Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

redmonk
#70583
Szerintem qrvajóltettedba**meg 😄

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Her Laca
#70582
Jövet hazafele a munkából (esett az esõ) megálltam a Lord nál ,körülnézni. A kingstone 1600 as ramok 4 giga ,kittben és a 4 gigás modul is csak 7 ezer valahányszáz volt. Vettem is belõle ,egyrészt úgyis csak 4 gigám vólt,másrészt mit lehessen tudni ,mi lesz késõbb😊 Ennyiért ingyen van.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#70581
+1<#eljen>

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

bullseye9
#70580
"AMD Athlon X2 7750 et is cserélném vmi erõsebbre, de max 20.000-ig. van ilyen ? "

Ha az alaplapodba belerakható, akkor esetleg egy Phenom II x2 555 BE jó választásnak tûnik, vannak pretested négymagosítható példányok, persze ehhez kell egy jó táp + jó procihûtõ.

Összehasonlítás: X2 7750 vs. Phenom II x2 555

Ez egy szubjektív vélemény, nekem x2 555 van, elégedett vagyok a teljesítményével.

#70579
Sapphire Radeon HD6790 1024MB PCIe (11194-00-20G) - 32.000

bár én egy 6850-re gondoltam, de ez esetleg jobb lehet helyette ?

GIGABYTE GV-R685OC-1GD 1GB PCIe 37.000

kettõ közül inkább melyiket ?

AMD Athlon X2 7750 et is cserélném vmi erõsebbre, de max 20.000-ig. van ilyen ?

#70578
#70574

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70577
Nem elírás. Az annyi.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

broman191
#70576
Lehetetlen, biztosan elírták 😮

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

V43 1105
#70575
Most találtam ezt. Azt gondolom nem rossz vétel .. <#whatever>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#70574
Semmi, csak Guru nem éppen DELL-es .. 😊)

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

NandorHUN
#70573
Miért mi a baj a Dell-el?
redmonk
#70572
Esetleg csak egy ilyen notebook.

ACER Aspire 5750G

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#70571
GIGABYTE GA-880GM-USB3 19.625,-
AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX Black Edition 20.325,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5724,-
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12.625,-
NEC AD-7280S Fekete OEM 4275,-
GIGABYTE GZ-M2 Fekete 400W 9949,-
Összesen: 72.523 Ft

+

MSI CR640-062XHU 112.748,-

Összesen: 185.271 Ft

* A PC még lehet jóval olcsóbb is.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70570
Maga a moncsi megvan, viszont mind két lehetõségbõl vinnék variációkat! 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70569
Most akkor pc vagy notebook legyen? Akár az is megoldható talán, hogy egy normális PC a monitorhoz melyen normálisan tud filmet is nézni, illetve mellé egy notebook.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70568
Sziasztok!

Kéne nekem egy kis segitség...

Egyik ismerõsöm venne asztali PC-t vagy laptopot... Internetre, szövegszerkesztésre, filmezésre.. szükség lenne magára a gépre kompletten, egérre és billentyûzetre. A gép egy FULL HD moncsira lenne csatlakoztatva.
Több konfig érdekelne egészen 100-160-ig ! 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#70567
Kössz a tippet 😊.
Hát nem tudom, mindig fejlesztésre vásároltam eddig amd-t, de aztán annyi idõ eltelt, hogy a végén nem lehetett már kapni 😄, és kénytelen voltam cserélni.

redmonk
#70566
Általánosságban mondom, hogy kellõen hosszúak a kábeleik.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70565
Na, Én tovább nem pöcsölök. Most hívtam ismerõsöm van-é már, vagy még telel. 😄

Ha minden jól megy, akkor a héten meg tudja hozni Nekem az alábbi motyót:

1.) alaplap: ASUS P8P67 REV 3.0
2.) cpu: INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX
3.) hûtõ: ARCTIC COOLING Freezer Xtreme Rev 2
4.) memória: KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX

Remélem nem lesznek inkompatibilitási xarságok. Ha összehánytam a dolgokat nagyon nem ígérem, hogy nem foglak zaklatni Benneteket pl. BIOS beállítással kapcsolatban.
<#vigyor5>

Ezek után a szignómban lévõ félkonfig megy PH apróra. Szerintetek melyik mennyi magyar forintot ér?!

