526
A MI országunk
  • PREMIERE1
    #406
    Meg fogsz lepődni! Izraelt sokáig utálni kellett Magyarországon! Az államot. De ebből fakadt más is. Az nem úgy működik, hogy 1989-ig nincs, aztán hip-hop előjön?!

    Ha előveszed a Népszabadság pl. 1960-1980-as számait, és megnézel egy akármilyen közel-keleti háború kommentárt, akkor azt fogod tapasztalni, hogy fröcsög a "burkolt" antiszemitizmustól, KÜLÖNÖSEN, ha orosz barát arab országokról van szó. (PL.) Amikor 1976-ban Entebbéből kihozták az izraeliek Kenyán át az elrabolt gép utasait, akkor elkezdték őket támadni, hogy mi a pöcsöt képzelnek, kommandó akció, mocskok, Izrael mekkora szemét, fujj. (Pedig Idi Amin Dada egy Szaddam szintű faszkalap tömeggyílkos volt!)

    Mára ez akkorát fordult! Pedig a gárda nem nagyon cserélődött ki, max. átalakult. Ha egy akkori ember anno ezt hallotta évtizedeken át, akkor abban valami megrögződik, így van rá esély, hogy nem fog úgy viszonyulni a témához, mint azt a lapok - köztük a Népszabadság vagy a Magyar Hírlap, ahol naponta ébren tartják a témát -, hogy juj mekkora antiszemitizmus van itthon ...
    A mai lapokat még nem néztem, de MINDEN NAP TÉMA AZ ANTISZEMITIZMUS NÁLUK. Vagy mindkettőben, vagy egyben minimum.

