277
A könyvek, a filmek, és minden más.
  • Dzsini
    #37
    nemtudom, oldaltól függ - a postázási költség mindenképpen kevesebb ha egybe rendeled.
  • Punker
    #36
    majd hétfőn megpróbálom
  • Punker
    #35
    találtam 4 könyvet ha egybe rendelem meg kapok szerinted extra kedvezményt? :)))
  • Dzsini
    #34
    Libri vagy Alexandra boltotok nincs? velük meg lehet beszélni, hogy küldjenek le egyet, elvinnéd...
  • Punker
    #33
    Thx
  • Punker
    #32
    lehet csak tudod Egerben kicsit kevesebb könyves bolt van szinte nulla kínálattal :(( 1 könyv miatt meg nem megyek föl Pestre, szal ha tudsz egy jó online könyvesboltot akkor oszd meg velem plz :)))
  • Dzsini
    #31
    online: www.libri.hu www.antikvarium.hu pl.. de van még jópár.
  • Dzsini
    #30
    Libri-ben én múlt héten láttam gyakorlatilag mindet...
    meg van régi kiadás is mindegyikből amit meg lehet fogni Antikváriumban is, bár aki Istencsászárát vagy Káptalanházat lát, az szóljon... nagyon nagyon kevés van belőlük.
  • Dzsini
    #29
    igen, kár volt a meglévő történetet ilyen mértékben felborogatni... nagyon olyan lett a könyv, hogy MINDEN meglévő dolgot most akarnak beleírni, hogy "húúdeérdekes" legyen - aztán az lett belőle, hogy egy nagyátlag kommersz scifi lett, amit az visz el, hogy a Nagy régi könyvek hátán lovagol... :(
  • Punker
    #28
    a lényeg az hogy ezek viszonylag új megjelenésű könyvek és még se lehet kapni őket :((
    van valami online könyvesbolt?
  • Punker
    #27
    gyorsabbak vagytok......
  • Punker
    #26
    vannak benne érdekes dolgok azért pl A Butleri Dzsihad-ban le van írva hogy fedezik fel a fűszert....
  • Dzsini
    #25
    igen, ezt írtuk már le itt párszor :o)
  • Punker
    #24
    Előjáték a Dűnéhez-Trilógia:

    Az Atreides-ház 2000
    A Harkonnen-ház 2001
    A Corrino-ház 2002



    A Dűne 2003
    A Dűne messiása 2001
    A Dűne gyermekei 2002
    A Dűne istencsászára előkészületben
    A Dűne eretnekei előkészületben
    A Dűne Káptalanház előkészületben
    Dűne 7 (nincs még magyar cím) előkészületben


    ezek vannak feltüntetve a Butleri Dzsihad bevezetése elött.
  • Dzsini
    #23
    azokat már nem FH írta, hanem Brian Herbert(a fia) és Kevin J Anderson.
    ők adták ki a Előjáték a Dűnéhez trilógiát
    Dune: Atreides Ház
    Dune: Harkonnen Ház
    Dune: Corrino Ház

    ...dehát ezek sehol nincsenek sajna az eredeti 6 hangulatához, kommersz scifik.
  • Dzsini
    #22
    az HBO pedig a scifi.com által készített 2 minisorozatot adta le, ami egyszer készült az 1. könyvből amiből a Lynch-féle film is
    a második minisorozat meg a 2.3. könyvből készült, és Frank Herbert's Children of Dune a címe.
  • Punker
    #21
    na találtam 1 táblázatot a megjelenő könyvekről:

    A Dűne Legendái Triológia:
    A Butleri Dzsihad (The Butlerian Jihad) 2003
    The Machine Crusade (még nincs magyar címe) még nem jelent meg
    The Battle of Corrin (még nincs magyar címe) még nem jelent meg



