495
A kedves 8lábú kis állatkák
  • Cuchulainn
    #334
    Ebből a képből aztán ember meg nem állapítja, hogy ez milyen pók, ennél jóval nagyobbat ha lehetne...:)
  • Tike24
    #333
    [IMG]http://[/IMG]
  • Tike24
    #332
    Sziasztok!
    Ezt a pókot pár napja találtam a nacimon. Még jó, hogy azelőtt leesett, mielőtt felvettem volna. Irtózom a pókoktól, majdnem sokkot kaptam. Gyorsan lefedtem egy pohárral, aztán szóltam a páromnak.
    Így utólag, biztibe már, kiváncsi lennék, milyen fajta volt, mit kell tudni róla. Valaki tud segíteni? Nem láttam még ilyet.
    Remélem kivehető lesz a képen.
  • hgkj01
    #331
    Sajnos elhalálozott, a végén még sajnáltuk is szegényt.
  • LSSAHPAUL
    #330
    Csak vicceltem, nem ismerem a pókokat, egyszer láttam egy koronás keresztespókot és tutira biztos voltam benne hogy fekete özvegy, majd amikor ide bekopiztam szoltak a többiek hogy ez egy védett öshonos faj.
    Szerintem engedd szabadon.
  • hgkj01
    #329
    Ne haragudjatok meg rám, csak annyira írtózom a pókoktól, hogy hajlamos voltam túlozni, én nagyobbra emlékeztem, de most kivadásztam a porszívóból és kb akkora jelenleg mint a kissebb nézetü képen.Kicsit kábult volt, és tiszta por.Most beraktam egy üvegbe egy kis vizzel, hogy lemosakodjon, meg dobtam neki egy molyt.Tud fogyni egy pók?Kicsit megnyomta az üveg mikor ráborult, most féloldalasan fekszik és a vizes kenyérmorzsát szúrkálja a csápjaival.Lehet hogy haldoklik.
  • hgkj01
    #328
    Hát már lassan egy hete a porszívóban van, szerintem már kiszáradt.A szomszédokról nem tudom, hogy pókot tartanának.Biztos, hogy trópusi?
  • LSSAHPAUL
    #327
    A szomszédok közül tart valaki trópusi pókokat? Vagy hogy kerülhetett hozzád ez? Ha még megvan adok érte 5000ft-ot!
  • hgkj01
    #326
    Ezt a pókot a szobám falán észleltem és nagyon nem örültem neki, mivel én még lecsapni sem merek egy ilyen undorító dögöt.Mindenesetre szeretném megtudni mivel álltam szemben, jobb képet nem tudtam csinálni, mert féltem, hogy a vaku elijeszti.Ezt az egyet megcsináltam, aztán gyorsan felszívtam, és még vagy 15 percig járattam a porszívót,reményeim szerint még benne van.A nagyobbik kép a teljes felbontású nézet, kb 40 centiről fotóztam.2-3 centis volt.
    Felismeri vki?

  • Helion
    #325
    Hali! Ez egy őshonos faj, vagy a pokoli vagy a szongáriai cselőpók
    a 2 között nem sok különbség van, anyi hogy a lábaik hajlata alulról más színű

    a színük általában szürkés, de néha átmegy barnásba is

    lábakkal együtt akár 12 cm-re is megnőhet a nőstény, a hím joval kisebb

    a kertünkben régen csomó volt a telken, Szolnokon, kannával öntöttük ki őket a lyukaikból gyerekkorunkban, akkor még nem tudtam hogy védett fajról van szó, akkor nem zargattam volna. még viadalt is csinaltunk a nővéremmel. üveg terráriumban összeeresztettük őket, volt nagy mészárlás..ez komoly, nagyon nem szerették egymást. mellső lábaikkal felágaskodva harcoltak

    egyébként nappali vadász, van mérge. a második legerősebb mérgű pók magyarországon, de emberre nem veszélyes. mármint nem a mérge, hanem azért nem mer t nem harap meg. csak zsákmányállatra használja a csáprágóit, amivel átszúrja a kitinjüket is és a mérgét emésztőenzimekkel együtt belefecskendezi majd kiszívja az egesz lágy belső részét az áldozatnak.

    én egyszer kézbefogtam az egyik lábánál fogva és igen harcias volt. belém is harapott, retkesül fájt, mintha egy erős nagy körmű ember a bőrödbe csípne tiszta erőből
    a mérgét szerencsére nem tapasztaltam mert nem tudta átszúrni a bőrömet, hiába harapott kurva erősen

    remélem találtatok érdekességet az írásomban
    /B
  • Aquir
    #324
    ez egy szőrős pók
  • Salinas
    #323
    Hali Srácok!
    Találtam egy szép kis pókot a lakásomban és kiváncsi lennék, hogy milyen fajta pók ez, csíp, nem csíp, esetleg mérges? Ilyesmi érdekelne! Előre is THX!
  • Aquir
    #322
    szép szivárványos :)
  • Alien69
    #321
    Ups, sorry, asszem rossz oldalról linkelem. iam
  • Alien69
    #320
    HI!
    Kertben járva találtam egy apró pókocskát. tetszik a szine, de micsodi is Ő?
    . . .
    . . pókocska1 . . . . . pókocska2