  • Pluskast
    #405
    Pedig akármilyen hihetetlen de itthon is voltak pogromok a kommunizmus alatt. Nem újkeletű dolog ez. Az egyenlőségről meg csak annyit, hogy már akkor csődöt mondott amikor kijelentették, hogy az enylők között is vannak egyenlőbbek, lás az apparát vezetői. Az meg, hogy a társadalomnak butákra is szüksége van, nos nem tudom:)
  • [Walaki]D`Lair
    #404
    1301...;)
  • Punker
    #403
    én az ilyeneket egynek veszem, bár mondjuk a zsidókkal semmi bajom....
  • szando
    #402
    antiszemitizmus = zsidóellenesség, csak hogy tiszta legyen
  • szando
    #401
    az antiszemitizmusnak hol van köze a cigányokhoz?
    1ébként meg persze, egyénenként biztosan jelen volt, de a rendszer szintjén nem hinném...
  • Punker
    #400
    az túlzás hogy nem volt antiszemitizmus csak akkor a média nem fújta fel úgy ha pl. 2 tolvaj cigányt megvertek a rendőrök......
  • szando
    #399
    nem csak magyarországról beszéltem... mindenhol van munkanélküliség...
    iskolázottság: ezek kiragadott példák, nem hiszem, hogy általánosságban igazak.. biztos vannak ilyenek is, de a társadalomnak butákra is szüksége van, nem csak okosokra, ugyebár.. sok ilyen felmérés volt nyugati országokban is, ott (állítólag) még vészesebb a helyzet.
    antiszemitizmusról annyit, hogy nem hiszem, hogy azért mert a szovjetunióban volt numerus clausus, még a magyar embert is antiszemitizmusra nevelték volna... fontos elv volt az egyenlőség, ugye.
  • Pluskast
    #398
    Hogy válaszoljak a kérdéseidre. Az a rengeteg csöves aki ma van ebben az országban annak köszönheti, hogy a 95%-nak 8 álltalánosnál nincsen nagyobb végzetsége pontosan az elmúlt rendszer miatt. A kommunizmus meg igen is antiszemita. Olvasd el Gereben Ágnes enged el népem című könyvét. Többek között megtudhatod belőlle, hogy az 1960-as évek közepéig létezett a nagy szovjetúnióban is numerus clausus. Az iskolázottságról meg annyit, hogy ha megkérdezed a mai gimmnazistákat 10-ből 7 nem fogja neked megmondani pl olyan alap dolgot, hogy mikor halt ki az árpádház. Van egy barátom aki az egyik jogi egyetem jogtörténeti tanszékén tanársegéd. Ő mesélte, hogy többek között ezt sem tudják vagy pl azt, hogy Kossuth Lajost behelyezik ídőrendileg a középkorba. És ez csak 1 példa a sok közűl.
  • szando
    #397
    "Kérdem én, hogy lehet egy ország önmagával tisztában és hogyan tekinthet a jövőbe ha a saját történelmét nem ismeri?"
    hát sztem pl. a magyar oktatás viszonylag magas színvonalon van (és ez is egy kommunista hagyomány pl.), sokkal többet tudnak a magyarok (érettségi ide vagy oda) akár a történelemről, mint pl. amerikában...
  • szando
    #396
    "Bűnös abban, hogy az emberek még mindíg rengeteg mindent az államtól várnak el" na hát ezt nem osztom.. pontosan nyugaton többet várnak el az államtól, ugyanis ott alakult ki az igazi szociális háló, és a szegény emberek nagyban függnek az államtól.. (segélyek, stb.)
  • szando
    #395
    hát nem mondom hogy rosszabb a kapitalizmus, de sajnos nem is jó... te is máshogy gondolkoznál hogyha a napi kajádat a kukából kéne kiturkálnod és az utcán kéne aludnod ebben a nagy hidegben...
    arról nem beszélve hogy az emberek átlag áletkorának növekedésével meg a jóléti államok bnagyobbat fognak koppanni, mint mi... eljön majd a mi időnk is, csak várjatok.. :))
    és talán ez a tömeges antiszemitizmus is kommunista hagyomány? arra kíváncsi lennék hogy ezt hogyan magyarázod..
  • QuippeR
    #394
    sajnos igaz.
  • Pluskast
    #393
    Csak vedd figyelembe azt, hogy 1990-ben ránkszakadt ez a kapitalizmus. Nekünk nem volt meg a lehetőségünk az olyan fajta "polgárosodási" folyamatra mint amilyen lejátszódott a második világháború után az akkori NSZK-ban vagy Olaszországban vagy Ausztriában és még sorolhatnám. Ott is létezett a kapitalizmus, csakhogy ott szépen fokozatosan épűlt be a társadalomba. Nekünk viszont már nem maradt más csak ez a "vad kapitalizmus", ami pontosan azért lett ilyenné mert 50 évig egy teljesen rossz és hibás rendszert követtünk.
    Nem mondom azt, hogy a kapitalizmus a legjobb gazdasági rendszer, csak jelenleg nem találtak ki jobbat nálla.
  • Lteebee
    #392
    Szerintem Pluskast jól beszélt.
  • [Walaki]D`Lair
    #391
    Nagymuterom elvitázna veled ezekről...

