Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

grizzly21
#65931
Sziasztok! Vegre veszek egy uj pc-t, es a segitsegeteket kernem az osszerakasban.

Ez egy alapvetoen munkagep lenne, de akar intenziv igenybevetelre is hasznalnam, neha jatekokra, 3d-s programok, egyszerre tobbminden futna.

Alapvetoen mindig nvidia es intel parti voltam, ezen kivul, amire szuksegem lenne:

- egy jo szunetmentes tap, hogy egy kis aramszunet ne legyen gond. Ez mindenkepp kulso tap? Mert akkor nyilvan kell egy belso is.
- olyan videokartya, amivel jatszani is lehet azert, egy kozepfelso kategoriasra gondoltam (GTX 560 ti)
- 2500K proci
- 100/200 GB-os SSD rendszervinyonak
- 2 TB-os hattertar
- 2 * 4 GB RAM dualba, vagy 3 * 4 ha tamogatja triple channelbe
- az alaplap inkabb legyen nagyobb, bovitheto, amiben vannak plusz slot-ok, pl pci slot, videokartya slotbol eleg 1

A lenyeg, hogy hosszutavon jo legyen, jo arertek aranya legyen, es minosegi alkatreszekbol alljon. Arban nagyon nem akarok elszallni, de nincs kifejezetten felso hatar, olyan 200-250nel sokkal tobbet azert nem koltenek ra.

A kerdesem, hogy milyen konfigot tudnatok erre ajanlani ?

Manapsag az ipon-ban szokas vasarolni? Ha osszeallitottam es megrendeltem kb mennyi ido mulva lesz kesz?

Koszi a segitseget elore is!

Her Laca
#65930
Én azt mondom,hogy alaplap,proci memória egy 80-85 . Szigorúan Intel sandy procit vennék. Majd mások mondják,hogy AMD Phenom X4-6 😊)))
VGA az 70 körül. egy gtx570
Egy jó táp olyan 20-25
Ház ,SSD ,,meg aprólék esetleg egy HDD adatnak.
Ezzel kb nem lenne bajod sokáig.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

NandorHUN
#65929
Igazából idáig konzolos voltam,szoval annyira nem vagyok tisztában hogy mi egy gamer gép ajánlott követelménye. Nézelõdtem magyar oldalakon és az ebayon is, vannak ilyen 200 ezres CPU-k is, szoval gondoltam rákérdezek, hogy ennyibõl mit lehet kihozni, mert a 200 ezres VGA-k meg CPU-kat kicsit túlzásnak találom.
Her Laca
#65928
Ezen összegbõl egy nagyon komoly vasat összerakhatsz. Monitor nélkül.
Vagyis maradjunk a komoly jelzõnél😊 De az tényleg kompromisszum mentes gép lenne.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

NandorHUN
#65927
Hello, az lenne a kérdésem, hogy úgy kb. 250 ezerbõl mi a maximum amit úgy kihoszhatok (ha pl ebay-ról vagy használtan veszek alkatrészeket) , ha ennyibõl egy vadi új gépet akarnék összerakni? Köszi a válaszokat.
Gyöször
#65926
Szerintem is a proci kevés. ismerõsöm kért meg, hogy kezdjek valamit a gépével, 2 Ghz Celeront lecseréltük 2,8 P4 procira, így olyan épphogy eldöcög a youtube 360p-s videó. Másik ismerõsömnek 1,3 Celeron van s370 foglalatos, 1,46ig sikerült felhúzni, de akkor is akadozik a youtube. Igaz mindkét gépben SD133 ram van. Sima netezés még úgy el is menne rajtuk.

Dübörög a 965ös x4

#65925
Youtube videós akadásért inkább a processzor vagy a VGA a ludas. Régi gépemmel (2,8GHz Celeron,512DDR,Radeon 9550) hibátlanul futott minden. (HD-t leszámítva..). Szóval a RAM nem segítene rajta.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#65924
Sziasztok! Összeraktam egy idõsebb rokonnak egy tanuló gépet maradék alkatrészekbõl. Fejbõl most csak annyit tudok, hogy valami 2,2Gigás, egy magos processzor van benne, 512 DDR rammal. Egyelõre csak netezésre használná, viszont arra sem tûnik elégnek, például a youtube videók hajlamosak kicsit akadni rajta. A kérdésem az lenne, hogy ha csak ramot szereznék bele, az gyorsítana-e rajta, vagy azt sem érdemes már.
A válaszokat elõre köszönöm.
bullseye9
#65923
Kicsit elkapkodtam a választ, jobban belegondolva, 40k-ból csak az alaplap, proci, ram, vga jönne ki, sorry.

#65909: Persze nem tudom, komplett gépet akarsz-e, vagy most milyen alkatrészek állnak rendelkezésedre.

V43 1105
#65922
MSTS, amúgy bocsi már szóltam modi topikba hogy töröljék 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

allock
#65921
ez még mindíg Trainz 2005?