    . .
    . . .pókocska3 . . . . . . . pókocska4

    Előre is KÖSZÖNÖM! :-)
  • LSSAHlavina
    #319
    Sziasztok. Nem pók, egy bogár, amit keresek, pontosabban tudni szeretném, mi lehetett. Utoljára gyerekkoromban láttam, még falun, általában csalán levelén, és szép csillogó zöld színű kemény fedőszárnya volt. Ezért maradt meg bennem, pedig jó 20 éve volt. Alakja olyan, mint egy jól megtermett katica, ha jól emlékszem. Segítséget köszönöm.
  • Aquir
    #318
    ilyet régen láttam a mama kertjébe és nem tudtam mi volt :P de asszem most már tudom. az :)
  • Rayden14
    #317
    hát nem ?:D
  • mEsSs
    #316
    talajrol XD
  • Rayden14
    #315
    hát talajról
  • kistomy
    #314
    köszi és hogy honnan származik nem tudod??és nem hosszúkás
  • Rayden14
    #313
    akkor ez nem más mnit a GONDOS PÓK
    fajta jellegzetesége: hosszú talajlakó kicsinyeit epddig hátán hordja
    és kb 5 cm
  • kistomy
    #312
    azért köszi a segítséget bár sajna nem lettem okosabb!! :(
  • TCelica
    #311
    szeressem a pókokat, nagyon cépek és szeretnék egy hasonlót én is, de sajna nem tudom mi lehet ez :(
  • kistomy
    #310
    sziasztok!tudtok nekem segíteni abban hogy milyen fajta pók van a képen??hogy kell gondozni?? mekkorára nő meg??kb.5cm hosszú,talajlakó,kicsinyeit pedig a hátán hordja.
  • Cuchulainn
    #309
    De bizony hogy hazai
    Szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis) hazánk legnagyobb pókja. Védett állat, úgyhogy nem bántani, elengedni szegény sokgyermekes édesanyát :)
  • solyom24
    #308
    A munkahelyemen találtunk egy pókot!
    Szinte csak külföldi beszállítóink vannak, valószinű, hogy a pók se hazai!
    Meg tudja mondani valaki, hogy milyen pók ez???Ismeretlen pók!
  • Dying Soul
    #307
    Nem lettem volna a helyében. :o
  • LSSAHlavina
    #306
    A közelmúltban egy pókcsípést szenvedett fiatalember életét az mentette meg, hogy lefényképezte halálos mérgű támadóját. A huszonhárom esztendős Matthew Stevens nem sokkal a pókcsípés után összeesett és szerencsére gyorsan kórházba került. Ott az orvosok MMS-ben elküldték a telefonján tárolt pók fényképet a Bristoli Állatkert szakértőinek, akik azonnal megállapították, hogy pontosan milyen fajtájú állatról van szó, így a doktorok már be tudták adni a betegnek a megfelelő ellenszérumot.

    A brit fiatalember munkahelyén, egy kocsmában épp a fagyasztógépet tisztította, amikor egy vélhetően egy banán szállítmányból előbukkanó mérgespók megcsípte. ½Akkora volt, mint a tenyerem és kétszer is megcsípett, végül aztán a hűtőben landolt és ez egy kicsit lenyugtatta½ - mondta a történtek után az áldozat, aki elmondta, hogy csak érdekességképp fotózta le a pókot, ám később kiderült, hogy ezek életmentő fotók voltak. A szakértők megállapították, hogy egy brazil vándorpók volt a tettes, mely a világ egyik legerősebb mérgű pókja.
  • Dying Soul
    #305
    Így gondolom én is. :)
  • Aquir
    #304
    A darázspók is szeret elrejtőzni a hálójánál hogy az áldozat ugye ne lássa, és ez egy tökéletes hely neki :) Erre a létesítményre valszeg csak szerencsésen rátalált :)
  • Dying Soul
    #303
    Szerintem is inkább kibérelte a "házat", nem hinném, hogy a pókok ilyen kemény fészket csinálnának. A fotókon is látható volt, hogy alig van pókfonál a belsejében, szóval vagy beköltözött és rájött, hogy nem kell pókfonál, vagy a darázspók nagyon tud fészketépíteni. Aquir joban érti a témát. :)
  • NSTSpider
    #302
    Az viszont tényleg lehet ,hogy akár harc árán beköltözött.
  • SiSkO76
    #301
    Én is úgy tudtam hogy a pók bokorba vagy levélre rakja a petecsomót.Ezért nem értettem mit keres a falon.Fészekrabló?Vagy véletlenül odakeveredett és ha már ott van jó lesz ez is alapon beköltözött?A darázsfészek tetején meg van 1 kis rés, ezen nem volt semmi.Rendesen kalapálni kellett utána esett szét.
  • NSTSpider
    #300
    Persze ez darázspók.Van olyan darázs amelyik sárból épít fészket én már szedtem szét olyat erre értettem a dolgot,amúgy vicc volt az a hsz.
  • SiSkO76
    #299
    Szerintem nem igy néz ki egy darázs.Nemtom mit kerestek a falon de hidd el, azért még megismerem milyen 1 pók.Szerinted ezek nem azok?Vagy ez a szárny nélküli darázs?

    1.
    2.
  • NSTSpider
    #298
    Köszi a képeket. Darázspók darázsfészket épít:)
  • SiSkO76
    #297
    Igy nézne ki a fészek.Kb 6-7 réteg anyag van rajta és iszonyat kemény volt.Szinte hihetetlen hogy képes ilyet épiteni egy ekkora élőlény.

    Fészek1

    Fészek2

    Fészek3

    Fészek4
  • KraZ
    #296
    Ezeknek a dögöknek túl sok lábuk van!
  • NSTSpider
    #295
    Nem, ha van képed szúrd be.