    Mondjuk nézd meg, hogy a kapitalizmus mit művel az országgal...sőt nem csak ezzel...sokkal siralmasabb a látvány, főleg hogy néhány dolgot azért rendesen eltúloztál...
  • Pluskast
    #390
    Maradt még egy jó pár örökség a kommunizmusból. Az a legszomorúbb, hogy a kommunizmus több kárt tett ebben az országban mint anno a török meg a tatár összesen. 1956 után elkezdődött ebben az országban egy szellemi lebutítás és lealacsonyítás aminek a következményeit ez az ország most is nyögi. A sokak által még mind a mai napig oly nagy becsben tartott kádárizmus a legfőbb bűnöse ennek az egésznek. Kiölt mindenféle hagyománytiszteletet és szorgalmat az emberekből. Belesujkólták az emberekbe azt, hogy: fogd be a szád ne szólj semmit cserébe kapsz egy másfél szobás lakásnak nevezett panel lyukat, munkának nevezett valamit, mindegy mit csak legyen benne a személyidben, hogy te dolgozól -mert ugyebár a szocializmusban olyan nincs, hogy valaki munkanélküli- s persze nem érdekes, hogy bemész e dolgozni vagy sem a pénzt úgy is megkapod. Legyen meg a napi pia adagod, hogy estéként le tudj részegedni és nyaranként meg menj le a balatonra üdűlni 1 hétre. Létrehozták ezt a "langyos mocsarat" amiben úgy bánntak veled mint egy gyerekkel mert persze az állam mindent megcsinál helyetted. Elvették az emberektől a gondolkodás szabadságát, a mások iránti együttérzést a mások irántí segítségnyújtást ami annak idején természetes és mindennapos dolog volt. Mindent levittek egy olcsó és silány közepes szintre. A munkaától kezdve egésszen az árúk minőségéig. Lehetne még sorolní mert a lista igen terjedelmes. És ez az egész kádárizmusnak nevezett förmedvény a bűnös abban, hogy ez az ország ma itt tart. Bűnös abban, hogy az emberek mind a mai napig valóban irigyek a másik sikerét mert ugye abban az időben mindeniken egyformának kellett lennie senki sem tűnhetet ki még véletlenűl sem. Bűnös abban, hogy az emberek még mindíg rengeteg mindent az államtól várnak el. Hibás abban, hogy a mai 40-60 év közötti emberek nagy része egy nyelvet sem beszél, mert ugye az orosz az ami kötelező volt. Hibás abban, hogy az ország nagy része tiszta mocsok, hogy nem vigyázunk a környezetünkre és úton útfélen ellep minket a szemét, hogy lusták vagyunk dolgozni és rengetegen utálják a munkájukat és úgy is végzik el, hogy az elszomorító.
    Nem is csodálkozom ma azon, hogy az emberek nagy részének foggalma sincsen arról példáúl, hogy az európai úniónak nevezett szervezett voltaképpen mi is és, hogy mit is várnak el tőllünk és hogy valójában mire is számíthatunk a jövőben. Szomorú példaként említhető meg az is, miszerint tervezik azt, hogy a történelmet kiveszik az éretségiből. Kérdem én, hogy lehet egy ország önmagával tisztában és hogyan tekinthet a jövőbe ha a saját történelmét nem ismeri? Márpedig mi most erre felé tendálunk.
    Szóval szerintem rengeteg szenvedés és kínkeserves munka kell ahhoz, hogy ez az ország ismét "normális" állammá váljék és, hogy valóban igazi tagja legyen az európai közösségnek.
  • LittleL
    #389
    Sok az irígy ember. Ami egy kommunista örökség.
    Nyugaton akinek vagyona van azt megbecsülik,
    itthon meg kikezdik.

    Embereeek nőjjünk már fel végre!!!
  • szando
    #388
    sajnos általánosságban így van...
  • I.C.ram
    #387
    Én kikötözném a Moszkvatér közepére, őket aztán az vág le róluk valamit, aki csak akarja. Esetleg, hogy "innycsiklandó legyen a falat" ráírnám egy táblára, hogy büdős román vendégmunkások, aztán egy perc alatt elfogyna az egész ember :D
  • PREMIERE1
    #386
    "A rendőrök életveszélyt okozó testi sértés miatt vették őrizetbe azt a két hajléktalant, akiket azzal gyanúsítanak, hogy néhány nappal ezelőtt kalapáccsal leütöttek egy idős férfit, majd tőből levágták egyik ujját - jelenti az X-Press.
    Február 19-én, Budapesten, a Józsefvárosi pályaudvaron álló egyik vonatszerelvény kocsijában egy összevert idős emberre bukkantak, akinek egyik ujját is levágták támadói.

