526
A MI országunk
  • Buddy
    #365
    ugye? :) művelődünk :)
  • mukika
    #364
    Veled az élen..... :)
  • Tikal #363
    van egy pár annyira okos ember itt... :)
  • mukika
    #362
    Ismét:

    8. Rekviem
    Egyedül ült a szürke félhomályban.
    Halálos gond tartja hatalmában.
    Támadni kell, vagy várni hogy ő támad;
    s ha gyorsan nem győz, győzhet-e harcában.
    • Refrén:
    És a hó csak hull - megfagy a föld és a szív.
    És a hó csak hull - arcodra dermed a kín.
    És a hó csak hull - ez győz le nem az ellenség.
    És a hó csak hull - belevesz álom és reménység...
    Forró nyár volt s hosszú útra mentek.
    Trombita szólt és harci dob pergett.
    Büszke zászlók szélben táncra keltek,
    Nem tudhatták: a vesztükbe menetelnek...
    • Refrén.
    Szállt az idő a nyárból kétszer ősz lett.
    Az őszből tél, a fény itt már nem győzhet.
    Megdermedt a táj merre csak szem ellát,
    hólepel fedi a halott hősök arcát...
    • Refrén 2x
    Jeges szél fúj a fegyverzaj elült már.
    A kéz lehullt s az élet lassan elszáll.
    Bealkonyul a sötétség erősebb,
    elszabadult s éj lepi a földet...
    • És a hó csak hull - megfagy a föld és a szív.
    És a hó csak hull - arcodra dermed a kín.
    És a hó csak hull - ez győz le nem az ellenség.
    És a hó csak hull - belevesz álom és reménység...
    És a hó csak hull - megfagy a föld és a szív.
    És a hó csak hull - arcodra dermed a kín.
    És a hó csak hull - ez győz le nem az ellenség.
    És a hó csak hull - belevesz álom és reménység...
    Belevesz álom és reménység...belevesz álom és reménység...
  • Buddy
    #361
    na, hogy egy kis irodalom ias legyen:

    Esküszünk a nemzet magyar Istenére
    piros, fehér, zölddel írjuk föl az égre
    minden nemes magyar, kinek lelke tiszta
    ősi országunkat együtt vesszük vissza
  • Buddy
    #360
    egy szellemnek minek ajtó? :)
  • PREMIERE1
    #359
    Micsoda hír:

    Blikk.hu

    "London - A The Sun hírei szerint a feleségeit lefejező VIII. Henrik szellemét látták az őrök a ma múzeumként szolgáló Hampton Court kastély egyik biztonsági kamerájának felvételén. A képeken VIII. Henrik Tudor korabeli ruhában áll az egyik vészkijárat ajtajában. A biztonsági szolgálat azért kezdte vizsgálni a videofelvételt, mert valaki, minden ok nélkül, folyton nyitva hagyta az ajtót."

