408
Olyan játékokról sírjál ide, amit nem méltán értékelt az akkori világ!
  • fluga
    #208
    ami szerintem nem kapott méltó publicitást, pedig én rongyosra nyűttem több egeret alatta, az az Elite II:Final Frontier, és az ELITE III: First Encounters
    nekem nagyon bejöttek, annak ellenére, hogy sajnos egy igen nagy bughalmaz volt mindkettő, de főleg a III.
    ha hasonszőrű játékokat kerestek, akkor:
    retrogames.ini.hu
    ja és a Dylan Dog!
    meg volt vmi MetalWarrior (vagy mi, azt tudom, hogy metal szó benne volt). ebben egy transformers szerű robottal kellett jobbra scrollozó pályákon végig menni, és gyönyörű grafikája volt. a robot lehetett emberforma, egy dínó meg még egy, amire már nem emléxem sajna:( esszméletlen hangulaat!
  • Amiga
    #207
    Szerintem a topik átcsúszik az "old games" féle nosztalgia vonalba, de azt valami köcsög lezárta.

    Egyébként a régi, de sikertelen játékokról elég döcögős lenne topikolni, mert mindenki csak az általa ismert játékokról írna, azzal meg marha nehéz azonosulni (pl. hallottatok a Gipsy Card-ról?).

    Bizonyos értelemben elfeledett (bár még kapható) játék pl. a Deathtrap Dungeon.
  • robotnyk
    #206
    :)
  • Vajákos Mimóza
    #205
    Ha a Dizzy-sorozat bejött, akkor gyürjed végig a felújitott "Head over Heels"-t, amit tizenhét évvel ezelött irtak Spectrumra, majd C64-re stb.
    Izometrikus 3D, kb. 300 bejárható szoba.

    Windows-ra, Linux-ra, Mac-re ingyenesen letölthetö innét:
    < Head over Heels >



    Egyébként ha már a témánál vagyunk, egy-két méltatlanul elfeledett program:

    Reah
    Amerzone
    Rhem (a második rész nemsokára magjelenik)
    Journeyman-projectek
    Black Dahlia
    Byzantine the Betrayal

    (utóbbi kettö együtt vagy 12 CD)
  • d1g1t4l sp00k
    #204
    a Magicland Dizzy volt a legjobb!

    a maga 4 szines grafikájával,és a tojásemberkéjével anno megfelelt a feladatmegoldo kényszeritésével a mai Deus Ex -nek :)))
  • RangeR
    #203
    Na gratulálok! Felsoroltad a másfél évtizeddel ezelőtti LEGSIKERESEBB és évekig top-on lévő CSÚCSjátékokat.Ezek voltak akkor a legmeghatározóbbak. Az Ultima sorozat folyt még a csapból is.És a többi amiket írtál. Most jöhet az, ami nem volt 8 évig a köztudatban és mindenki gépén vagy amiga-floppyján. Merthogy, az lenne itt a kérdés!
  • steweee
    #202
    pont az lenne a lényeg.különben hogy találok rá vagy íratom ki
  • Valen
    #201
    igen, de címét ne kérdezd
  • steweee
    #200
    hi.nem tudja vki hogy az utóbbi 1-2 évben jelent e meg box vagy k1 vagy bunyós program pc-re?nagyon hiányzik, két éve hogy eladtam a ps1-et.
  • Valen
    #199
    Volvo S40 ??
  • KG21
    #198
    Én úgy vettem észre hogy annak a játéknak az enginje volt az F12000 elődje és a mai napig ezt fejlesztgetik. Azért ez nem rossz sztem egy 5 éves motortól...
  • Sadun Tryst
    #197
    felölem szólhat arról is! :) elvégre nosztalgia megy itt 1000-el! :)
  • Valen
    #196
    NOMAD ??? Elite korában készült hasonkó stílusú gém
  • Stranger
    #195
    Szimulátorok között: Sports Car GT én a mai napig nem talaálkoztam jobbal, iszonyatosan jó fizika volt benne. Viszont akárkitől kérdeztem senki még csak nem is hallott róla.

    A másik ilyen az első játék volt ami rajta volt az első PC-men, név szerint: Interstate '76 persze RIP verzió, a teljeset a mai napig nem tudtam megszerezni. Iszonyatosan hangulatos játék.
  • PiszkosFred
    #194
    Ezt mondom én is. Nagyon örülnék neki ha a mostani fiatalok is ismernék azokat a játékokat amelyeken mi felnőttünk, de ez a topik nem erről szól szerintem...