    A 83 éves bácsi csak annyit tudott mondani a nyomozóknak, hogy két férfi leütötte. A helyszínre kiérkező mentő a sérült férfit a közeli kórházba szállította, ahol több műtéten esett át. A 83 éves sértett életéért jelenleg is küzdenek kezelőorvosai, mivel nagyon megviselte szervezetét a brutális támadás. A kezelőorvosok megállapították, hogy az idős embert egy kemény tárggyal többször fejbe verték, az ujját pedig valamilyen éles eszközzel levágták. Az áldozat koponyája két helyen is berepedt.
    A nyomozás során egy "Kalapácsos" becenévre hallgató hajléktalan férfi került a rendőrök látókörébe, aki napi rendszerességgel megfordult a Józsefvárosi pályaudvar területén. A fővárosi pályaudvarokon a rendőrség a szokottnál is nagyobb odafigyeléssel ellenőrizte a gyanúsnak tűnő embereket, így akadtak hétfőn délelőtt a gyanúsítottra és társára az egyik Déli pályaudvaron veszteglő kocsiban. Az Életvédelmi Osztályon történt kihallgatásukon D. Miklós és B. Sándor a Józsefvárosi pályaudvaron történt bűncselekmény elkövetését elismerte. Elmondásuk szerint a vonaton egyedül tartózkodó férfit kis ideig figyelték, majd D. Miklós kivette táskájából a kalapácsát és több ütést mért a sértett fejére. Miután a sértett elvesztette az eszméletét, az őt brutálisan bántalmazó 38 éves férfi megpróbálta bal kezének középső ujjáról lehúzni a pecsétgyűrűjét. Eközben D. Miklós nem boldogult a gyűrűvel, ezért az eszméletlen bácsi ujját kitörte, majd B. Sándor zsebéből kivette annak kését és levágta az idős férfi ujját. Ezt követően sietve távoztak a helyszínről. Útjuk egy Budapest VIII., Teleki tér környékén található borozóba vezetett, ahol a tulajdonos 50 év körüli nőnek eladásra kínálták a gyűrűt. A kapott pénz elfelezték, majd elváltak útjaik. A nyomozás során kiderítették a gyűrűt megvásárló nő személyazonosságát is, a nála tartott házkutatás során pedig megtalálták - több különböző arany ékszer mellett - az elkövetők által eltulajdonított arany pecsétgyűrűt is. Az asszony szabadlábon védekezhet, a két férfit előzetes letartóztatásba vették."

    Azért az a halálbüntetés nem volt rossz néha!

    Gondoljatok bele: pl. a nagymamátok vagy nagypapátok vidékről meglátogat titeket, vagy a családotokat. Mikor hazamegy, nem a IC-vel megy, hanem sima gyors vonattal, mert pl. az ingenyes a nyugdíjasoknak. Olyan kocsiba kerül-ül, ahol kevesen vannak. Erre jön két szemétláda és ilyet tesz vele. Hát nagyon felkoncolás-kivégzés járna egy ilyenért ...
  • FtranX
    #385
    azért nem teljes úgy gondolta, mint ahogy az indexes cikk ír róla.
    olvassátok el az EREDETI cikket!

    ez a hozzászólás valamennyire megmagyarázza:

    reallib válasz erre | adatok | e-mail 2004-01-30 21:14:47 (112)

    You're proud of your heritage but critical, too. What are some Hungarian traits you write about?

    Being pushy, suicidally passionate, judgmental, narrow-minded, anti-Semitic, racist - and those are the good qualities. (Laughs) In the book I mention the saying, "If you see a Hungarian in the street, walk up and slap him. He'll know why."

    A pontosság kedvéért itt van magyarul is, hogy világos legyen, milyen kontextusban hangzottak el ezek a mondatok az eredeti cikkben. Azért így nem egészen ugyanaz (ha nem is menti fel teljesen). És már a kinti újságíró is szerkeszthetett rajta, ha az is csak annyira különbözik az élõben elhangzottaktól, amennyire az indexes tálalás ettõl, akkor lehet, hogy Esterhas tulajdonképpen csak a Herz-féle szalámi sótartalmáról beszélt.