#hhwnd

V43 1105
#65920
Bocs, faszán rossz helyre raktam xD valaki kitörölné modi ha erre jár? Köszönöm 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#65919
M41-2178 ~ Szentes ~ Vacsora 😊))



ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Firerock
#65918
azért köszi😊

\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"

bullseye9
#65917
Használtban közepesen erõs LGA775, vagy AM2 platformot esetleg.

#65916
köszi a válaszokat!

ki is cserélem a könyvjelzõmet : )
a sapphire vagy a gigabyte a csendesebb?

Her Laca
#65915
Ötletnek jó,de javallom maradjon is meg ötlet szintjén a dolog😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Firerock
#65914
Sziasztok!
Szerintetek húgom Celeron 2,0-as 756MB ramos gépére jó 5let win7et rakni? úgy hogy Sims 3 al szokott játszani csak,semmi komolyabb. és ha igen akkor mind1 hogy Starter vagy Ultimate?

\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"

#65913
Hûû,ennek már ennyire lent van az ára? 😮
Amikor utoljára néztem (cca. 1 hete) még 60-62k körül mozgott.

Akkor bocsánat,#65908-at sztornózzuk. 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#65912
Udv. Lehet: link1, link2.

Saor Alba

GAthersw
#65911
Esetleg alaplap+proci+memória jön ki ennyibõl:

ASUS E35M1-M 29.500 Ft
KINGMAX 2048MB DDR3 1333MHz 4775 Ft

Összesen: 34.275 Ft, de ehhez még kéne, hogy legyen házad, merevlemezed, ODD-d, tápegységed, ha ezek nincsenek, akkor a maradék ~6 ezerbõl ez esélytelen 😞

01110000 01110010 00110000

#65910
Semmilyent. Használtból esetleg,de új alkatrészekbõl..esélytelen.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#65909
40 ezerbõl milyen gépet lehetne összerakni, amin kb. 3-4 éves játékok még elfutnának?

#65908
Hi,

Abból a 8 ezerbõl ha gondolod még vehetsz rá egy komolyabb,halkabb processzor hûtõt. 😊

LINK

Máshoz nem kell nyúlni,minden frankó! <#eljen>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#65907
Üdv!
Egy pár hónapja kérdeztem meg itt,hogy 150k -bõl milyen gépet lehetne összerakni. Most összegyûlt az összeg. Ez a kofig "tarja még magát".

ASUS M4A87TD/USB3 20.938Ft
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 27.300Ft
KINGSTON 4096MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/4GX 12.238Ft
GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE 51.613Ft
SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 9.250Ft
FSP Hexa 500W 10.600Ft
COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 10.650Ft

ö.:142.589 Ft

Maradt még 8e mert lejjebb mentek az árak amióta elõször jártam itt.
Abból a 8e -bõl lehet -e valamelyik alkatrészt "jobbra" cserélni.

Köszi.

#65906
158.5mm magas a 212plus. De erre még rájön az a pár centi,amit az alaplap is hozzáad. Aztán hogy az az állítólagos 160mm már ennek megfelelõen van-e megadva,a franc tudja.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

zöldeshányás
#65905
Köszi, már mondtad a hyper 212-t valószínüleg azt veszem csak közben informálódok.A kérdés még az hogy befér e a hyper 212 egy thermaltake v3-ba?Elméletileg 160mm-ig lehet belepakolni hûtõt.

\"fingjál bele a rencerbe\"

#65904
Felesleges arra vízhûtést tenni. Egy komolyabb léghûtõvel 3,6-3,8Ghz-t talán(!) ki lehet belõle sajtolni. Attól,hogy lehûtenéd vízzel,nem tudnád jobban tuningolni...vagyis tudnád,csak épp semmi értelme.

Hûtõ

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

zöldeshányás
#65903
Egy Corsair h60-assal mennyire lehetne tuningolni egy 2,7-es c2d-t?Mennyuire jó a hûtése és a hangja?

\"fingjál bele a rencerbe\"

RAZOR27
#65902
köszi szépen, azóta sikerült szereznem egy 160gigás vinyót (IDE is meg kicsi is, de mivel a netem nem egy bajnok, ezért úgyse tömöm tele egyhamar) meg még egy dvd írót is szerváltam, mindkettõt ingyen. Alakulnak a dolgok 😊

\"If you want to go fast, go alone. If you want to go far, go together.\"

Solten
#65901
Hi,

ASROCK 785GM-S3: 12.050 Ft
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition: 27.300 Ft
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT: 9.350 Ft
SAMSUNG SH-S222AB/BEBE: 4.835 Ft
SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ: 9.250 Ft
ASUS TA-K81: 5.500 Ft
VTX3D VX5750 1GBD5-HV2 PCIE: 23.088 Ft
FSP Hexa 400W: 8.325 Ft

99.698 Ft

VGA-bol jobb lenne ez: link.

Saor Alba

Solten
#65900
<#eljen>

Saor Alba

RAZOR27
#65899
Ami azt illeti csak azért vetettem fel az intelt elõször, mert eddig csak intel-nvidia gépeim voltak, a másik oldalt egyáltalán nem ismerem.