- Gigabyte EP45-UD3LR
(szépséghibája: a VGA kártya beszerelése közben apró baleset érte pár SATA csati, amik hajlékonyak lettek - de mûködnek) <#vigyor5>

- Intel C2Q Q9550 + CM HyperTX3

- 2x2GB CSX 1066 DDR2

<#worship>

Ha jól matekoztam a dolgokat is, akkor relatív sikerül pénzemnél is maradni. A Giga kártyát elvitték 67k-ért, ezekbõl meg csak-csak visszafolyik annyi pénzmag, hogy a kb. 100k-s árat fedezze.

Aztán ha minden vundersõn lesz az új konfiggal akkor megtámogatom majd még egy olyan 8GB-os RAM KIT-el. 😊

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#70564
Melyik táp az ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70563
Amit biztosan tudok, hogy a Corsair tápjainak jó hosszú kábelei vannak.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

BEAST
#70562
Köszönöm a tanácsokat. A T5 Economy is elgondolkodtatott (az elforgatott hdd rack különösen tetszik), majd csak azt kell megnéznem, hogy a kábelezéssel nem lesznek e gondok. (kábelhossz stb) Bár a tervezett konfig csere még bõ egy hónap múlva lesz esedékes. Addigra lehet már tápot is cserélni szeretnék/kell majd. 😄

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

V43 1105
#70561
Azt kihagytam ! 😛

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70560
+ nálam speciel szempont az elforgatott hdd-rack is.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70559
T5-re plusz egy szavazat tõlem, kábel menedzsment, hátul nyílás az alaplapi tálcán megkönnyítendõ a processzor hûtõ felszerelését.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70558
Én nem mondtam, hogy nem felelne neked meg. Azt én amúgy sem tudom. Én azt mondom, hogy én azt nem venném meg. Belsõ/Külsõ nálam 0.

Szerintem ezek közül válassz:
CoolerMaster Elite 370
CoolerMaster Elite 430
CoolerMaster Centurion 5 II
Sharkoon T5 Economy
Sharkoon T9 Economy

*Bárki bármit mond, szerintem a belsõségeket nézve T5 a legnyerõbb ezek közül és az ára is normális. Én a Sharkoon T5 Economy-ra szavazok

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

BEAST
#70557
Így hirtelen 10 ezer pénzre gondoltam +/- 2-3 ezer.

Redmonk: Ahogy nézem T5 nincs iponnál. Viszont ez a CM Centurion érdekelne. Úgy sem volt még alsótápos házam. Amúgy szerinted az AC Silentium miért nem felelne meg? 😊

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

redmonk
#70556
Sharkoon T5 Economy vagy Cooler Master Centurion 5 II

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70555
A Thermaltake már rég nem az mint volt... mondasz egy összeget mennyiért vennél kuckót ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70554
Lejjebb van kettõ vélemény és hozzá két ajánlat is.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70553
Na elvileg ezek már össze stimmelnek (ja igen, olyan kell amin van legalább 1db USB 3 port)
- Gigabyte GA-P61-USB3-B3 alaplap
- Intel Core i3 3.1GHz dobozos Socket 1155 i3-2100
- 2x2GB 1333MHz DDR3 RAM Kingmax

Na most kérem a véleményeket, ötleteket 😊
Kb 50ezer még mindig.

redmonk
#70552
A voksom most én is arra teszem, ugyanazon okból kimenõleg. <#eljen>

#70551: Hát beleférne persze, csak én úgy gondolom, hogy ha a srác nem akar tuningolni akkor felesleg valamint mivel kell neki még minden egyéb komponens is ezért már csak egy 6850 férne bele talán (ami persze elég). No mindegy, most én egy ilyet tudok neki javasolni ha nem kellenek a tuning lehetõségek és csak játszani akar akkor ez is teszi majd szépen a dolgát, úgy vélem.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70551
Értem én,hogy miért van ott,full üres az ipon. (Mert azért valljuk meg õszintén,150k-s keretbe már beleférne egy 2500K,meg egy olcsóbb P67-es lap)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#70550
<#eljen> AMD-t venném egyértelmûen. (Már csak a fejleszthetõség miatt is)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70549
Részemrõl azt keresi ott, hogy H67-es lapba bõven elég szerintem. Így is tök simán játszadozhatna a srác haverja.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#70548
@szvini

INTEL
GIGABYTE GA-PH67A-D3-B3 22.812,-
INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX 26.612,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5724,-
Összesen: 55.148 Ft

AMD
ASUS M5A87 21.687,-
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 25.256,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5724,-
Összesen: 52.667 Ft

*Az AMD verziónál ha úgy gondolod majd lehet váltani Bulldozerre

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70547
na tököm 😄, jól benéztem 😄😄😄