    - Büszke a származására, ugyanakkor kritikával is szemléli. Mondana néhány olyan magyar jellemvonást, amikrõl írt?

    - Erõszakosak, az öngyilkosságig szenvedélyesek, túl gyorsan mondanak ítéletet, szûklátókörûek, antiszemiták és rasszisták -- és ezek a jó tulajdonságok. (Nevet). A könyvben idézem a mondást, miszerint "Ha meglátsz egy magyart az utcán, menj oda, és vágd pofon! Õ tudni fogja, hogy miért kapta."



    ettől függetlenül nem szabadna ilyeneket mondania.
  • a.carkey
    #384
    Én is kiakadtam. Annyira nem kell most ez. Ő csak így eldöntötte. Mellesleg az apja lazán megírt egy antiszemita könyvet, bár fiatal volt. Ő inkább meg maradjon csendben, örüljön hogy él! Jól él ...
    (Mint az EUs fizetéseket akaró képviselők, az itthoni magyar meg éljen meg valahol. Értékrend semmi. De ez nem tartozik ide, csak sok volt a nagyarcokból két nap alatt.)

    A clevelandiak meg inkább maradjanak csöndben az MVSZ szervezte tavalyi találkozó miatt!
  • mukika
    #383
    de egy paraszt! mondjuk a nobel díjas íronk is ilyesmiket mondott anno... ez is bizos zsidobérenc...
  • mk2
    #381
    -ban dúl a korrupció, a hatalom és az azzal való visszaélés
  • PREMIERE1
    #380
    "Tizenkét oszlopköznyi villanyvezetéket vágtak le a tolvajok csütörtökre virradó éjjel Kunadacs külterületén, az áramszolgáltató kára milliós – tudta meg az Objektív Hírügynökség Ferenczi Lászlótól, a Bács-Kiskun Megyei RFK sajtószóvivőjétől.

    A vakmerő tolvajok január 28-án 20 óra és 29-én reggel 8 óra közötti időben Kunadacs Dámányadacsi részén vágtak le 12 oszlopközön lévő elektromos vezetéket, vélhetően azért hogy azt fémhulladékként értékesítsék.

    A lopással a DÉMÁSZ Rt-nek mintegy egymillió forint anyagi kárt okoztak. Nem tudni, hogy azzal tisztában voltak-e a tolvajok, hogy a némi haszonnal kecsegtető mutatvány akár az életükbe is kerülhetett volna." :D
  • PREMIERE1
    #379
    Mi az új hálapénzés sitenak a neve? (Hol található?)
  • PREMIERE1
    #378
    MNO
    "Tavasszal útjára indul a két magyar vállalkozó által működtetett mobil struccvágóhíd, mely évente 15 ezer állat feldolgozására lesz képes - írja a Napi Gazdaság.

    Tabon pedig őszre felépül egy helyhez kötött vágóüzem, mely előbb 10 ezer, később 20 ezer óriásmadár feldolgozását teszi lehetővé évente. Remények szerint a struccfeldolgozásra specializált vágóhidak beindulásával a jelenleg 4 ezer forint feletti kilónkénti strucchúsár a világpiaci szintre, 2700-3000 forintra süllyed majd, a nagy üzletet azonban a külföldi piacok jelentik, ahol a kergemarhakór miatt kegyvesztetté vált marhahúst lehetne pótolni strucchússal: a tenyésztők szerint Magyarország tizenötször annyit el tudna adni, mint a jelenlegi kapacitás, és a strucctenyésztés 1500-2000 gazda megélhetését biztosíthatná."