    (Mercenaryra mint egy elite klónra, akkor igen.)
  • robotnyk
    #193
    ezzel a logikával egyrészt nem értek egyet, másrészt eredetileg ez a topik nem régi nagy játékokról szólt volna, hanem olyan játékokról, amelyek bár jók voltak, de mégsem lettek üzletileg olyan sikeresek, mint ahogy azt a szakma várta
  • [Jakuza]
    #192
    Egyaltalan nincsen igazad.
    Kerdezzel meg 10 fiatalt, hogy halott e mar az Eliterol.
    Azt fogjak mondani, hogy nem ez jelzi azt, hogy a jatek feledesre iteltetett. Pedig ha ezek az alapmuvek feledesbe merulnek az nagyon gaz. Jo pelda arra, hogy felhoztak ide a topicba az Another Worldot, mint PCs jatekot.
    Pedig az Amigas volt ugyan ugy mint a Flashback vagy a Mercenary. Emlexel egyaltalan a Mercenaryra ?
    Pedig az sem volt egy rossz jatek, es gondolom, meg az itt iro userek nagy resze se nagyon emlekezik ra.
  • robotnyk
    #191
    :D az jó, én a gerelyhajítást csíptem
  • Bucser
    #190
    C-64-en Decathlon!!!!!!!!!!!!! 3 Joystickot törtem szét mire sikerült rekordot futnom 100 méteren és kazin volt meg és utáltam mikor be kellett töltenem, mert tök lassan keresett a c-64 magnója. A Másik pedig amit szerettem nagyon Boulder Dash:))))
  • [Jakuza]
    #189
    Hogyne meg van mind a harom Beholder. :)
  • Sadun Tryst
    #188
    igazából az EVOLVA nem elfeledett játék, mert mindenki tudja, hogy mi csak, sajnos a nagyon lapos játékmenet miatt nem lett sikeres. viszont mindenhol dícsérték az AI miatt. akkoriban etalonnak számító AI-ja volt annak a gamenek. nekem meg is van eredetiben, de sajnos a 6. pályánál tovább én sem bírtam idegekkel... sajnos nagyon unalmas lett a játék... :(
  • Gregorius
    #187
    Én akkor tartok egy játékot elfeledettnek, ha már csak ilyen helyeken esik róluk szó, mert lehet, hogy most készül a Civilization IV, de ha szétnézel azok közt, akik 5 éve játszanak számítógépen, nem biztos , hogy találsz olyat, aki játszott volna Civ1-et, vagy a felsoroltak közül bármelyikkel. Lehet, hogy egy progit továbbvisznek, és folytatást írnak hozzá, de azzal együtt le is írják a régit.
  • csemete
    #186
    egy dolog kétségtelen: /bár ez nem ide tartozik,/ hogy iszanyatos jo lett a morrowindes oldal amit csináltatok kösszönöm szépen
  • PiszkosFred
    #185
    320 cdnyi rpg? ;] Hagyjuk... Máskor plz majd pontosabban fogalmazz, mert igy elbeszélünk egymás mellett és annak nem sok értelme van.
  • csemete
    #184
    thx
  • csemete
    #183
    különben én az rpg-re gondoltam mint játékokra
  • K.András
    #182
    Amik érdekelték és jonak mondták ugy értette a 320-at.
    Szerintem az egyik ilyen méltán elfeledett játék:EVOLVA
  • csemete
    #181
  • PiszkosFred
    #180
    Akkor elmondom megint. Mivel egy jatek megitelese szubjektiv dolog - amivel egyet lehet erteni, de lehet ellenezni is -, ezert nem is erre ertve irtam a dolgot, hanem az osszMENNYISEGre. Marpedig ha azt mondod ezek utan is, hogy az elmult 5 evben megjeleno jatekok elfernek 320db cdn, akkor asszem kar tovabb koptatni a billt reszemrol...
  • csemete
    #179
    az ájsz wind dél-t végig vittem a baldurs gate-et elkezdtem Söt... mán szinte magyar hálistennek/no meg a forditoknak/de engem nem kötött le annyira mint a gothik 1 például./lehet hogy velem van a baj
  • KG21
    #178
    Hi Octane-ra emlékszik vki? Nekem anno nagyon bejött. Ilyen arcade autóverseny volt repülő, vektoros járgányokkal, hőkövetős rakétákkal. És a zenéje meg a hangok brutkó jók voltak sztem:)
  • csemete
    #177
    Kábé 4-éve van pentium gépem és az egyik nagy gyüjtö szenvedélyem a gamek beszerzése na már most az elmult 4 -év legtöbb játékát megszereztem persze azokat amlyek érdekeltek vagy jonak mondták /ez összesen kábé olyan 320 db cd/de azt kell mondjam hogy az elmult években diablo , gothik, morrowind meg 1-2 tyacoon game no meg a wizardy 8. slussszzzz.amikkel szivesen jácottam .ja....meg warcraft 2
  • Sadun Tryst
    #176
    inkább LAN-on dicsérik a játékot... :(
  • David2
    #175
    Hmmm, a Cossacks is milyen jó(volt), de a fórumon nem nagyon említik.
  • robotnyk
    #174
    csak RPGben belefér az elmúlt 5 évben 2 Baldurs Gate, meg Ice Wind Dale, meg ilyesmik, szal ez most nem nyert :)
  • csemete
    #173
    Bár a Dungeon keeper 1 -el sokat jáccotunk.De ami igazán ténleg vitte nálunk a primet azok az Olimpi-ás gamek voltak.EMLÉXEZTEK te atya-gatya mennyi dzsojsztikot csaptunk szét.Ha jol emléxem a téli olimpia meg az ösemberes olimpia vitte nagyon a primet nálunk.
  • PiszkosFred
    #172
    Ezt te sem gondolod komolyan... Az elmult evekben olyan mennyisegu jatek felhozatal volt, hogy az ember keptelen volt nyomonkovetni a megjeleneseket. Az mar mas kerdes, hogy ezek mennyire voltak jok, mennyire voltak nepszeruek, es mekkora rajongotabort szereztek maguknak. Viszont a megjelenesek szama nagyon meredeken emelkedik es fog is meg..
  • Valen
    #171
    Newromancer
    Space Cowboy
  • csemete
    #170
    Szerintem nincs igazad abban hogy az elmult 5-évben elárasztottak volna minket felhasználokat játékokkal olyan hu de nagyonj.Én speciel kevéssel találkoztam ami igazán jo lett volna. egy tisztességes RPG nem adtak ki , /gothik 1.2 kivétel /.Sztem a szöveges gamek nagyon ott voltak a toppon, ma egy ilyennel kevés emberke jáccana az tuti.
  • Mars
    #169
    Mééér?