#65897: Köszönöm szépen 😊 kicsit súlyosabb az ára, de majd igyekszem ismeretséggel szerezni =)

\"If you want to go fast, go alone. If you want to go far, go together.\"

#65898
Ettõl jobbat én sem tudnék... <#eljen>
#65897
Üdv!

ASROCK 870 Extreme3 19.938Ft
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 27.300Ft
GEIL 4096MB Value DDR3 1333MHz CL9 KIT 9.913Ft
SAPPHIRE 11169-00-51R HD5830 1GB GDDR5 PCIE 27.175Ft
FSP FSP500-60APN 85+ 500W 11.287Ft

Összesen: 95.613Ft

+
gépházzal: COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite 9.625Ft

105.238Ft

ipon.hu

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#65896
Ha egy kicsit többet szánnál rá akkor lehetne egy combosabb VGA-d, pl. egy VTX3D HD5770-es ami kb. 25k... tápnak meg egy 500W-os FSP Hexa megtenné ami kb. 10k...

Mennyire ragaszkodsz az Intelhez?
dragon11
#65895
Bár néztem egy tesztet róla, s a 4850 magasan veri néhány játékban.

Lehet akkor egy használtat nézünk, de oyat amin még van gari.😊

köszönjük még1x.

dragon11
#65894
Tehát elenyészõ a különbség a kettõ közt.

köszönjük segítséged.😊

azért az új, az csak új.😊

RAZOR27
#65893
hali!
még ebben a hónapban új gépet szeretnék venni, mert a mostanin esélytelen videót vágni, konvertálni, de a fõ ok a játék persze 😄 a mostani gépem egy rakás phos, semmi alkatrészt nem szándékozok megtartani. Minél olcsóbban szeretném megúszni, 100k-nak nemakarok a közelébe menni.
Eddig ezekkel szemeztem:
Asus P7H55-M alaplap (kb 20k)
MSI 240GT 1GB DDR3 (VN240GT-MD1G) videokártya (kb 17k)
Intel Core i3-560 processzor (kb 30k)
Kingmax 2x2GB 1333MHz DDR3 memória (kb 10k)
A tápról lövésem sincs, hogy mekkora kéne, már vagy 7-8éve nem követem a témát 😄
A kérdés, hogy ebben az árkategóriában vannak-e jobbak és hogy milyen alkatrészeket ajánlanátok mellé/helyettük, szóval egy teljes low-cost konfig ilyesmi cuccokkal mennyibe fájhat (persze egér+bill meg monitor nemérdekel) Egy esetleges Amd-Ati kombóba is belemennék, ha árba jobban kijövök.
Elõre is köszi már annak is aki elolvasta ezt 😄

\"If you want to go fast, go alone. If you want to go far, go together.\"

Her Laca
#65892

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

franc0
#65891
A 4850 újonnan drága és kevés helyen kapni. ITT válogathatsz a használtak között 14K-ért.
Újonnan 5670 van 16K-ért. Ez kb 10%-kal gyengébb a 9800GT-nél.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

dragon11
#65890
Néztük a:

-HD 5670
-HD 4850

Ilyesmi áron levõk érdekelnének minket igazából..😊

dragon11
#65889
Ez drága a jelenlegi pénztárcánkhoz.😞

esetleg valami olcsóbb?

franc0
#65888

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

dragon11
#65887
Hali,

kicsit off lesz a kérdésem, ezért elõre is elnézést kérek de csak hozzátok tudok fordulni segítségért.

apumnak tönkrement a Galaxy 9800 GT videókarija, ezért kéne egy új..😊

a proci intel core 2 dou e6400, és a ram 2x1gb..

Ehhez kéne valami jó kártya, ami persze nem drága.. 😞

Alapfeltétele lenne Neki, hogy a memória busz sebessége 256legyen, illetve minimum 512mbos kártya..

nagyon az ATI felé húz.

tudnátok ajánlani -akár több kártyát is- amik jó áron vannak és jók is..?

Azért kíváncsi lennék én a 128bitesekre is..😊 64es szóba sem jöhet!

köszönjük elõre.

Prince23
#65886
Mert szoktam videókat felvenni HD felbontás alatt, ilyenkor természetesen átállítom 720-ra. Akkor ilyet nem szabad csinálni többet, mert elrontja a monitort vagy mi? Eddig nem volt ilyen probléma nálam, csak mióta HDMI-ben van csatlakozva a moncsi, azóta lépett fel a homályosság alacsonyabb felbontás terén :S

a videó felvétel alatt nincs homályosság. csak ingame alatt. lásd itt

Sir Quno Jedi
#65885
csak natív felbontáson szabad használni ezeket

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Her Laca
#65884
Gondolom a monitorod natív felbontása az 1920 x1200. Na ha nem ezen használod akkor minõség romlást fogsz észlelni,mint a példa is mutatja.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Prince23
#65883
Hi!

Az miért van, hogy ha valamit 720p felbontásra állítok, akkor a képernyõm mindig elhomályosul. Full HD-ban. szintúgy. Max felbontásnál nincs gond amúgy (1920x1200)

HDMI a monitor a csatlakozás típusa am.

Solten
#65882
Hi.: link.

Saor Alba