  • PREMIERE1
    #377
    Made in Hungary :) (MNO Jan. 8.)IQ Girlök in Action :)
  • PREMIERE1
    #376
    "Seabiscuit II" :)
  • PREMIERE1
    #375
    Robbie Williams koncert Budapesten :) (Nov. 4. Hír TV)
  • Gregorius
    #374
    Igen, és nagyon jó volt a Karácsony is, és a Szilveszter is, leszámítva néhány petárdázó idiótát itt a környékünkön, akik úgy gondolták, hogy a világ legmulatságosabb dolga meggyújtani egy petárdát, és bedobni másnak az udvarába.
  • Buddy
    #373
    hát ja....hol máshol

    "....ez a föld a tiéd, ha elmész, visszavár..."
  • mukika
    #372
    Kihalna a kedvenc topicom??? Ne már!!! Mindenki itthon a MI hazánkban töltötte az ünnepeket?
  • mukika
    #371
    Petőfi Sándor
    Magyar vagyok

    Magyar vagyok. Legszebb ország hazám
    Az öt világrész nagy terűletén.
    Egy kis világ maga. Nincs annyi szám,
    Ahány a szépség gazdag kebelén.
    Van rajta bérc, amely tekintetet vét
    A Kaszpi-tenger habjain is túl,
    És rónasága, mintha a föld végét
    Keresné, olyan messze-messze nyúl.

    Magyar vagyok. Természetem komoly,
    Mint hegedűink első hangjai;
    Ajkamra fel-felröppen a mosoly,
    De nevetésem ritkán hallani.
    Ha az öröm legjobban festi képem:
    Magas kedvemben sírva fakadok;
    De arcom víg a bánat idejében,
    Mert nem akarom, hogy sajnáljatok.

    Magyar vagyok. Büszkén tekintek át
    A multnak tengerén, ahol szemem
    Egekbe nyúló kősziklákat lát,
    Nagy tetteidet, bajnok nemzetem.
    Európa színpadán mi is játszottunk,
    S mienk nem volt a legkisebb szerep;
    Ugy rettegé a föld kirántott kardunk,
    Mint a villámot éjjel a gyerek.

    Magyar vagyok. Mi mostan a magyar?
    Holt dicsőség halvány kisértete;
    Föl-föltünik s lebúvik nagy hamar
    - Ha vert az óra - odva mélyibe.
    Hogy hallgatunk! a második szomszédig
    Alig hogy küldjük életünk neszét
    S saját testvérink, kik reánk készítik
    A gyász s gyalázat fekete mezét.

    Magyar vagyok. S arcom szégyenben ég,
    Szégyenlenem kell, hogy magyar vagyok!
    Itt minálunk nem is hajnallik még,
    Holott máshol már a nap úgy ragyog.
    De semmi kincsért s hírért a világon
    El nem hagynám én szülőföldemet,
    Mert szeretem, hőn szeretem, imádom
    Gyalázatában is nemzetemet!

    Pest, 1847. február


  • [Walaki]D`Lair
    #370
    Én szeretek itt élni...
  • Gregorius
    #369
    Boldog Karácsonyt MINDENKINEK!
  • PREMIERE1
    #368
    uno.hu
    Elfogták a rendőrök hétfőn este Flaisz Ferencet, a körözött 50 éves Bács-Kiskun megyei vállalkozót, aki december 2-a óta nem vonult be a kecskeméti BV intézetbe, hogy letöltse a Veszprém Megyei Bíróság által rá kiszabott 1 év 10 hónapos jogerős börtönbüntetést.

    Az elfogatóparancs alapján hétfőn este rendőrök szállták meg a vállalkozó érsekhalmi, szőlőtelepi kastélyát. Mivel felszólításra nem jött elő senki a házból, a rendőrök behatoltak és a házat átkutatva a padláson kialakított rejtekhelyen megtalálták Flaisz Ferencet. A rendőrség célkörözési csoportja azonnal elfogta a körözött vállalkozót, és átszállították Kecskemétre, a BV Intézetbe.
    (Objektív Hírügynökség)

    :)
  • PREMIERE1
    #367
    Ja. :)
  • PResident Evil
    #366
    loltopic :)