Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Solten
#65981
Igen en is hasonlokra gondoltam, bar SSD-nel a SATA3-hoz ragaszkodom, de a keret meg nem vegtelen. No akkor:

ASROCK Z68 Pro3: 29.319 Ft
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX: 45.414 Ft
KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8G: 21.937 Ft
KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2/96G: 33.333 Ft
2 x SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ: 26.550 Ft
GAINWARD 2234-BLISS GTX560 1GB GDDR5 PCIE: 45.681 Ft
FSP Aurum Gold 500W: 18.713 Ft
FSP EP1000: 19.175 Ft

240.122 Ft

Igen, ipon.

Saor Alba

#65980

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#65979
Hélahóó

meghalt haver vidikarija...

msi k9n neov2 alaplap
amd athlon x2 5600+
4 giga ram

milyen karit lenne bele érdemes venni max 40k-ért?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

franc0
#65978
Bõven elég lesz.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Hecker007
#65977
eddig mindent vitt, kábelekre meg rámértem hogy nincs-e megszakadva kapott kontaktsprét meg fújkálást is és nem jó...
tápra gyanakszom én is, vagy arra hogy a vga lehet nagyon lezabálja, azért az nem egy energiatakarékos kártya
mindegy majd áttesszük bele az én 650-esemet én meg veszek egy FSP-t vagy Corsairt bele ennek úgy is rövidek a kábelei :S 😄

#65976
Kizárt,röhögve kéne vinnie. Vagy valami kábel nincs rajta rendesen az alaplapon,vagy a táp hibás. :/

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#65975
Várj pár napot lassan jönnek az AM3+ os lapok

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Hecker007
#65974
kicsit off: az létezik hogy egy C2D-E8400, 4gb ram, p5k-pro, x1950xtx vga-t és egy 200GB-os samu hdd-t nem bír el egy 450-es Chieftec táp? húzva nincs semmi se, jah van még egy samu olvasó is benne, de ha azt lekötöm akkor se hajlandó indulni a gép...:S egyszerûen nem bootol semmirõl, ha nem ide-s vinyó van benne hanem sata2-es akkor megy gond nélkül minden

#65973
Ahhoz igen, de a 400-as fsp nem lesz kevés?

▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬

jetblack
#65972
Kedves kollégák segítséget szeretnék kérni

Lecserélem a jelenlegi konfigomból a procit és a lapot és a procit erre fogom lecserélni de alaplapnál nem tudom hogy õ vagy õ legyen a lapka AMD ügyben suta vagyok szóval minden segitsége elõre köszönök

ASROCK Fatal1ty Z270 Gaming K4 ,Core i7-7700k,G.SKILL RipjawsX 16GB,GTX 1070,EVGA Super NOVA 850WG2,CoolerMasterMasterCasePro5,Sennheiser G4ME ZERO,Sound Blaster Z,Cherry G80,Acer Predator XB271HU

#65971
Akkor egy q9550 + HD6950@70 és helyben vagy... az õszre kb egy húszas lesz egy q9550...

www.smart-bus.hu

#65970
socket 775 be érdemes még fejleszteni valami 4 magosat, vagy maradjak a 2 magos 2,8 GHz es procimnal?
igazabol orulnek ha eleg lenne csak a proci+videokartyat (9800GT 512 RAM) fejleszteni a Battlefield 3 hoz õsszel nemakarok egy 100asnál többet rákölteni 😊
franc0
#65969
Az aláírásodban lévõ géphez kéne?
Ha a házad felsõtápos, akkor ezt vedd meg, ha alsótápos, akkor ezt.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#65968
Én Gigabyte mellett voksolnék.

#65967
Srácok,
Gigabyte vagy Chieftec 550-es táp éri meg jobban?
Mármint megbízhatóságra és élettartamra gondolok

▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬

Her Laca
#65966
Ha engem kérdezel ,akkor mindenképp.
Én most váltottam I5 re és nagyon ,nagyon meg vagyok elégedve vele.
Idõ álló egy hardver lett ,pláne úgy ,hogy mondjuk egy I5 2500K ban bõven van 1-1,5 GHZ tartalék mindenfajta bûvészkedés nélkül.
Már az ára is szépen megy lefelé,szerintem ár érték arányban verhetetlen.
Kb egy 30-40 el kerülne többe ha azt választod.
ugye a proci drágább ,olyan 43-46 körül lehet kapni,no meg az alaplap is . A többi kb jó hozzá.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#65965
Monitor nélkül értettem a teljeset, de így is nagyon köszönöm 😊