#70546
Ja,akkor már értem,hogy mit keres ott az i5-2400 <#vigyor5> Veszettül kiürült az ipon 😄

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#70545
iPon-ról írtam össze.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70544
Ez így nem is lenne mûködõképes! Az alaplap az LGA-1156 foglalatos,a processzor pedig Sandy-Bridge (LGA-1155)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#70543
Ezt honnan írtad?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#70542
Megnéztem Scythe Mo-n. Viszont LGA 1155 nincs egyiknél sem mint kompatibilis alaplap:

Scythe Mugen 2 Rev. B

Kompatibilitás:
Intel:
Socket 478
Socket T / LGA775
Socket LGA1156
Socket LGA1366

És ugyanez van mindnél. <#conf>

Jó, ez a Titan hûtõ is, legalábbis amit írnak róla, csak épp kisker forgalmazót hirtelen nem találtam.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70541
(Ja most néztem, hogy tán a core i3 csak 1333 ig támogatja a memóriát 😊, de lehet én láttam rosszul.)

Kb 50ezerért szeretnék alaplapot,procit,hûtést és 4gb memóriát venni. A többi alkatrész már adott (táp, ház...)
Programozáshoz, netezésre lenne a vas.
Most így hírtelen ezeket néztem össze:

- ASRock H55M/USB3 alaplap
- Intel Core i3 3.1GHz dobozos Socket 1155 i3-2100
- 2x2GB 1333MHz DDR3 RAM Kingmax

Várom a véleményeket. Vagy jobban megérné ennyiért valami amd-t venni?
Elõre is kösszönöma segítséget 😊.
Üdv.

#70540
Sziasztok,
Nem vagyok most képbe hardver ügyileg, szal kéne egy kis help.
Kb 50ezerért szeretnék alaplapot,procit,hûtést és 4gb memóriát venni. A többi alkatrész már adott (táp, ház...)
Programozáshoz, netezésre lenne a vas.
Most így hírtelen ezeket néztem össze:

- ASRock H55M/USB3 alaplap
- Intel Core i3 3.1GHz dobozos Socket 1155 i3-2100
- 2x2GB 1600MHz DDR3 RAM Kingmax

Várom a véleményeket. Vagy jobban megérné ennyiért valami amd-t venni?
Elõre is kösszönöma segítséget 😊.
Üdv.

redmonk
#70539
@Zoli: Egy idézet ph!-s mai tesztbõl csak, hogy megnehezítsem a dolgod 😄

"Nagy örömünkre a Titan Hatiból kijött az, amit sejtettünk, hogy benne van. Bordája elég nagy ahhoz, hogy a közvetlen érintkezésû hõcsövekkel együtt a legnagyobb hûtõkhöz közeli teljesítményt hozzon. Nem sorolható ugyan az abszolút elitbe, de 8500 forintos ára sem éppen csúcskategóriás. Nagyon elégedettek voltunk hangjával, pontosabban hangtalanságával. A gumis ventilátorfelfogató kiváló megvalósítása elsõrangú. Közvetlen konkurenseként a Cooler Master Hyper 212 Plust lehet megemlíteni, mely ugyan pár százassal olcsóbb, és valamivel jobban hût, de hangosabb. Ennek fényében a Titan Hati különösen ajánlott azoknak, akik egy nagyon halk és hatékony hûtõt szeretnének, ami igény esetén komoly teljesítmény leadására is képes."

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#70538
GIGABYTE GA-PH67A-D3-B3 22.906,-
INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX 41.591,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5724,-
VTX3D VX6870 1GBD5-2DH PCIE 42.179,-
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12.625,-
NEC AD-7280S Fekete OEM 4275,-
COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 9238,-
CORSAIR Builder Series CX430W v2 11.250,-
Összesen: 149.788 Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#70537
gianninál aug. 15.én lesz friss full árlista

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70536
Hát...várjon a haverod Augusztus 20-ig. Addig visszajön Gianni is a szabadságból,meg talán ipon is feltöltõdik. Hardverkerben meg Aquaban horror árak vannak,máshonnan meg nem érdemes megvenni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#70535
Gianni szabadságon van,ipon meg teljesen kiürült. Hardverkerbõl,vagy Aquaból összedobok valamit gyorsan

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Gyöször
#70534
Haverom el szeretne költeni 150 ezret játékos gépre.
Ház és táp is kell, monitor van.
Mit ajánlotok? Költséghatékonyan. (pld tápból olcsó, jó minõségût)

Dübörög a 965ös x4