    A "HÍR" :)
  • mukika
    #358
    Kikre gondolsz???
  • rusland
    #357
    van egy par annyira naiv ember itt... ^.^
  • Punker
    #356
    nem azzal van a baj hogy megállít, hanem azzal ahogy megállít
  • Punker
    #355
    lent írtam hogy vannak rendőr ismerőseim csak ők nem az átlag rendőrök akik az utcán igazoltatnak....
  • Gregorius
    #354
    De igen, joga van megállítani, neked meg jogod van feljelenteni őt polári perben túlkapásért. Ha viszont megtagadod az igazoltatást, akkor bevihetnek az őrsre. A hiba nem a jogban van megint, hanem abban, hogy nem kéne minden hülyének gumibotot adni a kezébe, persze itt mots megint csak egy hangos kisebbségről van szó, mert a jó rendőrről ügye nem beszél senki.
  • Punker
    #353
    "Az átvizsgáláshoz elegendő indok az, hogy fiatal vagy"
  • Punker
    #352
    "Az átvizsgáláshoz nem elegendő indok az, hogy fiatal vagy"
  • Punker
    #351
    persze vannak jó poénok is pl: mikor oda megy hozzád 2 yard "igazoltatni" és kiderül hogy részegebbek mint ti 10-n :)))))
  • Tikal #350
    "Az átvizsgáláshoz nem elegendő indok az, hogy fiatal vagy, sárga a hajad, vagy egy éjszakai szórakozóhelyen töltöd a szombat estét."
    és mit hihettek vajon, hogy várjátok a merciteket a sofőrrel aztán mentek robbantgatni meg kábszert árulni? :) idioták
  • Punker
    #349
    én se járok feltünő ruhákban, az egyetlen bűnöm az volt hogy éjfélkor még kint voltunk haverokkal az utcán mert vártuk az uccsó buszt.....
  • Tikal #348
    köcsög geci kommunista ávos parasztok
  • Punker
    #347
    nem ismerem a módszereiket pontosan de azt tudom hogy volt olyan hogy egymást követő napokon ugyanaz a rendőr írt fel és pakoltatta ki a zsebem. biztos csak véletlen volt...
  • Tikal #346
    motozni még nem motoztak, de régebben gyakran igazoltattak, pedig nem járok ugymond feltuno rhákban, nem vagyok punk stb, mégis igazoltattak... előszőr mikor voltam vagy 13 éves, aztán még később vagy kétszer, szoval csak azt nem értem hogy mit élvez a parasztja egy tizenéves igazoltatásakor...
  • Punker
    #345
    eddig mindig mindent visszaadtak :))
  • Tikal #344
    és mi alapján? követnek hazáig vagy mi?
  • Tikal #343
    "Motozásra akkor kerülhet sor, ha tárgyi
    bizonyítékokat keresnek, és alaposan feltehetõ,
    hogy azt magadnál tartod. A motozást
    csak azonos nemû személy végezheti
    el, mivel ilyenkor a teljes ruházatodat, testedet
    átvizsgálhatják, akár meztelenre
    vetkõztethetnek. Ha kéred, a rendõrség
    hatósági tanút hív a motozáshoz, azaz
    kívülálló személy figyeli meg az intézkedés
    törvényességét. A motozás során
    talált gyanús tárgyakat, vagy lehetséges
    bizonyítási eszközöket lefoglalják."
  • Punker
    #342
    tudom van pár rendőr haver :))))
  • Punker
    #341
    aztán utánna "véletlenül" hetente igazoltatnak/közútiellenőrzés és a többi...
  • Tikal #340
    nem tehet veled semmit...
  • Tikal #339
    nyugodtan megmondhatod neki, ha meg ugrál akkor elkéred az adatait és te is tehetsz feljelentést ha ugy érzed jogszerutlen volt a fellépése :))
  • Punker
    #338
    sehogy, a gyakorlatban neki van plecsnije te meg befogod a pofád különben megjárod....
  • Pempő
    #337
    És ezt hogy magyarázom el az intézkedő rendőrnek?
  • Tikal #336
    "A rendőr általában automatiksan nem kozli de kérésedre kotelse megmondani az igazoltatás okát, ezt csak a közbiztonság érdekében tagadhatja meg. Sajnos mivel a rendőrségi törvény ilyen rejtélyesen fogalmaz, mi is csak találgatni tudunk, hogy a köz biztonságát mikor veszélyezteti az igazoltatás céljának közlése.Az igazoltatásnál a rendőr személyi adataidat akkor irhatja fel magának, ha erre további eljárás céljábol szüksége van, mert pl. tanúja voltál egy közlekedési balesetnek."

    A rendőr az igazoltatás során ruházatodat, csomagodat, járművedet átvizsgálhatja, ha erre a személyazonosságod megállapításához szükség van, vagy bűncselekmény illetve szabálysértés gyanúja merül fel. Az átvizsgáláshoz nem elegendő indok az, hogy fiatal vagy, sárga a hajad, vagy egy éjszakai szórakozóhelyen töltöd a szombat estét. A ruházat átvizsgálás nem azonos a testi motozással, tehát csak azt nézhetik meg hogy mi van a zsebeidben. A gépkocsi átviszgálása címén nem forgathatják fel az autodat, mert ahhoz házkutatási határozat kell, tehát nem szedhetik fel a szőnyeget, nem nézhetnek a hamutartó alá, stb, viszont bekukkanthatnak az utastérbe és a csomagtartóba is."