Ha ez a plusz 40-50 megmarad, érdemesebb lenne akkor már egy i5-ös konfigot kihozni belõle?
#65964
Szasztok.
Tápot mennyi idõre érdemes elõre "tervezni"? Kb 10 évet kibír egy jó táp? PFC mit jelent? 6000 ftal többet ér egy Cooler Master Power 500w nál egy XFX 450 W Core Edition?
#65963
Sziasztok!
Az szeretném megkérdezni hogy a gépembe HKC 550w tápvan.De szeretnék venni bele egy Gigabyte 880GA-UD3 alaplap Kingston 8GB ddr3 1333mhz 2x4gb RAM és Amd phenom ii x4 975 procit.A gépembe Nvidia Geforce 9800gt 512mb vidi van, de videókártyát csak jövõre akarok venni, és amiket leirtam meg ha vennék bele egy vidit mondjuk 50 ezerért az a mostani HKC 550w tápom elbirná-e.De ha nem akkor Corsair gs700 vennék bele az szerintetek jó lenne-e?Elõre is köszönöm.
Her Laca
#65962
Monitorral vagy a nélkül értendõ a teljes ? Mert az nem mindegy sajnos😊
Mondjuk ha monitorral akkorEZ NAGYON JÓ és 47 ha jól látom.
Marad 150 ed kb ,abból Egy AMD-s konfigot lehetne kihozni.

Lusta vagyok de Ekos szaki alant összeírt egyet it van

SUS M4A87TD/USB3 20.938Ft
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 27.300Ft
KINGSTON 4096MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/4GX 12.238Ft
GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE 51.613Ft
SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 9.250Ft
FSP Hexa 500W 10.600Ft
COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 10.650Ft

ö.:142.589 Ft

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

bullseye9
#65961
Csatlakozom az elõttem szólóhoz (Her Laca, #65959), egy saját véleménnyel kiegészítve: tápegységet, és a VGA-t idõ és pénz függvényében cserélném (talán a házat is, nem tudom, mennyire szellõs ez a Colorsit...)

#65960
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, egy teljes konfigot szeretnék összeállítani, ami elsõdlegesen játékra lenne használva és körülbelül 180-at szánnék rá (ha esetleg nagyon megérné még talán +20ezret áldonzék még rá).

Elõre is köszönöm!
Her Laca
#65959
Maradjunk annyiban,hogy a játékok kompromisszumokkal eldöcögnek ,persze attól is függ ,te mikkel játszol.
Talán a Videó kártya az ami kevéske .Jó nem talán.
De tényleg sok függ attól mikre használod.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

bullseye9
#65958
Gyors keresés után egy fél válasz:

-AMD Phenom2 X4 B50 3,2Ghz (gar): ~ 14-16k (gondolom, ez x2, csak négymagosítható változat)
-Asrock N68C-S UCC(gar): ~7-8k
-Kingmax 2+2GB 1600Mhz CL9-es(gar) DDR3: ~8-9k
-Gainward 9600GT Golden Sample 1024MB: ~12-14k
-vinyók: Maxtor: ~4-5k, Samu: ~5-6k.

A többi cuccod árait nem nagyon vágom, sajnálom, próbálj keresgetni.

DONGUBA
#65957
de azert komoly gep?Jatekok futnak majd rajta fullon:?Egy ideig nem kene ra koltenem vagy igen?

Megcsillan a fény az Old Traffordon,Átszáguld a labda a gólvonalon.Együtt forog a labda és a lélek,Vörös Ördög leszek, amíg élek!

Her Laca
#65956
50-60 szvsz

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

DONGUBA
#65955
udv az lenne a kerdesem hogy ez jo gep?Es mennyit erhet?Cserelni szeretnem.

Eladó vagy cserélhetõ 4 magos gamer pc.

proci:AMD Phenom2 X4 B50 3,2Ghz (gar)

Alaplap:Asrock N68C-S UCC(gar)

Memória:Kingmax 2+2GB 1600Mhz CL9-es(gar) DDR3

Videó:Gainward 9600GT Golden Sample 1024MB

Winyo: Samsung 320GB, Maxtor 250GB (sata)

Táp: Spire Rocketeer 500W

Ház: Colorsit

4 házhûtõ venti vezérlõvel,LG DVD író,igény szrint monitorral: Fujitsu 19-es LCD 16:9-es képátló,

Megcsillan a fény az Old Traffordon,Átszáguld a labda a gólvonalon.Együtt forog a labda és a lélek,Vörös Ördög leszek, amíg élek!

#65954
EKL-t nem ismerem,Alpenföhn-bõl meg csak a Matterhorn ismerõs,az viszont veszett jó cucc.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

zöldeshányás
#65953
lassan minden meglesz ami kell.eldöntöttem hogy házból az elite 430-at veszem,mindenhol dícsérik.már csak meg kell tanulnom procit húzni és minden okés lesz 😄

\"fingjál bele a rencerbe\"

bullseye9
#65952
+1, most cseréltem TX3-ra a Phenom ii X2 555 gyári hûtõjét, ezen az áron szvsz. az egyik legjobb, jól szerelhetõ (legalábbis AM2/AM3-ra), halk.
// Dicsérik még az EKL Cold Tower-t, és az Alpehnföhn Sella-t is.

