495
A kedves 8lábú kis állatkák
  • Redsoil
    #374
    Bocsi, de biztonsági okokból nem lehet rendesen belinkelni, így marad a jó öreg CtrlC-CtrlV.
  • Redsoil
    #373
    Üdv mindenkinek!

    Ezt a szokatlan külsejű pókot a szabadban fotóztam -> http://www.flickr.com/photos/12629502@N04/2818357855/sizes/o/.

    Tud valaki segíteni, hogy milyen fajta lehet?

    Köszi!

    Ádám
  • KleonZZ
    #372
    Kösz!
  • Cuchulainn
    #371
    Hi!
    Ez egy farkaspók, nagy valószínűséggel a réti farkaspók (Hogna radiata).
  • KleonZZ
    #370
    Üdv, találtam egy pókot megtudná vki mondani milyen fajta pontosan?;
  • Legend Killer
    #369
    :D
  • Aquir
    #368
    nyilván párzanak, közben a hím távol tartja magától a nőstényt, és ha a hím nem annyira ügyes, akkor lesz neki annyi :)
  • Legend Killer
    #367
    "ha legyőzik" nem párzás utánt akartál mondani véletlen? mer akkor is megeszi némelyik, ha a hím nem fürge.
  • Aquir
    #366
    nem valószínű hogy francia oldalra tennék ki videót :)
    de szerintem épp azt várja hogy mikor támad a nőstény, és védekezésre készen közelít (mert ugye a nőstény pókok szívesen megeszik a hímet ha legyőzik)
  • Legend Killer
    #365
    kemény :D? csak nemtom mi ez. mennyibe kerül1pók? :D
  • anonym21
    #364
  • Legend Killer
    #363
    ok, olyan fura volt :D.
  • Cuchulainn
    #362
    Egyébként nagyon jó a videó, te csináltad?
  • Cuchulainn
    #361
    Udvarol a hím a nősténynek.
  • Legend Killer
    #360
    mi a szart csinálnak ezek? :D
  • Aquir
    #359
    Pók :)
  • DJKonya
    #358
    nemtudok jobbat jobbat csinálni, olyan mintha támadna
  • Cuchulainn
    #357
    Ha lehet tegyél be róla valami olyan képet, ahol nem csak egy árnyék látszik az állatból!
    Így testalkat allapján valószínűleg valamilyen farkaspókféle lesz.
  • DJKonya
    #356




    sziasztok ezt a pókot találtam valamelyik nap és ekkorát még nem láttam erre, milyen pók lehet ez, veszélyes egyáltalán? köszi a választ
  • Legend Killer
    #355
    a hármas "szép" :D.
  • Legend Killer
    #354
    Hm, topikot elnézve szívesen csekkolnék1jó kis pókos természetfilmet :D... van? :D
  • Met
    #353
    talán ne etesd annyit :D
  • Aquir
    #352
    Lehet hogy egy mutáns. Végülis folyton változnak és alkalmazkodnak az állatok, főleg napjainkban:)

    Szóval megnézném mennyi ideig tartja magát pl egy régebbi rovarhatározó :)
  • Cuchulainn
    #351
    Csak viszonyításképpen, ez itt mind szongáriai cselőpók:
    1. 2. 3. 4.
  • n3whous3
    #350
    na ezt valahogy asszem kicsit furán fogalmaztam
  • n3whous3
    #349
    Legközelebb én is lekapom azt a pókot, ami itt eszi a fene már napok óta, szépen tud ugrálni (!)
  • Cuchulainn
    #348
    Hi!
    Lycosidae határozásában a mintázat kb. annyit számít, mint pl. a szemszín embereknél. Fajon belül egyedtől, nemtől, élőhelytől függően is rengeteg különböző alak fordulhat elő. A valódi határozóbélyeg a párzószervek alakja, de ezt csak szakképzett taxonómusok vizsgálják. Méret, testalkat, szemállást vizsgálva lehet nagyjából belőni, hogy kicsida az illető, és ez alapján szerintem ez még mindig cselőpók.
    Esetleg egy jobb minőségű fotót ha mutatnál róla...
  • doki73doki
    #347
    szedjétek össze magatokat! Nincs túl sok idő! Ez a dög csak tovább nő.
  • doki73doki
    #346
    szerintem nem egyezik a mintázat.
    Folyamatban van pár levelem a zoo felé, de még nem válaszoltak.
    Eddig bárki akinek mutattam dobott egy hátast.
    Remélem én túlélem
  • Aquir
    #345
    azt én is néztem, végülis hasonlít csak sötétebb, bár jobban egybefüggő a fekete csík az eredeti előtestén
  • Cuchulainn
    #344
    valószínűleg szongáriai cselőpók, esetleg pokoli cselőpók. Kép
    Ők hazánk legnagyobb pókjai. A marásuk fájdalmas, de nem veszélyes, és egyébként is kerülik az embereket. Mindkettő védett, így lehetőleg engedd el, valami nyugis helyen.
  • doki73doki
    #343
    Nem hiszem, hogy ugró pók. Nem nagyon ugrál. Viszont k.gyors. Betettem hozzá egy kb. 10 cm-es zöld lombszöcskét, reggelre csak a szárnya maradt meg. Egy jókora tücsköt is felzabált. Nem kiszívja a nedveit, hanem megeszi. Amikor zsákmányt lát felágaskodik, a két első lábát felemeli a magasba, és a másodperc tört része alatt rárabol az áldozatra. Tök horror.
    És én eddig mezitláb sétáltam az udvaron. Megfordult a fejemben, hogy elköltözünk.
  • Aquir
    #342
    nem ugrópók?
    egy csomót kerestem, pár ugrópók amik talán hasonlóak: 1. 2. 3. 4.
  • LSSAHPAUL
    #341
    Hol lax? Remélem a hortobágyon.. ott vannak fura szerzetek :)
    Ez nagyon nem normális méret :D Te jó ég..
  • doki73doki
    #340
    Sziasztok!Fűnyírás közben találkoztam ezzel a példánnyal. Ez normális méret nálunk? Tudtok róla valamit? Veszélyes? Fél óra alatt megevett 3 szöcskét.
    [IMG][/IMG]
  • Tike24
    #339
    még jó, bár sztem manapság már bármi megtörténhet akár a globális felmelegedésnek köszönhetően, vagy a rengeteg utazások miatt...ki tudja, kinek a táskájába mászott véletlen bele pl egy Afrikában honos pókica, és került át hozzánk...sose lehet tudni, mint még azt se, milyen pók is volt ez valójában (azért köszönöm az eddigi nyugtató válaszokat is :-))
  • Aquir
    #338
    a mérges dajkapók időleges végtagbénulást okoz, de ez a legveszélyesebb hazai pókunk (mármint nem ami a képen van)
  • Rundstedt17
    #337
    Magyarországon tudtommal nincs igazán mérges pók...már ami veszélyes az emberre
  • Tike24
    #336
    Hah....talán most sikerül...
    Tehát once again:
    "Sziasztok!
    Ezt a pókot pár napja találtam a nacimon. Még jó, hogy azelőtt leesett, mielőtt felvettem volna. Irtózom a pókoktól, majdnem sokkot kaptam. Gyorsan lefedtem egy pohárral, aztán szóltam a páromnak.
    Így utólag, biztibe már, kiváncsi lennék, milyen fajta volt, mit kell tudni róla. Valaki tud segíteni? Nem láttam még ilyet.
    Remélem kivehető lesz a képen."


  • Tike24
    #335
    igen....igazad van:)......de vmiért nem tudom beszúrni....mert grrr....frrrr...igyexem:)...csak ez most hülyén mutat....tudom:)