    mondjam még? :)
  • Tikal #335
    há ne nagyon állitsom meg csak akkor ha alapos indoka van rá, márpedig 14-16 éves kolkot mi a fasznak álit meg?
  • K.András
    #334
    1.Azért tényleg sok a tulkapás.
    2.Odamennek hozzád az utcán és azt kérdik van e nálad fü,mi lesz a következö?Megkérdik gyilkos vagy e???
    Mire fel kutat át ha nem csináltam semmit(értelmes demokráciákban ilyen nincs is, nem állithat meg a rendör csak ugy hogyte van nálad fü??!!!)?És ha van nálam fü?Na de kérem, amig én nem szivok az utcán füvet addig ne nyulkáljon már senki a zsebemben!!!Ez olyan mintha a személyhez keresnénk a büntényt,tehát van egy ember és nem azért viszik be mert csinált valamit, hanem beviszik és keresnek valami olyat amit csinált!!!Ilyen nincs ez nonszensz!!!De ettöl függetlenül tény hogy nincsen rendörállam,ezek mind tulbuzgo mocsingok...
  • Gregorius
    #333
    Neked ez a rendőrállam ember? Hát nem semmi figura vagy! Mi az, hogy ma sajnos ott állít meg a rendőr igazoltatni, ahol akar. Igenis ott állít meg, te meg állj meg! Ennek az ürgének nem volt jogsija, és az autót kivonták a forgalomból! Én is üljek be a kocsimba jogsi nélkül, aztán nehogy hozzám szóljon valaki, mert szabályosan megyek? Igenis állítson meg a rendőr barátom, és védjen meg tőled engem! Ne akkor derüljön ki, hogy vaj van a fejeden, amikor már velem csesztél ki. Mindig fölkapom a vizet azokon, akik nem értik meg, hogy a rendőr azért van, hogy csináljon valamit.

    Morph!:
    Bocs, neked meg mellé klikkeltem, mert Csocsonak szántam a mondandómat!
  • mukika
    #330
    Sajnos ez így van... Ez pon ide illik:

    Wass Albert
    Ki a magyar?

    Ki a magyar hát, cimbora?
    Te, vagy én? Vagy a harmadik?
    Nosza döntsük el szaporán,
    míg el nem süllyed a ladik!
    Ragadjunk hát lapátot, csákányt,
    evezőt! Ebura fakó!
    Így csináljuk már ezer éve,
    ez hát nekünk való!
    Aztán , ha majd holt tetemünket
    kiveti a víz a partra:
    magyar leszel Te is, én is,
    a harmadik is, mind, mind, kit halva,
    bevert fejjel, némán, gyászban
    fektethetünk a ravatalra.

    (1947)


  • [HUN]PAStheLoD
    #329
    sajnos igen.. szerintem is sok igazságtalanság érte Mo-t de ennél sokkaj jobban bánt hogy a jelenlegi vezetés se azon van hogy NEKÜNK jobb legyen.. hanem ímmel ámmal tesznek valamit hogy esetleg nyerjenek a választásokon.. de nem önfeláldozóak szvsz ha arról lenne szó hogy ki mer meghalni a hazájáért ezek a nagy melldöngető politikusok az utolsó sorba kullognának..
  • mukika
    #328
    Én bírom Wass Albertet. Kedvenc versem:

    Wass Albert
    Ébredj magyar!

    Nemzetemet dúlta már tatár,
    harácsolta török,
    uralkodott fölötte osztrák,
    lopta oláh, rabolta cseh.
    Minden szomszédja irigyelte mégis,
    mert keserű sorsa
    istenfélő nemzetté kovácsolta.
    Becsület, tisztesség, emberszeretet
    példaképe volt egy céda
    Európa közepén!Mivé lett most?
    Koldussá vált felszabadult honában,
    züllött idegen eszmék napszámosa!
    Megtagadva dicső őseit,
    idegen rongyokba öltözve
    árulja magát minden utcasarkon
    dollárért, frankért, márkáért,
    amit idegen gazdái odalöknek neki!
    Hát magyar földön már nem maradt magyar
    ki ráncba szedné
    ezt az ősi portán tobzódó
    sok-száz idegent?
    Ébredj magyar!
    Termőfölded másoknak terem!
    Gonosz irányba sodor
    ez a megveszekedett új történelem!

    (1995)


  • [HUN]PAStheLoD
    #327
    mért marasztalnák má' el?
  • [HUN]PAStheLoD
    #326
    de akkor ne aggya ki karácsonyi mese címen.. mert elegem van az összes költőből.. 1etlen egyről tudok akinek nem csak a szája járt (Petőfi Sándor) meg talán Balassi..

    Wass Albert pedig Erdély-t siratta végülis és az igazságtalanságérzet kimutatásán kívül mást nem nagyon tett
  • mukika
    #324
    Szerintem se a karácsonyról szól igazán. De hát Wass Albert bácsi csak ilyen volt...
  • [HUN]PAStheLoD
    #323
    erre én se lennék olyan büszke.. de elhiheted nem tépek 100-al a hungárián (lévén kocsim sincs ;])