#65951
Talán hasonló árú/teljesítményû hûtõkkel kellene összehasonlítani. Akik elõtte vannak,fõleg az elsõ néhány helyen,azok közül 20ezer forintos hûtõk vagy folyadékhûtésesek. Nem meglepõ,hogy azoknál rosszabbul teljesít.
Ettõl függetlenül a Hyper 212+ és a TX3 mindegyike egy kiváló ár-érték aránnyal bíró hûtõ.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

zöldeshányás
#65950
a hyper 212 igencsak a teszt végén kullog.

\"fingjál bele a rencerbe\"

#65949
#Blum
#bullseye9

Köszi szépen!

JimKirk
#65948
Sziasztok!

A Be-Quiet tapokrol mi a velemenyetek?

Rola lenne szo.
Hecker007
#65947
Az OCZ Agility3-asokat kb mikor lehet kapni itthon?

bullseye9
#65946
Megpróbáltam alkatrészenkénti árakat összeszedni, hátha segít:

MSI P43 Neo-F: ~ 7-8k
Intel Core2Quad Q8300 2,5GHz: ~ 22-25k
4GB DDR2: ~ 6-9k, erõsen típusfüggõ
Nvidia Geforce 9600GT: ~ 11-14k, itt is nagy eltérések vannak.
Ez eddig 46-56 k között van, plusz még írod a HDD-ket, DVD-ket, ha azok normális állapotúak, és jó minõségûek, sokat dob rajta. Ha van ház, táp is, még többet.
Ha 45-ért adja, az rögtön best buy szvsz.

grizzly21
#65945
Koszi! A tapon, a hdd-n meg az ssd-n talan? Ezekbol az altalad irt markak eleg jok gondolom de masik minosegit is lehet h lehet olcsobban? Pl ssd bol kingstont talaltam hdd bol is pl hitachi illetve a tapok dragak meg. Ebbe kulon hutes nem kell? Iponrol nezted az arakat?

#65944
40-45 ezret.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#65943
Már a HDD topicban kérdeztem, hogy mit érdemes venni most, de sajnos nem kaptam választ, úgyhogy megkérdem itt is, ide legalább járnak sokan. 😊
Szóval adott õnagysága, és adott õnagysága. Filmek tárolása a cél.
Elõre is köszi a válaszokat!
#65942
Hali,
szerintetek mennyit szabad adni ma ezért a konfigért maximum:
Alaplap: MSI P43 Neo-F
Proci: Intel Core2Quad Q8300 2,5GHz
RAM: 4GB DDR2
VGA: Nvidia Geforce 9600GT
+ 2db DVD rom és 4db vinyó(össz. 1,2TB, 2 sataII és 2 IDE)
moncsi nélkül, használtan

köszi elõre is...

Hecker007
#65941
Köszi a linkeket, így már van mibõl válogatni 😊

Solten
#65940
Iponon van beloluk par (Gainward)...

Saor Alba

Hecker007
#65939
jah bocsi azt elírtam GTX560Ti SLI
mondjuk még a sima 560-at nem is lehet kapni sztem 😄

Solten
#65938
Ja, 650 is boven jo...

Saor Alba

#65937
Jaaaj...most látom csak..SLI. (Simán Ti-nek néztem) Bocsi..
Akkor viszont a 2. link játszik csak,elsõ kilõve.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Solten
#65936
link

Olcsobb varians: link. Ez meg best-buy gyanus: link.

Saor Alba

#65935
Francokat kell ennek 700W 😄
Minõségi 500-550-es elég.

LINK
LINK2 (5 év garancia!)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Hecker007
#65934
Egy HAF932 Advancedbe milyen tápot érdemes venni 30-35 körül?
A gép: i5-2500K, 8GB ram, 1SSD+3-4HDD, 1ODD, GTX560SLI
Szerintem ennek kell azért 700W legalább.
Havernak kellene és fontos hogy a tápnak elég hosszúak legyenek a kábelei hogy szépen el lehessen vezetni õket hátul.

Solten
#65933
Udv.:

ASROCK Z68 Pro3: 29.319 Ft
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX: 45.414 Ft
KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8G: 21.937 Ft
CRUCIAL 128Gb SATA3 2.5" CT128M4SSD2: 53.610 Ft
WD 2000GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA2 WD2001FASS: 36.093 Ft
GAINWARD 2234-BLISS GTX560 1GB GDDR5 PCIE: 45.681 Ft
FSP Aurum Gold 600W: 20.988 Ft
FSP EP1500: 32.233 Ft

285.275 Ft

Nezd at hol lehetne ebbol sporolni.

Saor Alba

bency
#65932
Nah végülis csak melegedés lesz az oka a kurva FPS csökkenésnek.Mikor játszok egybõl felugrik 75 fokra és az okozza az FPS csökkenést.....szerintem nem érdemes ujrapasztázni hanem uj hûtõ kéne...

:) Semmi okosság :P