  • Dzsini
    #20
    azért mert magyarországon a Dűne első kötet 3 könyvben jött ki legutóbb, az NEM TRILÓGIA!
  • Dzsini
    #19
    1.A Dűne (Dune)
    2.Dűne Messiása (Dune: Messiah)
    3.Dűne Gyermekei (Children of Dune)
    4.Dűne Istencsászára (God Emperor of Dune)
    5.Dűne Eretnekei (Heretics of Dune)
    6.Dűne Káptalanház (Chapter House Dune)
  • Dzsini
    #18
    HBO a minisorozatokat adta le nemrég (1 éve?)
  • Punker
    #17
    nem 5?
  • Hmuda
    #16
    A régi Lynch az eredeti trilógia, az új német sorozat pedig az eredeti trilógia és a "gyermekei" alapján (legalábbis cím alapján, bár a tréler alapján a messiást dolgozta fel).
  • Punker
    #15
    az HBO-n melyik ment?
  • Dzsini
    #14
    elolvasásra pedig elsöre mindenképp az eredeti 6 könyv ajánlott.
  • Dzsini
    #13
    a régi David Lynch rendezte film az első Dűne (FH-féle) könyvből, ebből készült 2000-ben egy minisorozat is a scifi.com-ék által, plusz azóta csináltak egy másik minisorozatot aminek Dűne Gyermekei a címe, és a Messiása és a Gyermekei története van benne.
  • Punker
    #12
    a film(ek) melyik könyv(ek)ből készültek?
  • Hmuda
    #11
    Ha sorban akarsz haladni akkor nézd emg hátul a kronológiát és ott minden évszám után ott van, hogy melyik könyvben van a dolog. Sorban a könyvek:

    A Butleri Dzsihad
    (va még két rész de azok még javában készülnek)

    Atreides Ház
    Harkonnen Ház
    Corrino Ház
    (ez a három nem Frank Herbert művei, szóval nem is igazán tekintettem igazi Dűne könyveknek)

    A Dűne (eredeti trilógia)
    - II - messiása
    - II - gyermekei
    - II - istencsászára
    - II - eretnekei
    - II - Káptalanház
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    hát én az alap Frank Herberth -eseket ajánlom .. pl a Dűne ;] meg a Dűne messiása a dűne gyermekei assszem ezek azok ;]
  • Jony
    #9
    Szerintem Librinél jópárat le lehet rendelni.
  • [HUN]PAStheLoD
    #8
    ja .. TESZKÓ .. meg nem is tudom pontosan de asszem a SZUKITS vagy SZUKICS ;] kiadó agyja ki őket mostanság
  • Jony
    #7
    Tettszett nagyon ennek a fiatal csávónak a story-ja aki a Harkonnenektől szökik és úgy néz ki elég kemény kiscsávó, érdekelne mi lesz vele a továbbiakban.
  • Punker
    #6
    egyáltalán lehet valahol kapni?
  • Jony
    #5
    Csak az atreides házat olvastam és eléggé tetszett. Akkor már meg is kérdezném, hogy szerintetek melyikkel folytassam, egyáltalán melyiket érdemes még megvenni, ami egy hasonló szinten van az az Atreides házzal.
  • Hmuda
    #4
    Hallottam róla, bár először az eredeti FH műveket szeretném elolvasni, aztán jöhet az igazi előzmény (z előjáték trilógiát is csak unalmamban olvastam el :-) ).
  • Punker
    #3
    illetve nem folytatás hanem előzmény a Dűne-hez.
  • Punker
    #2
    a folytatást ismered? A Butleri Dzsihad-ot most olvastam.
  • Hmuda
    #1
    Az egyik kedvenc Sci-Fi könyvsorozatom a Dűne, és eddig a következő részeket olvastam:

    Atreides ház
    Harkonnen ház
    Corrino ház
    az eredeti trilógia
    Dűne Messiása
    Dűne Gyermekei
    Dűne Eretnekei

    Namost olvasgattam a kronológiát és láttam egy említést egy bizonyos "sokarcú ellenségről". Ez valami idegen faj, vagy a Bene Tleilax arctáncoltatói? Vagy ha nagyon spoileres, akkor majd részletezik a dolgot valamelyik másik részben?

    Más: a "Corrino ház"-ban volt ugyebár D'murr (vagy a testvére volt, nemtom) balesete az amal miatt és valami gonosz fenyegetést érzett odakint az üres űrben. Annyira megragadta a fantáziámat, hogy nem birom ki és meg kell kérdeznem, hogy majd kiderül, hogy mi okozta a félelmét a navigátorban vagy ez csak írói fogás volt a feszültségfokozásra?

    Utoljára: talán hülyeséget kérdezek, de van olyan könyv ami nincs feltüntetve a kronológiában?