból asszem kettő volt, melyikre gondolsz? (egyébkent hülye a kérdés, mindkettő isten volt;]) Volt egyszer a sierra kaland - hatalmas poénokkal mint ahogy akkoriban minden hasonló kalandban - és volt a Hero's Quest féle szerepjáték szerűség, amelyben egy 3ds térben - többnyire dungeon - kellett a karaktereddel masírozni a küldetések jutalmáért.
  • Valen
    #228
    Hero Quest???

    meg volt az a Lucasarts féle Rebel nemtomi, amikor egy filmet kellett végigvinni ??

    MAD DOG 1-2
    Who Shot Jonny Rock
    Quest for Glory :)) a legjobb, legszivatósabb játék :))
  • PiszkosFred
    #227
    Hat ha a Powermongert hasonlitani kell valamihez, akkor az én olvasatomban inkabb Popoloushoz áll közelebb mint Dune2höz. Anno ahogy a Vendettát is elneveztés okos emberek Last Ninja xy-nak, ugy a Powermonger is megkapta a Popolous 2 nevet.
  • KM
    #226
    Helyett... Inkább hasonlított a Dune 2-höz, hidd el nekem!
  • antijedi
    #225
    tényleg! sw rebellion! full elfeledett pedig kurva nagy géma... nekem nagyon bejött még tavaly is jáccotam vele...
  • PREMIERE1
    #224
    Na ne már? :)

    Powermonger


    Populus
  • KM
    #223
    Dehogy... Ég és föld!
  • PREMIERE1
    #222
    Azóta sem szórakoztam olyan jót szimulátorral, bár én még - AH - amigán nyomtam. Comanche - RIP + - meg Kiowa a kis radarral. Mekkora poén volt vele szórakázni ...
  • PREMIERE1
    #221
    Ezek nem elfeledett- nem ezt várták a fejlesztők tőle -, hanem régi, de sikeres és népszerű játékok. Pont nem erről szól a topic.
  • Razgon
    #220
    Egyébként emléxik valaki a jó öreg Gunship 2000-re? Még 286-on nyomattam, nagyon élvezetes harci helikopteres játék volt.
  • PREMIERE1
    #219
    Már freegame pedig, szóval vsz megtalálod valahol. Már a zenéje installkor is zseniális volt!
  • PREMIERE1
    #218
    Én így voltam a SW Force Commanderrel. (Azt mondjuk rebelként felejtettem el. Úgy már unalmas volt.)

    Aztán ott volt még elfeledve a SW Rebellion is.
  • Razgon
    #217
    Óóóó, én emléxem, egy 1xű Genius kormánnyal hatalmasakat játszottam vele!

    Jó volt a karrier mód, versenyezni, cuccot venni... Imádtam.
  • PREMIERE1
    #216
    Ja. Egy Populus stílusú game volt.
  • KM
    #215
    Powermonger
    Beugrik ez valakinek?
  • tier
    #214
    Vagy más néven Shadow of Memories.
  • tier
    #213
    Shadow of Destiny.
  • Amiga
    #212
    Trespasser hatalmas volt! Tavaly nyáron végigjátszottam, software módban, mert nem bírta a Radeont...
  • insp
    #211
    Tresspasser, Nightmare Creatures.
  • htibor
    #210
    Külföldön vettem anno 10 éve egy PC-s újságot amin már akkor CD melléklet volt. Bevittem suliba mutogatni, hogy milyen klafa autóversenyes játék van rajta. VGAba nyomtuk, mert senkinek nem vot akkor olyan gépe, amin SVGAba élvezehtően futott volna.
    Hi-Octane volt a game neve ;-))
  • [Jakuza]
    #209
    Az ultima sorozat lehet hogy folyt a csapbol is , de az Underwold sose.